Το FOOD ACADEMY είναι το πιο in street food στέκι της Αγίας Παρσκευής κι είναι πλέον γεγονός. Ελληνικές γεύσεις άψογα συνδυασμένες με την τέχνη της γαστρονομίας. Απολαύστε το πιο γευστικό χειροποίητο σουβλάκι της πόλης στην καλύτερη τιμή. Πιάτα ιδιαίτερα, προσεγμένα σε κάθε τους λεπτομέρεια, που θα ξετρελάνουν και τους πιο απαιτητικους. Κοντά σας από το πρωί μέχρι τις 04·00.

Κυριακή-Πέμπτη σας περιμένουμε 12.00-4.00 Παρασκευή-Σάββατο σας περιμένουμε 12.00-5.30

Παροχές για ΑμεΑ
Κάνει delivery
Φιλικό προς χορτοφάγους
Δέχεται πιστωτική κάρτα
Take away

20 Ιαν 2019

Σάββατο βραδάκι πήγαμε οικογενειακώς στο Food academy που βρίσκεται απέναντι απο τα μαγαζιά του Άκη Πετρετζίκη.

Χώρος (3/4):

Ωραίος χώρος αρκετά μεγάλος και καθαρός. Γυρω γυρω οι τζαμαριες που το φωτίζουν το πρωί και δίνουν και χάζι προς τα έξω. Τηλεόραση που εδειχνε κάποια φαγητά που μαγειρευόνταν (ξενα βίντεο όχι δικά του) και στο βάθος η ψησταριά, κουζίνα και ταμείο περιμετρικά του μισού μαγαζιού. Οι τουαλέτες πεντακάθαρες και η διακόσμηση στους τοίχους με απλά καδράκια απο steak house και κομμάτια μοσχαριού κτλ.

Γεύση (2/4):

Το μενού μεγάλο με τεράστια ποικιλία που συνήθως προδιαθέτει για μέτριο αποτέλεσμα.

Το μαγαζί διαθέτει ορεκτικά μεζεδοπωλείου, σουβλάκια, κρεατικά μεχρι και rib eye, ταλιάτα και tbone μέχρι ζυμαρικά και burgers.

Δοκιμάσαμε:

Φορμαέλα Αράχωβας παναρισμένη (5/10)

Μπιφτεκάκια γεμιστά με τυρί Μετσόβου (7/10)

Πατάτες τηγανιτές με τσένταρ και αργοψημένο χοιρινό (6/10)

Σαλάτα Ελληνική παραδοσιακή (6.5/10)

Μπιφτέκι κοτόπουλο με ρύζι (5/10)

Μπιφτέκι μοσχαρίσιο με πατάτες τηγανιτές (6/10)

Ψαρονέφρι με πατάτες τηγανιτές (6/10)

Ψαρονέφρι με σάλτσα φέτας και πατάτες ψητές (6.5/10)

1 καλαμάκι μπούτι κοτόπουλου με ατομική πιτούλα (5.5/10)

1 καλαμάκι χοιρινό με ατομική πιτούλα (6/10)

Οι γεύσεις ήταν μέτριες στα πιο πολλά πιάτα σε αντίθεση με την εμφάνιση που ήταν πολύ καλύτερη.

Εξυπηρέτηση (4/4):

Πολλά άτομα στο σέρβις και στην κουζίνα. Ευγενέστατοι ερχοντουσαν άμεσα και συνεχώς για να πάρουν τα άδεια πιάτα και να δούν εαν χρειάζεται κάτι.

Η ταχύτητα ήταν πολύ καλή για ώρα και με έναν σερβιτόρο να μας ρωτάει εάν όλα καλά με το φαγητό μας.

Value for money (3/4):

Οι μερίδες όπως είπα ήταν μεγάλες και εμφανίσιμες. Οι τιμές για την περιοχή και για το μαγαζί ήταν καλές. Για όλα τα παραπάνω μαζί με 2 εμφιαλωμένα νερά πληρώσαμε 62 περίπου ευρώ. Δεν ήταν πολλά για αυτά που φάγαμε αλλά δεν ήταν λίγα για την γεύση.

Συμπέρασμα:

Για delivery ή για κάτι γρήγορο εφόσον είσαι στην περιοχή είναι μια καλή λύση! Τίποτα παραπάνω και τίποτα παρακάτω!

06 Ιαν 2019

Λίγο μετα τη πρωτοχρόνια, στη κρύα Αθήνα και επισκεφθήκαμε το food academy. Θα ξεκινήσω λίγο με αυτο το κρύα διότι ο χώρος μέσα ήταν αρκετά κρύος και δεν εννοώ απο θέμα ντεκορ αλλά απο θερμοκρασία. Βέβαια και σαν χώρος θαρρώ πως είναι ουδέτερος. Η εξυπηρέτηση άψογη και επαγγελματική. Στα του φαγητού τώρα δεν ενθουσιαστήκαμε, υπήρχαν καλά και μέτρια πιάτα. Ήμασταν 4 και πήραμε τα εξής:

-σαλάτα ρόκα με χαλούμι (4/4): Πολυ ωραία, δροσερή με γλυκιά βινεγκρέτ. (5,85ε). Να αναφέρω ότι οι τιμές είναι με εκπτωση 10% λόγω e-table.
-τριλογία λουκάνικου (3/4): Καλούτσικο πιάτο, απο τα 3 λουκάνικα μας αρέσε ένα γεμιστό με τυρί. τα αλλα ήταν ψιλοαδιάφορα. (5,4ε)
-φέτα παναρισμένη και μέλι(2/4): Μέτριο πιάτο, νομίζω η φέτα ήταν κάπως σκληρή και γενικά δεν έδενε καλά. Έχω φάει σε αρκετά μαγαζιά πολυ καλύτερο το συγκεκριμένο ορεκτικό (4,32ε)
- φορμαέλα αραχώβης με γλυκό τριαντάφυλλο(3.4): καλύτερο απο τη φέτα και πρωτότυπος ο συνδυασμός με το γλυκό τριαντάφυλλο. Καλούτσικο πιάτο. (4,95ε)
-πατατες τηγανιτές με χοιρινό και τσένταρ (3/4): Καλουτσικο πιάτο, θεωρώ ότι θα πήγαινε καλύτερα με πατάτα ψητή με φλούδα. Το χοιρινό ήταν αρκετά γευστικό και το τσένταρ σαν το ντιπ που βάζουμε στα νάτσος. (4,5ε)
- πιτα κεμπαπ τυλιχτο (1,8ε) + πιτα γυρο κοτοπουλου(1,98ε): τίποτα το ιδιαίτερο, δεν ειναι απο τα τυλιχτα που σου μένουν (2,5/4)
-μοσχαρίσια ταλιάτα (2/4): την ζήτησα medium-rare αλλά ήταν σχεδόν rare. Εκτός απο ότι έκαναν λάθος στο ψήσιμο το κρέας ήταν κάπως άγευστο. (12,6ε)

Πήραμε επίσης 1/4 κρασί λευκό κ 1/4 κρασί λευκό ημίγλυκο στα 1,8ε έκαστο. Το ημιγλύκο ήταν αρκετά καλο για χύμα. Επίσης μας σερβίραν κατευθείαν εμφιαλωμένο νερό το οποίο ποτέ δεν μου αρέσει ως τακτική. Συνολικά vfm βάζω 2, υπήρχαν πιάτα που αξίζαν 4 και άλλα 1 οπότε εβαλα μια μέση τιμή στο vfm.

Παρκάρισμα: Δύσκολο

12 Οκτ 2017

Το Food Academy στεγάζεται στην Άνω πλατεία της Αγίας Παρασκευής, εκεί που βρισκόταν παλαιότερα ένα άλλο μαγαζί γνωστής αλυσίδας.

Πρόκειται για έναν τεράστιο αλλά καλαίσθητο χώρο με μοντέρνα διακόσμηση.
Φυσικά όπως θα ξέρετε περισσότεροι το να βρεις να παρκάρεις στη συγκεκριμένη περιοχή είναι μάλλον άπιαστο όνειρο.

Ο κατάλογος του μαγαζιού περιέχει σχεδόν τα πάντα, από ζεστά κρύα μεζεδάκια, Πολίτικη κουζίνα, τυλιχτά σουβλάκια, μέχρι και ιταλική κουζίνα.
Μάλιστα, κάτι πρωτότυπο, δίπλα από κάθε ονομασία πιάτου έχει και τη φωτογραφία του, έτσι ώστε κυριολεκτικά να βλέπεις αυτό που θα φας.

Με το που κάτσαμε μας έφεραν αμέσως ένα μπουκάλι νερό βρύσης και ζυμωτό ψωμί.
Ξεκινήσαμε με μία σαλάτα ρόκα με χαλούμι, ψητές πιπεριές, σουσάμι, dressing πετιμέζι και πιτάκια (6,5 ευρώ).

Δεν μας ενθουσίασε και τόσο.
Θα περιμέναμε αυτή τη σαλάτα να έχει βάση κυρίως το μαρούλι γιατί μόνο η παρουσία της ρόκας έκανε τη σαλάτα σχετικά πικρή.

Το πρώτο ορεκτικό που πήραμε ήταν μπιφτεκάκια γεμιστά με μετσοβόνε, που συνοδεύονται από σάλτσα ντομάτας( 5 ευρώ).

Πολύ καλή επιλογή, έρχονται σε κομψό πιάτο μαύρου χρώματος και είναι 4 τον αριθμό.
Μας φάνηκαν λίγο σκληρά αν και έχουν πολύ ωραία γεύση.

Το επόμενο ορεκτικό ήταν παστουρμαδοπιτάκια σε καταΐφι, γεμιστά με γραβιέρα και συνοδεία μαρμελάδα τομάτας.

Ο παστουρμάς ήταν ελάχιστος στα πιτάκια, ενώ μας θύμισε μάλλον καταϊφάκια με τυρί.
Θα τα περιμέναμε λίγο πιο αφράτα, καθώς η κρούστα του καταϊφιού τριβόταν πολύ εύκολα μόλις το πιάναμε.

Πήραμε και φορμαέλα αραχώβης, παναρισμένες σε δημητριακά με γλυκό τριαντάφυλλο (5 ευρώ).

Πρόκειται για δύο μεγάλα στρογγυλά κομμάτια με αυτό το του είδους το πανάρισμα, που μας φάνηκε εξαιρετικό και προτείνω ανεπιφύλακτα να το δοκιμάσετε.

Επειδή οι μερίδες ήταν μεγάλες πήραμε ένα κυρίως, τις παπαρδέλες με κοτόπουλο μανιτάρια και εστραγκόν( 8 ευρώ).

Μεγάλη μερίδα, με αρκετό κοτόπουλο φιλέτο μέσα.
Να πω την αλήθεια όμως, μας φάνηκε λιγάκι άνοστο.
Ίσως δεν είχε αρκετό τυρί μέσα ή αρκετό αλάτι, ενώ η κρέμα γάλακτος ήταν υπερβολική.

Πρωτότυπο πιάτο, αλλά θα το θέλαμε λίγο καλύτερο σαν εκτέλεση.

Στο τέλος μας κέρασαν μία μερίδα γλυκό μηλόφι.

Με όλα αυτά + 2 αναψυκτικά πληρώσαμε 33 ευρώ.

Μείναμε ευχαριστημένοι τόσο από το φαγητό όσο και από την εξυπηρέτηση.
Νομίζω πως αυτό το μαγαζί έχει όλα τα φόντα να γίνει να γίνει στέκι γιατί προσφέρει πάρα πολλές επιλογές στο φαγητό.

20 Μάρ 2019

Aποφασίσαμε με τη σύζυγό μου να επισκεφτούμε το Food Academy για φαγητό μετά από βόλτα στην περιοχή. Πολλές φορές θέλαμε να επισκεφθούμε το συγκεκριμένο εστιατόριο όμως πάντα το αφήναμε, κακώς τελικά.
Ο χώρος έχει περιγραφθεί και σε προηγούμενες κριτικές, μοντέρνο στυλ, όμορφη διακόσμιση.
Το προσωπικό πολύ ευγενικό, άμεση εξυπηρέτηση και πραγματικά κοντά μας σε ότι χρειαστήκαμε.
Πήραμε
-σαλάτα σπανάκι φράουλα, πάρα πολύ νόστιμη, με χοντρές φράουλες ώστε να καταλαβαίνουμε απόλυτα τη γεύση, με την όξινη σάλτσα να είναι σε απόλυτη ισορροπία με τα υπόλοιπα υλικά.
-σταμνοτύρι τρούφας, εξαιρετικό. όλα τα υλικά σε μία ισορροπία και η τρούφα τόσο όσο.
-μπιφτέκια με κρέμα παμεζάνας, συνοδείας τηγανιτής πατάτας. Δυο μεγάλα μπιφτέκια αποτελούσαν τη μερίδα, πολύ καλά ψημένα, καθόλου καμμένα, οι πατάτες μεγάλες, χειροποίητες.
-μοσχαρίσια στηθοπλευρά που θα το χαρακτήριζα απλά απίθανο πιάτο, ήμουν επιφυλακτικός στην αρχή, όμως είπα γιατί να μη δώσω μία ευκαιρία. Μεγάλη μερίδα, με ωραία κόκκινη σάλτσα κρασιού, συνοδείας πατάτας baby. ΑΨΟΓΟ.
-μοσχαρίσια ταλιάτα συνοδείας τηγανιτής πατάτας και σως BBQ. Προσωπικά δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα, η σύζυγός όμως μου το απόλαυσε.
Για όλα αυτά και μισό λίτρο λευκό κρασί, πληρώσαμε περίπου 45 Ευρώ και σκάσαμε, πήραμε και πακέτο ότι έμεινε.

19 Μάρ 2019

Μια Πέμπτη βράδυ του Ιανουαρίου ήρθε η πρόταση από φίλο να επισκεφτούμε το Food Academy, δεν είχα αντίρρηση.

Κατ’αρχάς ο χώρος είναι μεγάλος και άνετος, φαίνεται προσφάτως ανακαινισμένος, σημαντικό και το γεγονός ότι παρότι κάπνιζαν αρκετοί στις γύρω παρέες ο καπνος ήταν σα να μην υπήρχε.

Στο σέρβις τα πράγματα κύλησαν πολύ καλά, δεδομένου ότι οι σερβιτόροι ήταν νέοι και πολύ πρόθυμοι να βοηθήσουν.
Το μενού είναι μεγάλο με έμφαση στη μεσογειακή κουζίνα.
Δοκιμάσαμε λοιπόν:
-Παραδοσιακό Ντάκο, ελαφρύ κλασικό ορεκτικό.
-Ρόκα με Χαλούμι, πληθωρική πολύ γευστική.
-Πανσέτα Καραμελωμένη με Τρούφα και Πουρέ Πατάτας-Μανιταριών, πολυ γευστικό πιάτο, το οποίο αξίζει να δοκιμάσετε.
-Ψαρονέφρι Με Σάλτσα Φέτας, μεγάλη ποσότητα κρέατος που συνοδεύεται με χοντροκομμένες πατάτες.
-Φρέσκιες Πατάτες Με Αργοψημένο Χοιρινό και Τυρί Τσένταρ, τόσο καλό πιάτο όσο φαντάζει από την περιγραφή.

Ήπιαμε κρασάκι χύμα λευκό το οποίο ήταν αξιοπρεπέστατο.
Το ακριβές κόστος για τα παραπάνω δεν το γνωρίζω μπορώ να σας πω όμως ότι με 15-20ευρώ το άτομο τρώει κανείς του σκασμού, γευστικό καλομαγειρεμένο φαγητό.
Να σημειώσω εδώ ότι οι μερίδες είναι μεγάλες, οπότε συνυπολογίστε το στην παραγγελία σας.

21 Ιαν 2019

Σάββατο βράδυ μια επίσκεψη ήταν επιβεβλημένη. 4 ενήλικες και 2 παιδιά κατόπιν κράτησης με μια σχετική δυσκολία παρκαρίσματος.

Χώρος (3/4):

Μοντέρνος χώρος με την ανάλογη διακόσμηση, ωραία διαρύθμιση.
Γενικά πολύ όμορφος χώρος και καθαρός!!

Γεύση (4/4):

Μεγάλος ο κατάλογος με γαστρονομικές εξάρσεις. Διαλέξαμε:

Παραδοσιακός Ντάκος (9.5/10)

Πράσινη με κοτόπουλο (9.5/10)

Παστουρμαδοπιτάκια σε Καταΐφι (10/10)

Μπιφτεκάκια Μετσοβόνε (10/10)

Πανσέτα Καραμελωμένη (9/10)

Μπιφτέκια Κοτόπουλο(9/10)

Μοσχαρίσια Ταλιάτα (10/10)

Εξυπηρέτηση (4/4):

Λίγα άτομα στο σέρβις αλλά τα φέρνανε βόλτα μια χαρά χωρίς καθυστερίσεις.
Ήταν χαρούμενοι, θετικοί και φιλικοί.

Value for money (4/4):

Για όλα τα παραπάνω μαζί με μισό κιλό κόκκινο κρασί και 3 πορτοκαλάδες πληρώσαμε 65 περίπου ευρώ.

03 Ιαν 2019

Κυριακή μεσημέρι μετα απο επίσκεψη στο χριστουγεννιάτικο Xαλάνδρι 4 ενήλικες και 2 παιδιά επισκεφθήκαμε το Food Academy στην Αγία Παρασκευή.

Χώρος (4/4):

Καθαρος, μοντέρνος. Μεγάλη τζαμαρία που προσφέρει άπλετο φώς και χάζι στηn πλατεία.

Τουαλέτες καθαρές και ανοιχτή κουζίνα που σου δίνει μια ασφάλεια για το τι τρώς.

Γεύση (3/4):

Μεγάλος κατάλογος αλλά με αρκετή ποικιλία και πρωτότυπες γεύσεις. Δοκίμασαμε:

Ελληνική Παραδοσιακή (7.5/10)

Χούμους με Ταχίνι και Εσπεριδοειδή (7.5/10)

Μπιφτεκάκια Μετσοβόνε (6.5/10)

Μπριζολάκια Χοιρινά Λαιμού (8/10)

Μπιφτέκια Κοτόπουλο (8/10)

Φέτα Παναρισμένη (7/10)

Φρέσκιες Πατάτες Με Αργοψημένο Χοιρινό (8/10)

Μοσχαρίσια Ταλιάτα (8/10)

Μπιφτέκι Γεμιστό (7.5/10)

Rib eye μοσχαρίσιο (8/10)

Τα βάλαμε όλα στην μέση και ηταν αρκετά.

Εξυπηρέτηση (4/4):

Τα παιδιά ευγενέστατα, γρήγορα και απο πάνω μας συνεχώς για να πάρουν τα άδεια πιάτα και να μας φερουν νερό ή οτι αναψυκτικό ζητήσαμε.

Η κουζίνα συνεπέστατη, χωρίς λάθη και καθυστερήσεις με ωραία εμφάνιση και επιμέλεια.

Value for money (4/4):

Για όλα τα παραπάνω μαζι με 11/2 κρασί λευκό και 4 με 5 αναψυκτικά πληρώσαμε λιγότερο απο100 ευρώ. Θεωρώ ότι για την ποσότητα, ποιότητα είναι ένα καλό εστιατόριο.

21 Ιαν 2019

O χώρος όμορφος, μοντέρνος, απλωτός. Ιδανικός για μεγαλες παρέες, για μικρές, για γεύμα μετά τη δουλειά, για γιορτές, για κάθε μέρα.
Η εξυπηρέτηση είναι γρήγορη, με σωστούς χρόνους, με ερώτηση για το τι νερό θέλουμε, για το αν θέλουμε ψωμί, με χαμόγελο, με επαρκή αριθμό ατόμων.
Ποτέ δεν λέμε όχι στο ψωμί τους, ειναι φρεσκοψημένο, τέλειο. Οι σαλάτες ειναι τεράστιες, κανονικές μερίδες αν εισαι
λιτοδίαιτος.
Τα κρέατα τα ψήνουν τέλεια, ακριβώς όπως τους λες. Από συνοδευτικά οι πατάτες τηγανιτές με αργοψημένο χοιρινό είναι ότι καλύτερο. ΠΕΝΤΑΝΟΣΤΙΜΟ ΠΙΑΤΟ!
Οφείλεις να αφήσεις χώρο για γλυκό. Μηλόφι θα είναι? Σφαίρα Σοκολάτας με παγωτό? Δικιά σου η επιλογη. Συμβουλή, αν είστε μεγάλη παρέα πάρτε τα όλα!
Το κρασι "φυσαλίδα"¨μας άφησε ικανοποιημένους και το τιμήσαμε δεόντος, λευκό, ευκολόπιοτο.
Για να φας και να σκάσεις χρειάζεσαι περίπου 15-20€. Από τα καλύτερα στην Αγία Παρασκευή.

05 Δεκ 2018

Βρίσκεται ακριβώς στην γωνία Αγίου Ιωάννου και Ελβετίας στην Αγία Παρασκευή. Απέναντι βρίσκεται μια πλατεία που σφίζει απο ζωή και νιάτα. Το παρκάρισμα ανάλογα τη μέρα και την ώρα μπορεί να είναι πάρα πολύ εύκολο, αλλα να γίνει μέχρι και πολύ δύσκολο.
Υποδοχή, εξυπηρέτηση και ξεπροβόδισμα όπως θα έπρεπε να είναι παντού. Το προσωπικό φροντίζει τα πάντα, κυριολεκτικά πανταχού παρόντες, φέρνουν τα πιάτα στο τραπέζι με σωστό ρυθμό, ανανεώνουν πριν τελειώσει το νερό σε ένα όμορφο γυάλινο μπουκάλι. Άριστα!
Η λογική του «όλα στη μέση» είναι αυτή που προτιμούμε σαν παρέα, είμασταν 4 άτομα. Θα σας εντυπωσιάσουν τόσο η ποικιλία όσο και η πρωτοτυπία των πιάτων. Η τετραμελής παρέα μας δοκίμασε οκτώ συνολικά πιάτα, αφήνοντας χώρο και για κάποια γλυκά.
Αριστα βάζω στη σαλάτα Σπανάκι-Φράουλα, στο Ψωμάκι με Μοτσαρέλα, στη Μοσχαρίσια Στηθοπλευρά, στο Ψαρονέφρι σερβιρισμένο υπέροχα με σάλτσα φέτας και πατατούλες και στα Μπιφτέκια, η σάλτσα παρμεζάνας που τα συνόδευαν ήταν πεντανόστιμη. «Λίαν καλώς» στην Φέτα Παναρισμένη με σουσάμι και μέλι καθώς την έχουμε δει αρκετά τελευταία, στις Πατατόφλουδες με Σως Γιουρτιού, και τα Ψητά Λαχανικά με Ξυνομυζήθρα. Όσο για τα δύο επιδόρπια, χωρίς δεύτερη κουβέντα «άριστα» στο σνίκερς ως λάτρης της καραμέλας, και «λίαν καλώς» στο επίσης νοστιμότατο μηλόφι καθώς δε μου αρέσει γενικότερα πολύ η σαντιγι. Πολύ καλό το λευκό χύμα που επιλέξαμε.
Για τα φαγητά ο λογαριασμός έμεινε σε χαμηλά επίπεδα και φύγαμε όχι απλά χορτάτοι, αλλά αποφασισμένοι να ξανάρθουμε.
Το Food Academy αν και και ένα μαγαζί με λειτουργία λιγότερη απο 2 χρόνια είμαι σίγουρος ότι θα έχει φοβερή εξέλιξη και θα εδραιωθεί ως must στα βόρεια προάστια.

09 Νοε 2018

Aγαπημένος φίλος, που μένει στην Αγια Παρασκευή πρότεινε Σάββατο βράδυ βόλτα στην περιοχή και μετά φαγητό.

Έριξα μια ματιά στις κριτικές του Food Academy που ήταν ιδιαίτερα καλές και πήγαμε.
Το παρκάρισμα στην περιοχή είναι πρόβλημα σε μέρες και ώρες αιχμής, εμείς κάπου το βολέψαμε βέβαια.

Το Food Academy βρίσκεται πάνω στην Αγίου Ιωάννου στο ύψος της πάνω πλατείας της Αγίας Παρασκευής.
Ο χώρος είναι όμορφα διακοσμημένος, απλά και ωραία. Το μαγαζί είναι σχετικά καινούριο, γύρο στον ενάμιση χρόνο νομίζω.

Η εξυπηρέτηση ήταν άψογη. Μπαίνοντας ο σερβιτόρος μας υπέδειξε ένα τραπέζι, κάτσαμε και σε μισή ώρα το πολύ δεν έπεφτε καρφίτσα. Νερό προφανώς σε κανάτα που ανανεώθηκε, ευγένεια, χαμόγελο, γεύση και ένα μισόκιλο κρασί κερασμένο. Δε θα μπορούσαν καλύτερα.

Φάγαμε:
-φάβα, ιδιαίτερο πιάτο, ήταν με καραμελωμένο κρεμμύδι και απάκι, μας κέρδισε.
-χωριάτικη, με ένα τεράστιο κομμάτι φέτα πλούσια και καλά τα λαχανικά.
-πατάτες με αργοψημένο χοιρινό και τυρί τσένταρ τόσο μαλακό το κρέας και γευστικότατη σάλτσα.
-μπιφτέκι γεμιστό με τυρί, πιπεριά και μπέικον, κάπως συνιθισμένο πιάτο νομίζω αλλα νόστιμο.
Ήπιαμε 1,5 λίτρο κρασί λευκό, το οποίο ήταν μέτριο.

Τα παραπάνω πιάτα, των οποίων τις τιμές δε θυμάμαι, γιατί δεν είχα στόχο την κριτική, κόστισαν 37 ευρώ περίπου, και ήταν επαρκή για 3 άτομα. Δε θυμάμαι αν χρεώθηκε κουβέρ πάντως ήρθε στην αρχή φρεσκοψημένο ψωμάκι.

Καλύτερα κάντε μια κράτηση σε μέρες και ώρες αιχμής.

Έκπτωση μέχρι 10%

Aγίου Ιωάννου & Ελβετίας 21

ΜΟΥΣΙΚΟ ΜΕΖΕΔΟΠ...
ΟΣΟ ΦΑΣ 10.00 € το άτο...
Ταβέρνες με τραγούδι
Νέα Ιωνία