Ενα μουσικο🎶🎶🎶 μεζεδοπωλείο-καφε που άνοιξε τις πόρτες τον Ιούνιο του 2015 και λειτουργεί καθημερινά απο τις ☀️10.00πμ εως αργά τη νύχτα🌙!!!!
Με αρκετή έρευνα αγοράς ⌛️⌛️, επικεντρωθηκαμε σε ελληνικά προϊόντα τοσο στις προμήθειες των τροφών🍖🍗🍞🍟🍛🍪🍣🍨🍮 μας οσο κ στα ποτά🍺🍷🍸🍶☕️ μας (μπυρες, κρασια, ούζο, τσιπουρο, ρακι, μαστιχα, κονιάκ) δημιουργωντας ενα κατάλογο καθρέφτη της Ελλάδας!!!
Σας περιμένουμε.... να κρίνεται📈 τη προσπάθεια μας, κ να περάσουμε καλα!!!
ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ
Ελ. Βενιζελου 1 & Θουκυδιδου, Αργυρουπολη (σταση μετρο).
☎️ 211 40 57 643
🎸🎻🎺🎷🎶🎤🎤🎼🎶🎵🎵🎵🎵🎵🎵🎵🎵🎵🎵

😉🙏

Καθημερινά απο τις 10.00 το πρωι με καφε , απο τις 12.00 το μεσημερι ανοίγει η κουζίνα μας μεχρι αργά το βραδυ ...πολλες μουσικές βραδιές ,Τεταρτη, Πέμπτη , Παρασκευή , Σαββατο και Κυριακη μεσημερι και βραδυ !!!!

Έχει ζωντανή μουσική
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις
Επιτρέπονται κατοικίδια

21 Σεπ 2016

Στο συγκεκριμένο εστιατόριο πάω αρκετά συχνά για έναν και μόνο λόγο. Βρίσκεται δίπλα στο μετρό της Αργυρούπολης και βολεύει φίλους από όλη την Αθήνα για σημείο συνάντησης.

Ο χώρος είναι αρκετά λιτός, με μορφή αίθριου και κάποια σαββατοκύριακα τον χειμώνα έχει και ζωντανή μουσική.

Θα έρθω όμως να συμφωνήσω με τους καλοφαγάδες φίλους ότι πάσχει πάρα πολύ σε εξυπηρέτηση. Και όχι μόνο όσον αφορά την συμπεριφορά, αλλά και στις πράξεις του "τι χρειάζεται ο πελάτης εκείνη την στιγμή". ΤΙ θέλω να πω με αυτό...

Επίσκεψη Κυριακή 4/09 μεσημέρι και με παρέα 6 ατόμων, το μαγαζί είχε εμάς και άλλες δυο παρέες, μας υποδέχτηκαν αρκετά ζεστά μπορώ να πω και μας έβαλαν να κάτσουμε σε ένα τραπέζι το οποίο δεν βοηθούσε πολύ με τον ήλιο που υπήρχε αλλά έπρεπε εμείς να το καταλάβουμε και να μεταφερθούμε μόνοι μας με δική μας πρωτοβουλία. Κατόπιν μεταφοράς μας σε ένα πιο καλό τραπέζι, τα μενού καθυστέρησαν αρκετά να έρθουν. Η σερβιτόρα όμως ήταν ευγενέστατη και εξυπηρετική.

Η παραγγελία μας είχε τα παρακάτω:
-1 σαλάτα "έτσι απλά", η οποία είχε σπανάκι, ρόκα, τυρί και μπαλσάμικο
-2 μερίδες τζατζίκι το οποίο ήταν καλό απλά μας φάνηκε του εμπορίου και όχι χειροποίητο.
-2 μερίδες τυρί ταλαγάνι ψητό με αποξηραμένα φρούτα το οποίο το θεωρώ το καλύτερο πιάτο που δοκιμάσαμε.
-1 μερίδα ντοματοκεφτέδες με σ΄ως γιαούρτι οι οποίοι ήταν μαλακοί και όχι τραγανοί όπως τους έχουμε συνηθίσει.
-2 μερίδες πατάτες τηγανιτές, ικανοποιητική σαν ποσότητα
-1 μερίδα μανιτάρια ψητά με μπαλσάμικο, τα οποία όποτε πάω τα προτιμώ γιατί είναι από τα καλύτερα τους πιάτα.
-1 Ποικιλία κρεατικών "μεγάλη", η οποία ήταν επιεικώς απαράδεκτη. Την φέρνουν σε καφασάκι για να δίνει την ψευδαίσθηση της ποσότητας η οποία έχει 80% πατάτες και κρέας του τύπου 2 πανσέτες, 2 μπιφτέκια, 2 λουκάνικα. Το κρέας σίγουρα το έχεις ξαναδοκιμάσει και αλλού καθώς όλη η ποικιλία ήταν ανάλατη.
-2 φιάλες ροζέ ημίγλυκο κρασί το οποίο ήταν εκπληκτικό, αν και διαθέτουν δικό τους χύμα αρκετά καλό.
Κατά γενικό μέσο όρο το φαγητό ήταν μέτριο, και δεν είναι κάτι το οποίο δεν θα μπορούσε να βρεθεί σε κάποιο άλλο εστιατόριο.
Για όλα τα παραπάνω ο λογαριασμός και για τους 6 "'έκλεισε" στα 90 Ευρώ το οποίο το βρίσκω αρκετά τσιμπημένο σαν ποσό για τις ποσότητες των πιάτων που διατίθενται καθώς και για την ποιότητα των πιάτων.
Η αλήθεια είναι ότι η παρέα δεν το πολυευχαριστήθηκε και οι εντυπώσεις ήταν αρκετά μέτριες. Προσωπικά, θα το προτιμώ μόνο αν η μετακίνηση των φίλων είναι πολύ δύσκολη για κάποια άλλη περιοχή και σαν σημείο συνάντησης διατίθεται μόνο αυτό.
ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ: Ενδείκνυται για συναντήσεις κοντά σε μετρό, μέτρια ποιότητα και ποσότητα φαγητών, τσιμπημένη τιμή για αυτό που προσφέρει.

15 Οκτ 2016

Κυριακή (25/9/16) μεσημέρι επισκέφτηκα το εν λόγω μαγαζί με την οικογένεια μου, μην έχοντας διαβάσει και τα καλύτερα. Τα 3/4 του μαγαζιού ήταν γεμάτα λόγω δεξίωσης, παρόλα αυτά μας υποδέχτηκαν και μας έβαλαν να κάτσουμε. Παρά την πίεση που υπήρχε λόγω της δεξίωσης το σέρβις ήταν γρήγορο και το φαγητό αρκετά νόστιμο. Η ορχήστρα αποτελούταν από τρία σε νεαρή ηλικίας κάνοντας πολύ κέφι κάτι που λείπει από αρκετά μαγαζιά.

Τρίτη (4/10/16) Βράδυ μετά από δουλειά με συνεργάτες επισκέφτηκα ξανά το μαγαζί, αυτή τη φορά χωρίς να υπάρχει ζωντανή μουσική. Το μαγαζί είχε 8-10 παρέες σε ήσυχο συζητήσιμο κλίμα. Η σερβιτόρα μπορεί να καθυστέρησε λίγο να μας πάρει παραγγελία ίσως επειδή ήταν μόνη της, όμως ήταν ευγενική ζητώντας μας συγγνώμη και κατανόηση. Το φαγητό ήταν πάλι εξαιρετικό, ειδικά η ποικιλία κρεατικών.

*Πραγματικά απόρησα με τα αρνητικά σχόλια. Μάλλον κάτι να άλλαξαν στο μαγαζί από τις προηγούμενες κριτικές.

*θα το συνιστούσα ανεπιφύλακτα σε οποιονδήποτε ανεξαρτήτου ηλικίας

Ελευθερίου βενιζέλου 1, Αργυρούπολη