Μεζεδοπωλειο

Κάθε μέρα 10:00 - 01:00

27 Φεβ 2017

Καταπληκτικός χώρος (νομίζεις ότι μπαίνεις σε ένα πολύ δικό σου χώρο). Τα παιδιά σε υποδέχονται με χαμόγελο (σημαντικό) κ ευγένεια.
Άμεση εξυπηρέτηση (με το που μπήκα μου έστρωσαν το τραπέζι κ μου προσέφεραν νερό ).
Ανοίγοντας τον κατάλογο παρατήρησα ότι είχε αρκετά φαγητά κ μεζέδες, χορταίνει το μάτι σου, εμείς θέλαμε και το στομάχι έτσι πήραμε λίγο από όλα.
Με το που ήρθαν τα πιάτα στο τραπέζι καταλάβαμε για το τι θα επακολουθούσε... Τα αδειάσαμε όλα. Χειροποίητα όλα!!!!! Σπάνιο πλέον, πολύς καλής ποιότητας τρόφιμα!
Από που να αρχίσω????
Τα μπριζολάκια τέλεια! Το κεμπάπ ωραίο κ ελαφρύ, το ίδιο κ η τηγανιά κοτόπουλο.
Τα λουκάνικα δεν το συζητώ παραγγείλαμε κ δεύτερη φορά.
Πάμε στις σαλάτες... Η αίγα πολύ νόστιμη με το πορτοκάλι κ το ξινόμηλο, ο ντάκος πάρα πολύ καλός!!!!!
Όποιος πάει εννοείται παραγγέλνει κοτοσαλάτα μας είπαν κ καταλάβαμε γιατί.... Δεν έχω φάει πιο ωραία κοτοσαλάτα!!!!! Τυροκαυτερή σπιτική κ αυτή....
Οι πατάτες τους τέλειες... ναι μπορεί να είναι πατάτες αλλά δεν έχω φάει αλλού τόσο νόστιμες.
Η ρακή πάρα πολύ καλή τους την στέλνουν από Κρήτη όπως μας ενημέρωσαν!!!!
Στο τέλος μας κέρασαν κ γλυκάκι!!!!
Πολύ οικονομικό μεζεδοπωλείο, άνετα το κάνεις στέκι, προσωπικά πάω και καθημερινες κ τρώω!!!!
Το προτείνω ανεπιφύλακτα!!!!!

11 Ιουν 2016

Έχω επισκευτεί το μαγαζάκι αυτό αρκετές φορές. Είναι σε σημείο όπου δεν φαινεται εύκολα εάν δεν το ξέρεις. Καινούριο μαγαζί, άνοιξε τον Σεπτεμβριο.

Η τελευταια φορά που πήγα ήταν το Σαββατο στις 4/6 με την παρέα μου!
Μέχρι να αποφασίσουμε τι θα παραγγειλουμε μας κέρασαν μια ρακι με ενα μικρομεζεδάκι!

Παραγγείλαμε:

-σαλάτα αίγα, πολύ καλή πράσινη σαλάτα και αρκετά μεγάλη μερίδα!! (6.50)

-θερμιώτικο ντάκο, τέλειος! Δεν είναι ο κλασσικός ξερός ντάκος, είναι με μια κριθαροκουλούρα από την Κύθνο όπως μου είπαν. (4.50)

-κοτοσαλάτα, απλά υπέροχη! Όσοι επισκευτούν το μαγαζί πρέπει να την δοκιμασουν. (4.00)

-σουφλέ τυριών, σερβίρεται με κριτσινάκια. (4.50)

-σφακιανή πίτα, είναι σαν τυρόπιτα και σερβίρεται με μέλι, πολύ καλή! (5.00)

-πατάτες, μέτριες. (3.50)

-κεμπάπ, καλοψημένα και μεγαλη μερίδα με 6 κεμπαπ μεσα σε πολυ χαμηλή τιμή. (6.50)

-μπριζολάκια, επιτέλους και ένα μαγαζί που τα σερβίρει με πιτάκια! (6.50)

-απάκι, αρκετα καλό. (5.50)

-λουκάνικο, καλό συνοδεύεται με πίτες και έχει δύο λουκάνικα στην μερίδα. (5.00)

-τηγανιά κοτόπουλο σβησμένη με λευκό κρασί, πολυ καλή γεύση και μεγάλα κομμάτια κοτόπουλο να χορταινει το μάτι σου. (6.50)

-ήπιαμε κρητική ρακί ίσως η καλύτερη που έχω πιει μέχρι στιγμής στο Αιγάλεω.

Στο τέλος μας κέρασαν και γιαουρτάκι με γλυκό του κουταλιού καρότο!!

Γενικά πολύ φτηνό μαγαζί αν σκεφτεί κανείς ότι είμασταν 6 άτομα σκάσαμε στο φαί και πληρώσαμε 67 ευρώ.

Πάρα πολύ καθαρός χώρος! Καλή εντεχνορεμπέτικη μουσική χωρίς να κουφαίνεσαι!
Επισης υπάρχει κλιματισμός και καλός εξαερισμός.
Οι τουαλέτες πάντα καθαρές και πολύ προσεγμένες.
Ότι μεζεδάκια φτιάχνουν είναι χειροποίητα, όπως η κοτοσαλάτα.

Φεύγω πάντα ευχαριστημένη από αυτό το μαγαζί! Το συστήνω ανεπιφύλακτα!

Κωνσταντινουπόλεως 41, Αιγάλεω