18 Νοε 2016

Έχω επισκεφθεί το NYS 2 φορές. Είναι μια λύση αν έχεις βαρεθεί το σουβλάκι και θες κάτι διαφορετικό. Το μενού πάνω κάτω το περιμένεις, έχει αρκετές επιλογές για να διαλέξεις. Τιμές μέτριες ούτε πολύ οικονομικό ούτε ακριβό.
Την πρώτη φορά πήρα το Philly cheese steak σάντουιτς με μοσχάρι, καραμελωμένα κρεμμύδια και μανιτάρια (8.5 ευρω ) καλό, μεγάλο σε ποσότητα.
Την δεύτερη είχα πάρει το Mushroom Melt Chicken (8.5 ευρω) καλό κι αυτό χωρις να εντυπωσιαστώ. Επίσης με παρέα πήραμε τα onion rings που μου άρεσαν αρκετά μπορώ να πω και το cheesecake με κεράσι καλό πιο βαρύ απ ότι έχουμε συνηθίσει.

Γενική εντύπωση καλή αλλά δεν θα μου λείψει να το αναζητήσω όπως άλλα παρόμοιου είδους. Θα πήγαινα ξανά αν τυχαινε να βρεθώ εκεί κοντά.

11 Οκτ 2016

Χαίρομαι που έστω και αργά ανακάλυψα αυτόν τον ιστότοπο, που μου δίνει την δυνατότητα να κάνω καλύτερη επιλογή στον χώρο που θα επισκεφτώ για να φάω. Μέχρι τώρα παρακολουθούσα τις κριτικές για να δω τον τρόπο λειτουργίας και γραφής των κριτικών.

Τώρα ήρθε ο καιρός να γράψω την πρώτη μου κριτική.
Έχοντας δοκιμάσει το μαγαζί στους Αμπελόκηπους με καλά αποτελέσματα είπα να επισκεφτώ και την νέα άφιξη στο κέντρο.

Η εμπειρία η ίδια, ο χώρος καλός, η κουζίνα ανοιχτή, ουσιαστικά για street food αλλά κάθεσαι άνετα για να φας ευχάριστα.
Ότι burger, και bagel, δοκιμάσαμε ήταν απλά καλό χωρίς κάτι ιδιαίτερο.
Τα συνοδευτικά αδιάφορα με τα καραμελωμένα κρεμμύδια να είναι άγευστα. Τα onion rings απλά onion rings.
Οι τιμές για αυτό που προσφέρουν στα ύψη. Η εξυπηρέτηση καλή έως πολύ καλή. Δεν το προτείνω υπάρχουν καλύτερα.

03 Οκτ 2016

Λοιπόν η επίσκεψη έγινε επίσκεψη στο μαγαζί στην βουλής.
Είχα ακούσει καλά λόγια από άτομα αμφίβολου εμπιστοσύνης.

Και τελικά καλά είχα κάνει και τα είχα βάλει σε αυτή την κατηγορία.

Δεν πήρα κατι με αυγά αλλά δοκίμασα το μπέργκερ με σάλτσα από τυρί swiss(το μπλε τυρί με την μουχλα).... Με μια λέξη... ΑΔΙΆΦΟΡΟ και το burger παιδιά δεν ήταν κατι καλό. Το ζήτησα και medium rare αλλά μου έφεραν medium well.... Τέσπα το λιγότερο ήταν αυτό.... Και πάμε στο κλου της μέρας....
Ζήτησα να μην συνοδεύτει με πατάτες και αν μπορεί να γινε με σαλάτα.... Και η απάντηση ήταν θετική... Όταν ήρθε.... Απλά ήταν ΑΙΣΧΟΣ....
Η σαλάτα το μόνο που είχαν κάνει ήταν να την βγάλουν από το σακουλάκι και την έβαλαν έτσι απλά στο πιάτο... Ένα πράγμα ξερό.... Χωρίς υγρασία μια βινεγκρετ κατι... Πρόχειροτητα.. Και λίγο από πάνω είχαν βάλει σώς από κάτι με μουστάρδα..... Ξενέρωσα δεν το έφαγα...

Σαν μαγαζι.... Wanna be new york style..... Αλλα από την φασαρία δεν είδα ούτε μαγαζί ούτε φαγητο

δεν αξίζει παιδιά να χάλασε το το χρόνο και να πάτε.... Όπως έχουν πει και άλλοι στις κριτικές..... Το μάρκετινγκ έχει κάνει δουλει
Ένα μαγαζί κάτω του μετρίου να ακούγεται ότι έχει πολύ καλά brunch

Έλεος έλεος!!!!!! Μακριά! Μακρια