Τα Palmie bistro αποτελούν μία καθημερινή πρόταση για φαγητό, καφέ και ποτό. Τα Palmie bistro είναι καφέ-εστιατόρια για κάθε ώρα, για κάθε μέρα, για όλη μέρα. Είναι το σημείο συνάντησης. Ιδανικά για ένα γρήγορο καφέ πριν τη δουλειά ή μετά τα ψώνια, για ένα απολαυστικό σνακ, για κουβέντα με φίλους, για επαγγελματικές συναντήσεις, για ένα ελαφρύ και υγιεινό γεύμα το μεσημέρι, για ένα δείπνο, για ποτό. Έχουν ποιότητα στη γεύση, ευγενικό και γρήγορο σέρβις και προπάντων προσιτές τιμές.

Στα Palmie bistro, τη μεγαλύτερη ελληνική αλυσίδα στο είδος της, κάθε πελάτης απολαμβάνει υψηλή ποιότητα φαγητού, ποτού & υπηρεσιών σε προσιτές τιμές και σε περιβάλλον που αναδεικνύει την αισθητική και το χαρακτήρα κάθε καταστήματος του Ομίλου.

Palmie bistro
κάθε ώρα, κάθε μέρα, όλη μέρα…συναντηθείτε!

09 Νοε 2018

Κλασική βόλτα με τη φίλη μου για ψώνια στην Ερμού, με τσάντες με ψώνια στα χέρια, και φουλ κουρασμένες από το μπες- βγες στα μαγαζιά, μέχρι να βρούμε αυτό που θέλουμε. Αναποφάσιστες όπως είμαστε μας πήρε και ώρα δοκιμάζοντας άπειρα ρούχα στα δοκιμαστήρια και το ένα να μας ξινίζει το άλλο να μας βρωμάει.

Αλλά στο τέλος, με πονεμένα πόδια, τα καταφέραμε και πήραμε όλα όσα θέλαμε. Και προφανώς θέλαμε κάπου να ξαποστάσουμε, και αφού οι κοιλιές μας γουργούριζαν, αποφασίσαμε να πάμε για φαγητό στα Palmie bistro στην Ευαγγελιστρίας. Είχα ξαναπάει για καφέ και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένη.

Είναι ένα όμορφο μαγαζί, με φιλικό περιβάλλον. Το προσωπικό πρόθυμο και χαμογελαστό. Aφού είχαμε επιλέξει τι θα πάρουμε ήρθε και μας πήρε παραγγελία ένας πολύ ευγενικός σερβιτόρος.

Η παραγγελία μας ήταν μια σίζαρς σαλάτα για τη μέση, μπιφτέκια γαλοπούλας στη σχάρα με σαλάτα και φιλετάκια κοτόπουλου σχάρας με πουρέ.

Τα πιάτα ήρθαν σχετικά γρήγορα. Από εμφάνιση ήταν πολύ ωραία και σε προδιέθεταν για κάτι πολύ νόστιμο. Και όντως ήταν φοβερά, νοστιμότατα, φτιαγμένα με καλά ποιοτικά υλικά. Η σαλάτα ήταν φρέσκια και είχε μια υπέροχη σως, τα μπιφτέκια ήταν τέλεια ψημένα και χορταστικά και τα φιλετάκια ήταν σε μεγάλη μερίδα και συνοδεύονταν από έναν εξαιρετικό πουρέ.

Οι τιμές τους επίσης πολύ καλές. Πλήρωσε η καθεμία από 14 ευρώ.
Το συγκεκριμένο μαγαζί είναι από τις καλύτερες επιλογές για να κάτσεις, είτε για καφέ είτε για φαγητό, στο Σύνταγμα.

25 Οκτ 2018

Πηγαίνουμε συχνά στα Palmie bistro με τον φίλο μου, γιατί μας αρέσουν τα μπεργκερ τους. Ωραίος χώρος, καλή τοποθεσία, ευχάριστο προσωπικό, καλές τιμές.

Τελευταία φορά όμως είπαμε να πάμε για γλυκό, καθώς είχαμε δει τις προηγούμενες φορές τα γλυκά τους στον κατάλογο και θέλαμε να τα δοκιμάσουμε.

Έτσι, πήραμε ένα μιλφέιγ κρέμα palmie και μια καρυδόπιτα σοκολάτας. Ήταν και τα 2 απίστευτα νόστιμα!!

Μας άρεσαν πάρα πολύ και από τιμές ήταν πολύ καλές.
Συνολικά βγήκε 10,40€.

Το συστήνω ανεπιφύλακτα και για τα φαγητά του αλλά πλέον και για τα γλυκά του.

04 Ιαν 2019

Τις καλύτερες εντυπώσεις μου άφησε η χθεσινή μου επίσκεψη στο Palmie bistro στο κέντρο της Αθήνας.
Βρίσκεται πολύ κεντρικά και το μαγαζί είναι ωραίο και προσεγμένο.
Διαλέξαμε από τους καταλόγους από ένα πιάτο.
Εγώ πήρα μια τζίορτζιο και ο φίλος μου ένα ρομανώφ.
Το δικό μου πιάτο ήταν πέννες με κοτόπουλο λιαστή ντομάτα και κρέμα γάλακτος. Αγαπώ ο, τι έχει να κάνει με μακαρόνια, αλλά αυτό το πιάτο ήταν το κάτι άλλο.
Το πιάτο του φίλου μου ήταν ρύζι με κομμάτια χοιρινού, μανιτάρια και κρέμα γάλακτος. Και αυτό του άρεσε και είχε μια πικάντικη γεύση που τον ενθουσίασε! Για φινάλε πήραμε και ένα γλυκάκι. Μηλόπιτα με παγωτό!!!
Ο λογαριασμός ήρθε γύρω στα 26 ευρώ!
Θα το ξαναεπισκεφτώ σίγουρα