Μοντέρνα, δημιουργικά πιάτα με βάση την ελληνική κουζίνα. Ανοιχτά κάθε μέρα από τις 20:00.

31 Αυγ 2017

Οδευουμε προς την ολοκληρωση και της φετινης μας... βολτας στα εστιατορια των φετινων "Ημερων Βραβευμενης Γαστρονομιας" με τη Hytra.

Πολυβραβευμενο εστιατοριο, με 1 αστερι Michelin μεταξυ αλλων, στον 6ο οροφο της "Στεγης Γραμματων και Τεχνων", σε εναν καλαισθητο αλλα συνωστισμενο χωρο. Το καλοκαιρι βεβαια "ανεβαινει" στο 7ο, σε μια απιθανα διακοσμημενη ταρατσα, με πανοραμικη θεα στην Αθηνα και βεβαια την Ακροπολη απεναντι και την μπαρα στο βαθος για να δοκιμασεις πριν απο, μετα ή χωρις καν φαγητο, ενα απο τα φημισμενα της κοκτεϊλ.

Μια Τριτη λοιπον του Ιουνιου, λιγο μετα τις 10, επισκεφθηκαμε -για πρωτη φορα- 2 ατομα τη Χυτρα. Μολις ειχαμε καθισει για να απολαυσουμε το ειδικα διαμορφωμενο μενου, στα 50€/ατομο, μια "ατυχια" εκανε την εμφανιση της αλλα δεν σταθηκε ικανη να μας χαλασει τη βραδια.

Και για την οποια δεν εφερε ευθυνη το εστιαοριο αλλα... ο καιρος! Ολοι ξερετε οτι τα τελευταια χρονια ο καιρος στην Ελλαδα (και αλλου φανταζομαι) εχει... τρελαθει! Μια ακομη εκδικηση της φυσης απεναντι στο χειροτερο ζωο, τον ανθρωπο, που δεν εχει αφησει τιποτα ορθιο...

Κατακαλοκαιρο λοιπον, 33 βαθμοι, ενοχλητικη ζεστη και ξαφνικα... βροχη! Ειχαμε την ατυχια να καθισουμε σε ενα απο τα πρωτα τραπεζια (2-3 συνολο) που δεν καλυπτονταν απο το στεγαστρο με αποτελεσμα να βραχουμε λιγακι (ψιλοβροχο ετσι, μη φανταστειτε καμια καταιγιδα).

Βεβαια καλοκαιρακι ηταν, δε μας πειραζε, ωστοσο σε λιγο θα κατεφθαναν τα πιατα και δε θα ηταν ο, τι καλυτερο να τα τρωγαμε με νερο... Τα παιδια λοιπον, απροπο ηταν πολυαριθμο το τιμ, μας ειχαν διαρκως εννοια ρωτωντας αν θελουμε να μεταφερθουμε.

Εμεις, που στο μεταξυ απολαμβαναμε το Pink Blossom μας (ροζε κρασι, ελαιοσακχαρα φραουλας και βασιλικος) -ηταν στο μενου-, ειπαμε να περιμενουμε θεωρωντας πως θα σταματησει. Αυτο δε συνεβη, με αποτελεσμα και παρεμβαση του ιδιου του ιδιοκτητη να μεταφερθουμε προσωρινα στο μπαρ και να περιμενουμε να αδειασει καποιο τραπεζι. Αφου συζητησαμε λιγακι μαζι του, μας προσφερε δυο κοκτεϊλ της αρεσκειας μας (αυτονοητο βεβαια για τετοιο εστιατοριο αλλα δε σημαινει πως δεν πρεπει να αναφερθει) ενω ρωτησε μηπως θελαμε να μας σερβιρει στη κατω αιθουσα. Αρνηθηκαμε βεβαια (θα ηταν κριμα να χαθει αυτη η ΘΕΑ) και προτιμησαμε να περιμενουμε, κατι που "στοιχησε" περιπου 40'.
Καθισαμε εκ νεου και παμε στο μενου, αναλυτικα:

- Σπανακορυζο (σπανακι, ρυζι, ανηθος και λεμονι): Μια υπεροχη κρουστα απο αυτο το παραδοσιακο ελληνικο φαγητο, φαγωθηκε με το χερι. Εξαιρετικο. Μια μπουκια μονο αλλα μια χαρα για ξεκινημα!

- Παντζαρι με καρυδια, γιαουρτι και λουλουδια ροκας: Παντζαρι σκετο δεν τρωω, ομως σε διαφορες εκδοχες που το εχω δοκιμασει σε τετοια εστιατορια (ακομη και σε γλυκο! ) δε με εχει απογοητευσει. Οκ, χωρις να ειναι κατι ιδιαιτερο.

- Αβγο απο τη φαρμα μας με λαγοχορτο, αγρια μανιταρια και κονσομε μανιταριων αρωματισμενο με βελανιδια: Ενα απο τα πλεον φημισμενα πιατα της Χυτρας (παρεμπιπτοντως, το ονομα προερχεται απο το αρχαιοελληνικο πηλινο αγγειο) και οχι αδικα! Γενικα το αβγο "επαιζε" πολυ στα φετινα μενου του ιβεντ, εδω σε μια εκδοση αποθεωση της πρωτης υλης αλλα και της δημιουργικοτητας. Πραγματικα πολυ καλο.

- Ορτυκι με σιταρι Ζεας, φρεσκια τρουφα και ξινοτυρι Ναξου: φ α ν τ α σ τ ι κ ο πιατο! Εκπληκτικη γευση, εξαισια αρμονια γευσεων και ανελπιστα μεγαλη μεριδα. Απο τα χαϊλαϊτς ολου του ιβεντ!

- Μυλοκοπι με κουμκουατ και κρεμα απο αγριοραπανο: «ο σεφ προτεινει να το φατε με το χερι» ηταν η προτροπη του σερβιτορου και την ακολουθησαμε ευχαριστα δοκιμαζοντας μια εκδοχη ελληνικου σουσι. Δε μας ξετρελανε (δυσκολα θα συνεβαινε αυτο μετα το ορτυκι), δεν ηταν κακο βεβαια...

- Επιστροφη στις ριζες: κοκορας με σελινοριζα, μαϊντανοριζα και λαππα: παρα την εμφανη προθεση για μια μοντερνα παρουσιαση ενος κλασικοτατου φαγητου, μου φανηκε το πιο αδυναμο πιατο του μενου. Η ποικιλια γευσεων των ριζων ειχε ενδιαφερον αλλα ο κοκορας καθεαυτος δεν αξιζε ιδιαιτερα, ουτε καν ως προς το μαγειρεμα. Παμε παρακατω...

- Γιαουρτι με μελι αρωματισμενο με χαμομηλι, καρυδια και γυρη: το πρωτο απο τα... τεσσερα επιδορπια! Και το μονο σε επαρκη ποσοτητα... Ωραιοτατο παντως, ελαφρυ, ο, τι πρεπει για σταδιακη αλλαγη γευσης.

- Παραδοσιακο λουκουμι αρωματισμενο με φατουραδα: ενα ωραιοτατο λουκουμι με αυτο το σουπερ αρωματικο λικερ με μπαχαρικα (κανελα, γαρυφαλλο) απο τα Κυθηρα!

- Ζαχαρωτα με γευση πευκο: ωραια παρουσιαση, μεσα σε ενα κουτακι γεματο πευκοβελονες, ελαχιστη ποσοτητα αδιαφορη γευση.

- Φλοιδα καρπουζιου με σκονη απο λεμονι και υσσωπο: επισης μια μπουκια, ξανα τιποτα το ιδιαιτερο.

Συνοπτικα: Η Χυτρα αξιζει σιγουρα μια επισκεψη, δικαιως εχει κερδισει αστερι Μισελεν, προσφεροντας ευφανταστες γευσεις και μοντερνες εκτελεσεις της ελληνικης παραδοσιακης κουζινας, πανεμορφη ταρατσα με πανοραμικη θεα (το καλοκαιρι), ιδιαιτερα κοκτεϊλ, μεγαλη λιστα κρασιων, διαφορα σετ μενου με πολλα πιατα που σε χορταινουν παρα τις μικρες ποσοτητες (οχι ολα), σερβις φιλικο και με επαγγελματισμο. Απο την αλλη, οχι ιδιαιτερα γλυκα ενω οσον αφορα τις τιμες, θεωρω πολυ καλα τα 50€ του ειδικου μενου για 10(! ) πιατα ενος χρυσοσκουφατου και με * Μισελεν εστιατοριου, οποτε απολυτο Vfm! Τωρα, κανονικα εχουν σετ μενου των 8 πατων, στα 59€ ή 83€ με 4 ποτηρια κρασι και των 14 πιατων, στα 76€ ή 100€ με 4 ποτηρια κρασι. Α λα καρτ, υπολογιστε περι τα 21-23€ για πρωτο πιατο, 33-36€ για κυριως και 13€ για επιδορπιο ητοι ~70€. Χρηματα οχι υπερβολικα για το ειδος του εστιατοριου. Το ερωτημα λοιπον ειναι αν αξιζει οχι τα χρηματα αλλα τα βραβεια. Απο αυτη την πρωτη μου επισκεψη θεωρω πως τα αξιζει...

01 Απρ 2016

Βραδυνη επισκεψη στην Χυτρα, το μικρο αδερφακι της Σπονδης.
Ανεβαινουμε στον 6ο οροφο, απο οτι καταλαβαινω το καλοκαιρι υπαρχει η επιλογη του 7ου με πολυ καλη θεα στην Ακροπολη.

Στην εισοδο υπαρχει το μπαρ, που ειναι χαριτωμενο.
Στην συνεχεια περνας στο εστιατοριο που ειναι σαν ταξιδιωτικο γραφειο δεκαετιας '80-'90 με μοκετες και ταλαιπωρημενες καρεκλες γραφειου και κατι χριστουγεννιατικες μπαλες να κρεμονται. Οποτε ο χωρος κανονικα παιρνει 1/4 αλλα βαζω 2/4 γιατι το καλοκαιρι θα ειναι σαφως καλυτερα.

Το σερβις γινεται απο νεαρα παιδια, χαμογελαστα χωρις τουπε, εκπαιδευμενα και ενημερωμενα. Σε αυτο τον τομεα δεν ειχαμε κανενα παραπονο αλλα επειδη υπηρξε λαθος στον λογαριασμο παιρνουν 3/4.

Δοκιμασαμε το μενου γευσιγνωσιας 8 σταδιων.
Οι μεριδες ειναι ολες απο πολυ μικρες εως μικρες (πιο μικρες απο Σπονδη).
Ενας μεσος ενηλικος ανδρας μαλλον θα φυγει πεινασμενος.
Ανυπαρκτο το σπανακορυζο, και οχι κατι εντυπωσιακο σαν γευση.

Εξαιρετικο ηταν το ορτυκι με σιταρι, το μοναδικο αριστο στοιχειο θα ελεγα.

Το χοιριδιο γαλακτος μυριζε υπερβολικα, παροτι προσταθηκε και μια σαλτσα απο καροτο επιπλεον. Ηταν μαλακο αλλα οχι ευγευστο.
Τα ζαχαρωτα ηταν παντελης αποτυχια, δεν τα σχολιαζω καν.

Εν κατακλειδι θα ξαναπηγαινα σε αυτο το εστιατοριο μονο καλοκαιρι για την θεα, και για να βαλω καλη βαθμολογια θα επρεπε οι τιμες να ειναι ~ 30% πιο χαμηλα.

Eίχαμε ακούσει για τη Χύτρα πολύ καιρό αλλα δεν είχαμε καταφέρει να πάμε ποτέ.
Πήγαμε χειμώνα, το εστιατόριο φουλ μέσα. Θα πω οτι απο την αρχή που μπήκαμε νιωσαμε οτι δεν φαινόταν να είναι το κυριλε εστιατόριο που περιμέναμε.
Πήραμε το μενού degustation των 14 πιάτων (http: //hytra. gr/el/ ) και πληρωσαμε 150 ευρώ τα δύο άτομα. Το μενού είναι μεγάλο κ δεν θα το γράψω εδω για ευνόητους λόγους -δειτε το παραπανω λινκ- αλλά γενικώς ότι ήρθε στο τραπέζι ήταν ένα έργο τέχνης εμφανισιακά και γευστικά.

Γιατί δεν θα ξαναπηγαινα:
* Οι μερίδες ηταν τόσο εκνευριστικα μικρές στα περισσότερα πιάτα που αν ήθελες να το ξαναγευτεις δεν υπήρχε στο πιάτο.
* Οι σερβιτόροι ηταν πολύ casual στη συμπεριφορα και δυσευρετοι, άφηναν τα πιάτα χωρίς να εξηγούν τι έφερναν
* Η μουσικη στο χωρο ήταν ενα μπέρδεμα απο μπιτακια με live dj και εξαιρετικά δυνατά
* Ο χώρος δεν ειχε την επισημότητα ανάλογου εστιατορίου ηταν χαμηλοταβανος και τα τραπεζάκια ηταν κολλητά το ενα στο άλλο με αποτέλεσμα να ακούμε κ τους διπλανους μεσα σε ολο αυτό.
*Οι τουαλέτες. Βρε παιδιά οι τουαλέτες τετοιου χώρου βρώμικες και χωρίς χαρτί? Big No No for me!

10 Νοε 2016

Η Hytra αποτελεί ένα εστιατόριο το οποίο από καιρό ήθελα να επισκεφθώ και η εμπειρία ήταν ικανοποιητική. Βρίσκεται στη Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών και ο χώρος του εστιατορίου είναι μοντέρνος και πολύ όμορφος. Το service είναι επίσης εξαιρετικό, με μικρά κενά ανάμεσα στα πιάτα και οι σερβιτόροι είναι πολύ ευγενικοί.

Περνάμε τώρα στο φαγητό. Αν και την έχω αξιολογήσει με 4 θα προτιμούσα να υπάρχει η επιλογή του 3.5, εφ’ όσον αν και γευστικά είναι ένα πάρα πολύ καλό εστιατόριο δεν με ξετρέλανε. Το πρώτο πιάτο ήταν το Σπιράλ από Αγκινάρα Ιερουσαλήμ το οποίο ήταν μικρό, για το καλωσόρισμα, και πολύ νόστιμο. Ακολούθησε η ελιά, η οποία είναι ένα πολύ πρωτότυπο πιάτο αν και σχετικά αδιάφορο από πλευράς γεύσης. Στη συνέχεια έχουμε το ‘Σπανακόρυζο’ το οποίο αποτελείται από κάτι σαν τσιπς ρυζιού και μικρές μπίλιες από σπανάκι. Η γευστική του ομοιότητα με κανονικό σπανακόρυζο είναι εντυπωσιακή. Ακολουθεί ο Χυμός Καρότου, ο οποίος περιλαμβάνει και αλάτι, και ο οποίος είναι ένα κατά τη γνώμη κακό ορεκτικό, καθώς είναι άνοστος. Τα ορεκτικά συνεχίζονται με τον ‘Κήπο του Σεφ’, ίσως το πιο χαρακτηριστικό πιάτο του εστιατορίου το οποίο περιλαμβάνει διάφορα λαχανικά και βρώσιμα λουλούδια. Είναι ένα αδιαμφισβήτητα πρωτότυπο και νόστιμο πιάτο. Περνάμε στη συνέχεια στα κυρίως, τα οποία ξεκινάν με την Παραδοσιακή Ψαρόσουπα. Το ψάρι ήταν εξαιρετικά ψημένο και η σούπα ήταν επίσης εύγευστη. Στη συνέχεια είχαμε τον Κόκορα ο οποίος ήταν το αγαπημένο μου πιάτο. Ήταν ιδιαίτερα νόστιμος και πρωτότυπος, και περιελάμβανε σελινόριζα, παρφέ από συκώτι κοτόπουλο και μανιτάρια. Το τρίτο κυρίως ήταν το Κατσικάκι Ελασώνας, το οποίο αν και ήταν πολύ εύγευστο, έχανε λίγο από πλευράς εμφάνισης. Τέλος περνάμε στα γλυκά. Ξεκινήσαμε με ένα μικρό pre desert το οποίο ήταν παγωτό μελιτζανάκι. Ενδιαφέρον πιάτο αλλά όχι κάτι το εντυπωσιακό. Το πιο μεγάλο από πλευράς μεγέθους γλυκό ήταν η Λευκή Σοκολάτα, η οποία περιελάμβανε επίσης καραμέλα και παγωτό από αγκινάρα Ιερουσαλήμ. Είναι ένα πολύ νόστιμο γλυκό. Το τελευταίο γλυκό αποτελείται από ένα σοκολατάκι, ένα ζαχαρωτό και ένα λουκούμι. Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο αλλά είναι ένα καλό πιάτο.

Άρα λοιπόν το Hytra από πλευράς γεύσης είναι δυνατό. Έχει όμως καλή σχέση ποιότητας τιμής; Η απάντηση είναι ναι με επιφυλάξεις. Είναι φθηνότερο και καλύτερο εστιατόριο από το Botrini’ s. Από την άλλη το wine pairing στο Hytra δεν είναι κατά τη γνώμη μου καλό, ενώ αντίστοιχα στο CTC το wine pairing είναι εξαιρετικό (αν και είναι λίγο πιο ακριβό εστιατόριο). Άρα λοιπόν το Hytra έχει αρκετά καλή σχέση ποιότητας τιμής άλλα όχι τέλεια.

24 Ιούλ 2016

Επιστρέφω με ένα εστιατόριο από αυτά που θα ήθελα να πηγαίνω πιο συχνά. Στον 7ο στη ταράτσα της Στέγης Τεχνών πια με θέα όλη την Αθήνα και ένα απίστευτο φεγγάρι επισκεφτήκαμε χτες τη Χύτρα.

Ο χώρος είναι υπέροχος, ως προς το γεγονός ότι είναι μια τεράστια ταράτσα με υπέροχη θέα. Πολύ καλή επιλογή και για ένα πότο στο μπαρ και όσους θέλουν κάτι λίγο πιο ήσυχο. Η μόνη μου ένσταση είναι η ανοιχτή κουζίνα. Γενικά δεν είμαι φαν του να τρως με το μάγειρα να σε κοιτάει στα μάτια, αλλά αυτές είναι δικές μου παραξενιές. Επίσης **spoiler alert** ρε παιδιά η Χύτρα έχει πλαστικές καρέκλες! Ωραίες αναπαυτικές ντηζαινάτες πλαστικές καρέκλες (σε κάποια από τα τραπέζια). Πάντως η καρέκλα είναι ότι πρέπει για φαγητό με κουβεντάκι, να πούμε του στραβού το δίκιο. Σε κάποια άλλα τραπέζια είναι Fer Forge και υποθέτω ότι θα είναι εξίσου αναπαυτικά αφού ο κόσμος δεν φαινόταν να βιάζεται να φύγει. Ας πάμε στα του μενού:

Παγκόσμια ημέρα Daquiri χτες και εκτός από το κλασσικό με φράουλα υπήρχε και μια βερσιόν με εσπεριδοειδή, όπως μας ενημέρωσαν. Δεν μπήκαμε στον κόπο, καθώς αποφασίσαμε να πάρουμε κρασί από μια απίστευτη και πολύ εκλεπτυσμένη λίστα που είχε το μαγαζί και πραγματικά η sommelier του μαγαζιού ήταν παραπάνω από εξυπηρετική και έτοιμη να απαντήσει στις ερωτήσεις μας.

Ως εδώ όλα υπέροχα, τα κρασιά και τα cocktail, η θέα, ο χώρος….. όλα αξίζουν. Το μενού, πάρα πολύ μικρό (ότι καλύτερο δλδ) χωρίς φοβερές υπερβολές και με φυσιολογικές τιμές (δύο πάτα με ψάρι, ένα κοτόπουλο, μια μπριζόλα και ένα μοσχαράκι) δύο σαλάτες, μερικά ορεκτικά και τρία επιδόρπια. Για ένα τέτοιο μαγαζί και ειδικά στην καλοκαιρινή του βερσιόν, το μενού είναι εξαιρετικό. Ούτε υπερβολικό, ούτε μειωμένες επιλογές, ποικιλία και αλλά και μια αρμονία, σαν όλα τα πιάτα να είναι σχεδιασμένα ώστε να δένουν μεταξύ τους με κάθε πιθανό συνδυασμό. Πήραμε ένα πολύ ωραίο ορεκτικό με μανιτάρια (γεμιστά με τυρί φέτα και ανθότυρο) και τα δύο κυρίως με το ψάρι. Το δικό μου πιάτο ήταν λαβράκι που συνοδευόταν από κριθαρότο και το άλλο πιάτο ήταν τσιπούρα με φρικασέ. Λοιπόν, οι μερίδες είναι μια χαρά, τα ψάρια ψημένα υπέροχα και φρεσκότατα, η μόνη μου ένσταση ήταν ότι το κριθαρότο ήταν λίγο sticky. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην μείνετε ευχαριστημένοι από τη ποιότητα του φαγητού. Τα σχόλια μου είναι καθαρά υποκειμενικά, και αφορούν το δικό μου γούστο γευστικά.

Τα μανιτάρια ήταν φανταστικά, χωρίς υπερβολές. Για επιδόρπιο πήραμε σοκολατόπιτα με παγωτό, μου άρεσε η απλότητα των επιδορπίων. Είχε σοκολατόπιτα, ραβανί και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι (ίσως μπακλαβά?) με παγωτά, ωραία απλά, ελληνικά και καλοκαιρινά.

Γενικά δεν ξέρω πως θα το πάρει κάποιος, ΝΑΙ δεν είναι εποχές για να δίνεις 23€ για ένα πιάτο με ένα λαβράκι και δύο κουταλές κριθαρότο, το σέβομαι αυτό, αλλά τότε μην πάτε απλά στη Χύτρα ή σε κανένα τέτοιου είδους εστιατόριο. Υπάρχουν πια αρκετά μαγαζιά με προσιτές τιμές και ποιότητα στο φαγητό. Η Χύτρα παραμένει για μένα ένα εξαιρετική γαστρονομική εμπειρία που μπορεί να είναι για 1-2 φορές το χρόνο ή και παραπάνω αν είστε τυχεροί, αλλά αξίζει την αναμονή.

12 Ιουν 2016

Πήγαμε με το μενου του Αθηνοράματος και μείναμε τελειως απογοητευμένοι. Αν εξαιρέσεις τα ορεκτικά και συγκεκριμένα το τσιπς απο σπανάκι που θύμιζε σπανακόριζο και ηταν πολύ ωραίο τα υπόλοιπα πιάτα ήταν απλά κακά.

Το ενα ήταν κόκορας αλλά ουσιαστικά ήταν ένα άσπρο άνοστο φιλέτο στήθος κοτόπουλου. Το άλλο ήταν κατσίκι με μελιτζάνα και αν και λάτρεις του συγκεκριμένου πιάτου το αφήσαμε σχεδόν ανέγγιχτο. Το κομμάτι βασικά μικρά κομματάκια ήταν γεμάτα λίπος και όλο πιάτο απλά τελείως αποτυχία.

Η εξυπηρέτηση κακή κλείσαμε τραπέζι στις 21.15 και φύγαμε στις 1.15 αφού ζητήσαμε πάνω απο 3 φορές το λογαριασμό. Οι σερβιτόροι αν και αρκετοί φαινόντουσαν χαμένοι ενώ όταν παρήγγειλα ένα ποτήρι κόκκινο κρασί απο Ν. Αφρική γιατί θυμόμουνα οτι είδα ένα στον κατάλογο ο σερβιτόρος με ενημέρωσε οτι απο Ν. αφρική έχουν μόνο λευκό. Ζήτησα συγγνωμη και ζήτησα εκ νέου τον κατάλογο οπου είδα το κρασί απο Ν. αφρική που μου άρεσε στα κόκκινα μιας και ήταν Shyraz. Επίσης αν και παραγγείλαμε κρασί στην αρχή πριν το γεύμα περιμέναμε να έρθουν τα πρώτα πιάτα αλλά τα κρασία και παλι όχι. Οταν τελικά ρώτησα το σερβιτόρο για το κρασι μας μας είπε οτι τα είχε ξεχάσει.

Ολα αυτά για να πληρώσουμε 180 αυρώ συνολικά με έκπτωση κιόλας μιας και είχαμε κλείσει το συγκεκριμένο μενού απο τις προσφορές του αθηνοράματος.

21 Φεβ 2016

Επισκεφτήκαμε το εν λόγω εστιατόριο ( 4 άτομα) πριν 1 εβδομάδα. Τα φαγητά κ ο τρόπος σερβιρίσματος ήταν ξεχωριστά... Το πιο εντυπωσιακό σε εμφάνιση ήταν το σπανακόρυζο. Τα πάντα ηταν πολύ νόστιμα.

Τα προσωπικό ήταν πολύ ευγενικό αλλά έχασε εύκολα το ρυθμό του στο σερβις (κάποια στιγμή οι άνδρες της παρέας πήγαν για κάπνισμα κ τελικά σερβιριστήκαμε στο κυρίως πιάτο μετά από τα άλλα 2 τραπέζια που ήταν δίπλα μας κ είχαν έρθει πολύ αργότερα).

Ο χώρος πολύ μοντέρνος κ η μουσική αρκετά απαλή, δίνοντας έτσι τη δυνατότητα για ήρεμη συζήτηση. Το μαγαζί έχει καταπληκτική θέα σε Ακρόπολη κ Λυκαβηττό...

Λεωφ. Συγγρού 107-109, Ν. Κόσμος (Στέγη Γραμμάτων & Τεχνών)

210 3316767, 217 7071118