Ψησταριά-Σουβλατζίδικο

27 Αυγ 2016

Iσως ο καλυτερος γυρος που εχω φαει τα τελευταια χρονια.. ο χωρος υπεροχος, καθοτι βλεπεις θαλασσα.. το προσωπικο γρηγορο και εξυπηρετικοτατο,..

δοκιμασαμε πιτα με γυρο χοιρινο, κοτοπουλο, κοτομπεικον και σουτζουκι... ολα πολυ ωραια, και καθολου βαρια.. οι τιμες πολυ λογικες για την ποιοτητα και την ποσοτητα και μην ξεχναμε και το μερος, περιπου 2.20 με 2.30 με 2.40 η πιτα... θα το κανω στεκι για σουβλακι..

απο διπλα βλεπαμε να περνανε κατι ποικιλιες τεραστιες!!

το συνηστω ανεπιφυλακτα..

30 Ιουν 2016

Φαγαμε καλα πληρωσαμε εξισου καλα!!!

Κυριακη μεσημερι και μου εχει πει μια φιλη για το μικρο μαγαζακι αναμεσα στις καφετεριες οτι ξαφνικα το ξετρυπωσε ενα μεσημερι που ειχαν γευμα με συναδελφους.

Καθως ειμαι φαν της περιοχης και των παραθαλασσιων περιοχων το ειχα στο μυαλο μου και σημερα εμφανιστηκε η ευκαιρια.

Πηγαμε χωρις κρατηση. Και η ωρα ηταν περιπου 14.00 το μεσημερι το μαγαζι θα ελεγα οτι ηταν χαλαρα αλλα κατα την διαρκεια του γευματος μας γεμισε αλλες 2 φορες.

Μπροστα στα κοτερα και πολυ ομορφα διακοσμημενο. Θα το ελεγες μοντερνα ταβερνα κρεατικων και οχι ψησταρια σουβλατζιδικο ή κατι παρεμφερες.

Το σερβις εξαιρετικο και γρηγορο.

η παραγγελια μαςγια 3 μεγαλους + 2παιδια περιλαμβανε

1 χωριατικη μεγαλη
1 μεριδα πατατες
1 μεριδα κολοκυθακια τηγανιτ
1 πιτουλες
2 τυλικτ
1 ποικιλια για 4 ατομα η οποια ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΩΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ. Δεν ειμαι σιγουρη οτι θα τα γραψω ολα γιατι ηταν παρα πολλα.
4χοιρινα καλαμακια,4 καλαμακια κοτοπουλο, γυρος χοιρινος, γυρο κοτοπουλο, 4 κεμπαπ
πιτες ψημενες, κρεμυδι, ψητες ντοματες (Must για τετοια ποικιλια) ηρθε σε ενα ορθογωνιο
πιατο που επιανε την επιφανεια ολου του τραπεζιου. κοστος 28ευρω.

Με μια σαλατα αντε βαρια και μια πατατες δεν χρειαζοταν τιποτα αλλο
1 μπυρα και 3 καραφακια κρασι μικρα
55.00ευρω

στο τελος μας κερασαν μπραουνις σοκολατα με σως σοκολατας γαλακτος. Παρα πολυ ωραιο αν και δεν ειμαι πολυ φαν της σοκολατας.

Θα επιστρεψουμε.! Τετοια ποιοτητα και σερβις εννοειται οτι ο κοσμος θα τους τιμα!!

23 Ιουν 2016

Οι συνήθεις τρεις ύποπτοι γυναίκα, κόρη και ο σχολιάζων. Μετά από ένα καφέ σε παραπλεύρως καφέ είναι και Σάββατο βράδυ, έχει λειτουργήσει και η θάλασσα μεροληπτικώς υπέρ της λιγούρας, δεν θέλουμε και πολλά πολλά εμείς, καταλήγουμε στην Λαμαρίνα.

Μαγαζί με υπέροχη θέα στα κοτεράκια..... γι' αυτό και το 4 στον χώρο, αν και καθίσαμε μέσα διότι έξω ήταν το αδιαχώρητο.
Μιας και δεν πεινάγαμε πολύ..... πήραμε μια σαλάτα πράσινη με γύρο κοτόπουλο 6,80€ τεράστια σε ποσότητα και πολύ καλή σε γεύση, κολοκυθάκια τηγανιτά εξίσου καλά 3,60€, πατάτες τηγανιτές με τυράκι από πάνω 3,40€, χαλούμι ψητό από τα πιάτα ημέρας καλό όχι τίποτα ιδιαίτερο όμως 4,90€ και μια ποικιλία 2 ατόμων που αν ήξερα το μέγεθος ίσως να μην έπαιρνα τίποτε άλλο 15,00€ αλλά υπέροχη, ο γύρος χοιρινός και κοτόπουλο τέλειοι γευστικότατοι, τα καλαμάκια χοιρινά και κοτόπουλο καλά.

Με δεδομένο ότι πρώτη φορά πήραμε σε πακέτο σχεδόν ολόκληρη την ποικιλία αλλά και την μισή σαλάτα και πληρώσαμε 40,00€, με μία μπύρα και δύο αναψυκτικά, μου φάνηκε εξαιρετικά οικονομικό. Αν μπορούσα θα έβαζα και 5 (συνυπολογίζοντας και την θέση του μαγαζιού) αλλά δεν έχει προβλεφθεί αυτή η βαθμολογία βλέπεις.
Να προσθέσω επίσης (κάτι που πλέον το θεωρώ απαραίτητο στις κριτικές μου) ότι απόδειξη ήρθε με την μία όσο τρώγαμε και όχι με παροτρύνσεις.