Μεσογειακή κουζίνα.

23 Μαι 2015

2 φορες εχω επισκευτει το συγκεκριμενο οταν με εβγαλε ο δρομος στη περιοχη και τις δυο ηταν νωρις απογευμα. Την πρωτη δεν αντισταθηκα και δοκιμασα το burger του ενω το ατομο που ηταν μαζι πηρε το σολωμο με την καπνιστη μελιτζανοσαλατα. για ορεκτικο πηραμε το λαδοτυρι το οποιο μας προτεινανε και το τηγανιτο αβοκαντο με ντιπ καβουρι.

πολυ ωραια και χορταστικα πιατα, ολα πολυ καλες γευσεις αυτα που μου μεινανε παρα πολυ ειναι το εκπληκτικο λαδοτυρι με την μαρμελαδα λεμονι που το ετρωγα πρωτη φορα σε αυτη τη μορφη και η γευση της καπνιστης μελιτζανοσαλατας στην ιδια μπουκια με το σολωμο. το burger και το αβοκαντο δεν υστερουσαν πουθενα φυσικα απλα αυτα μου εμειναν περισσοτερο.

Τη δευτερη φορα δοκιμασα κοτοπουλο με γλασο λεμονιου και πατατες baby και τη πεσκανδρίτσα σε σκόνη προσούτο με σαλάτα απο wakame. το κοτοπουλο φοβερα ζουμερο και ταιριαζε σα γευση με το γλασο μαρμελαδας και η πεσκανδριτσα πολυ καλη μεστη γευση και φοβερα χορταστικο δυο ατομα, δεν καταφεραμε να τελειωσουμε και τισ δυο μεριδες σε συνδιασμο με το λαδοτυρι(που προφανως πηρα παλι) και τα μανιταρια πλευρωτους. Και τις δυο φορες για επιδορπιο μοιραστικαμε μια lemon pie σε αναδόμηση η οποια ηταν πολυ δροσιστικη και το λαδι δυοσμου που ειχε μεσα σου καθαριζε τη γευση απιστευτα.

Η εξυπηρετηση ειναι παρα πολυ καλη και επαγγελματικη ανταξια του μερους και της αξιας του μαγαζιου.

O χωρος μικρος ζεστος και σε προτρεπει να συνεχισεις τη βραδυα σου εκει για ενα ποτο στο μπαρ.

Τελος το vfm θεωρω πως για την ποιοτητα της κουζινας ειναι πολυ καλο καθως ολες οι μεριδες ειναι χορταστικες και εαν μοιραστεις μια σαλατα με ενα side και απο μια μεριδα θα σκασεις και το ποσο δεν θα ειναι ιδιεταιρα υψηλo. Ειναι η πρωτη μου επιλογη οταν βρισκομαι στο κολωνακι.

02 Μαι 2015

Είχα παει και παλιότερα σε αυτο το μαγαζι και δεν είχα μείνει τόσο ευχαριστημένη όσο τωρα που πήγαμε προχθές το βραδάκι ενθουσιάστηκα με τις αλλαγές που εχουν γίνει!!!

Απο οτι κατάλαβα μάλλον έκανε ανακαίνιση λόγω αλλαγής ιδιοκτησίας και άλλαξαν και σεφ!

Τα φαγητά είναι απο τα καλύτερα που εχω φάει. Είμασταν αρκετά άτομα ετσι μπόρεσα να δοκιμάσω απο πολλα τους πιάτα όπως το λαδοτύρι που είναι οτι πιο ωραίο εχω φάει, το αβοκάντο με το καβούρι ιδιαίτερη γεύση, τον σολομό με την καπνιστή μελιτζανοσαλάτα η πιο ωραία μελιτζανοσαλάτα, το κοτόπουλο με τις πατατες με μια φοβερή σως, το pork belly με πουρέ απο γλυκοπατάτα, και φυσικά το burger του με ένα υπέροχο ζουμερό μπιφτέκι τα γλυκά επισης είχαν πολυ ενδιαφέρον ήταν ιδιαίτερα αξίζει να τα δοκιμάσετε όλα ανοίξαμε και ένα μπουκάλι κρασί και πληρώσαμε 5 άτομα γυρω στα 17ε το άτομα και είχαμε σκάσει!!!

Ο χώρος ανανεωμένος πολυ όμορφος με πολυ όμορο φωτισμό και πολυ καθαρό.
Η κοπελίτσα που μας εξυπηρέτησε απίστευτα γλυκιά και εξυπηρετική καθώς και το παλικάρι στο μπαρ που ήπιαν απο τα παιδια δυο κοκτέιλ πολυ καλός μπάρμαν και πολυ επικοινωνιακός!!!

Πολλα συγχαρητήρια στον σεφ!!

Το ότι είναι σε καλή περιοχή δε σημαίνει ότι είναι και καλό.
Το φαγητό είναι μέτριο.

Το συνοδευτικό στα πιάτα με κρέας είναι προτηγανισμένες λαστιχένιες πατάτες τύπου φαστ φουντ.

Ελλείψεις στο μενού.
Δεν αξίζει τα λεφτά του.

Ίσως είναι καλύτερα να πιεις απλά το ποτάκι σου και να φας στα τριγύρω γιατί η περιοχή έχει να δώσει πολύ καλύτερα σε απόσταση αναπνοής.

Ο χώρος είναι μικρός και πιο πολύ θυμίζει όμορφο μπαράκι.

28 Απρ 2012

Είχα πάει πριν λίγο καιρό. Από τις πιο πρόσφατες κριτικές καταλαβαίνω πως το μαγαζί έχει βελτιωθεί γιατί η εντύπωση που μου άφησε τότε ταίριαζε πιο πολύ σε Μάι Κλάιν.

07 Νοε 2010

Χθες το βράδυ επισκεφθήκαμε το εν λόγω μαγαζί.Μείναμε αρκετά ευχαριστημένοι.
Ο χώρος είναι συμπαθητικός αν και κάπως μικρός.Φαντάζομαι αν είχε περισσότερο κόσμο θα ήταν αρκετά στενάχωρα.

Το προσωπικό του μαγαζιού ήταν ευγενέστατο και πολύ ευχάριστο.
Όσον αφορά το φαγητό:επιλέξαμε σαλάτα μοτσαρέλα και λουκάνικα στο γκριλ για αρχή. Η σαλάτα ήταν συμπαθητική, τα λουκάνικα δεν ξεχώριζαν ιδιαίτερα. Οι πατατούλες όμως που τα συνόδευαν ήταν φρέσκες και κομμένες στο χέρι, γεγονός που μας ικανοποίησε.

Για κυρίως επιλέξαμε ένα burger το οποίο ήταν πραγματικά πολύ νόστιμο και με σωστό ψήσιμο και ένα κοτόπουλο με κόκκους μουστάρδας και μανιτάρια (τα οποία όμως δεν τα ανέφερε στον κατάλογο πράγμα ανεπίτρεπτο κατ' εμέ καθώς θα μπορούσε κάποιος να μην τα τρώει). Γευστικά βέβαια ήταν πολύ καλό.

Πληρώσαμε για τα παραπάνω και για ένα μπουκάλι καλό κρασί 70 ευρώ, τιμή καλή σε σχέση και με την ποιότητα.
Γενικά συμπαθητικό μαγαζί και αξιοπρεπές γι΄αυτό που προσφέρει.

26 Ιαν 2010

Αξίζει να δοκιμάσετε το Σοφρίτο!
Είναι καλύτερο από της Κερκυραίας γιαγιάς μου!

Και τα σουτζουκάκια με τον πουρέ είναι πάρα πολύ ωραία..!

Το περιβάλλον συμπαθητικό μικρός, ζεστός χώρος.

Οι τιμές καλές θα έλεγα, καλή σχέση ποιότητας / τιμής.

18 Μάρ 2008

Μικρός συμπαθητικός χώρος, επιλεκτικό μενού (λίγο από όλα), καλό φαγητό, αξιοπρεπή εξυπηρέτηση. Τίποτα ιδιαίτερο αλλά ευχάριστο και καλό σε αυτό που προσφέρει. Όταν έχει κόσμο είναι λίγο στενάχωρα. Καλύτερα μεσημέρι.

17 Μάρ 2008

Δοκιμάστε το burger!