JUST MADE 33

Cafe - Restaurants

Ευαγγελιστριας 33, Athens 10560 [Χάρτης]
  210 300 1590   για τηλ. κρατήσεις μέσω e-table.gr

Δευτέρα-Σάββατο ανοιχτό από 7:30 πμ έως και 11:30 μμ Κυριακή ανοιχτό από 9:30 πμ έως και 10:30 μμ
Παροχές:
Έχει δίκτυο Wifi Take away Προσφέρει Πρωινό Υπάρχει εξωτερικός χώρος Φιλικό για οικογένειες/παιδιά

Λίγα λόγια για το εστιατόριο

Unique Sandwiches & Coffee - All Day Breakfast

Γράψε τη δική σου κριτική

Cafe - Restaurants - Ψυρρή - Μοναστηράκι, Αθήνα

Το τελευταίο καιρό είχα βομβαρδιστεί με πληροφορίες που αφορούν το Just Made 33. Συχνά-πυκνά έπεφτε στην αντίληψή μου κάποιο άρθρο που παρουσίαζε τα καλύτερα στέκια για καφέ – και όχι μόνο- στο κέντρο της Αθήνας. Σε αρκετά από αυτά τα άρθρα, υπήρχε αναφορά και στο Just Made 33, με το οποίο είχα πρωτοσυστηθεί 1-2 μήνες πριν, όταν το είχα επισκεφτεί για πρωινό καφεδάκι. Από εκείνη την παρθενική μου επίσκεψη είχαν μείνει χαραγμένα στο μυαλό μου δύο πράγματα. Το πάρα πολύ καλό service του και τα πιάτα που είδα να σερβίρονται στα γύρω τραπέζια μας. Αυτά ήταν αρκετά για να καταχωρηθεί ως πρόταση που πρέπει να δοκιμάσω και μάλιστα άμεσα. Από γρήγορες ματιές που είχα ρίξει στον κατάλογό τους, είχαν αρκετές προτάσεις για φαγητό που τράβηξαν την προσοχή μου και μάλιστα σε προσιτές τιμές.
Στα πολύ θετικά του, η απόσταση ασφαλείας από την βαβούρα της Πλατείας Αγίας Ειρήνης. Το σημείο ενδείκνυται για άραγμα και χάζι στους περαστικούς που κατακλύζουν το συγκεκριμένο σημείο της πόλης.
Έτσι, ένα βραδάκι που βρισκόμαστε στα εκεί κατατόπια και μια πείνα την είχαμε, είπαμε να το επισκεφτούμε.
Ήταν Σάββατο, γύρω στις 21:30 και σε αντίθεση με τα πρωινά που σπάνια βρίσκεις άνετα τραπέζι, εκείνη τη στιγμή ήταν αρκετά χαλαρά. Σταθήκαμε απίστευτα τυχεροί και την εξυπηρέτησή μας ανέλαβε η ίδια νεαρή που είχαμε γνωρίσει στην πρώτη μας επίσκεψη. Ότι και να πω για το συγκεκριμένο πρόσωπο θα είναι λίγο. Δροσερή, ενθουσιώδης (είναι η πρώτη φορά που σημειώνω αυτόν τον χαρακτηρισμό, αλλά αυτό μου έβγαλε! ) χαμογελαστή με πηγαία ευγένεια. Σε έκανε να νοιώθεις απίστευτα φιλόξενα. Έδειχνε ξεκούραστη και καλοδιάθετη, κάτι που όσοι σχετίζονται με το αντικείμενο της εξυπηρέτησης, ξέρουμε πόσο δύσκολο είναι μετά από την φθορά τόσο της καθημερινότητας αλλά και της «βάρδιας» που έχουμε κληθεί να φέρουμε εις πέρας. Αν μπορούσα δεν θα της έβαζα «4» στο service, αλλά «104». Προσπαθώντας να ανασύρω στην μνήμη μου τις καλύτερες εξυπηρετήσεις που έχω δεχτεί στο παρελθόν, θα την κατάτασσα άνετα στο top 3. Και όσοι έχουν διαβάσει κριτικές μου, θα έχουν καταλάβει πως δεν είμαι και ο ευκολότερος άνθρωπος στον κόσμου… Αν ήμουν ο επιχειρηματίας του JM33 θα έκανα τα αδύνατα-δυνατά να την κρατήσω στους κόλπους του προσωπικού μου.
Φτάνοντας την ώρα που προανέφερα, αρχικά ρωτήσαμε εάν η κουζίνα τους είναι ακόμα ανοιχτή και μας απάντησαν θετικά. Η γλυκύτατη νεαρή μας πρότεινε να κάτσουμε σε 4άρι τραπέζι για να είμαστε πιο άνετα. Άλλωστε όπως είπα ήδη, εκείνο το βράδυ ήταν κατά το ήμισυ (και λιγότερο) γεμάτο. Έτσι είχαμε πολλές εναλλακτικές για το που θα κάτσουμε. Το θέμα είναι ότι όπως και τα περισσότερα καφέ/εστιατόρια της περιοχής, έτσι και το JM33 χρησιμοποιεί τον πεζόδρομο για να βγάλει τα τραπέζια του. Όμως βρίσκονται αντιμέτωποι με ένα πρόβλημα στο οποίο δύσκολα βρίσκεις λύση. Την κατηφορική κλίση του δαπέδου. Έτσι επιλέξαμε μικρότερο τραπέζι αλλά που όμως βρισκότανε σε πιο ίσιο σημείο. Όπως θα έχετε ήδη δει, έχω βάλει στον χώρο «2». Το τραπέζι μας ήταν το πιο ακριανό τους και πολύ σωστά είχαν σφραγίσει τα φρεάτια που βρισκότανε κάτω από τα πόδια μας. Δεν έχουν όμως προνοήσει (ή δεν έχουν το δικαίωμα) να κάνουν το ίδιο και στο φρεάτιο που συνεχίζεται μερικά εκατοστά από τα «σύνορά» τους και μισό μέτρο μακριά μας. Κάποιοι πιο υποχόνδριοι (ή λιγότερο σκληρόπετσοι από εμένα) θα αντιμετώπιζαν μεγαλύτερο πρόβλημα. Επειδή έχω προσέξει ότι η επιχείρηση αντιπροσωπεύεται στο Ask4food, θα αναφέρω με όση διακριτικότητα μπορώ να χρησιμοποιήσω ότι επιβάλλεται να βρούνε άμεσα λύση γιατί η εμπειρία μας ήταν ακραία αποκρουστική. Είμαι σίγουρος ότι κάποιος άλλος στη θέση μου θα έβαζε ακόμα και «1» στον χώρο αν είχε αντιμετωπίσει το ίδιο σοβαρότατο πρόβλημα. Επίσης, δεν αποκλείω να έκανε και φασαρία πριν αποχωρίσει…
Η παραγγελία δόθηκε γρήγορα και το ίδιο άμεσα ήρθαν στο τραπέζι μας τα ποτήρια λευκό κρασί που ζητήσαμε (μαλαγουζιά). Ευχάριστη έκπληξη για μία ακόμα φορά το service τους, που είχε άποψη επί των προτάσεων στο κρασί που είχαν διαθέσιμο. Η τιμή ανά ποτήρι κρασί στα 4,5€. Λίγο τσιμπημένο για το ύφος τους, αλλά οκ.
Για κυρίως ζητήσαμε:
• Φρέσκο ραβιόλι με γέμιση από σπανάκι και ρικότα. Το συνόδευαν με σάλτσα από πέστο φέτας ενώ μας ήρθαν με μερικά φύλλα baby ρόκα και ντοματίνια cherry. Πολύ νόστιμο πιάτο αλλά την χαρακτηρίσαμε λίγο μικρή σε μερίδα. Το άτομο που με συνόδευε και το παρήγγειλε, το έτρωγε πολύ πολύ αργά για να μη τελειώσει πολύ πριν από εμένα. Το τριμμένο τυρί που μας πρόσφεραν, έδεσε απόλυτα με την γεύση του. Σε σχέση με το δικό μου πιάτο που σχολιάζω παρακάτω, ήταν σαφώς πολύ ανώτερο σε γεύση.
• Ταλιατέλες με καπνιστό σολομό. Στην σάλτσα αντί για βότκα που συνήθως χρησιμοποιούνε, είχαν βάλει ούζο. Ο άνηθος, σταθερή αξία σε αυτό το πιάτο. Μια ακόμα ασυνήθιστη προσθήκη ήταν αυτή του σχινόπρασου, του σέλερυ και της κάπαρης. Το πιάτο –όπως και το προηγούμενο- μας ήρθε σε πολύ προσεγμένη εμφάνιση. Το ούζο δεν το «άκουσα» καθόλου. Επειδή ο σολομός δεν είχε αναμειχθεί κατά την παρασκευή του πιάτου αλλά είχε προστεθεί στο τέλος και είχε τοποθετηθεί στην «κορυφή» του, μας προέτρεψαν να το ανακατέψουμε γρήγορα με τα ζυμαρικά για να πάρει τη σωστή θερμοκρασία, όπως και κάναμε. Θα σχολιάσω ότι η ποσότητα του σολομού ήταν πάρα πολύ μικρή. Στην ουσία ήταν ένα πολύ λεπτό φύλλο του που απλά είχε ψιλοκοπεί με ένα μαχαίρι. Για να δώσω εικόνα, θα πρέπει να ήταν το 1/3 της ποσότητας που μπορείς να βρεις σε ένα σάντουιτς με σολομό. Και δεν μιλάω για κάποιο σάντουιτς που θα τα χαρακτήριζες ως πλούσιο σε υλικά…
Το θέμα όμως που αντιμετώπισα με αυτό το πιάτο ήταν άλλο. Ήταν πάρα μα πάρα πολύ λιπαρό. Το κατάλαβα με το που το είδα. Το σκέφτηκα με την πρώτη μπουκιά που έβαλα στο στόμα μου και επιβεβαιώθηκα όταν τελείωσα και στο πάτο του πιάτου μου υπήρχε σχεδόν μία κουταλιά σούπας λιωμένο βούτυρο (ή όποιας άλλης λιπαρής ουσίας είχαν χρησιμοποιήσει)! Ο σολομός είναι από μόνος του αρκετά λιπαρός, οπότε κρίνω συνετό να προσέχουν τα άλλα υλικά που χρησιμοποιούνται για να μη χάνει το τελικό αποτέλεσμα. Όταν ήρθε η νεαρή να πάρει τα πιάτα μας, μας ρώτησε αν ήταν όλα εντάξει. Επειδή πιστεύω ότι αστοχίες τέτοιου τύπου πρέπει να επισημαίνονται, ώστε στην συνέχεια να διορθώνονται, της το ανέφερα ευγενικά. Μας απάντησε ότι θα το μεταφέρει άμεσα στην κουζίνα. Έχω συνηθίσει, σε αντίστοιχες περιπτώσεις, να λαμβάνω λίγο αργότερα μια απάντηση. Έστω μια διευκρίνιση για τους λόγους που κάτι τέτοιο μπορεί να προκληθεί. Μάλιστα πολλές φορές έχω αναθεωρήσει από την αρχική μου άποψη και γνώμη. Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν μας έγινε η τιμή κάποιας απάντησης, κάτι που θεωρώ «φάουλ» κίνηση…
Η τιμή των ζυμαρικών μας ήταν στα 8,50€ έκαστο. Σύνολο με το κρασί μας στα 26€. Δεν θα πω ότι ήταν ακριβά αλλά ούτε θα χαρακτήριζα το τραπέζι μας και ως φθηνό. Μη ξεχνάμε ότι το όλο στήσιμο παραπέμπει περισσότερο σε «γρήγορο φαγητό» κι όχι σε κανονικό εστιατόριο. Κέρασμα στο ξεκίνημα ή στο κλείσιμο, δεν υπήρξε.
Και τελειώνοντας, έρχομαι αντιμέτωπος με το κλασικό ερώτημα που τελικά χαρακτηρίζει το σύνολο της εμπειρίας μας σε κάποιο μέρος που επισκεφθήκαμε: Θα ξαναπήγαινες?
Νομίζω πως ναι, παρά τα κάποια μελανά σημεία. Για να είμαι ειλικρινής, ίσως τους θετικούς πόντους που τελικά γύρισαν την ζυγαριά, τους κέρδισε με το σπαθί της η νεαρή που μας εξυπηρέτησε. Θα απέφευγα όμως κάθετα τα ακριανά τους τραπέζια (από την μεριά που είναι ο πάγκος με τους καφέδες τους), εκτός κι αν είχα παρατηρήσει ότι έχουν βρει λύση για το πρόβλημα με τα φρεάτια.
Αν είστε κάπου στο κέντρο και θέλετε να ξεκουράσετε το ταλαιπωρημένο από το shopping κορμάκι σας αλλά και να χορτάσετε την πείνα σας, βάλτε το Just Made 33 στον χάρτη των προτάσεων της περιοχής. Στον κατάλογό τους (όπως και στα γύρω τραπέζια) θα βρείτε εντυπωσιακές σαλάτες, burgers και ζυμαρικά.

Cafe - Restaurants - Ψυρρή - Μοναστηράκι, Αθήνα

Όμορφος και πολύ προσεγμένος χώρος γρήγορου φαγητού, ιδιαίτερος και πρωτότυπος ως σύλληψη σε έναν από τους πιο πολυσύχναστους δρόμους της Αθήνας. Τώρα μάλιστα που ο καιρός το επιτρέπει είναι ό, τι καλύτερο να καθίσει κανείς στα τραπεζάκια έξω και να απολαύσει ένα γρήγορο σνακ ή τον καφέ του ή κάποιο από τα ροφήματα.

Ο χώρος του όμως είναι πολύ πιο όμορφος εσωτερικά, καθώς έχει μια μπάρα με ψηλά σκαμπό, 1-2 τραπεζάκια και ένα τεράστιο ξύλινο τραπέζι εν είδει τάβλας όπου μπορούν να καθίσουν και διαφορετικές παρέες. Το μαγαζί σερβίρει και ποτό και ο χώρος μέσα το επιτρέπει, είναι αρκετά ατμοσφαιρικός. Διαθέτει επίσης και ποικιλία κρασιών και σε ποτήρι και σε φιάλη.

Ως προς το φαγητό διαθέτει:
-τα κλασικά: τυρόπιτες, πεϊνιρλί, μπουγάτσες, πίτσες κ. ά

-κρουασάν, muffin, κέικ, μπάρες με quaker

-γλυκά: προφιτερόλ, τάρτες, μπανόφι, πορτοκαλόπιτα, λεμονόπιτα, μηλόπιτα, σοκολατόπιτα, cheesecake, γιαούρτι κ. ά.

-αλμυρές, τάρτες, σαλάτες, burgers, σούπες, pasta, risotto

Ωστόσο στο συγκεκριμένο μαγαζί αξίζει να δοκιμάσει κανείς:

-ένα από τα πιάτα με αυγό με προτεινόμενο το croque madame (αυγό μάτι με ζαμπόν, έμενταλ, μπεσαμέλ με συνοδεία σαλάτας)

-ένα από τα melted σάντουϊτς που προσφέρονται είτε σε κομμάτι ή σε ολόκληρο και αποτελούν μια διαφορετική πρόταση. Δοκίμασα το English roast με χοιρινό ψητό, κρέμα τυριού, καραμελωμένα κρεμμύδια, ψητές πιπεριές και σως barbeque

-κάποιο από τα σάντουϊτς τα οποία διαθέτει σε μεγάλη ποικιλία για όλα τα γούστα και με μεγάλη γκάμα επιλογής ψωμιού (από καλαμποκίσιο μέχρι brioche, wrap, bagel, tortilla κ. ά) και αρκετά gourme. Δοκίμασα αυτό με χοιρινό ζαμπόν, πράσινη λόλα, κρέμα τυριού, μαριναρισμένη ντομάτα, αρωματικό λάδι. Έχει όμως και με σολωμό, ομελέτα, ψητά λαχανικά, κινόα, χαλούμι κ. ά.

Η εξυπηρέτηση γρήγορη, φιλική, άψογη.
Αν το βρείτε στο δρόμο σας κάντε μια στάση. Αξίζει τον κόπο. Οι τιμές είναι προσιτές.

Cafe - Restaurants - Ψυρρή - Μοναστηράκι, Αθήνα

Ο χώρος είναι πολύ όμορφος. Μια που ο καιρός το επέτρεπε, προτιμήσαμε ένα από τα τραπεζάκια έξω τα οποία είναι πολύ συμπαθητικά και σου επιτρέπουν να χαζεύεις και τον κόσμο να πηγαινοέρχεται στην αγορά. Και μέσα όμως μας φάνηκε όμορφο μαγαζί.

Εμείς πήγαμε για πρωινό. Οι επιλογές ήταν πραγματικά πολλές για εμάς που είμαστε λάτρεις του αλμυρού. Νομίζω στα γλυκά ήταν πιο περιορισμένες. Στον κατάλογο υπήρχαν πολλά ενδιαφέροντα σάντουιτς. Δοκιμάσαμε ένα με ψητό χοιρινό, provolone και αρωματικό λάδι (€4). Ήταν πραγματικά πεντανόστιμο. Πήραμε επίσης αυγά benedict (€6,80). Ήταν από τις πιο ενδιαφέρουσες γευστικά προσεγγίσεις που έχω δοκιμάσει: η σάλτσα ήταν δεμένη σωστά και υπήρχε αρκετό ξύσμα λεμονιού που ταίριαζε πάρα πολύ στο πιάτο.

Το σερβίρισμα επίσης ήταν πολύ προσεγμένο.

Τις τιμές τις θεωρώ κάπως τσιμπημένες αναλογικά με την ποσότητα. Τα υλικά έδειχναν αρκετά καλής ποιότητας βέβαια, επομένως, αν συνυπολογίσει κανείς και το κόστος λειτουργίας ενός καταστήματος στη συγκεκριμένη θέση, ίσως να μην είναι υπερβολικές. Σίγουρα όμως δεν είναι και για κάθε μέρα.

Εγώ θα σας το πρότεινα ανεπιφύλακτα για πρωινό. Πιστεύω θα το δοκιμάσω και για μεσημεριανό κάποια στιγμή μετά την αγορά.

Cafe - Restaurants - Ψυρρή - Μοναστηράκι, Αθήνα

Θέλαμε να επισκεφτούμε το just made 33, επειδή είχαμε διαβάσει καλά λόγια σε διάφορα sites και όντως ανταποκρίθηκε με το παραπάνω στις καλές κριτικές!

Δοκιμάσαμε πεντανόστιμα melted sandwiches (το ένα english roast και το άλλο greek vegetarian). Κάθε μπουκιά ήταν πιο νόστιμη από την προηγούμενη! Πήραμε και το μαστέλο, στο οποίο η σάλτσα του ήταν λίγο αταίριαστη και γενικά το πιάτο θα μπορούσε να ήταν λίγο καλύτερο.

Η σερβιτόρα ήταν φιλική, εξυπηρετική και ευγενέστατη και οι τιμές φυσιολογικές.

Θα το ξαναεπισκεφτούμε σίγουρα σε επόμενη βόλτα μας στην Αθήνα για να δοκιμάσουμε και τις αλμυρές τάρτες και τα γλυκά του!

Ιούλ

Το JUST MADE βρίσκεται στην καρδιά του ιστορικού κέντρου της Αθήνας, σε απόσταση λίγων μόνο μέτρων από τους σταθμούς του Μετρό Σύνταγμα και Μοναστηράκι. Ο χώρος ιδιαίτερα προσεγμένος και φιλικός με λιτή διακόσμηση. Βρίσκεται ακριβώς στη γωνία της Ευαγγελιστρίας με την Καλαμιώτου στο νούμερο 33 της πρώτης. Το κατάστημα διαθέτει 2 εισόδους - εξόδους και αυτό είναι σίγουρα πολύ καλό. Εσωτερικά το ξύλινο πάσο μπορεί να φιλοξενήσει 4 - 5 άτομα για φαγητό και ποτό, ενώ εξωτερικά υπάρχουν αρκετά τραπεζάκια ( περίπου 15 ) στον πεζόδρομο της Ευαγγελιστρίας. Επίσης υπάρχει μεγάλο ξύλινο τραπέζι με σκαμπό, το οποίο είναι διαθέσιμο για φαγητό ή καφέ.

Ακριβώς πίσω απ΄ το μεγάλο ξύλινο τραπέζι φτιάχνονται οι καφέδες, και ακριβώς απέναντι βρίσκεται ο μπουφές όπου ετοιμάζονται τα φαγητά. Το JUST MADE εξυπηρετεί απ΄ ότι είδαμε και take away καταστάσεις με ιδιαίτερη άνεση και επιτυχία. Παρατηρήσαμε πολύ καλές συσκευασίες για μεταφορά, γερές χάρτινες σακούλες και τάχιστη εξυπηρέτηση. Αυτό που πραγματικά μας έκανε εντύπωση ήταν ο συνδυασμός ποιότητας και ταχύτητας, αφού το φαγητό είναι σίγουρο πως θέλει τον χρόνο του. Παρόλα αυτά στο JUST MADE όλα ήρθαν στην ώρα τους και ήταν κάτι παραπάνω από πολύ καλά.

Τα Burgers αλλά και τα πιάτα ζυμαρικών είναι σίγουρα απ΄ τα καλύτερα ( δε μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο ) του καταλόγου, ενώ όταν έρθει η ώρα του γλυκού εκεί πραγματικά φαίνεται η διαφορά. Ρωτήσαμε τον υπεύθυνο του JUST MADE και μάθαμε πως τα πάντα φτιάχνονται από τους μάγειρες του μαγαζιού ( εντός του μαγαζιού ) και δεν έρχεται τίποτα απ΄ έξω. Τα περισσότερα υλικά είναι φρέσκα και όχι κατεψυγμένα, και το ίδιο ισχύει για τα ζυμάρια και τα υλικά ζαχαροπλαστικής.

Στους καταλόγους βρήκαμε μεγάλη ποικιλία πολύ καλών κρασιών σε απίστευτα χαμηλές τιμές, και ίσως και μόνο γι΄ αυτόν τον λόγο, αξίζει κάποιος να επισκεφθεί τον χώρο και να δοκιμάσει κάποιο απ΄ τα μπουκάλια.

Κατά τα άλλα το service ήταν πολύ καλό, φιλικό και γρήγορο, χωρίς πολλά περιττά και ίσως κουραστικά πολλές φορές. Εντύπωση μας έκαναν επίσης οι καθαρές τουαλέτες ( τις οποίες τις πετύχαμε σε ώρα αιχμής ), κάτι το οποίο είναι σίγουρα στα πολύ θετικά του μαγαζιού. Είναι σίγουρο πως οι θαμώνες του κέντρου ( ο καθένας για τους δικούς του λόγους ) αν επισκεφθούν το JUST MADE θα ξανά επιστρέψουν, αφού η ποιότητα, η εξυπηρέτηση και οι τιμές, αλλά και το κεντρικό σημείο της Ευαγγελιστρίας το καθιστούν σημείο συνάντησης για πολλούς.

Cafe - Restaurants - Ψυρρή - Μοναστηράκι, Αθήνα

Το μαγαζί άνοιξε πριν 2 μήνες. Το είδα σε προτεινόμενη δημοσίευση του Facebook και οι φωτογραφίες μου έκαναν «κλικ». Πηγαίνοντας μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα ακόμα περισσότερο.

Ιδιοκτήτες είναι ένα ζευγάρι. Ο άντρας φτιάχνει τα φαγητά και η γυναίκα τα γλυκά. Η διακόσμηση είναι καταπληκτική και έγινε όπως μου είπαν από ομάδα διακοσμητών. Το μειονέκτημα είναι ότι εσωτερικά υπάρχει μόνο ένα μεγάλο τραπέζι και τα υπόλοιπα είναι έξω οπότε το χειμώνα είναι δύσκολο να κάτσεις αν δε βρεις μέσα και έχει πολύ κρύο. Τώρα όμως έχουμε καλοκαίρι οπότε τα τραπεζάκια έξω είναι ότι πρέπει.

Τα προϊόντα εμπίπτουν στην κατηγορία street food. Σαλάτες, Σάντουιτς, μπρουσκέτες, burgers, σούπες, γλυκά και άλλα πολλά, καλύπτουν τις απαιτήσεις για κάποιον που θέλει να τσιμπήσει κάτι μαζί με τον καφέ του ή θέλει να έχει ένα κανονικό γεύμα. Γενικά μου είπαν ότι τα προϊόντα έχουν μικρές παραλλαγές καθημερινά.

Εγώ πήρα burger με μπλε τυρί συνοδευόμενο από πατάτες και ήταν εξαιρετικό. Επίσης πήρα σούπα με μανιτάρια η οποία ήταν καταπληκτική. Στο τέλος παρήγγειλα και γλυκό το οποίο δεν θυμάμαι ακριβώς ονομασία αλλά είχε κρέμα λεμόνι και βάση μπισκότο, επίσης εξαιρετικό. Οι μερίδες ήταν κανονικές.

Οι τιμές ήταν εξαιρετικές. Ήμασταν 4 άτομα και πληρώσαμε λιγότερα από 10 ευρώ το άτομο για 2 σούπες, 1 burger, 1 μπρουσκέτα, 1 σαλάτα και 4 γλυκά.

Το δυνατό σημείο του μαγαζιού είναι ότι χρησιμοποιεί εξαιρετικές πρώτες ύλες από τις οποίες γνωρίζει πώς να πάρει το 100%. Δηλαδή είναι gourmet.

Θα ξαναπάω σίγουρα και το προτείνω.