BULL BUST BURGERS
American style

Πειραιάς κέντρο

Το εστιατόριο έχει σηματοδοτηθεί ως κλειστό.

20 Δεκ 2015

Eιχα περασει πολλες φορες απεξω και μου ειχε κεντρισει το ενδιαφερον το μαγαζι, χωρις να ειναι κατι ιδιαιτερο, αλλα δεν ειμαι πολυ φαν των μπεργκερς και το ειχα αφησει στο πισω μερος του μυαλου μου.

Ενα βραδυ που ψαχναμε κατι να παραγγειλουμε που να ξεφευγει απο το διλημμα πιτσα-σουβλακι επεσε στα χερια μου το φυλλαδιο τους οποτε ειπα να το δοκιμασουμε.
Για τρια ατομα πηραμε ενα jambacon burger (3,50ευρω) με μαρμελαδα κρεμμυδιων, μπεικον μαγιονεζα, μπαρμπεκιου σως, τοματα και μαρουλι (το δικο μου, πραγματικα ειχα καιρο να δοκιμασω τοσο γευστικο μπεργκερ η μαρμελαδα κρεμμυδιων πολυ νοστιμη το ευχαριστηθηκα αρκετα), ενα bacs n'eggs burger (3.80 ευρω) με τσενταρ, τοματα, μαρουλι, κρεμμυδι, μπεικον, αυγο στην πλακα κετσαπ, μουσταρδα (το δοκιμασα -για μια πιο εμπεριστατωμενη κριτικη οπως καταλαβαινετε-δε με ενθουσιασε αλλα συμπαθητικο θα το ελεγα) και τελος ενα νηστισιμο με μανιταρι πορτομπελο (3,80 ευρω), μπαρμπεκιου σως, τοματα, μαρουλι, κρεμμυδι και μουσταρδα (δε το δοκιμασα αλλα αυτος που το πηρε το ευχαριστηθηκε πολυ) και μια μεριδα πατατες με σως μελι-μουσταρδα (2,60 ευρω) νοστιμες αν και κατεψυγμενες.

Οσον αφορα την εξυπηρετηση η κοπελα στο τηλεφωνο υπερβολικα εξυπηρετικη και ευγενικη το ιδιο και το παιδι που μας εφερε το φαγητο.

Ο χωρος απο κοντα δεν ειναι τιποτε το ιδιαιτερο βιομηχανικο στυλ, οτι πρεπει για να φας ενα μπεργκερ και να πιεις ενα κοκτειλ(τα οποια κανει και ντελιβερυ και εχει μεγαλη ποικιλια, που καποια στιγμη θα δοκιμασω). Προσωπικα βρισκω ενδιαφερον το συνδυασμο κοκτειλ με διαφορα ειδη φαγητου.

Το vfm σε πολυ καλα επιπεδα τα μπεργκερ κυμαινονται απο 1,80-4,00, εχει και επιλογη με βουβαλισιο μπιφτεκι +1.20 στο καθενα. Το μεγεθος ειναι ικανοποιητικο αν συνοδευτει και απο μια μεριδα πατατες ειναι μια χαρα αλλιως μαλλον καποιος πεινασμενος θελει δυο)

Εν ολιγοις εμεινα ευχαριστημενη και θα το προτεινα για κατι γρηγορο και οικονομικο. Τελος πολυ χαιρομαι που δημιουργειται αλλη μια "γευστικη(και οχι μονο)πιατσα" και εχει ξαναζωντανεψει η περιοχη που περασα τα μαθητικα μου χρονια και εξελισσεται αρκετα νεα αφιξη εκει το ΚΟΙ.

13 Απρ 2016

Μετά από μεγάλο περίπατο στον Πειραιά μεσημέρι Σαββάτου και αφού η πείνα έκανε την εμφάνιση της, είπαμε να δοκιμάσουμε άλλο ένα Μπεργκεράδικο από αυτά που ξεφυτρώνουν σαν μανιτάρια. Η απαίτηση δεν ήταν σε καμία περίπτωση για κάτι αντίστοιχο του ΜΠΑΡ ΜΠΕΕ ΚΙΟΥ, αφού είχα κάνει καιρό το απαραίτητο "scouting" και ήξερα τι να περιμένω. Το BULL BUST BURGERS είναι κάποια κλίκ πάνω από τα burgers των αλυσιδών delivery και μπορώ να πώ ότι τα κερδίζει κατά κράτος.

-----Χώρος - Ατμόσφαιρα (2/4)-----

Καθήσαμε στο πεζοδρόμιο μπροστά από τον γιγαντιαίο κατάλογο στον εξωτερικό τοίχο. Πολύ μικρό μαγαζί χωρίς κάτι το ιδιαίτερο, θυμίζει ένα σαντουιτσάδικο που κάθεσαι να φας στα γρήγορα μετά απο ξενύχτι.

-----Εξυπηρέτηση (2/4)-----

Self service, οπότε δε μπορώ να κρίνω πολλά και να βάλω πάνω απο 2. Ο χρόνος παρασκευής ήταν ικανοποιητικός, εκτός από εμάς βέβαια υπήρχαν άλλα 2 τραπέζια με κόσμο. Τα 2 άτομα που εξυπηρετούσαν και ήταν πίσω απο το πάσο (σαν μαμάς και γιός μου φάνηκαν) ήταν ευχάριστοι και ευγενικοί.

-----Γεύση (2,5/4)-----

Παραγγείλαμε:

1x JamBacon: Μοσχαρίσιο μπιφτέκι, red onion jam, crispy bacon, mayo BBQ sauce, ντομάτα & μαρούλι. Νόστιμο και σε σχετικά καλό μέγεθος. 3,50 euro (3/4).

1x Blue blue burger: Μοσχαρίσιο μπιφτέκι, double bacon, μαρούλι, ντομάτα & blue cheese homemade sauce. Δε δοκίμασα οπότε δεν έχω άποψη, αλλά δεν άκουσα κάποιο αρνητικό σχόλιο. 3,50 euro.

1x Πατάτες τηγανιτές με cheddar-bacon sauce. Οι πατάτες πάρα πολύ καλές (αληθινές και φρέσκιες) 1,80 euro, η sauce με + 1 euro!!! Φάουλ. Ήρθε ξεχωριστά σε ένα πλαστικό κουτάκι και δε μας ενθουσίασε. Πόσο μάλλον για 1 ευρώ επιβάρυνση.

-----VFM (3/4)-----

Απόδειξη κανονικότατα και 9,80 τελικός λογαριασμός. Αρκετά καλό value for money, Φάγαμε, χορτάσαμε (αν και το χτύπαγα άλλο ένα) και προπαντώς δεν περιμέναμε σε ουρές, αναμονές κλπ. Αν περνάς και πεινάς κάθησε να φάς δε θα το μετανιώσεις. Έχει ποικιλία και τα υλικά φαίνονται ποιοτικά. Αν σκέφτεσαι να έρθεις από μακρυά, μάλλον ξέχασέ το, θα το μετανιώσεις. Αν ψάχνεις κάτι σε ΜΠΑΡ ΜΠΕΕ ΚΙΟΥ και δε σε νοιάζει να ταλαιπωρηθείς και λίγο.... πήγαινε στο ΜΠΑΡ ΜΠΕΕ ΚΙΟΥ γιατί κάτι αντίστοιχο δε θα βρείς, αλλίως και το BULL BUST BURGERS αξίζει μια ευκαιρία για κάτι γρήγορο και νόστιμο!

Σωτήρος Διός 45, Πειραιάς