Το χειροτερο πραγμα σε αυτη τη ζωη δεν ειναι να σε ξεχνανε οι αλλοι, αλλα να ξεχνας εσυ ενα κομματι του εαυτου σου. Δεν εχει σημασια αν το εχασες ή οχι, αν δεν το βλεπεις πια, ισως και να μην υπηρξε ποτε. Και, οταν η συνειδητοποιηση σε χτυπαει σαν κεραμιδι κατακεφαλα, ειναι λυτρωτικο να υπαρχουν σημεια αναφορας που σου θυμιζουν ποιος εισαι, που πας, που ανηκεις.

Αυτο ειναι για μενα το Ζαμπρι. Ο, τι και αν μεσολαβησει, οσο και αν χασουμε κομματια μας στο δρομο, το Ζαμπρι ειναι εκει να στεγασει την πολυπληθη γενεθλια παρεα μας μια φορα το χρονο αρχες Ιουλιου στην αυλη του, και να μας θυμισει οτι τιποτα δεν ειναι στατικο, αλλα και τιποτα δεν αλλαζει.

Βεβαια, στη φετινη μαζωξη πηγα λιγο πιο στραπατσαρισμενη απο οτι συνηθως, με το καλο φορεμα μου, τα τακουνια μου, τον επισημο ναρθηκα μου, τη σπασμενη μου κλειδα και το τρεηλερ με τα Λοναριντ να με ακολουθει, αλλα δε βαριεσαι; Αν δεν ειναι αυτη εντυπωσιακη εισοδος, δεν ξερω ποια ειναι.

Ο χωρος στο Ζαμπρι ειναι πανυπεροχος. Μεσα εξω, πανω κατω, δεν εχει νανοχιλιοστο που δεν ειναι υπερπανεμορφο. Ειναι η Μεγκαν Φοξ των restaubars. Ειναι τοσο ομορφο που τα υπολοιπα μαγαζια του ειδους ανακαινιζονται απο ντροπη. Οι σπηλαιωδεις, υπερπολυτελεις τουαλετες τους προσφερονται για χειμερινη φωτογραφηση της Vogue.

Καταρχας, ειναι τεραστιο. Και το μεσα, και το εξω του ειναι απλωσιαρικα, με πολλα διαφορετικα τραπεζοκαθισματα ολων των ειδων, ολα ανετα και σε πληρη αρμονια με το στυλ του μαγαζιου. Νησιωτικο εξω, νησιωτικο και μεσα. Απλα αλλο νησι. Ναξος εξω, Μυκοναρα μεσα. Ραθυμη ανεση εξω, χλιδα και κυριλα μεσα. Κακτοι και δαντελωτες περγκολες εξω, πολυελαιοι, τουβλο, κρικοι και χρυσος μεσα. Δε θα πω αλλα, δεν ειμαι καλη με τα χωροταξικα. Αλλα ειναι πανεμορφα, πεντακαθαρα και.... πανεμορφα ειπα;

Η εξυπηρετηση δεν με πολυεμπνεει γενικως, αν και αυτη συμβαδιζει με το υφος του μαγαζιου. Αυτο το λιγο ακακα δηθενιαρικο. Αλλα εγω ειμαι κοριτσι ταβερνας, και θελω το σερβιτωραιο μου με τζην, λιγδα και τεφτερι και οχι μαυρη ομοιομορφια, ποδια και pda. Αποσυντονιζομαι.

Ενταξει, σιγουρα δεν θα καταφερεις ποτε να γινεις κολλητος με τα 349 παιδια του σερβις, δεν θα μαθεις τα ονοματα των μελλοντικων απογονων τους και δε θα ακουσεις συμπονετικα τα βασανα τους για το κοστος που εχει η ορθοδοντικη θεραπεια με σιδερακια για τη μικρη Μοσχουλα. Και με αυτο ειμαι οκ. Αλλα, αυτο το ρευμα ψυχρας που με πιανει στον αυχενα καθε φορα που μου ερχεται απροθυμος σερβιτορος μετα απο παρακαλια για λιγα ψιγματα προσοχης, ειναι υπευθυνο για το σε μονιμη εξαρση νευροκαβαλικευμα μου.

Πως να το πω κομψα; Δεν τους λειπει ουτε η ευγενεια ουτε η σοβαροτητα, τους λειπουν ομως καμποσοι βαθμοι κελσιου απο την γλουτιαια τους περιοχη, με αποτελεσμα να σε αφηνει συνολικως ασυγκινητο το σερβις. Αν σε αυτο προσθεσω και την εμφανη ενοχληση κανα δυο συγκεκριμενων παιδιων καθε φορα που τους καλεις σε βοηθεια, η βαθμολογια μου αντικατοπτριζει πληρως τα αισθηματα μου για το ομιλητικοτατο βλεμμα τους. Και ειναι κριμα, γιατι ορισμενοι εχουν αριστη συμπεριφορα.

Κατα τα λοιπα, Ζαμπρι σημαινει κοκτειλ. Δε με νοιαζει αν σας αρεσουν, αν πινετε αλκοολ, αν ειστε ανηλικοι, ΑΑ ή Μορμονοι, θα παρετε κοκτειλ. Θα ερθω εγω, εν αναγκη, να σας το παρω. Δεν ειναι μονο που τα φτιαχνουν τεραστια, υπερπαγωμενα και πεντανοστιμα. Ειναι που απο το σκευος ως την τελικη πινελια ειναι αλκοολουχα εργα τεχνης. Εχουν γευση και αρωμα καλοκαιριου, οποτε με 10 ευρω μυριζεις θαλασσα σε μυκονιατικη βεραντα χωρις ακτοπλοϊκα. Ασχημα ειναι;

Στο φαγητο το Ζαμπρι ειναι αυτο που περιμενεις. Πολλη εμφανιση, πολυ φτιασιδι. Οι γευσεις μιλανε με την εικονα τους, γιατι αλλιως θα ηταν βουβες. Χωρις να ειναι ασχημες, δεν ειναι και αξιες λογου, αλλα επειδη δεν περιμενεις να ειναι αξιολογες, δεν θα εισαι αυστηρος μαζι τους. Με το γνωστο καταλογο λιγο μπραντς, λογο ζυμαρικο, λιγο ψαρι, λιγο κρεας, λιγο κρασι, λιγο θαλασσα, αληθεια δεν γνωριζεις εκ των προτερων τι θα συναντησεις;?

Εμεις οταν παμε λοκαρουμε στην πιτσα. Παντα. Πιτσιαστε μαζι μας και σεις και μην ξωκοιλετε σε τιποτα παραδοσιακες μοντερνιες και φατε καναν καγιανα new age με μουσικη επενδυση Parov Stellar και μετα μου απορειτε γιατι δεν θυμιζει σε τιποτα τον διαβοητο καγιανα της γιαγιας σας. Εγω σας προειδοποιησα και ευθυνη δεν φερω.

Στην τελευταια επισκεψη μας, παρεα 20 ατομων που βασικα επινε και συνοδευε το πιωμα πηραμε:

Σαλατα καισαρα (12€) με ολα τα αναμενομενα σε μικρες, αδιαφορες ποσοτητες. Γευστικο συνολο, αλλα μεταξυ μας, και καδρονια να πασπαλισεις με παρμεζανα και σως, καλα θα σου φανουν. Αναιτια μικρη ποσοτητα για την τιμη της, αλλα τα περιμενεις αυτα.

Η ποικιλια αλλαντικων και τυριων προβλεψιμη. Με 2 μαρμελαδες και κριτσινακια ηρθε ενα πλατω με μπουκιες τυριων και αλλαντικων, οχι κατι εξαιρετικο ή ιδιαιτερο, αλλα σιγα μην εβρισκα ποτε ξανα την ανυπερβλητη ποικιλια του Vino, μπροστα στην οποια ολες οι αλλες ερυθριουν. (23€/4 ατομων)

Πιτσα με κοτοπουλο, μοτσαρελα, κρεμα παρμεζανας, μπεικον και μανιταρια (10€) Αψογο ζυμαρι, τραγανο περιμετρικα, μαλακο μεσα, με υλικα που τα νιωθεις χωρις να σε μπουκωνουν.
Πιτσα Χωριατικη με φετα, λουκανικο, πιπερια, μοτσαρελα, ντοματα και ροκα (10€) Μια απο τα ιδια, ωραιος συνδυασμος υλικων, και λιγο μαυρο πιπερι θα πηγαινε.
Πιτσα μπεικον, ντοματα, μοτσαρελα και πιπεριες (11€) Μην γινομαστε φορτικοι, ιδια περιγραφη, πιο απλη γευση, καταλληλη για περιεργους.
Πιτσα λευκη με κατσικισιο τυρι, προσουτο, ροκα, μοτσαρελα και λαδι τρουφας. (11€)
Εδω θα γινουμε κουραστικοι γιατι αξιζει. Η καλυτερη ολων με διαφορα για μενα, πολυ φινα γευση, διακριτικη τρουφιλα μεσα στα τυρια, ωραιο προσουτο απο πανω. Αριστη.

Μαζι με τις παμπολλες επαναληψεις σε πιτσες και αλλαντικοτυρα, πηραμε συνολικα 4 μπουκαλια λευκο Βιβλια Χωρα και περιπου 20 κοκτειλ συνολικα, τα οποια ηρθαν σωστα παγωμενα και μας κουρουμπελιασαν τιμια.

Να πω βεβαια οτι σε αλλες επισκεψεις εχω δοκιμασει pancakes, χαλβα σιμιγδαλενιο στη νηστεια του Πασχα, club σαντουιτς καθως και μια πικανια με αχυρο πατατας και πολτοποιημενη κολοκυθα, ολα με ουδετερες εντυπωσεις, θα τα ετρωγα ξανα αν τυχαινε, αλλα γιατι να τυχει αραγε οταν εχουν τοσο καλυτερη πιτσα;

Απο κοστολογικης αποψεως, ειναι λιγο "τί τα θες Γιαννη τα καραβια?" Με την πρωτη ματια στο υπεροχο, πετρινο, διωροφο κτιριο καταλαβαινεις οτι θα κοστισει κατι παραπανω απο αυτο που αξιζει γευστικα και ποιοτικα. Με μισο βλεμμα στον καταλογο ξερεις οτι θα σου φυγει ενα 25ρι το ατομο για φαγητο που δε θα σε συναρπασει, μονο θα πλαισιωσει την ρουστικ εικονα του καλοντυμενου ζευγαριου που δειπνει αθορυβα, οποτε παραγγελνεις με δικη σου ευθυνη.

Γνωριζεις τα καλα, γνωριζεις και τα κακα. Επομενως μην παραπονιεσαι που δεν συνταραχτηκες εσωτερικα διοτι δεν πληρωσες για να συνταραχθεις, αλλα για να δεις και να σε δουν.

Εμενα, παντως, μ'αρεσει.

Υγ. Σηκωθειτε απο ντιβανια, κρεβατια, καναπεδες και ελατε να συνταχτουμε σε διαμαρτυρια εναντια στην αποχωρηση του Jim απο την κοινοτητα.

Περα απ την πλακα, θα μας λειψεις. Εις το επανιδειν.

14 Ιούλ 2016

Ένας καινούργιος all day χώρος στο κέντρο της Κηφισιάς, πραγματικά πανέμορφος και κυριολεκτικά εξωτικός: φυτά, κυρίως φοίνικες, ρετρό πλακάκια, ξύλο, ιδιαίτερες ταπετσαρίες, όμορφοι πολυέλαιοι, μεγάλοι καναπέδες με μαξιλάρες και ξύλινες τετράγωνες πολυθρόνες. Το περιβάλλον είναι πραγματικά από τα ωραιότερα που έχω συναντήσει και σε μεταφέρει κατευθείαν σε κάποιον εξωτικό παράδεισο της υφηλίου.

Ο χώρος είναι ανοιχτός από το πρωί για καφέ μέχρι αργά το βράδυ για φαγητό ή ποτό, ενώ το φαγητό στηρίζεται κατά βάση στην ελληνική κουζίνα, λίγο πιο δημιουργική και λίγο πιο πειραγμένη και ιδιαίτερη. Ο κατάλογος χωρίς να είναι μεγάλος, είναι αντιπροσωπευτικός των εδεσμάτων και των προϊόντων της ελληνικής υπαίθρου. Χαρακτηριστικά θα αναφέρω την ηπειρώτικη κοτόπιτα με τραγανό χωριάτικο φύλλο και γέμιση από κοτόπουλο, ρύζι, κρεμμύδι, άνηθο και πιπεριά, κοτόπουλο γεμιστό με λαδοτύρι Μυτιλήνης, χειροποίητο καβουρμά και μέλι, γιουβέτσι με λάδι τρούφας στον ξυλόφουρνο αλλά και χορταστικά υπερμεγέθη burgers με κορυφαίο αυτό με το Black Angus, τυρί τσένταρ, μπέικον, πίκλες, μαγιονέζα και Jack Daniels BBQ σος που συνοδεύεται από μικρή σαλάτα και τηγανητές πατάτες. Ο κατάλογος το βράδυ έχει και πιο ενδιαφέρουσες προτάσεις, όπως γουρουνόπουλο με γλυκοπατάτες σιγοψημένο στον φούρνο. Όσο για τα επιδόρπια, αυτά είναι μια αμαρτία: το καραμελωμένο τσουρέκι με κρέμα, παγωτό, αμύγδαλα και περιχυμένο με ζεστή σάλτσα σοκολάτας τα λέει όλα.

Εμείς αντιπαρήλθαμε σχετικώς εύκολα τους προκλητικούς πειρασμούς και κινηθήκαμε σε λίγο πιο υγιεινά μονοπάτια δοκιμάζοντας:

-σαλάτα με φύλλα ρόκας, φιλετάκια από μοσχαράκι γάλακτος, καρπάτσιο σπαράγγια, ψητά ντοματίνια και τυρί σε λεπτοκομμένες φέτες Σαν Μιχάληη οποία ήταν αρκετά μεγάλη σε ποσότητα, πλούσια, δροσερή και εντυπωσιακή ως προς την παρουσίαση, ενώ ο συνδυασμός των υλικών άφηνε μια ιδιαίτερη νοστιμιά στον ουρανίσκο

-σπανακόπιτα με τυρί και κέιλ το οποίο είναι ένα πράσινο, φυλλώδες λαχανικό με ιδιαίτερη γεύση και μεγάλο «πλούτο» σε θρεπτικά συστατικά, γι΄ αυτό και θεωρείται υγιεινό και πολύ ωφέλιμο. Ωστόσο το κομμάτι ήταν πραγματικά μικρό, δυσανάλογα μικρό με την υψηλή τιμή

-στήθος ψητού κοτόπουλου ψητό με ρύζι, λιωμένο τυρί, φασολάκια, καρότο και σως μαγιονέζας, καλό, προσεγμένο αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο

-ψωμί προζυμωμένο και ψημένο που συνοδευόταν με λαδάκι και ελίτσες και το οποίο κατέφτασε πάνω σε μια ξύλινη τάβλα. Η παρουσίαση ήταν πολύ όμορφη για να μην πω ότι ήταν ό, τι άξιζε περισσότερο σε αυτό το γεύμα

Το νερό στην κανάτα ανανεωνόταν συνεχώς.

Ως προς την εξυπηρέτηση ήταν άψογη αν και θ αμπορούσε να ήταν λίγο γρηγορότερη και με περισσότερο νεύρο.

Για όλα τα παραπάνω πληρώσαμε 38 ευρώ. Ήταν καλή η εμπειρία. Τη συνιστώ και μόνο για να απολαύσει κανείς το χώρο. Δεν είναι για κάθε μέρα.

07 Σεπ 2016

Χθες το απογευμα επισκευτηκα με μια φίλη μου το συγκεκριμένο μαγαζί. Το επιλέξαμε λογώ του οτι ήταν ενα απο τα πιο καινούρια μαγαζιά της Κηφισιάς και θελήσαμε να το δοκιμάσουμε.
Φθάνοντας, το εστιατόριο/μπαρ ηταν σχεδόν γεμάτο. Μπαίνοντας συναντήσαμε μια κοπέλα στη υποδοχή που προφανώς ο ρόλος της είναι να βρίσκει τραπέζι στους πελάτες και να τους κάνει να νοιώθουν οικεία. Η συγκεκριμενη κοπελα εκανε ακριβως το αντιθετο. Δεν εχω ξανασυνατησει πιο σνομπ συμπεριφορα ανθρωπου.
Αφου λοιπον εκανε τον "τεράστιο" κόπο να μας δειξει που να κατσουμε μετα απο λίγη ώρα ήρθε η κοπέλα για την παραγγελια, η οποία ήταν πολυ ευγενική και πρόσχαρη. Ο κατάλογος του μαγαζίου εχει ικανοποιητικη ποικιλία πιατων.

Εν τέλη παραγγείλαμε δύο σαλάτες και ένα κοκτειλ. Τα πιάτα μας ήρθαν αρκετά γρήγορα. Σαν γευση ηταν ικανοποιητικα αλλα τίποτα το ιδιέτερο για αυτο που πληρώσαμε η σαλάτα.
Τέλος ο χώρος ήταν ευχάριστος θύμιζε νησί, μόνο που η μουσικη ήταν αρκετα δυνατά.
Συνολικά μάλλον αδιάφορο ως γευστική εμπειρία αλλα σίγουρα καθαρά προβλημαικό σε ο, τι αφορά την ευγένεια του προσωπικού υποδοχής. Δεν νομιζω πως υπάρχει περιπτωση να ξαναπαμε και δεν θα το πρότεινα σε κανεναν, διότι η Κηφισια εχει πολυ καλυτερα καταστηματα.

08 Αυγ 2016

Επισκεφτήκαμε το Zambri ένα βράδυ Τρίτης. Μολονότι Αύγουστος το μαγαζί ήταν γεμάτο τόσο έξω όσο και μέσα.

Χώρος:

Ο χώρος ήταν απλά πανέμορφος. Προσεγμένος με πολλά φυτά, μεγάλα φωτιστικά και λεπτομέρειες που δημιουργούν μια εξαιρετική ατμόσφαιρα και πολλές προσδοκίες. Κάτσαμε στην αυλή σε ένα υπέροχο γωνιακό τραπέζι. Το μόνο αρνητικό του χώρου είναι πως τα τραπέζια είναι πολύ κοντά το ένα με τ' αλλο. Αυτό συνεπάγεται αφενός ότι δημιουργείται πολύς θόρυβος από τις διπλανές παρέες και αφετέρου ότι είναι πολύ δύσκολο να σηκωθείς και να πας πχ. στο wc.

Εξυπηρέτηση:

Απλά κακή!. Οι σερβιτόροι εντελώς άπειροι. Φέρνοντας τα κυρίως πιάτα και ενώ τα πιάτα των ορεκτικών είχαν αδειάσει δεν μπήκαν στον κόπο να τα μαζέψουν παρά μόνο όταν το ζητήσαμε. Το ίδιο συνέβη και με τα άδεια μπουκάλια των αναψυκτικών. Παρέμειναν παραταγμένα όλα μαζί πάνω στο τραπέζι μέχρι και την ώρα που φύγαμε. Εάν χρειαζόσουν κάτι κατά τη διάρκεια του φαγητού, σήκωνες το χέρι σου, το κούναγες πέρα δώθε σα να είσαι σε λιμάνι και να αποχαιρετάς το συγγενη που φεύγει στα ξένα και πάλι κανείς δε σε πρόσεχε. Στο τέλος της βραδιάς και αφού κάναμε κάθε δυνατή προσπάθεια να μας προσέξουν, σηκωθήκαμε και πήγαμε να ζητήσουμε μόνοι μας το λογαριασμό. Το μόνο θετικό του προσωπικού είναι η ευγένεια με την οποία σου μίλαγαν. Τέλος, τα πιάτα καθυστέρησαν πάρα πολύ. Από τα ορεκτικά στα κυρίως είχε περάσει αρκετός χρόνος για να χορτάσουμε.

Γεύση:

Κακή. Η σαλάτα μας, παντζάρια με κατσικίσιο τυρί, ειχε όλο κι όλο ένα παντζάρι κομμένο σε φλύδες και διάφορα υλικά (πακιμαδάκια, cranberries, καρύδια και κατσικίσιο τυρί) ριγμένα στο πιάτο χωρίς καμία συνοχή. Το σεβίτσε θαλασσινών το οποίο κόστιζε 10 ευρώ είχε κυριολεκτικά 4 μύδια, μισό κομμάτι καλαμπόκι, κρεμμύδια και λίγο ψάρι. Περιττό να πω ότι δε το φάγαμε τελικά. Τα κυρίως πιάτα από ποσότητα ήταν χορταστικά αλλά από ποιότητα ήταν κάτι λιγότερο από μέτρια. Το κριθαρότο με γαρίδες ήταν πολύ λασπομένο ενώ ο σολωμός με σως bbq ήταν απλά αδιάφορος.

Value for money:

Για μια σαλάτα, ένα ορεκτικό, δύο κυρίως πιάτα (19 ευρώ έκαστο), ένα κοκτέιλ και 2 μπύρες πληρώσαμε 83 ευρώ. Σε καμία περίπτωση οι γεύσεις των πίατων δεν ήταν αντάξιες της τιμής. Το κοκτέιλ επειδή ;ήμουν σε φαρμακευτική αγωγή ζήτησα να είναι χωρίς αλκοόλ, κοινώς χυμός, ο οποίος παρόλα αυτά χρεώθηκε στο λογαριασμό σαν κανονικό κοκτείλ 16 ευρώ. Το αποκορύφωμα ήταν ότι πληρώσαμε με κάρτα και υπήρχε υποχρεωτική χρέωση tip. Διάλεγες βέβαια το ποσό αλλά ήταν ολόκληρη διαδικασία οπότε τελικά κατέλειγες στο να επιλέξεις ένα από τα προτεινόμενα ποσά (5, 10 ή 15 ευρώ)

Overall: Ένα εστιατόριο που είχε κακό φαγητό και σίγουρα δεν άξιζε τα λεφτά του. Θα ξαναπάμε για το χώρο αλλά μάλλον κάποιο βράδυ για ένα απλό ποτό.

26 Ιουν 2016

Πολύ ωραίος χωρος στο κέντρο της Κηφισιάς νομίζεις ότι βρίσκεσαι σε νησί! Η εξυπηρέτηση άψογη και το φαγητό υπέροχο! Ξεχωρίσαμε το κριθαρωτο με γαρίδες και το ριζότο μανιταριών. Τα γλυκά θεσπέσια μας άρεσαν ιδιαίτερα το lemon pie και η τάρτα! Το συστήνω ανεπιφύλακτα για μία πολύ όμορφη ατμοσφαιρική βραδιά!!!

26 Ιουν 2016

4/4 γεύση γιατί ότι δοκιμάσαμε ήταν γευστικότατο. Η σως με το σύκο για αρχή φοβερή, η σαλάτα με το κοτόπουλο εξίσου καλή, η καρμπονάρα με το απάκι είχε ιδιαίτερη γεύση και το ριζότο μανιταριών τέλειο! Να δοκιμάσετε οπωσδήποτε τα flatbreads και για επιδόρπιο τάρτα φράουλας!

4/4 εξυπηρέτηση γιατί είδαμε χαμογελαστό και ευγενικό προσωπικό που έκανε σωστά τη δουλειά του. Παρόλο που το μαγαζί ήταν γεμάτο, φαγητό και ποτό ήρθαν πολυ γρήγορα!
4/4 για τον χώρο γιατί έχει ωραία διακόσμηση, μεγάλο κήπο και άνετα τραπέζια.
4/4 value for money γιατί οι μερίδες ήταν κανονικές σε μέγεθος και άξιζαν τα λεφτά τους!
Θα πάμε ξανά και ξανά!

17 Ιουν 2016

Πολύ ωραίος χώρος στην Κηφισιά, με όμορφη ατμόσφαιρα και διακόσμηση. Μας υποδέχτηκαν ζεστά κ περάσαμε στο τραπέζι που ήταν ωραία στρωμένο. Ο σερβιτόρος ήταν επαρκώς ενημερωμένος και πρόθυμος να μας βοηθήσει οσο καλύτερα γίνεται. Όλα καλά λοιπόν μέχρι να αρχίσει το φαγητό...

Να αρχίσω με το οτι στις 22:20 είχε τελειώσει το πιάτο ημέρας και το χοιρινό κότσι. Παραγγείλαμε λαυράκι, σολωμό, μοσχαρίσια μπριζόλα για δυο άτομα και σαλάτα ρόκα με παρμεζάνα και ντοματίνια. Τα ψάρια ήταν λες και τρώγαμε σε νοσοκομείο, ενώ η μπριζόλα ήταν ενα λάστιχο που κόστιζε 35 ευρώ...

Η σαλάτα απλώς καλή και σε καμία περίπτωση δε δικαιολογούσε τα 11 ευρώ της! Για το τέλος ζητήσαμε τσιζκέικ με ανανά κ παγωτό, ενα εύκολο γενικά γλυκό, το οποίο ο σεφ κατάφερε να φτιάξει χάλια!