Από τα παλαιότερα piano-restaurants, με ελληνικό μενού και έμφαση στα κρεατικά. Κυριακή και μεσημέρι.

Επισκεφτήκαμε (2 άτομα) πριν λίγες ημέρες (2/2015) το συγκεκριμένο εστιατόριο. Η πρώτη εντύπωση ήταν η διαφορετικότητα του χώρου. Πολύ προσεγμένος, καθαρότατος, χωρίς υπερβολές στη διακόσμηση, αλλά με έντονο το στοιχείο του ξύλου και όντως παρέπεμπε σε σαλούν.

Παλιά κάδρα, καθρέπτες, καρέκλες και καναπέδες άγριας δύσης καθώς και μια ταμειακή μηχανή βγαλμένη από western ήταν λεπτομέρειες που χωρίς να κουράζουν προδιαθέτουν θετικότατα.

Το μενού επαρκές, χωρίς πολλά πιάτα που μπερδεύουν τον πελάτη. Πήραμε 1 σαλάτα, 1 ορεκτικό, 2 κυρίως πιάτα, 1 γλυκό και 1 ποτήρι κρασί. Σύνολο 50 ευρώ.

Όλα τα πιάτα ήταν γευστικότατα, αν και η ποσότητα θα μπορούσε να είναι λίγο μεγαλύτερη στο ένα από τα δύο κυρίως (που ήταν χοιρινά φιλετάκια). Όμορφη λεπτομέρεια το σερβίρισμα της κρέπας που πήραμε, η οποία ήταν φλαμπέ.

Ο σερβιτόρος γρήγορος και ευγενέστατος. Οι μελωδίες του πιάνου ταίριαζαν πολύ με την όλη ατμόσφαιρα.
Μια πολύ καλή πρόταση για έξοδο για φαγητό! Εμείς θα το ξαναεπισκεφθούμε!

06 Μαι 2014

Είχα αρκετά χρόνια να πάω και όταν το πρότεινε το φιλικό ζευγάρι με το οποίο θα βγαίναμε το Σαββατόβραδο 3/5/2014, δέχτηκα αμέσως την πρόταση, δεδομένου ότι όλοι θέλαμε μια βραδιά με καλές γεύσεις και τη συνοδεία πιάνου και παλιών γνωστών τραγουδιών.

Το περίεργο εξακολουθεί είναι ότι η διεύθυνση που δίνει το μαγαζί είναι στην οδό Αλκμάνος ενώ στην πραγματικότητα η είσοδος βρίσκεται στο τέρμα της παραλλήλου οδού Δημητρέσσα. Το μαγαζί διατηρεί τον ίδιο διάκοσμο που είχε από την αρχή, δηλαδή του τυπικού Saloon με τη μπάρα, στη μια πλευρά της μακρόστενης αίθουσας και τα τραπέζια-καθιστικά, για 4 άτομα, που βρίσκονται στη συνέχεια και στον απέναντι τοίχο ενώ τα τραπέζια για περισσότερα άτομα είναι τοποθετημένα στον υπόλοιπο χώρο.

Σε όλη την αίθουσα είναι εμφανής η παρουσία του ξύλου (επενδύσεις, τραπέζια κλπ), που τονίζουν το χαρακτήρα του Saloon. Το πιάνο και ο κάποιας ηλικίας πιανίστας-τραγουδιστής βρίσκεται κοντά στη σκάλα που οδηγεί στον υπόγειο χώρο (κουζίνα-τουαλέτες) αλλά ακούγεται άνετα σε όλη την αίθουσα, χάρη στη βοήθεια μικροφωνικής εγκατάστασης.

Είναι εκπληκτικό ότι στις 3 ώρες παραμονής μας στην αίθουσα δεν έκανε ούτε ένα διάλειμμα, παρά τις σχετικές παροτρύνσεις, τραγούδησε παλιά τραγούδια σε 4 γλώσσες (ελληνική, αγγλική, ιταλική, γαλλική) και πολλές αφιερώσεις και, γενικά, έδωσε τον τόνο που χρειάζεται μια παρέα για να περάσει ένα ευχάριστο Σαββατόβραδο, γευστικά και ακουστικά. Οφείλω να πω, βέβαια, ότι τα περισσότερα τραπέζια φιλοξενούσαν άτομα μιας κάποιας ηλικίας (έως αρκετά προχωρημένης), αλλά υπήρχαν και τραπέζια με νεαρά άτομα που συμμετείχαν ενεργά στα δρώμενα.

Είχαμε κάνει κράτηση αλλά όταν φτάσαμε (21.15) υπήρχαν πολλά τραπέζια άδεια, τα οποία, όμως, γέμισαν με παρέες στη διάρκεια της τρίωρης παραμονής μας. Η υποδοχή με τη νεαρή βοηθό ήταν ευχάριστη, με το γέμισμα των ποτηριών νερού και το ντιπ με το φρέσκο ψωμί.

Δώσαμε στον σερβιτόρο την παραγγελία και συγκεκριμένα σαλάτα του Καίσαρα (8 ευρώ), μανιτάρια (5), δύο τεράστιες Τ-Μπον μοσχαρίσιες μπριζόλες (2Χ18), σωστά ψημένες και σερβιρισμένες με πατάτες, ψητές φέτες κρεμμυδιού και ψητά λαχανικά και μια μερίδα μπιφτέκι που ήταν δύο κομμάτια (9,50) με τα ίδια περίπου συνοδευτικά. Ήπιαμε ένα μπουκάλι κρασί "Γόμφιο" κόκκινο (18) και δύο draft FIX (2X4) αλλά μετά πρόσεξα ότι σε άλλα τραπέζια είχε σερβιριστεί κρασί σε κανάτα (το επιβεβαίωσα, την επόμενη μέρα, διαβάζοντας προσεκτικότερα το κατάλογο στο site του μαγαζιού).

Αν και είχαμε φάει χορταστικά, παραγγείλαμε ένα παγωτό σαν επιδόρπιο (5), για να αλλάξουμε λίγο τις γεύσεις. Ο λογαριασμός έφτασε τα 99,50 ευρώ με τα ποτά, δηλαδή 25/άτομο και τα 73,50 ευρώ χωρίς ποτά, δηλαδή 18,38/άτομο. Είναι προφανές ότι οι τιμές του είναι λίγο τσιμπημένες (είναι χαρακτηριστικό ότι χρεώνει 2 ευρώ/άτομο το κουβέρ) αλλά, γενικά, θεωρώ ότι στο συνολικό κόστος πρέπει να συνυπολογιστεί και η ευχάριστη ακουστική απόλαυση που προσφέρει το μαγαζί.

Θέλω να προσθέσω ότι αφενός όλες σχεδόν οι παρέες συνόδευαν τις περισσότερες φορές τον πιανίστα, τουλάχιστον στα γνωστά ελληνικά τραγούδια, αφετέρου ο ήχος του πιάνου και των τραγουδιών δεν σε εμπόδιζε να συζητήσεις με την παρέα σου, αν δεν ήθελες να συμμετάσχεις στο τραγούδι.

Η εξυπηρέτηση ήταν άψογη από τον έμπειρο σερβιτόρο και την πρόθυμη νεαρή βοηθό, που περνούσαν συνεχώς από τα τραπέζια, για να ρωτήσουν αν το φαγητό είναι καλό ή αν χρειαζόμασταν κάτι ακόμη. Φυσικά, δεν μπορούσαν να κάνουν κι αλλιώς αφού ήταν συνεχώς πάνω τους το άγρυπνο μάτι του ιδιοκτήτη, πίσω από τη μπάρα.

Συνιστάται ανεπιφύλακτα, ειδικά, σε όσους έχουν ως κριτήριο το ποιοτικό φαγητό που συνοδεύεται από ευχάριστη μουσική και τραγούδι.

17 Απρ 2014

Πήγαμε στο μαγαζί το προηγούμενο Σάββατο. Ήμασταν μια μεγάλη παρέα. Αν και η διεύθυνση λεει Αλκμάνος, η εισοδος είναι απο τη Δημητρέσσα. Δεν μας ενόχλησε αυτο, διότι υπήρχαν ταμπέλες που καθοδηγούσαν. Όταν φτασαμε, κάποια μέλη της παρεάς είχαν φτάσει ήδη, οπότε καθίσαμε στο τραπέζι.

Μόλις καθίσαμε ηρθε μία σερβιτότορος και μας σέρβιρε νερό και μας έφερε τον κατάλογο. Στο τραπέζι υπήρχε ηδη ενα ντιπ και ψωμάκια.

Σαλάτα επιλέξαμε μία "Εποχής" που στην ουσία ηταν μαρουλι-λάχανο με κάποια συνοδευτικά. Ήταν αρκετα γευστική και σε ποσότητα που ηταν αρκετη για όλους μας. Το ορεκτικό μας ήταν τυροκροκέτες, μια για τον καθενα (6 συνολικά). Δεν ξερω αν ετσι γινεται πάντα για όσα άτομα υπάρχουν στην παρέα. Παντως εχει τα θετικά του σε σχέση με άλλα καταστήματα, οπου η ποσότητα ειναι συγκεκριμμενη ανεξάρτητα απο τον αριθμο των ατόμων. Βέβαια δεν πρόσεξα την τιμη του (την απόδειξη την πήρε άλλος).

Όσο αφορα τα κυρίως πιατα, υπηρχε μια ποικιλια, καθώς άλλοι νήστευαν και άλλοι όχι. Τα τηγανητά καλαμαράκια που πήρα ηταν σε πολυ ικανοποιητική ποσότητα και συνοδευόταν απο τηγανητες πατάτες. Ηταν γευστικά, τραγανά και δεν έβγαζαν αυτη τη "λαδίλα". Το σπαγγέτι τσιγκάνικο ηταν αρκετά καυτερό, στα όρια. Ήταν δυσκολο να το φας όλο χωρις συνοδευτικό ή χωρις να πιεις νερό για 2-3 μπουκιες. Πιστευω πως θα ηταν καλυτερο πιατο, αν το πιάτο ηταν πιο ισορροπημένο.

Η υπόλοιπη παρέα παρήγγειλε Σνιτσελ με ταλιατέλες. Όταν αρχικα βλέπεις αυτο το όνομα στον κατάλογο, περιμένεις πως το συνοδευτικό του σνίτσελ θα ειναι οι ταλιατέλες. Λάθος! Το πιάτο που ήρθε περιείχε το σνιτσελ με κάποιες ταλιατέλες πανω του και συνοδευόταν από τηγανητες πατάτες. Επίσης, το σνίτσελ ηταν χοντρό και εμοιαζε περισσότερο με φιλετο, και η κρούστα δεν ηταν πετυχημένη.

Η ατμόσφαιρα και ο χωρος του καταστηματος μας άφησαν θετικές εντυπώσεις. Το πιανο έπαιζε καθ' όλη τη διάρκεια της βράδιας μια ευρεια γκάμα τραγουδιων, ελληνικά και ξένα. Οι ρυθμοί έδεναν πληρως με το ολο σκηνικό και την ατμόσφαιρα.

Η εξυπηρέτηση ήταν σε πολυ καλά επίπεδα και οι σερβιτόροι συνεχεια κυκλοφορουσαν στο χώρο. Νομίζω πάντως πως ο ένας (μάλλον αυτός που ειχε το γενικό πρόσταγμα) φαινόταν αρκετά αγχωμενος. Μπορει να ειναι ο χαρακτήρας του έτσι, αλλά αυτό μεταδιδόταν. Επίσης, όταν τελειώσαμε το φαγητό και μάζεψαν τα πιατα, μας ρωτησε αν θελουμε επιδόρπιο, αλλά αρνηθήκαμε. Μετα από λίγο ξαναήρθε να ρωτησει αν όλα ειναι καλά και αν θέλουμε κάτι άλλο. Προσωπικά το εξέλαβα ως έμμεσο τρόπο να αποχωρησουμε, αν και το μαγαζι δεν ήταν γεμάτο. Μπορει να θέλαμε να απολαύσουμε την μελωδία του πιανου...

Συνοπτικά, θα το πρότεινα σε όσους θέλουν να απολαύσουν το δειπνο τους συνοδεία πιανου. Αυτη η εμπειρία μας τράβηξε να πάμε προς τα εκει. Πιστεύω πως οι τιμες πρέπει να χαμηλώσουν λίγο.

12 Ιούλ 2013

Πήγαμε 4 άτομα Κυριακή μεσημέρι. Καθήσαμε στην αυλή του μαγαζιού όπου υπάρχει θέμα με τον ήλιο, μετά τις 15:00 ελάχιστα τραπέζια έχουν σκιά. Η αυλή είναι πολύ καλή για βράδυ.

Η εξυπηρέτηση ήταν τυπική. Το μενού αποτελείται από παραλλαγές πιάτων, τακτική παλιότερων εποχών. Το φαγητό δεν ήταν κάτι το φοβερό. Πάντως το σουβλάκι κοτόπουλο που πήρα ήταν μεγάλο και δεν είχε λοίπος. Βέβαια και η τιμή δεν ήταν σουβλατζίδικου... Οι σαλάτες ήταν μεγάλες και ικανοποιητικές. Στο τέλος μας προσέφεραν και παγωτό...αφού αρνηθήκαμε να παρουμε γλυκό.

Βασικό μείον είναι το ότι χρεώνει το κουβέρ 2 ευρώ ανά άτομο, οπότε η τιμή ανά άτομο πολύ εύκολα ξεπερνά τα 15€. Και το νερό το χρεώνει 2,5€.

Είναι καλό μέρος για τα βράδια του καλοκαιριού, αλλά είτε θα πρέπει να αλλάξει τακτική ως προς τις τιμές ή ως προς το μενού. Για την ώρα μόνιμα συμμετέχει σε προσφορές.

Δες παλαιότερη κριτική για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη tolisbk.

30 Ιουν 2013

Στο Saloon πήγαμε Σάββατο βράδυ, καλοκαίρι, με αφορμή γενέθλια. Ήμασταν παρέα γύρω στα 10 άτομα και καθίσαμε έξω. Διαλέξαμε το συγκεκριμένο εστιατόριο λόγω του piano-bar στυλ, και της μουσικης που θα ακούγαμε. Από το τηλέφωνο μας είχαν διαβεβαιώσει ότι θα έχει πιάνο και θα ακούγεται απέναντι (οπου είναι ο εξωτερικός χώρος του μαγαζιού).

Ο χώρος: στριμωγμένα τραπέζια σε πεζοδρόμιο, σε επίπεδα. Για καλοκαίρι είναι ωραία, αν και η διακόσμηση-ατμόσφαιρα έχει μείνει σε άλλη εποχή.

Το φαί: Κλασικό μενού εστιατορίου, με τσιμπημένες τιμές και γεύσεις καλές αλλά όχι κατι το ιδιαίτερο. Αποφύγετε τα μανιτάρια με σως ροκφορ και τους κεφτέδες...

Η σαλάτα με το ρόδι αρκετά καλή. Τα κρεατικά καλοψημένα και ευτυχώς οι μερίδες περιλαμβάνουν είτε ρύζι, είτε πατάτες, με λαχανικά...

Η εξυπηρέτηση: στημένα αλλά φιλικά γκαρσόνια.
Πελάτες: τουρίστες και κάποιοι θαμώνες...

Παράπονα:

Δεν μείναμε ευχαριστημένοι από το μαγαζί, αφού μάλλον μας κορόιδεψαν.

1. Το γκαρσόνι όταν ήρθε να πάρει την παραγγελία μας, μας ενημέρωσει ότι 2 ορεκτικά και 2 σαλάτες "..τις έχει φροντίσει το αφεντικό και μας τα κερνάει..." οπότε μπορούμε να πάρουμε όλα τα υπόλοιπα.

2. Το πιάνο δεν έπαιζε και όταν το επισημάναμε, έβαλαν cd με μουσική πιάνου για 10 λεπτά (κυριολεκτικά) και μετά το ξαναγύρισαν στο ρεπερτόριο, χαμηλώνοντας τη μουσική, αφού μάλλον θα έχουν πρόβλημα με τις πολυκατοικίες τριγύρω.

3. Ο λογαριασμός ήρθε 200 ευρώ για 8 κυρίως, 2 μπουκάλια κρασί, 4 νερά και τα "κερασμένα" του αφεντικού. Προφανώς και δεν ήταν κερασμένα, προφανώς μας έδωσαν ότι ήθελαν να ξεφορτωθούν από την κουζίνα, μην αφήνοντας μας να πάρουμε ότι θέλαμε εμείς. Επειδή ακριβώς ήταν γενέθλια, η απόδειξη δεν έγινε θέμα, παρά την επόμενη μέρα όποτε και συνειδητοποιήσαμε την κοροϊδία.

Φυσικά και δεν θα ξαναπάμε, φυσικά και θα το λέμε παντού ώστε να μήν πάνε και άλλοι... Πλέον, η λογική κοροϊδεύουμε και αμα μας κάτσει έχει καλώς, πρέπει να σταματήσει.
Ψάξτε καλύτερα για άλλο εστιατόριο....

14 Οκτ 2012

Μεσημέρι Κυριακής με την περιέργεια να δοκιμάσω αυτο το πολυ παλιό και ιστορικό μαγαζι (εάν και το ιδιο ακριβώς σκέφτηκα όταν είχαμε παει και στον Μαγεμενο Αυλο) με προσφορα απο το Ίντερνετ (για να μην κλαίω και πολυ τα λεφτα μου) βρεθήκαμε στα Ιλισσια πισω απο την Μιχαλακοπουλου, ακριβώς δίπλα απο τον Κίτρινο Σκιουρο.

Είχε πολυ ωραίο καιρο και κάθησαμε έξω στην πραγματικα απίστευτα υπεροχή αυλη του μόλις τρία βήματα απο την πολύβουη Μιχαλακοπουλου. Ο κήπος δίπλα σε κάποιο μικρο άλσος ήταν πολυ ωραιος. Εκει πραγματικα ενω πήγαινα κουμπωμενος ότι πάω σε "φόλα" χαλαρωσα και αφέθηκα (μέχρι να έρθει το φαγητο να μου δώσει τα χαστουκακια μου να στρωσω χαρακτήρα που βιαζομαι να βγάλω συμπέρασμα).

Στο εστιατόριο ήταν μια παρέα που έπιναν απλα μπύρες και δεν είχαν έρθει για φαγητο και απλα είχαν ξεμείνει και έφυγαν σχεδόν αμέσως και άλλο ένα τραπέζι με 2 άτομα (θαμώνες απο ότι κατάλαβα) και άλλο ένα 4αρι ηλικιωμένων καλοστεκουμενων όμως,και εμείς αλλα 2 άτομα. Αυτοι ήταν όλοι και όλοι στο μαγαζι. Η κουζίνα του μαγαζιου είναι διεθνής κουζίνα προσανατολισμένη κυρίως στην Κεντρική Ευρώπη. Έχουν περάσει πολλοί διάσημοι απο το μαγαζι (π.χ Μάνος Χατζιδακις, Μινωτης, Τσαρουχης, Φασιανος κτλ) και ήταν ένα απο τα πρώτα piano restaurant της Αθήνας.

Στην αρχη ήρθε το ψωμάκι που ομολογω ήταν φρέσκο σε δυο είδη μαζι με ενα αρκετα καλο ντιπ και άρχισα να φτιάχνομαι πιο πολυ,νομίζοντας ότι μάλλον τελικά θα φάμε καλα.Αμεσως μετα έρχεται η σαλατα με μαρουλι, ντοματινια και φρέσκια μοτσαρελλα φυσιολογικη σε μέγεθος, φρέσκο-κομμένη και νόστιμη και συνεχίζω να λέω μέσα μου ότι το είχα παρεξηγήσεις το μαγαζι και ότι δεν θα είναι απογοήτευση σαν τον Μαγεμενο Αυλο.

Ελα όμως που αμέσως μετα άρχισα να ακούω στα αυτιά μου μια μουσικη που με μαγευε και προερχόταν απο αυλο!!!! Αρχισε και ήρθε το ορεκτικο μια μερίδα κεφτεδακια με μια καφε σάλτσα πάνω κομμάτια ολόκληρα μαύρο πιπέρι με παναρισμενα μάλλον καταψυγμενα μανιτάρια λίγο μαρουλακι με κάποια σάλτσα την οποία δεν δοκίμασα. Αυτο το πιάτο απλα στην καλύτερη περίπτωση τρωγοτανε εάν είχες ναυαγησει σε έρημο νησί και ξαφνικά σου πεταγανε απο τον αέρα αυτο το πιάτο.

Έπειτα ήρθανε τα 2 σνιτσελ Holstein με αυγό μάτι απο πάνω, συνοδευόμενα απο πατάτες ροδελες (καταψυγμενες) και λίγο ρύζι σε σχήμα πυραμίδας ανάμεικτα με μικρα κομματάκια αρακα και κάροτο.Με εξαίρεση την γαρνιτουρα που ήταν καλη το σνιτσελ ήταν σκληρό, αγευστο και πολυ φοβάμαι ότι μπορει και να είναι καταψυγμενο έτοιμο αγορασμενό απο το Makro (έτσι τουλάχιστον μου φάνηκε εμένα) και το αυγό μάτι μια απο τα ίδια.

Εκει αναρωτήθηκα εάν ο Χατζιδακις είχε γούστο στο φαγητο (όπως είχε στην μουσικη) η εάν απλα το πένθος απο τον χαμό του είχε αντίκτυπο στην κουζίνα και αυτού του εστιατορίου.Στο τέλος μας έφεραν 3 μπάλες παγωτο (algida μάλλον) με βυσινο και ξηρούς καρπούς (φυσιολογικό ήταν το παγωτο, προσεγμένο στο σερβίρισμα με γεύση άνευ ενθουσιασμού).

Να σημειώσω ότι το σέρβις ήταν πολυ καλο απο μια μικρη και απειρη κοπελιτσα μεν αλλα πολυ πρόθυμη, χαμογελαστη και εξυπηρετικη,που μας εφερε χωρίς καθυστέρηση Ολα τα πιατα, αδειαζε το τασακι και γενικα δεν χρειάστηκε τίποτα να της πούμε δεύτερη φορά επειδή το είχε ξεχάσει.

Το παραπάνω μενου για τα 2 άτομα με την έκπτωση της τάξης του 50% κόστιζε 28 ευρω και πληρώσαμε έξτρα 13 ευρω για μισο κιλο λευκο κρασι (8 ευρω) και 1 μπουκάλι νερο εμφιαλωμένο και 1 σοδα (2,5 ευρω έκαστο). Δεν τα άξιζε με τίποτα αυτα τα λεφτα, ειλικρινά το φαγητο τουλάχιστον. Γιατι εάν πουλαει ιστορία το μαγαζι αυτο ας το κάνει μουσείο και να βάλει εισιτήριο (πιο πολυ κόσμο ίσως μαζέψει).

22 Ιούλ 2012

Πολύ καλή επιλογή για ήσυχο δείπνο σε ένα καταπράσινο περιβάλλον μέσα στα δέντρα, που δεν το περιμένεις στα Ιλίσια. Ο κόσμος σχετικά μεγάλης ηλικίας (40+). Εντύπωση μας έκανε ο 60+ ιδιοκτήτης που καθόταν σε ένα τραπέζι και συμβούλευε τους νεαρούς σερβιτόρους με καλό τρόπο πως να είναι αποτελεσματικότεροι.

Το φαγητό πολύ καλό, τα κρεατικά, ένα ζυμαρικό και μια σαλάτα ρόκα που πήραμε. Το περιβάλλον νομίζω είναι ο καλύτερος λόγος για να επισκεφτεί κανείς αυτό το μέρος. Η εξυπηρέτηση άμεση.

11 Δεκ 2011

Στο Saloon πηγαμε ενα Σαββατο βραδυ εχοντας στο μυαλο μας να γευματισουμε ηρεμα σε ενα ομορφο χωρο υπο τους ηχους του πιανου το οποιο θα παιζει ξενα χαλαρωτικα κομματια. Κατα 90% πεσαμε μεσα. Το μονο που δεν μας ικανοποιησε (αλλα δεν μας ενοχλησε κιολας) ηταν το ρεπερτοριο ,το οποιο απευθυνόταν στο κοινο του μαγαζιου το οποιο στη συντριπτικη πλειοψηφια του ηταν συνταξιουχοι εδω και παρα πολλα xρονια.

Αφου καθησαμε παραγγειλαμε 1 μελιτζανοσαλατα, 1 τυροκροκετες, 1 μανιταρια με σως ροκφόρ, 1 Τ-BONE, και 1 φιλετακια γκρατινε.Απο ολα αυτα το αποκορύφωμα ηταν η μελιντζανοσαλατα ενω η Τ-ΒΟΝΕ ηταν παραπανω ψημμενη απ οτι τη ζητησα (medium αντι για medium-rare).Για ολα αυτα + 1 μπουκαλι λευκο κρασι + μια μηλοπιτα με παγωτο πληροσαμε 78Ε. Επισης θελω να αναφερω οτι οι μεριδες ειναι πολυ ικανοποιητικες.

Θα συμφωνήσω με προηγουμενο που εγραψε για το αψογο service. Το προτεινω σε ατομα τα οποια ψαχνουν ενα ηρεμο μερος να δειπνεισουν με χαλαρη μουσικη.

03 Δεκ 2011

Κλασικό piano restaurant, ιδανικό για τους λάτρεις του είδους. Το φαγητό πολύ ικανοποιητικό και τα κρέατα σωστά ψημένα. Δοκιμάστε ανεπιφύλακτα τα υπέροχα κεφτεδάκια. Η εξυπηρέτηση σε σκλαβώνει!!!

21 Σεπ 2010

Οι βαθμολογίες αυτής της κριτικής δεν προσμετρώνται πια στην συνολική βαθμολογία του εστιατορίου. πιο πρόσφατη κριτική

για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη tolisbk.

Ωραίος χώρος, ό,τι πρέπει για το καλοκαίρι.

Δοκιμάσαμε ζυμαρικά με χαλούμι, τα οποία ήταν πολύ καλά (το χαλούμι δεν ήταν καμένο και η κρέμα γάλακτος όση χρειαζόταν). Μεγάλες μερίδες και καλές τιμές. Στα μείον η μεγάλη ποικιλία του καταλόγου.