Στο Νούφαρο στοχεύουμε στο να σας προσφέρουμε φαγητό εξαιρετικής ποιότητας, σε πολύ προσιτές τιμές, στηρίζοντας πάντα μικρούς παραγωγούς και γείτονες της περιοχής.

Δευτέρα με Παρασκευή 5μμ-2πμ // Σάββατο, Κυριακή & αργίες 11πμ-2πμ

Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις
Επιτρέπονται κατοικίδια

15 Μαι 2016

Ένα καινούργιο μεζεδοπωλείο στην περιοχή του Ταύρου, που η αλήθεια είναι ότι δεν διαθέτει κάτι ανάλογο σε εξυπηρέτηση και γεύση ταυτόχρονα.

Πήγαμε γιατί μας ενημέρωσαν φίλοι που τους έχουμε εμπιστοσύνη για τις γευστικές τους επιλογές.

Όταν φτάσαμε εκεί βρήκαμε ένα γωνιακό μαγαζάκι πολύ όμορφα διακοσμημένο και εξωτερικά και εσωτερικά όπως διαπιστώσαμε αργότερα. Είναι λιτό και καθόλου κουραστικό ώστε να σε "κρατάει" ο χώρος. Το πιο σημαντικό, η κουζίνα, ορατή ακόμα και από τον εξωτερικό χώρο του μαγαζιού, "αστράφτει" στην κυριολεξία.

Να μην πολυλογώ για το θέμα του χώρου γιατί για εμάς αν το φαγητό είναι αυτό που ζητάμε τότε ο χώρος δεν έχει τόσο σημασία. Και εδώ έτυχε φάγαμε πολύ καλά.

Μας υποδέχτηκαν με χαμόγελα, μας βοήθησαν να βρούμε το τραπέζι που θα καθόμασταν και αμέσως μας έφεραν ψωμάκι σε ταψάκι, το οποίο να σημειώσω ότι το ανανέωναν όταν τελείωνε, παραγγείλαμε και τα ποτά για να έχουμε κάτι να πιούμε ενώ κοιτάζουμε τον κατάλογο.

Πήραμε σαλάτα απάκι, εξαιρετική με πολύ καλή ένταση στο ντρεσινγκ, ντομάτα, ρόκα να πλαισιώνουν το γευστικότατο απάκι.

Η φέτα σε φύλλο κρούστας με μέλι που είναι το "πιάτο μας" και θα το παραγγείλουμε χωρίς πολλά πολλά όταν το βρούμε στον κατάλογο, πολύ καλή φέτα που ισορροπεί με το μέλι γιατί αυτό είναι το σημαντικότερο σε αυτόν τον μεζέ.

Πανσετομπουρίτο μείναμε ευχαριστημένοι και από αυτό το πιάτο, μέσα σε μια μεγάλη τορτίγια όλα τα υλικά. Πανσετούλες κομμένες σε μπουκίτσες με καραμελωμένο κρεμμύδι.

Επίσης μια ποικιλία τεσσάρων ατόμων, αξιοπρεπέστατη και μπόλικη μπιφτεκάκια, κοτόπουλο, πανσέτα, λουκάνικα κομμένα κι αυτά σε μπουκίτσες σερβιρισμένο σε ξύλινη τάβλα μαζί με πατάτες και δύο είδη σως (bbq και μουστάρδας) και μόνη της ακόμα ήταν ικανοποιητική.

Το μόνο που βρήκα λίγο ήταν το πανσετομπουρίτο, για μένα ήθελε λίγο παραπάνω σε ποσότητα, δεν ήταν λίγο απλά ήθελε λίγο παραπάνω.

Για τις τιμές τώρα τέσσερα άτομα όσα έγραψα παραπάνω και με τις μπύρες δώσαμε 40 ευρω. Αναρωτηθήκαμε για την τιμή της μπύρας και είδαμε ότι την χρέωναν 2 ευρω.

Πολύ σύντομα θα το επισκεφθούμε αυτό το μαγαζί για να δοκιμάσουμε και τα υπόλοιπα πιάτα.

NORTH MEATING P...
Eγκαίνια με τον Δημήτρ...
Ταβέρνες & Ψητοπωλεία
Μελίσσια