ΚΗΠΟΣ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
Μέση Ανατολή

Χαλάνδρι

Το εστιατόριο έχει σηματοδοτηθεί ως κλειστό.

Λιβανέζικη Κουζίνα. Παρασκευή και Σάββατο χορός της κοιλιάς. Κυριακή ανοιχτά και μεσημέρι.

06 Δεκ 2011

Έχει χαλάσει πολύ την ποιότητά του αυτό το μαγαζί, ΚΑΠΟΤΕ είχε ωραίο και ελαφρύ χωρίς λαδίλες κεμπαπ, ωραίο λεχματζουν και ωραίο ρύζι με σταφίδα και κουκουνάρι!!

ΤΩΡΑ, πήγα πρόσφατα και ήταν σκέτη απογοήτευση! Παρατημένο περιβάλλον, αίσθηση εγκατάλειψης, καθόλου αυθεντικό το φαγητό και με μέτρια υλικά!! Τιμές ακριβές όπως τις είχε πάντα.... κρίμα, δεν θα ξαναπάω!!!

18 Οκτ 2011

Είχα πάει αρκέτές φορές όταν ήταν στο ρέμα Χαλανδρίου και μου άρεσε πολύ. Τόσο το φαγητό όσο και η ατμόσφαιρα. Πήγα πάλι την περασμένη πέμπτη και ομολογώ απογοητεύτηκα.

Ο χώρος καμία σχέση με τον προηγούμενο και δυστυχώς ούτε το φαγητό έχει σχέση με παλαιότερα. Κρίμα γιατί ήταν από τα εστιατόρια που μου άρεσαν

15 Οκτ 2011

Πήγαμε με προσφορά. Το φαγητό ήταν αδιάφορο, ο χώρος μου φάνηκε ενδιαφέρον και μου άρεσε, με την προσφορά είχα την αίσθηση ότι είχαν ένα υφάκι απέναντι μας.

Με την προσφορα πληρώσαμε. Χωρίς αυτήν, οι τιμές είναι εξωφρενικές για την ποιότητα φαγητού. Έχω φάει πολύ καλύτερα σε σουβλατζίδικα.

23 Ιουν 2011

Λυπάμαι πολύ, αλλά ήταν το πιο αδιάφορο κεμπάπ που έχω φάει στην ζωή μου!Μα είστε σοβαροί να σερβίρετε τα κεμπάπ(και μάλιστα όχι πρώτης ποιότητας)με λασπωμένο ρύζι αντί για τραγανιστές πίτες και γιαούρτι?
Επίσης, το κάπνισμα στο μαγαζί απαγορεύεται..Δεκτό!

Δεν θα πεθάνουμε κιόλας...Ο σερβιτόρος - κατανοώντας ότι έχουμε καπνιστές στην παρέα - δεσμεύτηκε από μόνος του ότι στο τέλος θα μας φέρει ναργιλέ μαζί με ένα καφεδάκι...Και όχι μόνο δεν μας έφερε ναργιλέ, αλλά μάθαμε από άλλο άτομο του σέρβις ότι πολύ απλά δεν έχουν !!!!!!!
Δεν θα ξαναπάω για κανένα λόγο!Promise!

09 Μαι 2011

Είχαμε πάει πριν λίγο καιρό 2 άτομα, με μια προσφορά.

Το προσφερόμενο μενού σχετικά μέτριο(2+ στην ποιότητα για να είμαστε πιο δίκαιοι), το κεμπάμπ δεν μας ξετρέλανε.
Η μελιτζανοσαλάτα είχε πολύ έντονη καπνιστή γεύση και δεν μας άρεσε.

Το σέρβις όντως νωχελικό και στο τηλέφωνο για την κράτηση θα έλεγα αγενής ο κύριος που μου μίλησε.

Ο χώρος πάρα πολύ περίεργος, σαν σπίτι που είχαν ξηλώσει τις μπαλκονόπορτες και είχαν ανοίξει το χώρο. Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε.

Για την τιμή δεν μπορώ να σχολιάσω αντικειμενικά, γιατί πληρώσαμε με το εκπτωτικό κουπόνι.

Δεν θα ξαναπήγαινα, γιατί συνολικά μου φάνηκε τελείως αδιάφορο.

18 Απρ 2011

το φαγητό ικανοποιητικό
μετριο περιβαλλον
οι τιμες είναι λιγο τσιμπημένες εν μεσω βαθειας οικονομικης κρίσης

21 Ιαν 2011

Δεν μου αρέσει ο χειμερινός χώρος του.Δεν είναι κακό το φαγητό αλλά δεν ξετρελάθηκα.

Οι τιμές καλές ούτε φθήνες ούτε ακριβές.Εχει και oriental χωρούς κάποιες μέρες που έχουμε πάει.Βέβαια να τονίσω ότι ειναι πολύ καλύτερο απο αυτό που είναι στην Γλυφάδα σε όλα.

21 Οκτ 2010

Αυθεντικό λιβανέζικο χωρίς γκουρμέ επιτήδευση.Το καλύτερο λιβανέζικο εστιατόριο στην Αθήνα και όπως με πληροφόρησαν το πρώτο που άνοιξε στα βόρεια προάστια.

Οι σερβιτόροι είναι λιβανέζοι και με την αραβική προφορά τους και το πλατύ χαμόγελο τους ξεπερνούν τυχόν μικροπροβλήματα στην επικοινωνία και σε ταξιδεύουν στην Ανατολή.Καταπληκτικό το χούμους, υπέροχη η δροσερή σαλάτα ταμπούλε, το λάμπνε(η αραβική αντίληψη για το τζατζίκι, αρωματική αλλά χωρίς σκόρδο), οι φλογέρες με παστουρμά - έσμπα ελ παστούρμα ( για μερακλήδες), το αραβικό σαγανάκι(πικάντικο για κρασάκι)και το ασύγκριτο Σις Ταούκ (σουβλάκικοτόπουλο στα κάρβουνα).

Πολύ καλό και ζουμερό και το κεμπάπ όπως μου είπαν. Μην παραλείψετε τα γνήσια γλυκά βυρητού για να ολοκληρώσετε όπως πρέπει ένα ανατολίτικο γεύμα. Παρασκευή και Σάββατο έχει και χορό της κοιλιάς για... την χώνεψη.Ταξίδι στην γεύση και στην φιλοξενία της Ανατολής!

24 Ιαν 2010

Το φαγητο του πιο παλια ηταν καλυτερο,σημερα ειναι μετριο εως αδιαφορο σε ορισμενα πιατα.
Ο χωρος ζεστος και συμπαθητικος,σε χαλαρωνει.
Η εξυπηρετηση νωχελικη.
Οι τιμες, αναλογικα με τις προσφερομενες υπηρεσιες,ειναι τσιμπημενες.
Parking σχετικα δυσκολο.

21 Ιούλ 2009

Έχω να πάω καιρό. Θυμάμαι πως είχε τρομερά πιτάκια και φτερούγες. Τα πιτάκια τα είχε πάντα, ενώ τις φτερούγες σπανιότερα. Τα πιτάκια ξέρω πως ήταν καλά γιατί τα είχα φάει, τις φτερούγες δεν τις είχα φάει, αλλά έχω λόγους να πιστεύω πως ήταν καλές.

Έχει και ναργιλέδες, μάλιστα έναν που είχα πιει εγώ τον είχαν φέρει απ' το Φεζ.