Ανοιχτά καθημερινά από τις 10 το πρωί για να καλημεριζόμαστε και να αρχίζουμε να φτιάχνουμε τα μεζεδάκια μας... Κάθε βράδυ κάτι διαφορετικο σκαρώνουμε για να διασκεδάζουμε παρέα..!!

Ανοιχτά καθημερινά από τις 10:00 μέχρι αργά το βράδυ. Ζωντανή μουσική κάθε Τρίτη,Πέμπτη,Παρασκευή και Σαββάτο βράδυ.

Έχει ζωντανή μουσική
Παροχές για ΑμεΑ
Φιλικό προς χορτοφάγους
Υπάρχει εξωτερικός χώρος
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις

03 Ιουν 2017

Συγκυριακά το μαγαζί αυτό το έχω επισκεφτεί αρκετές φορές τον τελευταίο καιρό, σε διάφορες φάσεις. Λειτουργεί από το πρωί για καφέ ενω το βράδυ πάει μέχρι αργά για φαγητό και ποτό.

Μία φίλη που κινείται στην ευρύτερη περιοχή μου το πρότεινε και το δοκιμασαμε. Θα σταθώ στην τελευταία επίσκεψη διότι τότε δοκιμασα ουσιαστικά την κουζίνα τους.

Αφορμή στάθηκε το πάρτυ για τα 4 χρονια λειτουργίας τους. Eιχαμε κλείσει τραπέζι αρκετές μέρες νωρίτερα για 4ατομα. ( Στην πορεία γίναμε 5και εν τελει 6)

Πήγαμε σχετικά νωρίς γύρω στις 9 Σαββατο βράδυ και μέχρι εκείνη την ώρα το μαγαζί ήταν άδειο, σιγά σιγά γέμισε τόσο που δεν μπορούσαμε να βρούμε ούτε επιπλέον καρέκλα. Ένα πολύ θετικό στοιχείο είναι ότι οι περισσότεροι πελάτες γνωρίζονται μεταξύ τους, γεγονός που δείχνει ότι είναι αρκετά αγαπητό στη γειτονιά.

Ο χώρος είναι μεγαλύτερος για το είδος του, με άνετα τοποθετημενα τα τραπέζια, πάντα καθαρός και περιποιημενος. Το μόνο αρνητικο είναι το κάπνισμα που επιτρέπεται, αλλά δυστυχώς σε τέτοιου είδους χώρους είναι αναπόφευκτο πλέον. Να σημειώσω ότι οι τουαλέτες είναι πάντα φροντισμένες μεχρι το τέλος της βραδιάς.

Η εξυπηρέτηση, με ευγένεια και χαμόγελο έχει πάντα μια πρόταση, κερνάνε κάτι μικρό (ίσως πλέον γιατί έχουμε γνωριστεί και μάλλον όχι από την αρχή). Πάντως και σωστούς χρόνους έχουν και διάθεση.

Ο κατάλογος είναι επαρκής μεν, αλλά σε κάποιους θα φανεί μικρός.2-3 σαλάτες, καμιά δεκαριά ορεκτικά, μερικά κρεατικά και ποικιλίες.
Εμείς δοκιμάσαμε αναλυτικά:
-πατατες τηγανιτές χερατες και τηγανισμένες σε καλό λάδι.
-ντακο, μεγάλη μερίδα, νόστιμη ντομάτα, ισορροπία υλικών.
-ποικιλια κρεατικών μεγάλη( 11€) θεωρητικά αλλού θα την έλεγαν δύο ατόμων, έχει λουκάνικο, χοιρινή τηγανια, πατάτες, κεφτεδάκια, κεμπάπ, σως.
-κατοπουλο με μέλι μουστάρδα, από τις πιο νόστιμες σαλτσουλες που έχω δοκιμάσει, βούτηξαν αρκετό ψωμάκι.
Τα παραπάνω ήταν αρκετά για 3 άτομα, που πήγαμε αρχικα.
Όταν ήρθε και η υπόλοιπη παρέα συνεχίσαμε με ποικιλίες.
Ήπιαμε κρασί λευκό(4€ το μισό κιλό) και μπυρα σε ποτήρι (3,5€ τα 500μλ).
Γενικά η κουζίνα του δεν είναι κάτι που δεν το έχεις ξαναφαει. Είναι όμως αρκετά τίμια και γευστικη.

Για τα παραπάνω πληρώσαμε περίπου 10€ το άτομο έχοντας φάει καλά και πιει λιγο. Κρυφές χρεώσεις (νερό κουβέρτ κλπ) δεν υπάρχουν εδώ. Εάν συνυπολογίσουμε ότι αρκετές φορές έχει ζωντανή μουσική (σε πολύ καλά επίπεδα) ή dj είναι μια πολύ καλή λύση για να ξεκινήσει κανείς την έξοδο του Σαββάτου του, πριν συνεχίσει το ποτό του κάπου αλλού στα αρκετά ενδιαφέροντα στέκια της περιοχής.