Ταξίδι στη Άπω Ανατολή
Απολαύστε εξαιρετικές ασιατικές συνταγές, σε μια ζεστή ατμόσφαιρα βγαλμένη από την Άπω Ανατολή, οποιαδήποτε ώρα της ημέρας. Σε κεντρικό αλλά ήσυχο σημείο απέναντι από την οδό Σοφίας Βεμπο, με εύκολο πάρκινγκ, σας περιμένουμε να ανακαλύψετε την κινεζική και Sushi κουζίνα μας σε A'la carte, Delivery στο χώρο σας, αλλά και με πλούσιο μπουφέ κάθε Τετάρτη - Παρασκευή και Σάββατο βράδυ 20:00 -23:00 και Κυριακή 13:00 - 17:00. Στη διάθεση σας με εσωτερικό χώρο 80 - 95 ατόμων, με εξωτερικό χώρο 120+ ατόμων και Prive χώρο 30 ατόμων, αναλαμβάνουμε και όλες τις κοινωνικές σας εκδηλώσεις (παιδικά παρτι, επαγγελματικά γεύματα, γκρουπ τουριστών κ. α. ) με μπουφέ κατά παραγγελια. Για περισσότερα μπορείτε να δείτε και στη σελίδα μας στο Facebook "Singapore Chinese Restaurant"

Κάθε μέρα 12:30 - 00:00

Υπάρχει εξωτερικός χώρος
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις

22 Φεβ 2018

Το εστιατοριο αυτο εχει αλλαξει management και ρεκλαμα αρκετες φορες.
Αυτη τη στιγμη (χειμωνας 2018) ειναι ισως στην καλυτερη του φαση ως Singapore οπου συνεχιζει και ως delivery, ενα κρυμμενο διαμαντάκι.
Η παπια ειναι πολυ ευγεστη και ζουμερη.
Τα σουσι ρολς με γαριδα/παπια κτλ ειναι πολυ γευστικα, μεγαλα, τραγανα και ωραια ακομα και οπτικα.
Ο χωρος ειναι αδιάφορος και μετριος οπως μας εχουν συνηθισει τα κινεζικα, και εκτος ΣΚ που εχει μπουφε θα βρειτε σιγουρα θεση, ισως ειστε και μονοι σας αναλογως την μερα και την ωρα.

Ο μπουφες προφανως δεν εχει τα καλυτερα, γιατι αυτα στοιχιζουν, συστηνω να προτιμησετε delivery ή επισκεψη στο εστιατοριο.

14 Μάρ 2019

Πήγα ξανά στο εν λόγω εστιατόριο, το οποίο είναι πολλά χρόνια κινέζικο, με αλλαγή πολλών διευθύνσεων, και σαν έκπληξη είδα πως είναι το Singapore που ήταν παλιά στην Γ. Γεννηματά, το οποίο το τιμώ συχνά για delivery.
Τώρα έχει και τραπέζια για να κάτσεις και μπουφέ σε πολύ καλή τιμή.
Όντας διστακτική απο την τιμή του μπουφέ που είναι πολύ καλή (12 € το άτομο), λέγοντας μέσα μου ''οτι πληρώνεις παίρνεις, δε θα ναι καλό'', πραγματικά δεν ήταν καθόλου ετσι. Ο μπουφές εξαιρετικός, με πολύ μεγάλη ποικιλία να φας του σκασμού, ποιότητα, σούσι και γλυκό. Και είναι και 4 φορές την εβδομάδα νομίζω. Προσωπικό ευγενέστατο, πρόθυμο και το καλοκαίρι έχει και καθίσματα για να κάθεσαι έξω.
Υποκειμενικά αρνητικό, θα μπορούσα μόνο να πω πως σε μια φάση άδειασε ο μπουφές και πήρε περίπου 10-15 λεπτά να γεμίσει, τον οποίο χρόνο, προσωπικά, τον θεωρώ αξιοπρεπέστατο αν θες να τα μαγειρέψεις σωστά και καλά, γιατί είχα διαβάσει λίγες κριτικές που έλεγαν ότι αργούσε ο μπουφές να γεμίσει, αλλά διαφωνώ κάθετα. Είχε πολύ κόσμο την ημέρα που πήγα και όταν ξανασηκώθηκα να βάλω κάτι ακόμη λίγο αργότερα, είχαν πέσει όλοι μαζί με την μία, εεεεε τι θα γίνει θα αδειάσει και θέλει κάποιο χρόνο για να γεμίσει σωστά, αλλιώς θα ταν όλα ότι να ναι, και φαίνεται πως τους ενδιαφέρει η ποιότητα παρά το να τα πετάνε λες και ταΐζουν αγελάδες. Και επαναλαμβάνω, για αυτό προσωπικά που μέτρησα περίπου 10-15 λεπτά, το θεωρώ αξιοπρεπέστατο.
Η διακόσμηση όμορφη παραδόξως και όμορφα σουλουπωμένη χωρίς να έχει γίνει κάποια γκραντ ανακαίνιση, έχοντας έναν πιο παλιό αρχοντικό αέρα, νομίζω μπορεί και καλύτερα.
Τώρα που έχουν και μπουφέδες θα πηγαίνω πολύ τακτικά σίγουρα.