02 Οκτ 2015

Η θετική εντύπωση που μου έκανε το ενημερωμένο site του εστιατορίου με το ωραίο στήσιμο, τις αναλυτικές τιμές αλλά και με τις όμορφες εικόνες του χώρου με ώθησαν στο να " πεταχτώ " στην πλατεία Μπουρναζίου για να δοκιμάσω τον κυριακάτικο μπουφέ που. Η απογοήτευση όμως, κυρίως από το φαγητό ήταν καταλυτική.....

Ο μεγάλος και ωραίος διώροφος χώρος του νεοσύστατου Won Ton καθόλου δεν μπόρεσε να εξισορροπήσει την αρνητική εικόνα του φαγητού γενικότερα.
Καταρχήν, ο χώρος του μπουφέ απαράδεκτα μικρός και απόλυτα δυσλειτουργικός ( για να σερβιριστεί κάποιος σκουντουφλάει με τους διπλανούς του ) και μάλιστα όταν μιλάμε για ένα τόσο μεγάλο μαγαζί. Αμέσως, αυτό και μόνο το γεγονός, σε βάζει σε σκέψεις του τύπου " στον βωμό του κέρδους ". Εν ολίγοις, προτιμούν να σου πετάξουν στα μούτρα μια αρπαχτή φαγητού για να εξοικονομήσουν είκοσι ακόμα κουβέρ στο χώρο ο οποίος θα μπορούσε λόγω της φωτεινότητάς του και του ωραίου σχεδιασμού του να υποστηρίξει πιο έξυπνες και ελκυστικές επιχειρηματικά λύσεις.

Παράλληλα, τι να το κάνω να μου χρεώνεις τον μπουφέ ΕΥΡΩ 15,00 το άτομο και να έχεις φοβερές ελλείψεις στο είδος αλλά και στην γεύση της κουζίνας που εκπροσωπείς ;

Όταν κάποιος διαλαλεί την τέχνη του, όπως τυγχάνει με τον κινέζο μάγειρα στην αρχική σελίδα της ιστοσελίδας του εστιατορίου, οφείλει να τιμά τις περγαμηνές του ή τουλάχιστον να κόβει λόγια....

Ό, τι δοκιμάσαμε γευστικά ήταν κάτω του μετρίου με αποκορύφωμα το σούσι και τα νουντλς. Το πρώτο πολύ άνοστο και τα δεύτερο, λεπτά νουντλς, με μια κάποια άσχημη οσμή. Ξεχάστε αυτά που ξέρετε...... Το μόνο γευστικό πιάτο η κοτόσουπα και η τηγανιτή μπανάνα. Η πασίγνωστη κινέζικη σούπα γουόν τον
( Won Ton ) -που το όνομα της μάλιστα έχει δανειστεί το εστιατόριο- απλά ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΝ ενώ υπάρχει στον κατάλογο του α λα καρτ. Εάν είναι ποτέ δυνατόν!! Και μιλάμε για ένα καινούργιο μαγαζί που θέλει να προσελκύσει κόσμο!!
Πάπια, γαρίδες και πολλά οικεία κινέζικα πιάτα απουσίαζαν ολοσχερώς από τον παρθενικό τους μάλιστα μπουφέ!!!

Υπήρχαν σε υποτυπώδεις ποσότητες, φτερούγες κοτόπουλου, κινέζικο ψωμί, ξινή σούπα, ρύζι τηγανιτό, χοιρινό και τραγανά γουόν τον καβουριού. Η γεύση φυσικά ήταν μια από τα ίδια....

Μου θύμισε την άλλη θλιβερή ιστορία με τα κουπόνια όπου ενώ βλέπεις μια τιμή ουάου καταλήγεις κότσος..... η όλη ιστορία γίνεται για να εξοικονομηθούν χρήματα της στιγμής παρά για την προώθηση του εκάστοτε είδους.

Το δε σέρβις αντίστοιχα απαράδεκτο. Το τραπέζι μας έμεινε για καμιά ώρα με τα πιάτα βουνό ώσπου αναγκαστήκαμε να τα μεταφέρουμε μόνοι μας σε διπλανό τραπέζι.. Οι δε λουκομάδες τηγανιτής μπανάνας ( υπήρχε ΜΟΝΟ ένα γλυκό ) σερβίρονταν στον μπουφέ μαζί με δύο μπολ σοκολάτας και μελιού που έπρεπε επιτόπου να βουτήξεις τον λουκουμά, μαζί με όλο το υπόλοιπο τσούρμο, μέσα σε αυτά. Εγώ, αγανακτισμένη, πήρα το παραδίπλα μπολάκι σούπας για να βολευτώ στοιχειωδώς....

To νερό, της κατά τα άλλα φίνας κανάτας, δεν ανανεώθηκε ποτέ ώσπου κορακιάσαμε... Ευτυχώς δοκιμάσαμε την κλασική κινέζικη μπύρα Tsing Tao (2.90 €) και δροσιστήκαμε κάπως...

Όσον αφορά τις σαλάτες εντελώς ελληνοποιημένες όπου π. χ η κοτοσαλάτα έμοιαζε με εντελώς συνηθισμένο λάχανοκαρότο με ίχνη κότας. Η δεύτερη σαλάτα ( υπήρχαν μόνο ΔΥΟ ) ήταν Greek Garden Salad.... Τα σχόλια δικά σας...
Δεν διαφωνώ, το μαγαζί είναι καινούργιο αλλά ύστερα από τόσα ατοπήματα - και άλλα που δεν ανέφερα - πόσο πλέον ν΄αλλάξει. η κατάσταση ;;;

Οι τιμές στο α λα καρτ, ιδιαίτερα με τέτοιο αξιοθρήνητο αποτέλεσμα, είναι αρκετά τσιμπημένες.

Γενικά, δεν με χάλασε μόνο η ατυχής γαστρονομική εμπειρία αλλά και η όλη σύγχυση που επικρατούσε στον χώρο. Εν ολίγοις, ένα ξενέρωμα που ούτε η συνήθης δικαιολογία της λειτουργίας των πρώτων ημερών θα μπορούσε να ανατρέψει!!

Εύχομαι τα πράγματα να αλλάξουν αλλά υπάρχουν, ευτυχώς, πολλές ακόμη επιλογές....

Δεν θα τους ξανακάνουμε τη χάρη.....

28 Οκτ 2015

Ήταν Κυριακή μεσημέρι και ο σύζυγος που έδωσε έξοδο και με άφησε να βγω με τις φίλες μου. Έτσι αντί για Ladies night εμείς το κάναμε Ladies Sunday. Δεν ξέρω πως έχει προκύψει και τα πιο πολλά Κινέζικα εστιατόρια έχουν μπουφέ τις Κυριακές. Δεν ξέρω επίσης αν αυτό ισχύει και στις χώρες τους ή εκτός Ελλάδας ή αν είναι κάτι που έχει γίνει συνήθεια εδώ.

Επειδή περνάω τη φάση του να δοκιμάσω νέες κουζίνες πρότεινα εγώ στις φίλες μου να πάμε σε Κινέζικο. Μία από αυτές ήξερε το όνομα WON TON από κάποιο που πήγαινε παλιά στην Νέα Σμύρνη κι έτσι το ψάξαμε. Για να μοιράσουμε την απόσταση πήγαμε στο Περιστέρι κι ευτυχώς βρήκαμε πολύ εύκολα παρκινγκ. Μπορεί να ήμασταν απλά τυχερές γιατί με το που φτάσαμε βρήκαμε μία θέση που θα χώραγε και λεωφορείο. Έτσι η οδηγός που δεν είναι και καλή στο παρκάρισμα το έβαλε με ευκολία.

Δεν ξέραμε τι να περιμένουμε αλλά σίγουρα δεν περιμέναμε αυτόν τον κόσμο. Με το που μπήκαμε και κάτσαμε στο τραπέζι μας, μας άρεσε πολύ ο χώρος που ήταν μοντέρνος αλλά είδαμε να έχει μεγάλη ουρά μπροστά από τον μπουφέ. Δεν σηκωθήκαμε αμέσως και περιμέναμε μήπως χαλαρώσει λίγο η κατάσταση αλλά δεν βλέπαμε να γίνεται κάτι κι έτσι είπαμε: Κορίτσια ή τώρα η ποτέ!

Αποφασίζουμε να σηκωθούν οι δύο από τις τρεις για να μείνει η άλλη στο τραπέζι και να προσέχει τις τσάντες μας και τα κινητά μας. Εμείς θα βάζαμε φαγητό και για αυτή. Όταν φτάσαμε όμως στον μπουφέ βρεθήκαμε ανάμεσα σε πολλούς άλλους που πάλευαν για να γεμίσουν τα πιάτα τους. Ούτε από ευγένεια δεν μας έκαναν κάποιοι χώρο για να σερβιριστούμε. Σφηνωθήκαμε με μεγάλη προσπάθεια ανάμεσα στον κόσμο που δεν κρατούσε την ουρά προτεραιότητας και δοκιμάσαμε να βάλαμε φαγητό στα πιάτα μας. Από το άγχος δεν βάζαμε αυτό που θα θέλαμε αλλά αυτό που βρίσκαμε μπροστά μας.

Γυρίσαμε ακόμα ταραγμένες στο τραπέζι κι αρχίσαμε να τρώμε όμως όλη αυτή η διαδικασία μόνο να ηρεμήσεις δεν σε αφήνει και να απολαύσεις την Κυριακή σου.

Για το φαγητό δεν έχω να πω πολλά. Δεν έχω μεγάλη εμπειρία από Κινέζικη κουζίνα αλλά καμία από εμάς δεν έμεινε ικανοποιημένη από τις γεύσεις. Πλούσιο δεν θα τον έλεγες. Δεν δώσαμε και πολλά χρήματα αλλά και για αυτά που δώσαμε περιμέναμε πιο μεγάλη ποικιλία.

Πήραμε τον κατάλογο για να πάρουμε 1-2 πιάτα που θα έρχονταν χωρίς να στηθούμε στην ουρά αλλά μας φάνηκαν λίγο ακριβά κι έτσι δεν το κάναμε. Τα νουντλς ήταν κάπως λασπωμένα και επειδή ήταν τα τελευταία που προλάβαμε έμοιαζαν λίγο διαλυμένα από τις κουτάλες των προηγούμενων. Τα πουγκάκια με το λευκό τυρί ήταν λίγο πανιασμένα. Πάντως καβούρι μέσα δεν είχαν αλλά εκείνο το υποκατάστατο που γίνεται από κρέας άσπρου ψαριού. Από τα υπόλοιπα πιάτα κάποια μας άρεσαν και κάποια όχι. Βάλαμε τελικά μόνο 2 πιάτα και δεν υπήρχε περίπτωση να ξαναστηθούμε στην ουρά γιατί είχε πάλι πολύ κόσμο.

Έτσι κάτσαμε ελάχιστα ακόμα και φύγαμε για καφέ για να μη πάει εντελώς χαμένο το μεσημέρι μας.

Επειδή μου άρεσε ο χώρος που ήταν μοντέρνος, μεγάλος και καθαρός ίσως ξαναπάω καθημερινή για να φάω πιάτα εκτός μπουφέ. Θα περιμένω να ανέβουν κι άλλες κριτικές που θα μιλάνε για εμπειρίες ατόμων που δεν πήγανε Κυριακή και θα αποφασίσω.

22 Νοε 2015

Ένα μαγαζί που το βρίσκεις εύκολα στο Μπουρναζι και παρκάρεις εύκολα. Έχει καλο φαγητό, καλή εξυπηρέτηση, όμορφο μαγαζί και πάρα πολύ καλές τιμές.

Εμείς ενθουσιαστήκαμε με τα wonton με καβούρι και τυρί, έχω πάει μόνο μία φορά αλλά θα το επισκεφθώ ξανά διότι θέλω να δοκιμάσω και το σούσι του.

21 Σεπ 2016

είπαμε με την παρέα μου να επισκεφτουμε για πρώτη φορά το συγκεκρημένο μαγαζί και ώς λάτρεις της κινέζικης κουζίνας δεν το σκεφτήκαμε και πολύ και καταλήξαμε να πάμε στο won-ton στο μπουρνάζι. Αρχικά η εικόνα του μαγαζιού σου αφήνει πολύ καλή εντύπωση... μέχρι να δουμε τη εξυπηρέτηση και τα φαγητά...
είμασταν 4 άτομα και πήραμε 4 κυρίως και ένα ορεκτικό το Chicken Wings με άφησε πολυ ικανοποιημένη αν και η γεύση ήταν αναμενόμενη γενικά άξιζε τα λεφτά του μετα πηραμε 2 κυρίως κοντονέζικο ρύζι νούντλ κοτόπουλο και Κοτόπουλο με κινέζικα μανιτάρια και μπαμπού
.. το κοντονέζικο ρύζι δεν ήταν παρα το γνωστό κατεψυγμένο ρύζι με τα ετοιμα λαχανικά και κοτοπουλο δεν γευοσουν και κατι διαφορετικο η μερίδα ήταν αρκετά καλη τα νούντλς ήταν καλά και για τέλος το κοτοπουλο με τα μανηταρια και τα μπαμπου..
σαν πιάτο δεν έλεγε κάτι ήταν πολυ γλυκό και με πολύ ζουμί νόμιζα οτι έτρωγα φασολάκια αν είχε και λίγο ψωμί το πιάτο θα τρωγόταν ποιό ευχάριστα το κερασάκι στην τούρτα ήταν απο την σερβιτόρα ήταν τόσο αγχωμένη και τόσο χαμένη που σου μετέφερε την αμηχανία της ενώ σου μιλούσε λες και έχετε πάει για ρακόμελα στα εξάρχεια μερικες στιγμές τν έπιανα να μας κοιτάει με ένα βλέμμα δολοφονικό το τόπ της βραδιάς ήταν οτι είχα το πιάτο μπροστά μου και έτρωγα και έτσι ξαφνικά έρχεται και μου το πέρνει και ξανα λέω οτι με έιδε που έτρωγα. λοιπόν δεν χρειάζεται να πώ κάτι άλλο απλά δεν νομίζω να ξανα πάω μου άφησε μετρια εντύπωση τα πιάτα και χειρότερη η εξυπηρέτηση.

11 Οκτ 2015

Όντας λάτρης της Ασιατικής κουζίνας, και έχοντας διαβάσει διθυραμβικά
σχόλια στο site, αποφασίσαμε με τον σύζυγό να επισκεφτούμε τον εστιατόριο
το βράδυ της Τρίτης.

Φαγητο: παραγγείλαμε spring rolls (αρκετα καλα), won ton με φιλαδέλφεια και καβουρι
(καλύτερα δεν έχω φαει) szechuan chicken (πολυ καλο αλλα οχι spicy οπως το ηθελα) νουντλς με γλυκοξινη και κοτοπουλο(φοβερα απλα!! ) και ενα τηγανιτο ρυζι με κοτοπουλο που ηταν πλουσιο σε υλικα και σε ποσοτητα..

service: το μεγαλυτερο ατου του μαγαζιου. ολα τα παιδια χαμογελαστα ταχυτατα και εξυπηρετικα.. ο σερβιτορος που μας πηρε παραγγελια απλα απιστευτος.. μας εκανε να νιωσουμε οικεια και μας βοηθησε πολυ στην επιλογη των πιατων..

Χωρος: Επιτελους ο Ελληνας ξεφυγε απο το στυλ κινεζικου εστιατοριου δεκαετιας
80 και 90 οπου κυριαρχο στοιχειο ειναι το κιτς.. πολυ μοντερνος χρονος με μινιμαλιστικες πινελιες, χρωματα κοκκινο μαυρο να κυριαρχουν.. με διακριτικα κινεζικα
διακοσμητικα και εναν εξαιρετικο πινακα μιας γκεισας.. σιγουρα εστιατοριο που βρισκεις σε προαστια και κολωνακι και οχι σε μια λαικη περιοχη οπως το Περιστερι

Γενικα ενα πολυ καλο κινεζικο εστιατοριο, με πολυ καλο φαγητο, service, και τιμες κινουμενες στο πνευμα των καιρων.. σιγουρα θα το ξαναεπισκευτω και θα μπει στο μηνιαιο προγραμμα μου..

Στα αρνητικα: χαοτικος καταλογος με παρα πολλα πιατα(κουραστικαμε να διαβαζουμε) και η μουσικη ειναι παρα πολυ χαμηλα, με αποτελεσμα να κυριαρχει η οχλαγογια απο τα τηγανια της κουζινας και τους πελατες που καθοντε στα διπλανα τραπεζια

10 Οκτ 2015

Θα γράψω την εμπειρία μου όπως ακριβώς εξελίχθηκε χρονικά, από τη στιγμή που μπήκαμε και ποια ήταν τα σημεία που μου κέντρισαν το ενδιαφέρον.

Πήγαμε με την παρέα μου τη Δευτέρα. Το μαγαζί το βρήκαμε πολύ εύκολα-είναι σε κεντρικότατο σημείο. Μπαίνοντας έπαθα το πρώτο σοκ. Περίμενα να αντικρίσω κλασσικό κινέζικο εστιατόριο. Θυμάστε τα κιτς κινέζικα εστιατόρια με τον παραφορτωμένο διάκοσμο; Ε ξεχάστε τα. Το μαγαζί ειναι ενα σικάτο εστιατόριο που σε καίρια σημεία έχει κάτι από Κίνα. Ο χώρος ειναι τεράστιος. Διαλέγεις να κάτσεις όπου θες! Να σημειώσω πως στην παρέα ήμασταν τρεις ενήλικες και μια μπέμπα -Θα καταλαβετε συντομα γιατι το αναφερω.

Ο κόσμος νεολαία περισσότερο, πράγμα που μου άρεσε πάρα πολύ! Είχα συνηθίσει στην εικόνα ενός κινέζικου εστιατορίου γεμάτο γερουσία που πηγαίνει ντυμένη on point να φάει με ολες τις επισημότητες. Εδώ είχε κυρίως νεολαία που περνούσε καλά. Πολύ όμορφη εικόνα.

Το σέρβις απο τη στιγμή που μπήκαμε στο μαγαζί ηταν χαμογελαστό και φιλόξενο. Μας οδήγησαν στο τραπέζι μας και πρότειναν να μας φέρουν παιδικό καρεκλάκι. Thumbs up. (Y)

Στο ζουμί τώρα. Θέλαμε να παραγγείλουμε κινέζικη κουζίνα αλλά βλέποντας τους διπλανούς που έτρωγαν σούσι ζηλέψαμε κ κάναμε λοιπόν ενα fusion εντέλει. Το μενού μας:

Wonton τυριού: τα κλασσικά τυρένια πουγκάκια. Πολύ γευστικά. Μου άρεσαν και σε συνδυασμό με τη σως που σερβίρονται.

Κινέζικο ψωμί: τραγανό απ έξω, μαλακό μέσα και μυρωδάτο.

Mendake noodles: Ωραία ποσότητα. Δεν ειχε υπερβολές. Κλασσικά λεπτά και σγουρά νούντλς αυγού με λαχανικά και κοτόπουλο. Πολύ νόστιμα με το σησαμέλαιο και τις λοιπές σάλτσες σε ισσορροπία!

Σπέσιαλ λεπτά νούντλς: πιο ελαφριά εκδοχή. Με μπόλικα λαχανικά και τρυφερό κοτόπουλο-έφαγε και η μπέμπα. Η μερίδα μου φάνηκε μεγάλη-ίσως έφταιγε το λεπτό νουντλ. Την τσακίσαμε!

Σπέσιαλ ρύζι ατμού: κλασσικό ρύζι με αυγό λαχανικά και κοτόπουλο. Όσοι έχετε δοκιμάσει ξανά κινέζικο γνωρίζετε τη γεύση.

Sushi: αναμφίβολα το βαρυ πυροβολικό. Με το που προσγειώθηκε στο τραπέζι μοσχοβόλησε. Για τη γεύση αναλυτικά πιο κάτω!

Spicy Crab: σκέτο βούτυρο! Αυτό το πράγμα έλιωνε στο στόμα! Το καβούρι μοσχοβολούσε φρεσκάδα. Το τραγανό αγγουράκι σε αντίθεση με τη βουτυράτη υφή του καβουριού και με λίγες σταγόνες σόγια σως-που βρισκόταν σε πανέμορφο βαζάκι σε κάθε τραπέζι- εκτόξευε όλους σου τους γευστικούς κάλυκες. Στην αρχή γλύκα και θάλασσα και στη συνέχεια πικάντικη επίγευση.

Salmon - Shrimp Tempura: είναι από τα πιάτα που στεναχωριέσαι που το πήρες με την παρέα σου για τη μέση. Θα ήθελα πολύ να βρω λόγια για τις γεύσεις και τις υφές αλλα δυσκολεύομαι. Γλυκό, πικάντικο, με τραγανή καρδιά απο γαρίδα τεμπούρα, και σολωμός που αγκάλιαζε το σχήμα γευστικά και οπτικά. Δεν το ξαναμοιράζομαι. Την επόμενη φορά ενα πιάτο μόνο για μένα!

Ενκατακλείδει, το σέρβις του μαγαζιού, ευγενικό και εξυπηρετικό. Τα πιάτα έεφτασαν σε φυσιολογική ώρα είτε ζεστά, είτε κρύα. Οι τιμές ήταν προσιτές και λογικές σε σχέση με τη γεύση που σου προσέφερε το πιάτο. Ο μόνος λόγος που βάζω 3/4 είναι γιατί έχω δει και φτηνότερα, σίγουρα όχι όμως το ίδιο ποιοτικά. Μου έκανε εντύπωση το γεγόνος ότι για καινούριο μαγαζί είχε πολύ κόσμο και μάλιστα Δευτεριάτικα. Ήταν μια μοναδικά γευστική εμπειρία! Θα το ξαναεπισκευτώ πολύ σύντομα να δοκιμάσω και άλλα πιατα.

02 Οκτ 2015

Άτομα: 2
Ημέρα/ώρα: Σάββατο 22:15

Αρχικά να δηλώσω ότι είμαι fun της Ασιατικής κουζίνας. Έχω φάει σε πολλές περιοχές στην Ελλάδα, σε ονομαστά και άγνωστα εστιατόρια, και έχω μεγάλη γευστική εμπειρία από Ασία (ταξίδια λόγο επαγγέλματος), όπου και ήρθα σε επαφή με την ασιατική κουζίνα.

Χώρος: Το κατάστημα αρκετά "ευάερο & ευήλιο". Δεν έχει το βαρύ στολισμό που έχουμε συνηθίσει στα Ελληνικού τύπου εστιατόρια Ασιατικής Κουζίνας. Αρκετά μοντέρνα έπιπλα και διακόσμηση. Καθαρός με σωστό φωτισμό. Διαλέγεις να κάτσεις μέσα, έξω, επάνω!!! Αρκετά τραπέζια για 2 tet-a-tet αλλά και ροτόντες για μεγάλες παρέες. Λίγο την μουσική να το δουν, που αν και χαμηλόφωνη, ήταν κουραστική από τα κομμάτια με συνεχόμενο μουσικό μοτίβο.

Εξυπηρέτηση: Σίγουρα έχουν κάνει σεμινάρια χαμόγελου ή κάποιος στην κουζίνα τους λέει ανέκδοτα. Όλοι χαμογελαστοί, ευγενικοί και ταχύτατοι. Και πήγα σε ημέρα και ώρα αιχμής. Ο Runner ήταν παντού και διακριτικός χωρίς να κουράζει η παρουσία του. Παρατήρηση/συμβουλή: Λίγο χρώμα (ίσως κόκκινο ή γαλάζιο) στις μαύρες στολές θα ήταν μια ευχάριστη οπτική νότα.

Φαγητό: Δεν δοκιμάσαμε όλον τον κατάλογο που είναι αρκετά "γεμάτος". Παραγγείλαμε Κινεζική κουζίνα (έχει και Ιαπωνική), ξεκινώντας με Spring Rolls & Fried Shrimp Dumpling. Ήρεμες γεύσεις, με ζωντανά τα λαχανικά και τις γαριδούλες (θα τις ήθελα λίγο μεγαλύτερες). Τα Dumpling είχαν ένα υπέροχο άρωμα από το βούτυρο.

Σαλάτα Mango, αρκετά δροσερή και φρέσκια. Είχε μόλις κοπεί, καθώς ακόμα και το καρότο που έχει μια ευπάθεια μαρασμού ήταν ζωντανό.

Σουπίτσα Sweet Corn Chicken, που δεν μου είπε κάτι το ιδιαίτερο, χωρίς όμως να προσβάλει τους γευστικούς μου κάλυκες.

Curry Fried Rice με κοτόπουλο (spicy). Σταθερή αξία και γεύση. θα μου άρεσε περισσότερο αυγό, γιατί μου έδωσε την εντύπωση ότι το έβαλαν για δείγμα. Αρκετή ποσότητα (για τα ελληνικά δεδομένα).

Sweet Chili Cachew Nut Noodles με κοτόπουλο. Σίγουρα το έχω γευτεί και αλλού. Δεν υπήρχε κάτι ιδιαίτερο. Θα ήθελα πιπεριές Ασίας και όχι Φλωρίνης!!!

Για τις Satay Shrimps, θα βάλω ένα 7/10 γιατί, ενώ οι γεύση ήταν θεϊκή, το μέγεθος (μικρές γαρίδες) δεν ήταν απολαυστικό.

Τιμές: Από τις χαμηλότερες που έχω δει στην Αττική. Κοιτάς τον κατάλογο και είσαι έτοιμος να ζητήσεις τον τιμοκατάλογο σάλας γιατί σου έφεραν του delivery (ναι κάνει και delivery!! ), αλλά τελικά οι τιμές είναι ίδιες για σάλα, πάσο, delivery και πολύ χαμηλές (ελπίζω να μην το διαβάσουν και τις ανεβάσουν. )
Spring Rolls+Fried Shrimp Dumpling+ 2ΧSweet Corn Chicken Soup+Mango Salad+Curry Fried Rice+Sweet Chili Cachew Nut Noodles+Shrimps Satay+2 ποτήρια κρασί=52€ (9/2015)

Φράση κλειδί: Value for Money

Επανάληψη: Ως λάτρης της Ασιατικής κουζίνας, σίγουρα θα μπει στην μηνιαία ατζέντα μου. Θα ξαναπάω για Ιαπωνική κουζίνα.

X. Τρικούπη & Τενέδου, Πλατεία Μπουρναζίου