Το μενού περιλαμβάνει κυρίως πίτσα και ζυμαρικά.

Ανοιχτά 8:00-24:00.

07 Ιούλ 2017

Το Pizza Park, φαινομενικά, είναι άλλη μία συνηθισμένη πιτσαρία που σερβίρει πίτσες, μακαρόνια, calzone κλπ.
Έχει τη συνηθισμένη όψη της πιτσαρίας, δεν βρίσκεται πάνω σε κάποιον κεντρικό δρόμο αλλά πρέπει να να ψάξεις λίγο για να τη βρεις, μέσα στον πεζόδρομο δίπλα στο πάρκο της Κάντζας.

Τώρα το καλοκαίρι βγάζουν τραπέζια μέσα στο πάρκο, ανάμεσα στα δέντρα και αυτό είναι πολύ καλύτερο, γιατί ο εσωτερικός χώρος του μαγαζιού δεν είναι κάτι ιδιαίτερο.
Είναι μάλλον μικρός για τον κόσμο που συγκεντρώνει, ενώ και η αισθητική του δεν είναι το δυνατό του σημείο.

Κατάλογο το μαγαζί δεν έχει. Υπάρχει μόνο το διαφημιστικό φυλλάδιο που μοιράζουν όταν πάνε παραγγελίες σε πακέτα.

Καθίσαμε και μας έφεραν αμέσως μία κανάτα με νερό.

Ρίξαμε μια ματιά στις πίτσες οι οποίες κυμαίνονται, οι μεγάλες στα επίπεδα των 8,5 έως 10 ευρώ, ενώ δίπλα στην τιμή αναγράφεται τιμή delivery που είναι περίπου ενάμιση ευρώ φθηνότερη.

Παραγγείλαμε μία χωριάτικη πίτσα με φέτα, τομάτα, πιπεριά, ελιές και τους είπαμε να προσθέσουν και λίγο καυτερό σουτζούκι.

Αυτό που δίνω περισσότερη σημασία σε μία πίτσα είναι η ζύμη της.
Μου αρέσει να είναι λεπτή, τραγανή και ξεροψημένη.
Λοιπόν αυτή η πίτσα μου φάνηκε η καλύτερη που έχω φάει!
Είναι ήταν ακριβώς όπως την θέλω.
Δοκιμάσαμε επίσης μία σαλάτα Caesar's (6 ευρώ) η οποία ήταν μεγάλη σε ποσότητα και είχε ψιλοκομμένο ψητό κοτόπουλο.
Για σύγκριση, η αντίστοιχη σαλάτα στη La Pasteria έχει σχεδόν τα διπλάσια, χωρίς να είναι καλύτερη.

Πήραμε ένα μπιφτέκι σπέσιαλ με ντομάτα, τυρί και πατάτες (6,5 ευρώ ) το οποίο ήταν πάρα πολύ καλό, σωστά ψημένο, αφράτο και με αρκετό κρεμμύδι στο εσωτερικό του.
Φαινόταν χειροποίητο.
Οι τηγανητές πατάτες που το συνόδευαν ήταν προτηγανισμένες, παραφουσκωμενες και δεν τρώγονταν με τίποτα.

Παραγγείλαμε και την ομελέτα special Park με μπέικον, μανιτάρια, πατάτες, κρεμμύδι και τυρί (5,3 ευρώ).

Ούτε από εκεί είχαμε παράπονο, σχετικά με τη γεύση ή την ποσότητα.

Μαζί με δύο μεγάλες μπύρες πληρώσαμε συνολικά γύρω στα 28 ευρώ.
Κέρασμα στο τέλος δεν έχει τίποτα.

Για μένα σε αυτή την πιτσαρία αξίζει να πάει κάποιος μόνο καλοκαίρι και να κάτσει στα τραπέζια μέσα στο πάρκο, στη δροσιά.

Σίγουρα θα ξαναπάμε ειδικά τώρα που ανακάλυψα ότι υπάρχει μία πιτσαρία που φτιάχνει την πίτσα όπως προσωπικά μου αρέσει.

ΥΓ.. Η βαθμολογία του χώρου -4 τοματούλες- αφορά μόνο τον εξωτερικό χώρο.
Ο εσωτερικός χώρος παίρνει 1 τοματούλα.

Εφέδρων Αξιωματικών 10 Παλλήνη

ΜΟΥΣΙΚΟ ΜΕΖΕΔΟΠ...
ΟΣΟ ΦΑΣ 10.00 € το άτο...
Ταβέρνες με τραγούδι
Νέα Ιωνία