15 Σεπ 2017

Χθες Παρασκευή περίπου στις 23:20 (8/9/17) επισκέφτηκα με ένα φίλο το Βull-House και αυτό επειδή θέλαμε κάτι απλό να φάμε μετά από ποτό, τύπου club sandwich & burger. Αρχικά είχαμε σκοπό να πάμε αλλού αλλά ξέροντας το μαγαζί ότι βρίσκεται κοντά μας στην περιοχή και έχοντας μια αξιόλογη εικόνα από τα προηγούμενα χρόνια που το είχαμε επισκεφτεί, είπαμε να δοκιμάσουμε ξανά.
Τελικά το αποτέλεσμα δεν ικανοποίησε κανέναν, δεν έχει καμία σχέση με την εικόνα που είχαμε πριν 2 χρόνια που πηγαίναμε κι όλας σχετικά συχνά... το burger άνοστο γευστικά, αδιάφορη εμφάνιση και νορμάλ σε ποσότητα, οι συνοδευτικές πατάτες σου έβγαζαν μια περίεργη γεύση από ηλιέλαιο ( πραγματικά άσχημη ) και έρχεται να δέσει και το club sandwich ( ψωμάκι άψητο ) υλικά λίγα και αδιάφορα, γεύση εξίσου αδιάφορη και αυτό καθώς σου έμενε μόνο η γεύση από το ψωμάκι που όπως είπα δεν ήταν καλό.

Επειδή όμως σε διάστημα 10 ημερών έχουμε δοκιμάσει 3 club sandwich και το συγκεκριμένο μαγαζί είναι καθαρά για φαγητό! δεν μπορώ να του δώσω δικαιολογία στο γεγονός ότι το club ήταν με διαφορά πίσω από τα άλλα, ακόμα και από καφετέριας ( όλα στις ίδιες περίπου τιμές )

Συνολικά πληρώσαμε 15€ μαζί (7 έκανε το club ) τιμή όχι καλή με βάση αυτά που φάγαμε και αυτό όχι επειδή δεν ήταν normal οι τιμές αλλά επειδή με βάση γεύσεις ποσότητας ποιότητας θεωρώ ότι ήταν λιγότερο από αυτό που περιμέναμε.

Σίγουρα μπορεί να βελτιώσει πολλά στις ίδιες τιμές, για την ώρα δεν το προτείνω!

Δες παλαιότερη κριτική για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη maxdore217.

13 Ιουν 2016

Έχοντας διαβάσει αρκετά θετικές κριτικές για το συγκεκριμένο, πέρασα χτες το απόγευμα για takeout, μιας και είχα ενημερωθεί τηλεφωνικά ότι δεν κάνουν (δυστυχώς) delivery στο Χαϊδάρι.

Χώρος μαζεμένος αλλά άνετος, φυσικά κρίνεται σαν επίπεδο Burger House.

Εξυπηρέτηση ευγενική, η παραγγελία ετοιμάστηκε σχετικά γρήγορα (κάτω από 10 λεπτά) και όχι επικίνδυνα γρήγορα...
Ζήτησα 2-3 λεπτά αφότου έκανα την παραγγελία να είναι ψημένο το μπιφτέκι μέτρια, καλό θα ήταν να το ρωτάνε κατά την παραγγελία θα πω εγώ. Ήταν πολύ σωστό το ψήσιμο!

Παράγγειλα ένα Bull House Burger και μία σαλάτα Ceasar.
Το Burger πάρα πολύ νόστιμο, τα διάφορα συστατικά είχανε πολύ καλή ισορροπία στην τελική γεύση, το κρέας ξεχώριζε ποσοτικά και ποιοτικά.
Η Σαλάτα επίσης πολύ καλή, ίσως λίγο μικρή(στο μαρούλι, στο καλαμπόκι και στο κρουτόν, όχι στο κοτόπουλο) αλλά το αντιστάθμιζε η πολύ καλή γεύση. Μου έκανε εντύπωση η σωστή ποσότητα της βινεγκρέτ, κάτι που συχνά με απογοητεύει σε ανάλογα μαγαζιά.

Δεν είναι το πιο νόστιμο burger που έχω φάει στην Αθήνα, είναι σίγουρα όμως το καλύτερο σε ανάλογη τιμή, και έχω δοκιμάσει αρκετά!!

Σίγουρα fan λοιπόν, αν και ελπίζω να αρχίσουν το delivery στο Χαϊδάρι έστω από κάποιο ποσό και άνω.

20 Οκτ 2015

Σκεφτόμουν εδώ και καιρό να ξεκινήσω να γράφω κριτικές για μαγαζιά που έχω πάει (σαν γνήσιος καλοφαγάς) αλλά συνεχώς το ανέβαλα, αυτό το μαγαζί υπήρξε η αφορμή να ξεκινήσω και δυστυχώς για να γράψω κακή κριτική.

Ας περάσω στη κριτική μου για να μην κουράζω,
Επισκέφτηκα το μαγαζί στις 14/10/15 ημέρα Τετάρτη κατά τις 9 μαζί με την κοπέλα μου, ίσως λόγο ώρας δεν είχε καθόλου πελάτες το μαγαζί και αυτό μου έκανε εντύπωση, μετέπειτα προστέθηκαν 3-4 παρέες.

1)Χώρος 2/4, γι αυτό το είδος μαγαζιού ο χώρος είναι μια χαρά, μοντέρνος με πολλά χρώματα και ευχάριστος στο να κάτσεις για να <> το burger σου. Στον χώρο πάντα αξιολογώ και την τουαλέτα του καταστήματος η οποία δεν την έλεγες καθαρή και σου έρχονταν μια μυρωδιά από κρέας λες και ήσουν σε χασάπικο. Στην κουζίνα διότι μπορείς να δεις ένα μέρος της φαινόντουσαν κρεμασμένα κράνη απο μηχανές το οποίο δεν είναι και το πιο ωραίο θέαμα.

2)Εξυπηρέτηση 3/4, ευγενικό το παλικάρι που μας σέρβιρε και γρήγορο.

3)Γεύση 1/4, πραγματικά άμα υπήρχε 0 θα το έβαζα. Από τη πρώτη εικόνα του Burger που μου ρθε κατάλαβα ότι κάτι δε πήγαινε καλά. Παρήγγειλα το Roquefort Burger menu με τιμή περίπου 8 ευρώ, ήρθε σε έναν δίσκο που θύμιζε ψωμιέρα, με πατάτες προτηγανισμένες σαν και αυτές που προσφέρουν τα Goodys στα Burger τους. Η πρώτη εικόνα απλά τραγική.... το ψωμάκι είχε ίχνη λαδίλας και στο κάτω ψωμάκι έλειπε κομμάτι....! Αν ήταν ωραίο σε γεύση θα το προσπερνούσα. Πάμε και στη γεύση, το μπιφτέκι ήταν παρά ψημένο, πολύ λεπτό και πολύ κακό σαν γεύση, φανταστείτε αναγκάστηκα να το βγάλω μπας και φάω ότι είχε μείνει. Εν τέλει έφαγα μόνο τις πατάτες με μια σως με chedar και μπέικον η οποία ήταν αρκετά καλή.

4)Vfm 1/4. Πληρώσαμε για 2 burger + 2 αναψυκτικά και 1 σως γύρω στα 18 με 19 ευρώ. Για τη ποιότητα φαγητού που προσφέρει είναι απλά πολλά. Δε με κέρδισε σαν καταναλωτή και δεν πρόκειται να ξαναπάω.