Μικρός κατάλογος με επιλεγμένα πιάτα και κρασιά. Και μενού. Όχι κρατήσεις.

19 Οκτ 2015

Για το Chez Lucien είχα ακούσει χρόνια και ζαμάνια αλλά ποτέ δεν με είχε φέρει η ζωή στην πόρτα του μέχρι τώρα. Η αλήθεια είναι ότι παλιά είχα ακούσει πολύ καλά λόγια, ενώ τα τελευταία χρόνια όχι και τόσο καλά και είχα τους ενδοιασμούς μου. Διαβάζοντας και τις κριτικές εδώ, είχα μια υπόνοια ότι μπορεί να είχε χαλάσει...

Παρόλα αυτά, ένα βράδυ Πέμπτης, πηγαίνοντας στο Blue Bamboo, δεν βρήκαμε τραπέζι και είπαμε να το δοκιμάσουμε.

Όταν φθάσαμε μας καλωσόρισε η ευγενική κυρία με τη γαλλική της προφορά. Η εξυπηρέτηση και από εκείνη αλλά και από μια άλλη κυρία που ήρθε κάποια στιγμή στο τραπέζι μας ήταν πολύ καλή. Στην αρχή κάτσαμε μέσα και μετά όταν άδειασε τραπέζι μας έβγαλαν έξω.

Μέσα ο χώρος δεν σε εμπνέει να κάτσεις να χαλαρώσεις. Κάτι ο δυνατός φωτισμός, κάτι οι κάπως φθαρμένοι πάγκοι... δεν το λες και το μέρος που σε κάνει να νιώθεις άνετα.
Έξω είσαι στον πεζόδρομο της Τρώων... Υπάρχουν δύο μακριά τραπέζια που κάθεσαι και μαζί με άλλους. Τίποτα το αξιοσημείωτο.

Στο φαγητό τώρα. Υπάρχει ένα μενού δύο ατόμων με 33 ευρώ που το λέει "ελαφρύ γεύμα". Μιας και εμείς πεινάγαμε και δεν ήμασταν για ελαφρύ γεύμα πήγαμε στον κανονικό κατάλογο. Και εκεί είχε κάτι σαν πακέτο. Με 26 ευρώ το άτομο έπαιρνε ο καθένας ένα ορεκτικό, ένα κυρίως και ένα γλυκό. Σαν ποσότητα ήταν χορταστικό. Τώρα συγκεκριμένα στα πιάτα, πήραμε:

-Μία σαλάτα με ζεστό κατσικίσιο τυρί chevre και σως με ξύδι και μέλι. Ωραία ήταν, απλά η φετούλα τυρί ήταν πολύ μικρή...

-Μία γαλλική κρεμμυδόσουπα. Έρχεται σε ένα μικρούλι πήλινο σκεύος. Γευστική ήταν αλλά όχι κάτι φοβερό. Έχω φάει πολύ καλύτερη. Ήταν λίγο σαν να ήταν ετοιματζίδικη.

-Ένα φιλέτο πάπιας με σως και πιπέρι που συνοδευόταν με πατάτες ογρατέν. Το πιο νόστιμο πιάτο από όλα όσα φάγαμε. Φετούλες πάπιες με τη σως από πάνω. Πραγματικά ωραίο.

-Ένα entrecote με δύο σάλτσες και συνοδεία πατάτες ογκρατέν πάλι. Το πήρα medium-well. Καλό ήταν αλλά όχι και φοβερό. Το κρέας ήταν αρκετά σκληρό και οι σάλτσες άνοστες και οι δύο.

-Μία creme brullee. Πάλι καλή αλλά όχι φοβερή. Από άλλες κριτικές που είχα διαβάσει την περίμενα πολύ καλύτερη.

-Ένα σουφλέ σοκολάτας. Καλούτσικο αλλά δεν ήταν σουφλέ σοκολάτας. Πιο πολύ κεκάκι θα το έλεγα. Δεν ήταν καθόλου υγρό στη μέση.

-Ένα μπουκάλι λευκό κρασί.

Η γενικότερη εντύπωση που έμεινε στο τέλος, ήταν ότι φάγαμε χορταστικά και σχετικά καλά, αλλά χωρίς κάτι να μας έχει ενθουσιάσει.
Πληρώσαμε 64 ευρώ για δύο άτομα, που στις μέρες μας δεν τα λες και λίγα. Ναι, οκ πρόκειται για γαλλική κουζίνα αλλά δεν είναι ότι φάγαμε και τίποτα σούπερ ιδιαίτερο ή πανάκριβο από πλευράς πρώτων υλών.

24 Μαι 2015

Πολύ μικρο μαγαζάκι αλλά με ωραία ατμόσφαιρα.
Δε μου άρεσε καθόλου που σε καθοδηγεί να πάρεις menu διότι αλλιώς δε συμφέρει.

οι μερίδες μικρές ( κυρίως το steak ) που πήραμε 200gr!
Από γεύση αρκετά καλό. Η σαλάτα που πήραμε πολύ ωραία ειδικά το dressing με το σκόρδο.
Επίσης η ποικιλία στα κρασιά δεν ήταν από Γαλλία ( αλλά δεν ήταν και απο Ελλάδα) και ειδικά τα πιο οικονομικά ήταν ακριβά ( 20-30Ε ) χωρίς να προσφέρουν τίποτα παραπάνω από χύμα κρασί.

Γενικά είχε ωραίες γεύσεις αλλά θα πρέπει οπωσδήποτε να μη σε οδηγεί να πάρεις menu

13 Απρ 2015

Το Chez Lucien είναι το μοναδικό αυθεντικό γαλλικό μπιστρό στην Αθήνα (και πως θα μπορούσε να είναι αλλιώς αφού ο σεφ είναι ο Παριζιάνος Lucien: ) ).

Η εμπειρία από την τελευταία μου επίσκεψη αποδείχθηκε κατώτερη των προσδοκιών και κατώτερη από την αντίστοιχη, που πραγματοποίησα πριν 2 χρόνια.

Και ενώ το κλίμα παραμένει το ίδιο όπως και η ευγένεια της "συζύγου" του Chez Lucien, δεν μπορώ να πω το ίδιο για την ποιότητα του φαγητού.

Δυστυχώς, το entrecote ήταν κάτω του μετρίου, η sauce από δαμάσκηνο στο πιάτο ημέρας (κουνέλι) πικρή και θολή ενώ και η σαλάτα απλά αδιάφορη.

Την παρτίδα την έσωσε η crem brule που παραπέμπει απευθείας σε αναμνήσεις από παρισινό ταξίδι αλλά ακόμη και αυτή ήταν χειρότερη από την προηγούμενη φορά.

Η πολιτική των μη κρατήσεων, πλέον δε δυσκολεύει την εύρεση τραπεζιού και αισιοδοξώ ότι αυτό δεν σχετίζεται με την γενικευμένη μείωση της ποιότητας αλλά η δική μου εμπειρία ήταν μια μεμονωμένη ατυχία.

Πάντα στα + η φοβερή Τρώων, που τείνει να γίνει ένας από τους αγαπημένους αθηναϊκούς δρόμους μου.

Τραγούδι για Σάββατο βράδυ

Edith Piaf - Non, Je ne regrette rien

https: //www. youtube. com/watch?v=Q3Kvu6Kgp88

Δες παλαιότερη κριτική για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη ValueSeeker.

06 Μάρ 2015

Λοιπόν είναι η τρίτη φορά που επισκέπτομαι το μαγαζί τα τελευταία πέντε χρόνια, και η άποψη μου παραμένει ίδια.

Με δυο λόγια και χωρίς να πω την ιστορία της ζωής μου, όπως συνηθίζεται τελευταία.... Δεν υπάρχει άλλο μαγαζί στην Αθήνα, τη δεδομένη στιγμή, που να σερβίρει αυτή την entrecote, αυτές τις πατάτες au gratin, αυτην creme brulee, που να δίνει την αίσθηση απέριτου, ανεπιτήδευτου γαλλικού bistrot, χωρίς τίποτα δήθεν,
που να πίνεις και ένα μπουκάλι κρασί με την παρέα σου,
και να πληρώνετε και οι δύο 50 ευρώ. Αυτά 4/4 vfm.

28 Σεπ 2014

Το CHEZ LUCIEN το είχα δει όταν είχαμε παέι στον ΚΗΠΟ ΤΩΝ ΤΡΩΩΝ, μιας και είναι ακριβώς απέναντι και μου είχε κάνει εντύπωσει που είχε πολύ κόσμο.. Η αλήθεια είναι ότι το είχα δει και στο σαιτ αλλά δεν θυμόμουνα τις κριτικές του και αυτό μου βγήκε σε καλό, γιατί αν τις θυμόμουν μπορεί να μην αποφάσιζα να πάω..

Στο σημείο αυτό να πω, για να είμαι ειλικρινής, ότι η επίσκεψή μου αυτή στο CHEZ LUCIEN ήταν και η πρώτη μου εμπειρία με την γαλλική κουζίνα, και σαν άσχετη νόμιζα ότι θα έχει κρέπες, διάφορα σουφλέ, πιάτα τίγκα στο τυρί και την κρέμα γάλακτος και διάφορα τέτοια (εδώ βλέπω όσους ξέρουν από γαλλική κουζίνα να έχουν βάλει τα γέλια), αλλά εξεπλάγην ευχάριστα βλέποντας ένα τελείως διαφορετικό μενού, άγνωστο προς εμένα..

Με το που ήρθε το μενού στο χέρια μας, το οποίο ήταν ένα πλαστικοποιημένο φύλλο στην ουσία, να πω την "μαύρη" αλήθεια έπαθα ένα σοκ απο τις τιμές, μιας και τα κυρίως πιάτα είναι γύρω στα 18€ και τα ορεκτικά και οι σαλάτες γύρω στα 7-8 €.. Πράγμα για το οποίο δεν σε προδιαθέτει τόσο η περιοχή όσο και ο ίδιος ο χώρος του μαγαζιού (με τον οποίο θα ασχοληθώ παρακάτω)..

Ευτυχώς είχε ένα μενού για 2 άτομα στα 30€, το οποίο περιλαμβάνει 1 σαλάτα, 2 ίδια κυρίως και 2 γλυκά... Εμείς πήραμε
--για σαλάτα μία που ήταν με μαρούλι κατσαρό πράσινο και κόκκινο, ρόκα και φιλετάκια πάπιας - πάρα πολύ νόστιμη, καλή ποσότητα και τα φιλετάκια πάπιας, αν και δεν το περίμενα πάρα πολύ ωραία
--για κυρίως Αντρεκότ σος πιπεριού & πατάτες ογκρατέν... στην ουσία ψητό μοσχαρίσιο κρέας με μία πεντανόστιμη σως και πουρέ καρότου... το μοσχάρι πολύ σωστά ψημένο, ζουμερό με όλους του τους χυμούς (μας είχε ρωτήσει πως το θέλαμε) και πολύ καλή μερίδα... απ'όσο θυμάμαι που μας είπαν 350γρ ήταν το κρέας και τα δύο πιάτα μαζί.. αλλά αυτό που με ξετρέλανε και ακόμα το γεύομαι είναι οι πατάτες ογκρατέν, τέλειες!
--για γλυκά πήραμε 1 creme brulee, πλούσια γεύση, νοστιμότατη και 1 σουφλέ σοκολάτας, ωραίο και αυτό..

Πήραμε και ένα έξτρα πιάτο εκτός μενού δηλ. μία κρεμμυδόσουπα, γιατί την άκουγα που την έπερναν όλοι και ζήλεψα... παχύρευση γευστικότατη σουπιτσα, σε πήλινο κεσεδάκι με κρούστα τυριού.. μάλιστα η μία από τις σερβιτόρες, επειδή είδε ότι μου άρεσε, προσφέρθηκε να μου δώσει την συνταγή, την οποία λόγω του κόσμου δεν πρόλαβα να την ρωτήσω, αν και υποψιάζομαι πως φτιάχνεται...

Για όλα τα παραπάνω, με ψωμάκι (τι άλλο από μπακέτα φυσικά) και εμφιαλωμένο νερό, που μας έφεραν από την αρχή στο τραπέζι, 1 epsa cola και 1 amstel δώσαμε 44€ και τα ευχαριστηθήκαμε μέχρι το τελευταίο ευρώ... Ναι εντάξει δέχομαι ότι οι τιμές είναι τσιμπημένες, αλλά με το μενού 2 ατόμων τρως καλά και δεν ξεφεύγεις..

Τώρα θα μιλήσω και λίγο για τον χώρο.. η αλήθεια είναι ότι το άφησα τελευταίο γιατί είναι το αρνητικό κομμάτι του μαγαζιού και δεν ήθελα να επισκιάσει τα θετικά.. Με το που μπήκαμε στο μαγαζί και κάτσαμε και μας ήρθε το μενού (με τις τιμές που προανέφερα), η πρώτη αντίδραση και των δυο μας ήταν να κοιτάμε μία τον χώρο μία το μενού, περνώντας από το μυαλό μας η ίδια σκέψη "μήπως να φεύγαμε;"... ευτυχώς βέβαια δεν φύγαμε αλλά... ο χώρος θέλει βελτίωση επειγόντως..

Καταρχήν μιλάμε για ένα λιλιπούτειο μαγαζί με στριμωγμένα τραπέζια, που αναγκαστικά τρως αγκαλιά με τους διπλανούς σου, και εντάξει πες ότι αυτό δεν αλλάζει και πολύ, γιατί το μαγαζί αυτό είναι, δεν μεγαλώνει, αλλά τουλάχιστον αισθητικά πρέπει να βελτιωθεί... αν εξαιρέσεις τα τραπέζια και τις καρέκλες στο ταβάνι που είναι κάτι το πρωτότυπο και μου άρεσαν πολύ, όλο το άλλο μαγαζί είναι ότι να 'ναι... άσχετα αυτοκόλλητα κολλημένα στους τοίχους, τα τραπέζια καλύπτονται με σπασμένα πλακάκια, και είναι πιο χαμηλά από το ύψος που έχουμε συνηθίσει... τα καθίσματα ψιλοάβολα.. γενικά δεν..

Η κουζίνα είναι μέσα στην τραπεζαρία του μαγαζιού, τους βλέπεις που μαγειρεύουν και προετοιμάζουν τα πιάτα, αλλά εμένα δεν με πείραξε αυτό, ούτε ένιωσα άβολα από μυρωδιές κλπ.. Α! εδώ να προσθέσω ότι οι κοπέλες που μαγείρευαν φόραγαν, εκτός από το καπέλα, ποδιά.. και χειρουργικές μάσκες..! αυτό που δεν παρατήρησα, τώρα που το σκέφτομαι, είναι εάν φόραγαν και γάντια..

Θα ξαναπάω σίγουρα!! Ότι έφαγα που άρεσε πολύ και θέλω να δοκιμάσω και άλλα πιάτα!!

26 Αυγ 2014

Άρτι αφιχθείσα Αθήνα και λίγο πριν φύγω για μια ακόμα απόδραση πριν τελειώσει το καλοκαίρι, βρέθηκα με μια φίλη Πετράλωνα να τα πούμε. Στο Chez Lucien πήγαμε κάπως τυχαία και ομολογώ ότι περάσαμε ένα όμορφο βράδυ! Ήθελα καιρό να το επισκεφτώ, όμως οι αντικρουόμενες κριτικές με είχαν αποθαρρύνει. Το δικό μου πάλι συμπέρασμα είναι ότι η "αλήθεια" βρίσκεται στη μέση!

Πρόκειται για ένα απλό και χύμα θα έλεγα μαγαζί. Απλά έπιπλα, μικρός χώρος, αλλά ομολογώ με κέρδισαν οι περίφημες ανάποδες τραπεζοκαρέκλες που κρέμονται στο ταβάνι! Υπάρχει ένα στυλ! Εμείς βέβαια κάτσαμε σε ένα χύμα τραπέζι έξω στο πεζοδρόμιο και πρέπει να πω ότι θα ήθελα να δω κι εκεί κάποιες στυλάτες πινελιές.

Το σέρβις από την Γαλλίδα κυρία και μια άλλη σερβιτόρα ήταν μια χαρά, ευγενικό, εξυπηρετικό και ανεπιτήδευτο!

Εμείς επιλέξαμε το "μικρό" μενού για δύο άτομα που έχουν λανσάρει (στα 15 έκαστος), το οποίο περιλαμβάνει μία σαλάτα ελεύθερης επιλογής στη μέση, ένα κυρίως (διπλή μερίδα επί της ουσίας, απλά πρέπει να επιλέξουν και οι δύο το ίδιο) από 3-4 επιλογές και δύο γλυκά (από 3 επιλογές). Στην τιμή συμπεριλαμβάνεται ψωμί και ένα μπουκάλι εμφιαλωμένο νερό.

Πήραμε τα εξής: πράσινη σαλάτα με ροκφόρ και ξηρούς καρπούς, entrecote (σερβιρίστηκε σε δύο πιάτα, το ένα με σάλτσα bourguignon και το άλλο με σάλτσα café de Paris) και δύο σουφλέ σοκολάτας.

Η σαλάτα απλά συμπαθής, τίποτα το συναρπαστικό. Όσον αφορά την entrecote, υπήρχε δίλημμα. Εγώ την ήθελα medium, η φίλη μου well done, εν τέλει καταλήξαμε στο medium και στην ερώτηση της σερβιτόρας "Medium ελληνικό ή γαλλικό;" είπα "ελληνικό", για να ικανοποιηθούμε και οι δύο όσο το δυνατόν περισσότερο. Εν τέλει προς το well down ήταν, μολαταύτα το κρέας ήταν νόστιμο και είχε διατηρήσει τους χυμούς του. Οι σάλτσες ήταν και οι δύο εύγευστες, αν και η bourguignon είχε πιο έντονη γεύση. Τα σουφλέ σοκολάτας αρκετά καλά!

Γενικώς το δείπνο ήταν συμπαθές (κανονικά θα έβαζα 2.5, αλλά με έχουν πιάσει τα κουβαρντιλίκια μου), απλά όχι απογειωτικό! Απλή, "σπιτική" κουζίνα, ενώ μπορεί να καταλάβει κανείς ότι οι πρώτες ύλες δεν είναι κάτι το συγκλονιστικό. Ομολογώ ότι δεν μπόρεσε να φτάσει το επίπεδο αντίστοιχων "απλών" εστιατορίων που έχω γευματίσει στη Γαλλία, παρ 'όλα αυτά το φαγητό ήταν εύγευστο. Πολύ καλές οι συνοδευτικές πατάτες au gratin και ο πουρές.

Τα παραπάνω συνοδεύσαμε με ένα φτηνό και μέτριο λευκό κρασάκι και πληρώσαμε σύνολο 20/άτομο.

Όσον αφορά το value for money: το μενού που πήραμε άξιζε πολύ! Τιμές αντίστοιχες της ποιότητας, πολύ χορταστικές ποσότητες, απλά περιορίζεσαι κάπως στον αριθμό των επιλογών. Το μεγάλο όμως μενού (για να μην μιλήσω για το a la carte) είναι πιστεύω κάπως τσιμπημένο βάσει των πρώτων υλών και της γενικότερης εμπειρίας.

Το προτείνω για ένα απλό, ανεπίσημο δείπνο (πάντα με το φτηνό μενού), αλλά αν θέλετε κάτι σπέσιαλ πηγαίνετε κάπου αλλού!

05 Φεβ 2014

Chez Makro θα έπρεπε να λέγεται το μαγαζί. Απογοήτευση μεγάλη. Θα μου πείτε καλά δεν ήξερες δεν διάβαζες το ask4food?

Η αλήθεια είναι ότι τόσο καιρό δεν το είχα επισκεφθεί ακριβώς λόγω των πολύ κακών σχολίων που διάβαζα κατά καιρούς αλλά βρέθηκα μία καθημερινή βράδυ σε ένα επαγγελματικό ραντεβού στο οποίο δεν δίαλεξα εγώ το μέρος.

Ο χώρος δεν λέει τίποτα,κάποιοι πάγκοι σε μία σαν αυλή μπροστά απο το μαγαζί καλυμένη με ναύλον μπροστά και σόμπες υγραερίου για να ζεστάνουν τον χώρο. Δεν τα κατάφερνε καλά καθώς χωρίς μπουφάν δεν μπορούσαμε να σταθούμε.

2 κατάλογοι ήρθαν σε ζελατίνα, τσαλακωμένοι, σχετικά βρώμικοι απο τον καιρό ή την χρήση με μενόυ το ένα με 18 ευρώ το άτομο και το άλλο με 24 ευρώ το άτομο. Χωρίς να τους κοιτάξω και τους 2 αναλυτικά αλλά με μία γρήγορη ματία σαν να μου φάνηκε ότι δεν είχαν και μεγάλη διαφορά μεταξύ τους. Πιστεύοντας ότι το μενού των 24 ευρώ θα ειναι καλύτερο διαλέξαμε απο αυτό.

Η ποικιλία σχετικά μικρή, πήρα μία πράσινη σαλάτα με μικρά κομμάτια συκωτάκια πουλίων (μεγάλη σχετικά ποσότητα για ατομική σαλάτα αλλά πρασινάδα ήταν σιγά το κόστος) μέτρια σε γεύση κυρίως αυτό που τελικά με χάλασε ήταν το άνοστο συκωτακί.

Για κυρίως μας πρότεινε μία μπριζόλα η οποία ήταν σαν βραστή και μετά ψητή με πολύ λίπος και το κόκκαλο βέβαια αυτής να καταλαμβάνει ένα μεγάλο μέρος του πιάτου. Δεν μας άρεσε καθόλου (και οι 2 το ίδιο πιάτο πήραμε).

Το μόνο καλό που βρήκα στο φαγητό που φάγαμε στο μαγαζί ήταν το ψωμί,τα μαρούλια και το σουφλέ πατάτας το οποίο συνόδευε το κυρίως πιάτο (ήταν το πιο ωραίο). Στο τέλος για γλυκό πήραμε σουφλέ σοκολάτα με κρέμα γάλακτος (κακό πρός μέτριο σε γεύση).

Πραγματικά με απογόητευσε πάρα πολύ το φαγητό. Το σέρβις ήταν οκ, σωστό γρήγορο με έλειψη χαμόγελου βέβαια απο την ευγενική αλλά κάπως "κρύα" Γαλλίδα σερβιτόρα. Το κόκκινο κρασί που συνόδεψε το φαγητό μας ήταν απλά οκ.

Έχοντας οπτική πρόσβαση στην κουζίνα είδα μερικά προίοντα και τον τρόπο παρασκευής αυτών και δεν μπορεί να φύγει απο το μυαλό μου η κρέμα γάλακτος στην μπλέ συσκευασία με τα χρυσά γράμματα Horeca που έχει το Makro!!

Ήταν μία απογόητευση για την Γαλική κουζίνα την οποία γνωρίζω καθώς έμενα στην Γαλλία. Ήταν μία απογοήτευση για ένα εστιατόριο και πόσο μάλλον για ένα υποτίθεται καλό εστιατόριο και σχετικά ακριβό για την εποχή αυτή αλλά και για την γεύση και ποιότητα του.

Κρίμα!! !Υπήρχε ένα καλό όνομα αλλά είναι σαν την διαφήμιση της Wind που έλεγε Last year η Natasha που ήταν μοντέλο στην φωτογραφία και "μπάζο" στην πραγματικότητα.

04 Φεβ 2014

Πηγαίνουμε στο Chez Lucien τακτικά.

Το φαγητό τους μας αρέσει πολύ. Το ατομικό μενού των 22 ευρώ ομολογουμένως ήταν ακριβό αλλά άκρως χορταστικό (ατομική σαλάτα-κυρίως-επιδόρπιο). Ποτέ δεν καταφέρναμε να τελειώσουμε όλα τα πιάτα. Ο λογαριασμός κυμαινόταν γυρω στα 60 ευρώ όταν φεύγαμε.

Εδώ και λίγο καιρό υπάρχει πιο φθηνό ατομικό μενού στα 15 ευρώ με μία σαλάτα, ένα κυρίως πίάτο μοιρασμένο στα δύο (αλλά νομίζω πως είναι παραπάνω από ένα μισό πιάτο) και δύο επιδόρπια. Με 45 ευρώ έχεις σκάσει στο φαγητό και έχεις πιει ένα μπουκάλι κρασί. Το θεωρώ faire enough δεδομένου ότι μας αρέσει πολύ το φαγητό τους.
**Θα ήθελα όμως μια αλλαγή στο μενού μετά από τόσο καιρό. Κάτι καινούριο..

Το προσωπικό είναι άκρως φιλικό, χαμογελαστό και εξυπηρετικό. Ειλικρινά προβληματίστηκα διαβάζοντας σχόλια εδώ για σνομπ καταστάσεις. Προσωπικά ποτέ δεν ένιωσα κάτι τέτοιο σε αυτό το μαγαζί.

Η διακόσμηση είναι αυτό που όντως θέλει αλλαγή! Εϊναι αρκετά αδιάφορη.

22 Οκτ 2013

Για την Ελλαδα και για την περιοχη του πολύ ωραιο με νοστιμο φαγητο.

Ισως καπως ακριβό αλλά προσφερει κάτι διαφορετικό.
Δυστυχώς όμως πολύ μικρό δεν βρίσκεις να κάτσεις ευκολα.

08 Οκτ 2013

Ενα περιεργο ειδος εστιατοριου, μικρος χωρος μικρο μενου και μια κουζινα ανοιχτη στο κοινο.

Το μενου ειναι ακρως γαλλικο με μερικες πινελιες πιο ευρωπαικες.

Ακριβο για αυτο που προσφερει αλλα εχει μενου για δυο ατομα χωρις κρασι στα 30 ευρω.

Δε σε τραβαει τοσο πολυ να ξαναπας.