Σας προσκαλούμε να απολαύσετε μπύρες από όλο τον κόσμο συνδυάζοντας τις με ένα γευστικότατο μενού.

Παροχές για ΑμεΑ
Φιλικό προς χορτοφάγους
Take away
Υπάρχει εξωτερικός χώρος
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις
Επιτρέπονται κατοικίδια

12 Ιαν 2017

Βράδυ Τρίτης θέλαμε μια χαλαρή μπυρίτσα και κάτι να τσιμπήσουμε (χωρίς να πεινάμε ιδιαίτερα αλλά στο κλίμα ακόμα των γιορτών το φαγητό κολλάει παντού). Τυχαία ανακάλυψα το μαγαζί και είπαμε να δοκιμάσουμε.

Πολύ όμορφος χώρος, ξύλο και πέτρα, ζεστή ατμόσφαιρα, ωραία μουσική.

Μια μπύρα με την ονομασία του μαγαζιού, δύο ποτήρια κρασί καθώς και μια ποικιλία κρεατικών 2 ατόμων 28,50€ το κόστος.
Δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ικανοποιημένη από την ποικιλία. Είχε από 2 κομμάτια λουκάνικο, μπιφτέκι, στήθος κοτόπουλο και πανσέτα και ένα βουνό τηγανιτές πατάτες. Θα ήθελα λίγο πιο γευστικά και προσεγμένα τα κρεατικά.

Από σέρβις δεν έχω να σχολιάσω κάτι. Ουδέτερα τα πράγματα.
Αν και παρήγγειλα λευκό κρασί και ήρθε κόκκινο, δεν θα σταθώ σε αυτό μιας και δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα και δεν ζήτησα καν να γίνει αλλαγή.

Την επόμενη φορά με άλλες επιλογές για πιο ολοκληρωμένη άποψη.

31 Ιαν 2016

Πήγαμε 4 άτομα Πέμπτη βράδυ να δοκιμάσουμε αυτή την μπυραρία και να ξεφύγουμε από τις γνωστές τις περιοχής μας.

Πραγματικά κρίμα που δεν την είχαμε ανακαλύψει νωρίτερα.

Ο χώρος ζεστός πολύ όμορφα διακοσμημένος με καταπληκτική ροκ μουσική για όλες τις ηλικίες.

Η εξυπηρέτηση πραγματικά άψογη, ο νεαρός σερβιτόρος που μας εξυπηρέτησε ότι καλύτερο έχω συναντήσει στο επάγγελμα αυτό.

Πάμε στις γεύσεις:
Πήραμε φτερούγες και μπουτάκια κοτόπουλο με ωραία τραγανή κρούστα και συνοδευτική σως BBQ από τα καλύτερα που έχουμε φάει.
Δοκιμάσαμε επίσης spring rolls με γέμιση τυριού, ωραία μαστιχωτό με πολύ καλή γεύση.
Παραγγείλαμε κότσι (μπορείτε να επιλέξετε με μουστάρδα ή BBQ) το οποίο ήρθε σε μια τεράστια ξύλινη πιατέλα με πατάτες τηγανιτές και φούρνου με την φλούδα τους πεντανόστιμες, καραμελωμένα κρεμμύδια και λάχανο τουρσί στο οποίο είχε πέσει η σάλτσα BBQ και ήταν γευστικότατο. Είχε και βαζάκι με μουστάρδες και έξτρα σως BBQ.

Πήραμε οι γυναίκες της παρέας την μπύρα με το όνομα του καταστήματος, ωραία ελαφριά μπύρα και οι άντρες την αρκετά πιο δυνατή La trappe. Έχει μεγάλη ποικιλία σε μπύρες και εκείνοι που ξέρουν από μπύρες θα το εκτιμήσουν ιδιαίτερα.

Ο λογαριαμός ήρθε και η τιμή ήτανε λογικότατη γι΄αυτά που καταναλώσαμε. Φύγαμε χορτάτοι και ευχαριστημένοι από όλες τις πλευρές.

Μια μπυραρία που μας κέρδισε και σίγουρα θα την επισκεφθούμε σύντομα πάλι.

30 Μάρ 2016

χθες το βραδυ κατηφορησα να πιω μια μπυρα.
Ετσι λοιπον μπηκα στο συγκεκριμενο μαγαζι, ωραιο κλιμα, με βαθυ φωτισμο και μεγαλη επιλογη απο μπυρες.

Πηραμε μια ποικιλια και δυο μπυρες, οποτε δεν θα εχω ολοκληρωμενη αποψη, μπορω να πω ομως πως η ποικιλια δεν με ικανοποιησε για τα χρηματα της, θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερη, κατα τα αλλα ωραιος χωρος, ωραια ατμοσφαιρα, ευγενικο σερβις!
θα ξαναπηγαινα ευκολα για μπυρα μαλλον οχι για φαγητο!

ΑΡΧΟΝΤΙΚΟΝ
Κάθε Τετάρτη όσο φας.....
Μουσικά Μεζεδ/λεία
Περιστέρι