24 Μάρ 2018

Την Τρίτη 13/3 βρισκόμουνα στην αγαπημένη Κυψέλη της νιότης μου για να δω στην Αλεξάνδρα την ταινία του Στάλιν. Έχοντας κενό μιας ώρας, αποφάσισα να γευματίσω ελαφρά στο ‘ΠΑΤΗΣΙΩΝ 129’ (Π129), στη γωνία Πατησίων & Ιθάκης, που το έβλεπα συχνά περνώντας απ’ έξω.

Είχαν βέβαια προηγηθεί οι κριτικές στο σάιτ του panik77 που το εισήγαγε, του ΙΩΓΙΑΝΝΗ και φέτος της φίλης nemo, που ήταν θετικές ώστε να με προϊδεάσουν!

Το μαγαζί είναι συνδυασμός ψητοπωλείου και ταχυφαγείου (με πολλές σαλάτες, μαγειρευτά και φαγητά της ώρας), το οποίο άνοιξε το 2015, λειτουργεί δε καθημερινά από 10.00-02.00 το επόμενο πρωί. Μετά τα μεσάνυχτα, λειτουργεί για 2 ώρες σαν self-service.
Έχουν ιδιαίτερα οργανωμένο delivery από 11.00-02.00, που καλύπτει το Κέντρο (μέχρι Σύνταγμα, Μοναστηράκι, Ψυρρή, Μεταξουργείο), Πλατεία Αττικής, Αχαρνών, Πατήσια, Κυψέλη, Αλεξάνδρας, Γκύζη, Εξάρχεια και Αμπελοκήπους!!

Στο ισόγειο, μπαίνοντας αριστερά αντικρίζεις τον τεράστιο πάγκο 15-20 μέτρων, με τις ψησταριές και τους ψήστες στην αρχή, στη συνέχεια τις βιτρίνες με τα μαγειρευτά και τις σαλάτες τους, κατόπιν τις δύο ευγενείς κοπέλες στο ταμείο, εν συνεχεία δε τους βοηθητικούς χώρους συσκευασίας για τη διανομή, κ. λπ.
Στο ισόγειο υπάρχουν καμιά 10αριά τραπέζια, μεγάλα και πιο μικρά, σε ένα απ’ τα οποία βρήκα θέση και κάθισα (ήταν 5 μ. μ. και το Π129 ήταν ακόμα μισογεμάτο! ), ενώ τα πιο πολλά τραπέζια βρίσκονται στις 2 πτέρυγες του παταριού, όπου ανεβαίνεις από μια ευθύγραμμη μεταλλική σκάλα. Συνολικά υπολογίζω χωρητικότητα τουλάχιστον 150 ατόμων!

Ο χώρος είναι βιομηχανικός και μινιμαλιστικός, ενώ ξεχωρίζουν αποχρώσεις γκρι, μπεζ και καφέ. Μια πτέρυγα είναι επενδεδυμένη με τούβλο, υπάρχουν δε στοιχεία αλουμινίου και μετάλλου, όπως οι μεταλλικοί σωλήνες εξαερισμού σχήματος γάμα, που εξασφαλίζουν καλό αερισμό των δύο χώρων, χωρίς τσίκνες! Υπάρχουν ακόμα μεγάλα ημισφαιρικά φωτιστικά ανηρτημένα απ’ την ψηλή οροφή, καθώς και διάφορα σποτάκια.

Σε αρκετές γωνιές έχουν δημιουργηθεί μικρές βιβλιοθήκες με βιβλία ποικίλης φύσεως, ταιριαστά άλλωστε με τον φοιτητόκοσμο (ΑΣΟΕΕ, ΕΜΠ…) που συχνάζει εκεί.
Στη διάρκεια της μιας ώρας που έτρωγα, άκουσα απ’ τα μεγάφωνα ξένη κυρίως μουσική, όπως ροκ, ορχηστρική, ντίσκο, κ. λπ., αλλά μου είπαν ότι έχουν και ελληνική ελαφρά μουσική.

Εντυπωσιάστηκα απ’ τα WC (υπάρχει από ένα ανδρικό, γυναικείο και ΑΜΕΑ), που βρίσκονται στο βάθος του ισογείου δεξιά και ήταν καθαρά, επενδεδυμένα με μαύρο μάρμαρο σε δάπεδο και τοίχους, καθώς και μπορντό στους νιπτήρες!

Το πολυάριθμο προσωπικό από 8-10 άτομα στη συγκεκριμένη βάρδια (υποδοχή, ψήστες, ταμείο, σερβίρισμα, καθαρισμός) ήταν ομοιόμορφα ντυμένο με τζιν παντελόνια και μαύρες μπλούζες, που έφεραν την επωνυμία του καταστήματος ΠΑΤΗΣΙΩΝ 129! Πραγματικά, η ευγένεια και η οργάνωσή τους ήταν υποδειγματική!

Έρχομαι τώρα στο μεγάλο τους μενού, που διατηρεί τις ίδιες τιμές και για τη διανομή, και το οποίο περιλαμβάνει τα εξής:
10 σαλάτες, από 2.90-5.50 €, αλοιφές ~ 2.50 €, διάφορα σάντουιτς γίγας, στα 3.80 €, hamburger γίγας, στα 4.50, με πατάτες και σαλάτα, όλα τα καλαμάκια, τυλιχτά, σκεπαστές, tortillas, σε συνήθεις τιμές, όπως και μερίδες στα 6.20-6.80 €. Επίσης μπριζόλες και μπιφτέκια της ώρας (5.80-9.80 € για τη μοσχαρίσια γάλακτος).

Προσφέρουν ακόμα ποικιλίες, όπως 3 τυλιχτά επιλογής στα 5.50 €, 10 καλαμάκια στα 10 €, μεγάλη ποικιλία 2 ατόμων με γύρους και καλαμάκια στα 9.90 €, κ. λπ.

Στις βιτρίνες τους υπάρχει καθημερινά ποικιλία μαγειρευτών φαγητών, όπου οι σούπες κυμαίνονται από 3.90-6.50 € (για σούπες με κρέας ή κοκκινόψαρο), τα λαδερά κοστίζουν 4.30 €, οι κιμάδες 5.40 €, το κοτόπουλο 5 €, ενώ τα κρεατικά, από 6.10-8.60 € (για το αρνάκι). Επίσης, ζυμαρικά ~ 4 €, καθώς και θαλασσινά, στα 7-8 €.
Αναψυκτικά και μπύρες, είναι όλα σε τρέχουσες τιμές, ενώ σερβίρουν και χύμα κρασί Ζίτσας Ιωαννίνων, στα 5.90 € το λίτρο.

Θα αναφερθώ τώρα στα του φαγητού μου.

Στις 5 μ. μ είχαν τελειώσει αρκετά μαγειρευτά φαγητά. Είναι αυτονόητο ότι όσο πιο αργά πας το βράδυ, τόσο θα κατευθυνθείς σε σουβλάκια, μπιφτέκια, πιάτα της ώρας και σαλάτες, αφού τα μαγειρευτά πιάτα, της κυρά-Γιαννούλας όπως γράφουν, ανανεώνονται σε καθημερινή βάση.

Ζήτησα λοιπόν το κλασικό έδεσμα της Τρίτης, τα κεφτεδάκια με κοφτό μακαρονάκι (7.70 €), που ατυχώς είχε τελειώσει…

Έτσι, παρήγγειλα απ’ τον ψήστη μια μερίδα παϊδάκια κοτόπουλο, η οποία έφθασε σε 20 λεπτά. Ήταν νόστιμη και προπαντός χορταστική μερίδα, από 7 κομμάτια κοτόπουλο, με το σωστό ψήσιμό τους, που ήρθαν σε ωραίο δίσκο. Συνοδεύονταν από κομμάτια ντομάτας, λάχανο και μαρούλι, καθώς και από στρογγυλά κομμένες πατάτες τηγανιτές. Διάβασα λοιπόν ότι χρησιμοποιούν τις προτηγανισμένες βελγικές πατάτες LUTOSA, που χωρίς να είναι ό, τι καλύτερο, θεωρώ ότι τρώγονταν άνετα, συνοδεύοντας ένα πιάτο καλό κατά άλλα, ιδίως αν σκεφθεί κανείς ότι κοστίζει 5.00 €!

Προηγήθηκε μια χωριάτικη σαλάτα, χορταστική επίσης, με νόστιμη φέτα από την Αράχωβα. Τιμή στα 4.80 €.

Στην αρχή έφεραν κρύο νερό σε ωραίο και μεγάλο μπουκάλι.

Πλήρωσα συνολικά 9.80 και ευχαριστήθηκα ένα καλό γεύμα, που αλλού θα μου κόστιζε αρκετά περισσότερο!

Συμπερασματικά, κατατάσσω το ΠΑΤΗΣΙΩΝ 129 ανάμεσα στα καλύτερα ψητοπωλεία – ταχυφαγεία, με εκπληκτικό vfm για το κέντρο της Αθήνας. Κάτι πρέπει να ξέρουν οι φοιτητές που το γεμίζουν καθημερινά!

Δεν θα βγάλετε βέβαια το έτερον ήμισυ για σημαντική σας έξοδο ή επέτειο, αλλά συνδυάζοντάς το με γειτονικό θέατρο, σινεμά, ψώνια ή δουλειές.

14 Φεβ 2018

Κοντά στον ΟΤΕ της Πατησίων τα τελευταία χρόνια έχει ανοίξει ένα μαγαζί που σερβίρει από καφέ και τυρόπιτες μέχρι μαγειρευτά, σουβλάκια και ποικιλίες σε ιδιαίτερα καλές τιμές. Το Patission 129 είναι ένα μαγαζί που φαίνεται ότι ήρθε για να μείνει... Ο αγαπητός Ιωγιάννης έχει περιγράψει με μεγάλη ακρίβεια τόσο τον χώρο, όσο και την πελατεία στην οποία απευθύνεται χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν διαθέτει φαγητό που θα αφήσει κανέναν παραπονεμένο.

Στον χώρο έβαλα τρία γιατί αν και είναι ωραία στημένος, τόσο ο βιομηχανικός κάτω όροφος όσο και ο πιο ιντελεκτουέλ επάνω, υπάρχουν κάποιες φθορές που καλό θα ήταν να επιδιορθωθούν, είναι φθορές χρήσης αλλά όλα παίζουν ρόλο. Το σημαντικότερο βέβαια για μένα είναι ότι δεν υπάρχει διαχωρισμός σε τραπέζια φαγητού ή καφέ. Το ξέρω ότι δεν είναι εύκολο (έως αδύνατο θα έλεγα) σε ένα μαγαζί να γίνει αυτός ο διαχωρισμός, αλλά έχω ένα θεματάκι. Τρία έβαλα και στην εξυπηρέτηση γιατί αν και πολυάριθμο και ιδιαίτερα ευγενικό, μπορεί να πετύχεις και κάποιον που δεν ξέρει ιδιαίτερα τη δουλειά.

Όσον αφορά το φαγητό, θα πω ότι ότι έχουμε δοκιμάσει είναι καλοφτιαγμένο: Ανάμεσα τους είναι οι σαλάτες (είναι φρέσκες), το κοτόπουλο φούρνου, το μοσχαράκι αλλά best of για εμάς είναι οι ποικιλίες. Αυτή που απευθύνεται σε δύο άτομα είναι ιδιαίτερα συμφέρουσα μιας και με 9.90 έρχεται μια τεράστια ποικιλία με γύρο χοιρινό, γύρο κοτόπουλο, καλαμάκι χοιρινό, καλαμάκι κοτόπουλο, κεμπάπ, πατάτες τηγανιτές, πίτες, τζατζίκι και μια σως με μουστάρδα. Όλα της είναι πολύ νόστιμα και μόνο μια φορά ήρθε πιο αλμυρή από ότι την ήθελα (βέβαια εγώ δεν είμαι και φίλος του αλατιού). Το κρασάκι που έχουν είναι Ζίτσα και είναι σε ανάλογα οικονομική τιμολογιακή πολιτική.

Κάποιες φορές έχουμε πάρει και καφέ, ο οποίος και αυτός είναι μια χαρά και οικονομικός. Γενικά, το κατάστημα είναι οικονομικό, ενώ οι μερίδες του είναι πλούσιες. Επιπλέον, έχει και διάφορες προσφορές περισσότερο σε καλαμάκια και τυλιχτά (λόγω των φοιτητών) αλλά ούτως ή άλλως είναι με τιμές που ανταποκρίνονται στην κρίση.

Θα μου πείτε, τώρα, είναι ένα μαγαζί που αξίζει επίσκεψης; Θα σας πω με κάθε ειλικρίνεια ότι όχι, δεν θα πω σε κανέναν να κανονίσει την έξοδο του στο Patission 129, αλλά θα του πω ότι αν βρεθεί στην περιοχή και θέλει να φάει καλό και οικονομικό φαγητό, πιστεύω ότι θα μείνει ευχαριστημένος.

Υ. Γ1 Με έχει κερδίσει το γεγονός ότι σε όλα τα χρόνια της λειτουργίας του, που εμείς το επισκεπτόμαστε ανά μεγάλα χρονικά διαστήματα ενδιάμεσα δεν έχουμε παρατηρήσει αλλαγή στην ποιότητα.

Υ. Γ2 Η βαθμολογία είναι ανάλογη του είδους του μαγαζιού (μην έχουμε παρανοήσεις και παρεξηγήσεις).

01 Αυγ 2016

Ψητοπωλείο «Πατησίων 129» λοιπόν. Στον πολύπαθο αυτόν δρόμο που η κρίση όχι απλώς έχει χτυπήσει, αλλά έχει τσακίσει εντελώς. Που σφίγγεται η καρδιά σου όταν κάνοντας εκεί βόλτα προσπερνάς 3 και 4 συνεχόμενα κλειστά καταστήματα. Που μερικά χρόνια πριν έπρεπε να βάλεις μέσο για να βρεις χώρο να νοικιάσεις ακόμα και στους κάθετους δρόμους που οδηγούν στην Πατησίων. Πόσο κρίμα και πόσο απογοητευτικό.

Το συγκεκριμένο κατάστημα, αν θυμάμαι καλά, στα χρόνια της μεγάλης δόξας φιλοξενούσε τα Prince Oliver. Στην συνέχεια και για τα προηγούμενα χρόνια είχαν εγκατασταθεί εκεί διάφορες επιχειρήσεις. Όμως μετά από κάποιο μικρό χρονικό διάστημα λειτουργίας, παραδίδονταν και έκλειναν άδοξα.

Όταν πριν από αρκετούς μήνες είδα να ανοίγει εκεί νέο ψητοπωλείο, πραγματικά θαύμασα το θάρρος του επιχειρηματία αφού οι οιωνοί δεν ήταν και τόσο αισιόδοξοι. Όμως επέδειξαν τρομερό πείσμα και υπομονή και διαψεύδοντας όλα τα προγνωστικά, ριζώθηκαν εκεί για τα καλά. Μεγάλη εντύπωση μου έκανε το ότι κάθε φορά που περνούσα από εκεί, παρατηρούσα ότι έβαζαν εντυπωσιακά μεγάλη ποσότητα από γύρο, κάτι που ήταν σαφή απόδειξη ότι είχαν κατανάλωση.

Καιρό πολύ είχαμε στο μυαλό μας να πραγματοποιήσουμε μια επίσκεψη εκεί και η ευκαιρία μας δόθηκε μία Κυριακή στις αρχές του Ιούνη.

Μεσημέρι λοιπόν και το κέντρο παρουσίαζε ήδη τα συμπτώματα που μαρτυρούσαν ότι οι Αθηναίοι είχαν βάλει πλώρη προς την παραλιακή, αφήνοντας την πόλη πίσω τους σε μία κατάσταση ηρεμίας.

Πρώτη καλή εντύπωση μας έκανε το ότι περνώντας το κατώφλι τους, είδαμε πραγματικά υπεραρκετό προσωπικό που εργάζονταν καλοσυντονισμένα. Μάλιστα μεγάλο μέρος τους μας χαμογέλασε και μας καλωσόρισε. Πολύ ευχάριστο αυτό και πρακτική ξένη για το είδος ψητοπωλείο-fast food που αρχικά νόμιζα ότι υπάγονταν. Στην συνέχεια κατάλαβα ότι αυτός ο όρος μάλλον το αδικεί αφού έχει γίνει μία πολύ καλή προσπάθεια στο στήσιμο αυτής της επιχείρησης και το έχουν πάει αρκετά βήματα παρακάτω, επιτρέποντάς τους να ξεφεύγουν από τον προαναφερόμενο χαρακτηρισμό.

Προτιμήσαμε να ανέβουμε στον πάνω όροφο και να πιάσουμε τραπέζι στο παράθυρο που βλέπει επί της Πατησίων. Ο πάνω όροφος είναι σχετικά πιο απλός από τον ισόγειο χώρο. Λίγο χαμηλοτάβανος και με απλά τραπεζοκαθίσματα. Ο μισός είναι βιομηχανικού τύπου, αφού σε εμφανή σημείο βλέπεις τους μεγάλους μεταλλικούς σωλήνες που ανεβαίνουν από την ψησταριά τους όπως επίσης κι έναν τοίχο με τούβλα. Στο χαμηλό, πάνω από τα καθίσματα ανοιχτόχρωμο ταβάνι, έχουν γράψει διάφορους μαθηματικούς τύπους και χημικές ενώσεις, προσεγγίζοντας έτσι το κοινό που φοιτά σε κοντινές σχολές. Τέλος, στον χώρο υπάρχουν διάσπαρτες βιβλιοθήκες εμπλουτισμένες με πολλά βιβλία, ανάμεικτης θεματολογίας, που μπορείς να δανειστείς και να διαβάσεις για όσο διαρκέσει η παραμονή σου.

Στον κάτω όροφο κατεβαίνεις σε μία επίσης βιομηχανικού τύπου μεταλλική σκάλα. Νομίζω ότι το ισόγειό τους είναι λίγο πιο μοντέρνο, αφού τα μεγάλα, γκρι, ξύλινα μεγάλα τραπέζια που έχουν βάλει εκεί είναι πιο εντυπωσιακά. Ευχάριστη πινελιά τα τσίγκινα ποτιστήρια με τα οποία έχουν στολίσει τα τραπέζια τους, που μέσα τους έχουν φυτεύσει φυτά ζάμπιας. Μια ιδιαίτερη μνεία θα κάνω στις πεντακάθαρες, επίσης μοντέρνες τουαλέτες τους, χρώματος μαύρου-κόκκινου.

Όσον αφορά το service, εκτός του ευγενικού καλωσορίσματος του προσωπικού τους, ήρθαμε σε επικοινωνία με τον νεαρό που εξυπηρετούσε τον πάνω όροφο. Από τον γλυκύτατο αλλά βροντόφωνο πελάτη που έτρωγε ακριβώς από πίσω μας, υποκλέψαμε την πληροφορία ότι το όνομα του νεαρού που μας εξυπηρέτησε είναι «Θανάσης». Ήταν πραγματικά εξαιρετικός στο αντικείμενό του, παρά το πολύ νεαρό της ηλικίας του. Πολύ φιλικός, άμεσος και χαμογελαστός, αλλά ταυτόχρονα γρήγορος και επαγγελματικός. Όσες φορές τον χρειαστήκαμε ήταν στη διάθεσή μας και έδειξε ενδιαφέρον αν μείναμε ικανοποιημένοι από το σύνολο της παραμονής μας. Απ’ ότι είδα, είχε ήδη χτίσει «γέφυρες φιλίας και εξοικείωσης» με συχνούς πελάτες τους, κάτι που θεωρώ σημαντικό. Οπότε, ένα μεγάλο μπράβο στο προσωπικό που έχει επιλεγεί προς επάνδρωση των υπηρεσιών τους.

Ο κατάλογος είναι πολύ πιο πλούσιος σε προτάσεις από ότι περιμέναμε και κατατοπιστικότατος. Δεν λείπουν οι προσφορές του στυλ «10 καλαμάκια χοιρινά με 10€» ή «3 τυλιχτά με 5 €». Μη ξεχνάμε ότι κατά τις καθημερινές, μεγάλο μέρος της πελατείας τους είναι φοιτητές οπότε πολύ σωστά έχουν στοχεύσει στις οικονομικές τους δυνατότητες.

Αρχικά μας προσεφέρθη νερό σε κανάτα, συνοδευόμενο από ποτήρια με πάγο.

Πήραμε:

· Σαλάτα Toscani που κόστισε 5,5€. Πράσινη σαλάτα με λιαστή ντομάτα και κουκουναρόσπορο. Σαν dressing είχαν χρησιμοποιήσει μια πολύ νόστιμη σος που μάλλον σαν βάση της είχε την μουστάρδα αφού έβλεπες μέσα της σιναπόσπορους. Ίσως είχαν υπερβάλει λίγο στην χρήση του dressing. Γενικά δεν μου αρέσουν οι «στεγνές» σαλάτες, αλλά ούτε και αυτές που έχουν παραπάνω σος από όσο χρειάζεται. Πόσο μάλλον όταν αυτή έχει αρκετά έντονη γεύση και καλύπτει τη γεύση των λαχανικών. Μία ακόμα αστοχία της σαλάτας ήταν πως από το χρώμα που είχε το μαρούλι στα σημεία κοπής του, ήταν ξεκάθαρο ότι αυτό είχε κοπεί αρκετή ώρα πριν. Καταλαβαίνω ότι είναι πρακτικό το να έχεις έτοιμο, κομμένο το μαρούλι αλλά αυτό μειώνει αρκετά το τελικό αποτέλεσμα (στην εμφάνιση και τη γεύση). Ευτυχώς το γενικό σύνολο των όσων παραγγείλαμε ήταν σε άκρως ικανοποιητικό επίπεδο οπότε δεν θα μειωθεί η βαθμολογία που θα τους βάλω. Οι σαλάτες τους ξεκινάνε σε τιμή από 2,9€ και πιάνουν ταβάνι στα 5,5€. Η ποσότητα αυτής που πήραμε εμείς ήταν αξιοπρεπέστατη.

· Μία μικρή ποικιλία για δύο άτομα, που κόστισε 9,9€. Χμ… δεν ήταν καθόλου μα καθόλου μικρή αφού φύγαμε χορτασμένοι. Σε μια πιατέλα είχαν τοποθετήσει υπεραρκετό γύρο χοιρινό και γύρο κοτόπουλου, ένα καλαμάκι κοτόπουλου, ένα χοιρινό καλαμάκι και ένα κεμπάπ. Το σύνολο συμπληρωνότανε με τηγανιτές πατάτες, ντομάτα, κρεμμύδι, κομμένες πίτες και δύο μπολάκια με ελαφρύ τζατζίκι και σος μαγιονέζας- μουστάρδας. Ότι κι αν δοκίμασα σε αυτή την ποικιλία ήταν πραγματικά νόστιμο και ζουμερό. Ακόμα και το κοτόπουλο που συχνά είναι στεγνό, ήταν πάρα πολύ καλό.

· Μπυρίτσα ΒΕΡΓΙΝΑ draft 500 ml στα 2,9€ και μια Coca Light (δεν θέλω σχόλια…) στα 1,2 €.

Συμπέρασμα: Με λιγότερο από 20€ φάγαμε μια χαρά και αποχωρίσαμε χορτάτοι.

Στον κατάλογο θα δεις ότι εκτός από τα ψητά τους έχουν επίσης σούπες, λαδερά, μαγειρευτά και θαλασσινά καλύπτοντας όλα τα γούστα. Και μάλιστα όλα τους με ιδιαίτερα προσιτές τιμές. Αυτό έρχεται και επιβεβαιώνει γιατί έχουν τόσο πολύ κόσμο και τα πάνε τόσο καλά σε μία αγορά με πολλούς ανταγωνιστές τριγύρω τους. Θα τους πρότεινα μόνο να αυξήσουν τις επιλογές στις διαθέσιμες μπύρες και να τις εμπλουτίσουν και με άλλες ελληνικές ετικέτες. Καλοκαιράκι είναι και τραβιέται η άτιμη!

Κλείνοντας, λαμβάνοντας υπόψη ότι έχουν δημιουργήσει έναν πολύ άνετο και ευχάριστο χώρο, ότι έχουν επιλέξει σωστά το προσωπικό τους, ότι έχουν φροντίσει για την ποιότητα και την γεύση των όσων ετοιμάζουν και μάλιστα προσφέροντάς τα σε προσιτές τιμές, νομίζω ότι το Πατησίων 129 είναι μία αξιοπρεπέστατη και ελκυστική λύση.

Ίσως να φανεί το απόλυτο 4άρι που θα του βάλω, αλλά αυτό έχει να κάνει με το είδος εστίασης που πρεσβεύει και την ευχάριστη έκπληξη που μας επιφύλασσε σε όλους τους τομείς.

Εμένα πάντως με κέρδισαν σαν πελάτη και είμαι σίγουρος ότι θα τους ξαναεπισκεφτώ σύντομα.

Μία καλή προσπάθεια που αξίζει την προσοχή και υποστήριξή μας.