Δευτερα κλειστα Τριτη-Παρασκευη 18:00-1:00 Σαββατο 13:00 - 1:00 Κυριακη 13:00 - 18:00

Έχει ζωντανή μουσική
Ξεχωριστός χώρος για καπνίζοντες
Υπάρχει εξωτερικός χώρος
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις

06 Οκτ 2017

Κυριακή μεσημέρι 6 ενήλικες και 2 παιδιά στην Αυλή του Κουβελου πιυ ειχε μπει σε λιστα για επίσκεψη.

Χώρος (4/4):

Η αυλή πολύ ωραία στην γραφική παλαιά γειτονιά αλλά ο εσωτερικός χώρος μου άρεσε περισσότερο. Έδινε μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα με το πού μπαίνεις.

Γεύση (3/4):

Το μενού μικρό αλλά σε καμμία περιπτωση δεν έμενες νηστικός. Οι γεύσεις καλές αλλά οχι και οι καλύτερες που εχω φάει στην ζωή μου.

Δοκιμάσαμε τα μπιφτεκακια, το αρνακι, το χουνκιαρ μπεγερντι και τα τυρακια του στην σχαρα, τις σαλάτες του κτλ. Με λιγα λογια δοκιμασαμε αρκετά πιάτα.

Εξυπηρέτηση (3/4):

Ευγενικοί σε καλό βαθμό, κανένα ιδιαίτερο παραπονο με τους χρόνους σερβιρίσματος η με τυχόν αιτήματα μας κατα την πορεία του γεύματος. Απλά κάτι μου έλειπε για να βάλω 4/4.

Value for money (3/4):

Μας αρεσε τοσο πολύ ο χώρος, η παρέα, σε θετικό βαθμό το φαγητό μαζί με την προσδοκία να το επισκεφθώ που πραγματικά οι αντικειμενικά τσιμπημενες του τιμές δεν με πείραξαν.

Συμπέρασμα:

Εάν θα ξαναπηγαινα?Δεν ξέρω είμαι διχασμενος. Πηγαίνετε εσείς και θα διαβάσω τις κριτικές σας και θα αποφασίσουμε.

09 Ιουν 2018

Ακριβή η αυλή σας παιδιά...

Να μας συγχωρέσετε αλλά εμείς δεν παραμυθιαζόμαστε.. η φήμη του μαγαζιού, η ωραία αυλή του και ένα επιτηδευμένα ευγενικό σέρβις σου δίνουν το δικαίωμα να βαράς στο κεφάλι τις τιμές του καταλόγου σου;
Κρίμα και πάλι κρίμα, δυστυχώς δε θα πούμε τα θετικά της υπόθεσης γιατί αυτή την στιγμή διαβάζουμε την κρατημένη απόδειξη και ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι!

Ας ξεκινήσουμε με το ότι τα σερβίτσια που σε περιμένουν επάνω στο τραπέζι συνοδεύονται και από την απαραίτητη σκόνη λόγω προφανώς από το χαλίκι που υπάρχει στο έδαφος και ανασηκώνεται από το περπάτημα ή τον ανεμιστήρα.. ευτυχώς τα πιάτα ήταν ανάποδα, όμως τα μαχαιροπίρουνα αν είχαν περισσότερη επιφάνεια θα ζωγράφιζες καρδούλες επάνω!!

Οι μερίδες αδικαιολόγητα τσιμπημένες (όλες) και με την πιο φθηνή συνοδεία μιας χούφτας τηγανητές πατάτες & μια φούντα μαρούλι.

(Και μην ακούσουμε κανέναν να λέει είναι σπιτικές κ όχι κατεψυγμένες.... παραμένουν πατάτες)! (Απο την υψηλή τιμή δε ξεφεύγουν σαλάτες και ορεκτικά)

Το μπουκαλάκι τσίπουρο Αποστολάκη (250ml) 8,50€ μάλλον το έκαναν έξτρα απόσταξη στο κατάστημα και θεώρησαν ότι είναι οκ η τιμή του!!!!

Το καλαθάκι με το ψωμί (που φυσικά δεν ερωτάσε αν θέλεις ή έστω πόσα θέλεις) κομμένο σε μικρά κομμάτια λίγο μεγαλύτερα από το αντίδωρο, που μάλλον ήταν διαβασμένο και είχε την χάρη Του κυρίου για να είναι στην τιμή του 1€ το άτομο, νομίζω είναι το πιο εξοργιστικό απ όλα, δηλαδή 7 άτομα (εκ των οποίων 1παιδάκι κάτω των 5) 7€ μόνο για το ψωμί, παιδιά σε αυτή την τιμή αγοράζεις 7ψωμιά όχι 7φέτες, πραγματικά ΕΛΕΟΣ!!!!

Για όσους λοιπόν θέλουν να παραμυθιάζονται και να νομίζουν ότι θα φάνε σε κυριλέ ταβέρνα που θέλει να το παίξει πιθανόν εστιατόριο ευχόμαστε καλή διασκέδαση, εμάς δε θα τύχει να μας βρείτε ξανά εκεί!

Υγ. 40€ το ζευγάρι δε το λες λίγο στις μέρες που διανύουμε...

23 Σεπ 2017

Αυλή του Κούβελου λοιπόν, άλλο ένα μαγαζί που εδώ και καιρό ήθελα να τσεκάρω, άλλο ένα μαγαζί που δεν με κέρδισε ώστε να ξαναπάω... Δυστυχώς.

Περιβάλλον ωραίο, πήγαμε Αύγουστο και παρόλη την αποπνικτική ζέστη έξω, στην αυλή ήταν δροσερά κι ευχάριστα. Η διακόσμηση τα τραπέζια κλπ. όλα έφτιαχναν ένα απλό κι ευχάριστο σύνολο.

Πάμε στο φαγητό τώρα. Άλλη μια ταβέρνα-εστιατόριο-μεταμοντέρνα ταβέρνα δεν ξέρω κι εγώ τι που είναι καλά μόνο τα ορεκτικά. Βρε παιδιά αν ξέρετε να φτιάχνετε μόνο μεζέδες και σαλάτες πείτε το μεζεδοπωλείο όχι ταβέρνα.

Στην αρχή ήρθε ψωμάκι ωραίο ήταν με λάδι και ένα ντιπ μαγιονέζας. Πρώτο φάουλ. Τι δουλειά έχει το ντιπ μαγιονέζας; που κολλάει; στο TGI Fridays είμαστε; εντάξει είναι φτηνό κι εύκολο να το φτιάξεις αλλά έλεος.
η σαλάτα ντομάτα καλή
το χειροποίητο λουκάνικο καλό
τα κυρίως χάλια
συκωτάκια με καραμελωμένα κρεμμύδια βαρύ κι ασήκωτο, τελικά σου έμενε στο τέλος μια γεύση ότι έφαγες κάτι πολύ βαρύ, το όλο σύνολο καλυμμένο ως συνήθως από τεράστιες ποσότητες σάλτσας
μπιφτέκια υπερβολικά βαριά και πικάντικα σαν να ήταν αλεσμένο λουκάνικο
χοιρινή μπριζόλα που μας την διαφήμισαν ότι είναι από μια φάρμα ξακουστή και δεν ξέρω κι εγώ τι χάλια, σόλα, στεγνή και άνοστη.
το σέρβις διεκπεραιωτικό, αδιάφορο, λίγο βαρεμένο. η κοπέλα ήταν σαν να δούλευε σε καμία ΔΟΥ.

στο τέλος έφεραν ένα λικέρ μάνγκο που δεν πίνονταν και καραμέλες Λάβδας για τα παιδιά....

Πήγαμε με πολύ καλή διάθεση και με την ελπίδα ότι θα αποκτούσαμε ένα νέο στέκι, αλλά δυστυχώς οι ελπίδες αποδείχθηκαν φρούδες.

Δεν θα ξαναπήγαινα, αν θέλετε να το δοκιμάσετε ή βρεθείτε στην περιοχή πεινασμένοι πάρτε σαλάτες και ορεκτικά.