Καθημερινά κοντά σας από τις 18:00 και Σάββατο, Κυριακή από τις 2:00 το μεσημέρι!

Take away
Υπάρχει εξωτερικός χώρος
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις

14 Νοε 2017

Αιωνιοι Φοιτητες... νοσταλγια.. ομορφα χρονια.. ξεγνοιασια..!!
Ναι, ναι το μαγαζακι αυτο μ'εκανε να ξανανιωσω αυτο ακριβως το συναισθημα..

Βραδι σαββατου, παρεακι 4 ατομων βρεθηκαμε στο χαλαρο-φοιτητικο στεκι.. ΡΕΛΑΝΤΙ. Βρισκεται στη πανορμου μεσα σ'ενα στενακι. Το παρκινγκ ελαφρως δυσκολο στη περιοχη. Κρατηση απαραιτητη ειδικα για σαββατο.

Ο χωρος ενιαιος, συμπαθητικος, μικρουλης με ανοιχτη κουζινα. Ο φωτισμος ακριβως οτι πρεπει. Μονο θα κανω μια παρατηρηση εδω. Οχι οτι με χαλασε κατι συγκεκριμενο, αλλα νομιζω θελει καποιου ειδους διακοσμητικη παρεμβαση για να γλυκανει κ' να ζεστανει ακομη περισσοτερο.. εχει δυνατοτητες!

Το service φανταστικο. Απο μεζεδακια τωρα πηραμε τα παρακατω:
-Ντακος=4.5, ζουμερος κ νοστιμος!
-Τυροκαυτερη=3.5 τελεια οσο καυτερη την ηθελα. Ο τσιπουρομεζες!
-κεφτεδακια με γιαουρτι μυρωδικων=6, αρκετα καλα.
-κοτοπουλο τηγανια=7.5 απλα τελειο πιατο, πεντανοστιμο. με πιπεριτσες, μουσταρδα κ' φετα. φανταστικο, μου αρεσε παρα πολυ!
-πατατες τηγανητες ρελαντι=3.5. ενταξει τι να πω τωρα για τις πατατες.
λεπτοκομενες με τη φλουδα τους χωρις καθολου λαδιλα πασπαλισμενες με παπρικα,,, ολα τα λεφτα. μεγαλη ποσοτητα!

-ηπιαμε.. τσιπουρακι χυμα Τυρναβου χωρις γλυκανισο αρκετα καλο. (γενικα το προτιμω πιο αρωματικο αλλα το κατεβασαμε πολυ ευκολα.. )

-2χ200ml=12
-κρασακι κοκκινο-ημιγλυκο 1/2 lt=4.5. καλο απ'οτι μου ειπαν τα παιδια(εγω κατεβαζα τα τσιπουρα.. )

μας κερασανε αλλο ενα καραφακι τσιπουρο.. (ρελαντι η δικια σου.. )

*πληρωσαμε για ολα αυτα 42 euros! (0.50 χρεωσαν το ψωμακι το οποιο φυσικαν μας ρωτησαν στην αρχη αν θελουμε)*

Μου αρεσε. Πολυ παρειστικο στεκι. Νεολαιοι, φοιτητες, παρεες μεγαλες, με κεφι κ' ορεξη.. Αρε.... δε θα μεγαλωσουμε ποτε, τελος!

Να πατε.. αν ειστε σε αναλογο mood.. no regrets!

05 Δεκ 2017

Το ρελαντί εκ πρώτης όψεως πράγματι θυμίζει αλλο ενα κλασσικό φοιτητικό στέκι, την διαφορά όμως κάνουν τα πιάτα που καταλαβαίνει κανείς κανείς οτι το κατέχουν τα παιδιά και σίγουρα κάποιοι απο αυτούς εχουν περάσει και απο απαιτητικές κουζίνες. Το μαγαζί επίσης είναι πεντακάθαρο και πολύ προσεγμένο. Παρ'όλα αυτά θα δείτε όλες τις ηλικίες. Συγκεκριμένα πήραμε 3 άτομα:

-Μαυρομάτικα σαλάτα (δεν θυμάμαι με τί) αλλα ήταν πεντανόστιμα
- Φάβα με καραμελωμένο κρεμμύδι (απίστευτη!!! δοκιμάστε την οπωσδήποτε)
-Ενα πιάτο ημέρας χοιρινό
- Μανιτάρια σωτέ
- Λουκάνικο καυτερό
- Τσίπουρο άφθονο

Οι τιμές πάρα πολύ οικονομικές το προτείνω και μπράβο στα παιδιά.