MEAT LOVE
Meat Restaurants

Μαρούσι

Το εστιατόριο έχει σηματοδοτηθεί ως κλειστό. Δείτε άλλες καταχωρίσεις με το ίδιο όνομα/τηλέφωνο: HABLO, Διεθνής, Μαρούσι

30 Ιουν 2017

Έχω πάει στο meat love αρκετές φορές τον τελευταίο χρόνο και μπορώ να πω ότι κατά τη γνώμη μου έχει ένα από τα καλύτερα μπέργκερ στην Αθήνα.

Το μπιφτέκι (το οποίο το παραγγέλνω ψημένο medium) είναι εξαιρετικό, ζουμερό και γευστικό ακόμα και αν το φάει κανείς σκέτο. Οι συνδυασμοί των γεύσεων πάρα πολύ καλοί και το ψωμί σωστά ψημένο και αφράτο.

Οι μερίδες είναι πολύ μεγάλες και στα μπέργκερ και στα υπόλοιπα πιάτα. Οι σαλάτες, τα ορεκτικά και τα επιδόρπια είναι επίσης εξαιρετικά, τόσο σε γεύση όσο και σε παρουσίαση.

Το service όσες φορές και να έχω πάει είναι πολύ καλό δεδομένου ότι το μπέργκερ ετοιμάζεται εκείνη τη στιγμή. Για την ποιότητα που προσφέρει το συγκεκριμένο μαγαζί, το value for money είναι πάρα πολύ καλό.

Για ένα πλήρες γεύμα (σαλάτα, ορεκτικά, μπέργκερ, επιδόρπια, ποτά) είτε έχουμε πάει δύο άτομα είτε παρέα περισσότερων ατόμων, το μέγιστο που έχουμε πληρώσει είναι 25 ευρώ ανά άτομο. Στα συν, το ωραίο περιβάλλον με την ιδιαίτερη διακόσμηση.

19 Δεκ 2016

Πήγαμε χτες (Σάββατο, 10.12.2016), παρέα 4 ατόμων, με αγάπη και έφεση στη burgerοφαγία, με μεγάλες προσδοκίες για το μαγαζί. Ας τα πάρουμε από την αρχή.

Το μαγαζί είναι μεν σε λίγο περίεργο σημείο, αλλά είναι πολύ θετικό το ότι δίπλα του έχει μια αλάνα και μπορείς να παρκάρεις δωρεάν. Φτάνοντας, ο χώρος ήταν πραγματικά πανέμορφος και μας προϊδέαζε για τα καλύτερα. Το μενού ήταν στη φάση που θες να τα φας όλα.

Παραγγείλαμε μια μερίδα τυρολουκουμάδες (επικοί), μια μερίδα spare ribs (απαράδεκτη) και μια βάφλα πατάτα (μέτριο). Οι τυρολουκουμάδες ήταν πραγματικά εξαιρετικοί, με το τυρί να ξεχειλίζει από μέσα, στα spare ribs δεν είχε κρέας ούτε για το βασικό τελετουργικό των spare ribs, ενώ η βάφλα πατάτα ήταν περισσότερο άνοστη, αν και με το αυγό κάπως έφτιαχνε το πράγμα.

Και περνάμε στα burgers. Πήραμε 2 jack daniel's, 1 thousand island και 1 ροκφόρ. Το μπιφτέκι ήταν πολύ στεγνό σε όλα τα burgers, οι πατάτες όμως ήταν πολύ ωραίες. Προσωπικά έφαγα ένα jack daniel's αλλά αυτή τη σος, ούτε την είδα, ούτε την κατάλαβα. Κατέληξα να φάω το (εξαιρετικό κατά τα άλλα) ψωμάκι του.

Σε ένα σύνολο 4 ατόμων, με την παραπάνω ποσότητα, συν 3 μπύρες και μια κοκα κόλα πληρώσαμε 88,50€. Δεν μπορώ να πω πως άξιζε τα λεφτά του.

14 Ιουν 2016

Το μαγαζι βρισκεται σε εναν δρομο εντελως ακυρο με ενα χωραφι απεναντι. Απο γευση τιποτα το ιδιαιτερο. Απο ποσοτητα δεν εφυγα νηστικος.

Ενα μικρο μπιφτεκι σκεπασμενο με δυο τεραστια ψωμια. Χορτενει το ματι. Η κοιλια με τιποτα. Το μαγαζι ειναι πολυ ακριβω για αυτα που προσφερει. Και το πιο σημαντικο για εμενα..

Υποτιθεται ειναι ενα μαγαζι που πλασαρεται κυριλε και ποιοτικο. Υποτιθεται..2 φορες ζητησα σχεδον παρακαλεσα για αποδειξη.. Απαραδεκτο.. Εννοειται οτι δεν θα ξαβαπαω

13 Φεβ 2016

4 άτομα Σαββάτο βράδυ. Είναι η δεύτερη φορά που πάμε.

Την πρώτη φορά πήραμε και οι τέσσερις Burgers. Δεν μείναμε ικανοποιημένοι καθώς ήταν πολύ υπερβολικά στα υλικά (έχοντας μέσα ξεκάρφωτα υλικά όπως σαλάμια κτλ τα οποία κάναν πολύ "βαρύ" το burger) και μεγάλες ποσότητες απο μέτριες σως. Το μπιφτέκι ήταν καλό άλλα όχι κάτι ιδιαίτερο στη γεύση. Οι πατάτες δεν μας άρεσαν γιατί ήταν ξερες.

Την Δεύτερη φορά πήραμε 2 χοιρινές μπριζόλες μία μπιφτέκι black angus και μια μπιφτέκι γαλοπούλα. (στην αρχή έιχαμε παραγγείλει αντί τα μπιφτέκια, δύο μοσχαράκια κοκκινιστά τα οποία μας ειδοποίησαν 20 λεπτά μετά τη παραγγελία ότι έχουν τελειώσει... )

Οι μπριζόλες εντελώς ανομοιόμορφες μεταξύ τους. Η μία μεγάλη, με πάχος 2-2,5 δάχτυλα και φάρδος μισή παλάμη και η άλλη λεπτή σαν φλύδα στο κύριο μέρος της και μικρή σε πλάτος. Παρόλαυτα και οι δύο κοστιζουν φυσικά τα ίδια λεφτα αφού δεν τις πουλάνε με το κιλό όπως την μοσχαρίσια tomahauk... Η μικρή ήταν στεγνή σαν στουπί, η μεγάλη ήταν οκ, όχι ομως και ζουμερή. Επίσης βγάζαν πολύ άρωμα δεντρολίβανου που σε κάποιους μπορεί να αρέσει ενώ σε αλλους όχι.
Τα μπιφτέκια εμένα μου φάνηκαν οκ όπως επίσης και η σαλάτα.

Ο λογάριασμός πήγε περίπου 19 το άτομο χωρίς κρασι και απόδειξη μας έκοψαν μόνο όταν την ζητήσαμε.

25 Ιαν 2016

Επισκεφτηκα με τον αντρα μου και τα 2 μας παιδια το συγκεκριμενο εστιατοριο το μεσημερι του Σαββατου 23/1. Μας εβαλαν σε ενα ωραιο τραπεζι που απο την μια μερια ειχε εναν ωραιο τυπου τσεστερφιλντ καναπε και απο την αλλη καρεκλες, ενω ο υπευθυνος μας εφερε αμεσως ενα καρεκλακι για μωρα, το οποιο μας φανηκε πολυ χρησιμο μιας κ ο γιος μου ειναι 14 μηνων.
Πολυ ωραια διακοσμηση και ζεστος χωρος, με τζαμαριες γυρω γυρω. Τη συγκεκριμενη μερα χιονιζε, οποτε το χιονι σε συνδυασμο με το εσωτερικο του μαγαζιου ηταν πολυ ομορφο!

Στα κυριως λοιπον!
Μια πρασινη σαλατα με αποξηραμενα φρουτα( συκα δαμασκηνα σταφιδες και cranberies) με sauce μελιου, στα 9 ευρω πολυ γευστικη. Τα ζεστα ψωμακια που ευγενικα μας ρωτησαν αν θελουμε, τα οποια ειναι χειροποιητα οπως αναγραφουν στο καταλογο, πολυ ωραια επισης.

Επισης, πηραμε τηγανιτα στικς κολοκυθιου, στα 6 ευρω, πολυ μεγαλη ποσοτητα, και μανιταρια καθως ειμαστε και οι δυο φαν των μανιταριων στα 7.5 ευρω.

Για τη μικρουλα μας πηραμε ενα burger kid, το οποιο μονο kid δεν ηταν γιατι ηταν τεραστιο στα 7.5 ευρω.
Για μενα επελεξα ενα T bone 600 γρ. το οποιο συνοδευοταν με τηγανιτες πατατες με τη φλουδα τους και πρασινη σαλατα στα 21 ευρω. Το ψησιμο ηταν οπως το ζητησα, medium rare, κατι που με χαροποιησε γιατι μου χει τυχει πολλες φορες ο ψηστης να περασει το medium rare για medium well!!! Γενικα πολυ τρυφερο κομματι.

Ο συζυγος επελεξε burger Jack Daniels με την ομωνυμη sauce. Πολυ μεγαλη μεριδα, με πολλες πατατες. Δεν μπορεσε να το φαει ολο αν και πολυ ωραιο μπεργκερ, και το πηραμε πακετο μαζι με το νπεργκερ της μικρης.

Γλυκο δεν πηραμε καθως δεν ειχαμε χωρο πραγματικα για τιποτα αλλο, αν και προσφερθηκαν να μας κερασουν.

Εξαιρετικες γευσεις, ευγενικο προσωπικο, φανταστικη διακοσμηση και καθαρες τουαλετες. Στο συνολο μειναμε πολυ ευχαριστημενοι, γιατι ενω μπηκαμε μεσα τυχαια μειναμε πολυ ευχαριστημενοι. Θα το ξανα επισκεφτουμε συντομα καθως ειναι σχετικα κοντα στο σπιτι μας.

Στο συνολο πληρωσαμε 72.5 καθως πηραμε και 3 αναψυκτικα! Η τιμες μας φανηκαν οκ σε σχεση με αυτο που προσφερουν, καθως καθε πιατο ηταν πολυ γεματο σε ποσοτητα!

Βύρωνος 19, Μαρουσι