20 Μάρ 2017

Δευτερα βραδακι ανηφορησαμε προς Κεφαλαρι 6 ατομα για φαγητο στο συγκεκριμενο μαγαζι που ειναι σχετικα καινουργιο και ηθελα να το δοκιμασω. απο θεμα διακοσμησης εμενα προσωπικα αλλα και στη παρεα, μας αρεσε πολυ. ομορφα φωτισμενο και διακοσμημενο και κατι πολυ βασικο απαγορευοταν το τσιγαρο, καθως σε αλλα εφαμιλα μαγαζια της περιοχης τα χαρακτηριζεις ανετα εως και τεκε, οποτε αυτο βοηθησε να απολαυσουμε το φαγητο μας σαν ανθρωποι.

απο θεμα εξυπηρετησης ολοι ηταν ευγενεστατοι και πολυ εξυπηρετικοι αλλα δευτερα βραδυ ουσιαστικα ημασταν η μονη μεγαλη παρεα για εξυπηρετηση οποτε λογικο ηταν να μην υπαρχουν καθυστερησεις. δε μπορω να εκφερω αποψη τι γινεται οταν το μαγαζι ειναι γεματο. εμεις παντως μειναμε ευχαριστημενοι απο το σερβις.
απο θεμα φαγητου τωρα καθως ειμασταν μεγαλη παρεα δοκιμασαμε πολλα πιατα και προκαταβολικα να πω οτι μας αρεσαν ολα και σε ολους και επισης οι ποσοτητες ειδικα στα κυριως πιατα ηταν πολυ ικανοποιητικες.

εννοειται οτι μας εφεραν νερο εμφιαλωμενο και ντιπακια με ψωμακια και κριτσινια τυριου που ηταν πολυ νοστιμα. απο ορεκτικα επιλεξαμε φετα σε φυλλο καταιφι και αρωμα ουζομελου (6ευρω) το οποιο ηταν πολυ διαφορετικο, καθοτι ηταν σε πηλινο τυρι σκεπασμενο με καταιφι, πολυ νοστιμο και ιδιαιτερο, spring rolls με κιμα, μπεικον και τσενταρ (6ευρω) επισης πολυ νοστιμα και το τσενταρ ερεε αφθονο σερβιρισμενα σε μαντεμενιο πλατο και cheese cake γλυκιας κολοκυθας με ανθοτυρο και βαση ταρτας (7ευρω) το οποιο εμενα προσωπικα μου αρεσε στους φιλους λιγοτερο, το οποιο δε καταλαβαινες τη γευση της κολοκυθας για οσους δε τους αρεσει τοσο αλλα ηταν πολυ γευστικο.

απο σαλατες επιλεξαμε ατομικες και πηραμε ceasar (5ευρω) που αρεσε, black and blue (7ευρω) που ειχε μεσα φιλετο μοσχαρι και blue cheese με ροκα σπανακι και μπαλσαμικο, παρα πολυ γευστικη και πρωτοτυπη και mesclun (5 ευρω) Που ειχε μεσα προσουτο, παρμεζανα, συκα, καραμελωμενα κρεμμυδια και σαλτσα μελιου. επισης πολυ γευστικη και μειναμε ολοι ευχαριστημενοι απο τις επιλογες μας. παροτι δε ατομικες σαλατες η ποσοτητα δεν ηταν μικρη οπως σε αλλα εστιατορια που εχουμε φαει, αλλα κανονικοτατη.
και αφου σχεδον ειχαμε χορτασει ηρθε και η ωρα των κυριως πιατων για να μας αποτελειωσει.
εγω προσωπικα παρηγγειλα φιλετο κοτοπουλο Thai με γαλα καρυδας, κιτρινο καρυ και κασιους, το οποιο το εφερναν σε ενα μπολακι, σε ενα αλλο μπολακι ειχαν το ρυζι μπασματι που το συνοδευε και ενα 3ο μπολακι για να γινει το σχετικο ανακατεμα. σαν food styling εξοχο σα γευση εξοχοτερη. πολυ πιο νοστιμο και απο αμειγως ινδικα εστιατορια (10ευρω)
πηραμε επισης Jack Daniels chicken Με πουρε πατατας και σαλατα (10 ευρω) που οπως λεει και το ονομα του ειχε σως με το ανωτερω ουισκυ και ηταν επισης πολυ ωραιο γευστικα.

ενα cheeseberger και 2 Carameliazed onions burger που στοιχιζε το καθενα 10 ευρω και απο οτι ειδα τους φιλους μου το εξαφανισαν και ηταν πολυ ικανοποιημενοι γευστικα και τελος σπαγγετι με καπνιστη πανσετα (8 ευρω) που επισης αρεσε παρα πολυ στη φιλη μας.

φυσικα δεν ελειψαν και τα αναλογα ποτα. οι παρεα επελεξε διαφορες μπυρες μεγαλες σε μεγεθος που κοστιζαν 5 ευρω και εγω προτιμησα ποτηρι κρασι ακακιες που επισης κοστιζε 5 ευρω. το μονο θεμα ειναι οτι απο κρασι σε ποτηρι εχουν νομιζω 3 επιλογες σε συνολο, δλδ ενα σε λευκο, ενα σε κοκκινο και ενα σε ροζε. θεωρω οτι αυτο θα επρεπε να εμπλουτιστει λιγο.

γενικα με τα κουβερ ο λογαριαμσος ηρθε κοντα στα 156 ευρω για 6 ατομα που φυγαμε απο το μαγαζι απολυτα ικανοποιημενοι, σκασμενοι απο τη ποσοτητα του φαγητου και σαν ατμοσφαιρα δε μας ενοχλησε απολυτως τιποτα. το συνιστω οπωσδηποτε για δοκιμη ειδικα σε οσους μενουν σε κοντινες με εκει περιοχες

Θεοδώρου Δηληγιάννη 56, Κηφισιά 14562, Αττική

210 272 3110