Καθημερινα 12:00-1:00 Δευτερα κλειστα

Take away
Ξεχωριστός χώρος για καπνίζοντες
Υπάρχει εξωτερικός χώρος

20 Οκτ 2016

Μπαρμπαδημος και παλι Μπαρμπαδημος!

Πρωτη κριτικη σε μαγαζι γνωστο! Ποιος δε ξερει το Μπαρμπαδημο.. Πηγαμε να χαλαρωσουμε και να φαμε κατιτις με τη παρεα και πραγματικα περασαμε πολυυυυυ καλα! Ξεκιναω τη κριτικη μου:

Γευση:
Παραγγειλαμε: Τυροπιτακια, μιση μεριδα με τυρι και αλλη μιση με παστουρμα! Εξοχα! Πολυ καλα τηγανισμενα και καθολου λαδιλα! Ευγε!
Τζατζικι, με ξετρελανε το γεγονος πως το αγγουρι ηταν ψιλοκομμενο κ οχι σε φλουδες!
Πατατες τηγανιτες: εμενα με συνεπηρε η μυρωδια τους, οντως φρεσκες και ψιλοκομμενες (οπως αλλωστε λεει και η ταμπελα απ εξω), ακομη και η ριγανη που ειχαν χρησιμοποιησει μοσχομυριζε!
Μιση μεριδα Γιαουρτλου κεμπαπ: πολυ καλο πιατο, 2 κομματια κεμπαπ, ωραια σαλτσα με το γιαουρτι, πολλα πιτακια απο κατω (εγω ειμαι του ψωμιου), κ παπρικα on the top!
Ποικιλια Αναποφασιστου: χοιρινο, κοτοπουλο και 3 κεμπαπ! Ολα εξαιρετικα σε γευση αλλα και σε μεγεθος!

Εξυπηρετηση:
Της βαζω 3/4 γιατι: ενιωσα πως υπηρχε λιγο ενα χασιμο.. Οχι πολυ καλη οργανωση.. Ο κοσμος περιμενε να πληρωσει, καποια τραπεζια ηταν αμαζευτα και εμας μας αργησαν τα φαγητα μας λιγο....

Χωρος: εξαιρετικος, πολυ προσεγμενος, ωραια χρωματα!

VMF: δεν πληρωσα εγω το λογαριασμο αλλα το αγορι μου δεν χλωμιασε, οποτε ειμαστε καλα!

07 Σεπ 2016

Δουλευω σε μια εταιρεια και το καλοκαιρι κλεινει για καποιες μερες, να παρουμε και εμεις τις αδειες μας, να κανουμε και ενα μπανακι! Μια μερα πριν ανοιξουμε το αφεντικο μας εβγαλε για να μας κερασει, να ξαναβρεθουμε ολοι μαζι. Κατσαμε λοιπον, βολευτηκαμε και ξεκινησαν τα πιατα που παραγγελθηκαν για μας!!

Πατατες τηγανιτες με σαλτσα και τυρι,
πατατες σκετες,
μερακλιδικο μπερεκετι,
αχταρμα,
παστουρμαλι με παστουρμα,
παστουρμαλι με τυρι,
και ενα μοσχαρι γαλακτος.

Απο μπυρες πηραμε vice Αλφα.

Οτι (μα οτι) πηραμε, ηταν εξαιρετικο! Πρωτα ηρθαν τα κερασματακια απο το μαγαζι, 2 διαφορετικα πιατα, το ενα ηταν σιγουρα σπεντζοφαι, το αλλο δεν θυμαμαι.. Εξαιρετικα! Μετα ξεκινησαν με τα πιατα.. Απλα δε σταματουσαν και οτι εφερναν ηταν πολυ καλο! Οι μπυρες στη σωστη θερμοκρασια, ολα καλα!

Μας κερασαν και αυτοι απο ενα παστουρμαλι, ενα συκωτι, τζατζικι και μια γυρα μπυρες! Νομιζω πως το αφεντικο μου ειναι καλος πελατης, γι αυτο..

Ηταν και η ατμοσφαιρα και ο χωρος πολυ ωραια, το προσωπικο ευγενεστατο και χαμογελαστο, το κτιριο να τρελαινεσαι απο την ομορφια του, πολυ προσεγμενο και με ωραια διακοσμητικα!

Το προτεινω ανεπιφυλακτα, εχει πολυ ωραιες γευσεις, χορταρτικες μεριδες, ωραιο κλιμα και καλες τιμες!

09 Σεπ 2016

Το τελευταιο διαστημα ειχα αμελησει λιγο τις κριτικες, προχτες ομως βρεθηκαμε στο Κορυδαλλο με τη παρεα μου και καταληξαμε στο Μπαρμπαδημο μετα απο συστασεις. Οντως οτι δοκιμασαμε ηταν εξαιρετικο αν και ειχα τις επιφυλαξεις μου λογω του οτι πλεον εχει γινει αλυσιδα.

Καθησαμε πανω με ωραια δροσια και ξεκινησαμε τη παραγγελια.

Πηραμε μια σαλατα του Πασα, μια ποικιλια με διαφορα κρεατικα για να δοκιμασουμε κι ενα τζιερι μοσχου γαλακτος. Πηραμε και κατι ορεκτικα τα οποια ηταν με γεμιση παστουρμα και τυριου, τηγανιτα, αλλα δεν θυμαμαι το ονομα. Ολα ηταν εξαιρετικα και οι μεριδες χορταστικες.

Τα παιδια που δουλευαν ηταν ολα τρομακτικα ενημερα του καταλογου και ευγενικα και μας βοηθησαν στο να μην παραγγειλουμε παραπανω απο αυτα που χρειαζομασταν. Εχοντας φαει σε αναλογα κεμπαπτζιδικα - αλυσιδες θα συστηνα το συγκεκριμενο σαν το καλυτερο σ´ αυτη τη κατηγορια.

Ο χωρος πολυ ωραιος, νεοκλασικο κτιριο, διακοσμημενο πολυ διαχρονικα, με παλια αντικειμενα. Χαζη λεπτομερεια αλλα τα πλακακια οπως ανεβαινουμε τα σκαλοπατια ειναι εξαιρετικα!

Το vfm δικαιο, δεν θυμαμαι ακριβως το ποσο αλλα εχοντας παρει και κατι μπυρες, κατ´ ατομο πηγαινε περιπου 18€. Πολυ καλη η αναλογια του, φυγαμε αρκετα ευχαριστημενοι ολοι και σιγουρα θα ξαναπαμε.

Αγιου Γεωργιου 76 και Κρητης, Κορυδαλλος

210 4952000