Ο χώρος μας είναι πλήρως ανακαινισμένος με ιδιαίτερο και μοντέρνο στυλ. Δημιουργήσαμε μία μοντέρνα και ζεστή ατμόσφαιρα για να απολαύσετε το φαγητό και τους μεζέδες μας.

Βρσικόμαστε επι της πλατείας της Παλλήνης με όμορφο εξωτερικό χώρο στον πεζόδρομο για να απολαμβάνετε το φαγητό σας στην δροσιά των δέντρων με θέα το πάρκο.

Το φαγητό μας προσεγμένο με την ποιότητα και την γεύση του σπιτικού. Ποικιλία από πεντανόστιμους μεζέδες και πλούσιες ποικιλίες κρεατικών θα ικανοποιήσουν κάθε απαίτηση.

Κάθε μέρα ανοιχτά για την εξυπηρέτησή σας. Ζωντανή μουσική μόνο συγκεκριμένες ημέρες κατόπιν ανακοίνωσης. Ο χώρος είναι κατάλληλος και πολύ ευχάριστος για ιδιωτικές εκδηλώσεις.

Υπάρχει εξωτερικός χώρος
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις

09 Μαι 2018

Υπεροχο φαγητο! Το Σαββατο μαζευτηκαμε ξανα στο Ενα& Ενα μεζε! Παραγγειλαμε τη σαλατα Ενα&Ενα η οποια ηταν τεραστια!

Απο κυριως πηραμε μοαχαρισια μπριζολα η οποια ηταν πολυ μαλακη και ευγευστη! Πηραμε κοντοαουβλι, ψαρονεφρι και πανσετακια! Ολα ηταν ωραια ψημενα και νοστιμα. Πηραμε κοκκινο κρασι και δυο αναψυκτικα.

Η εξυπηρρτηση ηταν παρα πολυ γρηγορη και το προσωπικο ευγενεστατο.

Στο τελος, πηραμε πορτοκαλοπιτα με παγωτο η οποια ηταν εξαιρετικη!!!

Δες παλαιότερη κριτική για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη agk.

17 Μαι 2018

Ένας ζεστός χώρος με ποιοτικό φαγητό ϊ και πολύ όμορφη ατμόσφαιρα.
Παραγγείλαμε: τη σαλάτα του μαγαζιού με διάφορα πράσινα λαχανικά, μήλα, σως και άλλα, η οποία ήταν ιδιαίτερα γευστική. Το μπιφτέκι ήταν πολύ ωραίο, ενώ η τυροκαυτευρή ήταν μια από τις πιο νόστιμες που έχω δοκιμάσει.

Τα κρέατα ήταν όλα φρέσκα (μπιφτέκι κοτόπουλο, μπριζόλα και κοντοσούβλι), ενώ το γλυκό που κεραστήκαμε στο τέλος μας έκανε να θέλουμε να επισκεφτούμε αυτό το μαγαζί και με άλλους φίλους.

Το σέρβις ήταν ιδιαίτερο φιλικό, πρόθυμο και χαμογελαστό.

Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

10 Μαι 2018

Χθες βραδυ πηγα με την παρεα μου στο συγκεκριμενο μεζεδοπωλειο. Αυτο που μας εκανε εντυπωση ηταν πως ο, τι παραγγειλαμε απο ορεκτικο ως κυριως πιατο ηταν ολα υπεροχα και οι ποσοτητες αρκετα μεγαλες.

Παραγγειλαμε χωριατικη η οποια ηρθε σε μεγαλο πιατο και ηταν ιδιαιτερα χορταστικη. Απο κρεατα πηραμε λουκανικο με πρασο και μια χοιρινη μπριζολα. Και τα δυο ηταν πολυ νοστιμα!

Πηραμε τυροκαυτερη η οποια εκαιγε αλλα ηταν νοστιμη!!

Απο τιμη... οικονομικο για τις μεριδες του!

01 Αυγ 2016

Αν και πολλά χρόνια κάτοικος Παλλήνης δεν είχα ξαναπάει στο συγκεκριμένο μεζεδοπωλείο-ταβέρνα, ίσως γιατί προτιμώ να απομακρύνομαι από την περιοχή διαμονής μου. Ενα Σάββατο όμως με χαλαρή διάθεση και αρκετή κούραση, προτιμήσαμε το εν λόγω για δοκιμή, μαζί με φιλικό ζευγάρι από τα Βριλλήσια (και αρκετά δύσκολο γευσιγνωστικά το ζευγάρι φίλων).

Απλός ο κατάλογος, που πρέπει επειγόντως να αλλάξει, να γίνει πιο μοντέρνος κι όχι το πλαστικοποιημένο δίφυλλο που βρίσκουμε στα σουβλατζίδικα. Επειδή και η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά, προσέξτε το φίλοι του Ενα+Ενα αυτό το κομμάτι, γιατί΄χάνετε πόντους από το στυλ του συμπαθητικού μαγαζιού σας. Ο εξωτερικός χώρος της πλατείας υπέροχος, κάτω από φυλλοβόλα δέντρα, δροσερός κι ευχάριστος με όμορφο απαλό φωτισμό. Τα τραπέζια σε σωστή διάταξη κι απλωτά.

Στο μενού λίγες σαλάτες, πολλά ορεκτικά και λίγα κυρίως. Τιμές λογικές 1-2 ευρώ λιγότερο ανά πιάτο, από ότι συναντάς σε άλλες "πιάτσες". Λογικό, λόγω του χωριού, όπως επιμένω να λέω την Παλλήνη. Νομίζω πάντως ότι είναι μια έντιμη προσπάθεια του ιδιοκτήτη να προσελκύσει κόσμο σε χαλεπούς καιρούς. Η Παλλήνη δεν φημίζεται για τις ταβέρνες της, όμως εδώ, έχουμε έναν ωραίο δημόσιο χώρο, την πλατεία του παλιού δημαρχείου και μια πολύ καλή προσπάθεια που μακάρι να τη συνεχίσει ο συμπαθέστατος νεαρός ιδιοκτήτης, που ήρθε να πάρει παραγγελία, ευγενικός και διακριτικός.

Παραγγείλαμε: τη δική τους σαλάτα με διάφορα πράσινα λαχανικά, μήλα, σως και άλλα καλούδια, που όμως ήταν μικρή στο μέγεθος κι αδύναμη στη γεύση. Κάτι ήθελε να αρτυθεί περισσότερο, γιατί στη γεύση ήταν μάλλον αδιάφορη και αρκετά μικρή για 4 άτομα. Θα την έλεγα ατομική, ήρθε σε μικρό μπολ. Πάντως είχε κουταλοπήρουνο για το σερβίρισμα (βασικό). Φέτα σε φύλλο με μέλι και σουσάμι. Εξαιρετική μερίδας φέτας με γευστικό φίνο αποτέλεσμα. Τυροκαυτερή, από τις καλύτερες που έχω δοκιμάσει, είχε την υφή της σπιτικής, σωστά ισορροπημένη στο καυτερό του (και είμαι ειδήμων στην τυροκαυτερή). Κοντοσούβλι, εξαιρετικό με σωστή αναλογία λίπους-κρέατος, πεντανόστιμο και τρυφερό. Μπιφτέκι κοτόπουλο, εξαίσιο, το καλύτερο μακράν από τα μέχρι τώρα "λάστιχα" που έχω δοκιμάσει.

Μπιφτέκι μοσχαρίσιο, θεϊκό, ψαρονέφρι τεράστιο (που έμεινε το μισό). Αυτά συνοδεύονται με κανονικές τηγανιτές νοστιμες πατάτες. Ηπιαμε λευκό ξηρό Ζίτσα χύμα, που ήταν ελαφρύ και γλυκόπιοτο και μπύρα Φιξ weiss. Το ψωμί ήρθε σε γενναία μερίδα και ήταν ζυμωτό. Φύγαμε έχοντας φάει εξαιρετικά και πολύ, μια και το μεσημέρι ειχαμε γευματίσει ελαφρά με σαλατούλα για να απενοχοποιήσουμε τις βραδυνές ατασθαλίες. Δώσαμε από 16 € το άτομο, με κανονική απόδειξη και πήραμε και φαγητά για το σκυλάκι μας. Μας κέρασαν πορτοκαλόπιττα με παγωτό, γενναία μερίδα για όλους μας και φύγαμε με τις καλύτερες εντυπώσεις. Συνέχισε έτσι, αγαπητέ φίλε και θα μας έχεις και μας πιστούς πελάτες σου. Ευχαριστούμε για τη φιλοξενία και το πρόθυμο σέρβις σου. Θα ξανάρθουμε με την πρώτη ευκαιρία να δοκιμάσουμε και τα υπόλοιπα.