Καθε μερα ανοιχτα απο τισ 13:00 εως 03:00

Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις
Επιτρέπονται κατοικίδια

02 Φεβ 2016

Το επισκεφθήκαμε Σάββατο βράδυ οικογενειακά. δεν το επιλέξαμε αλλά δεν βρίσκαμε εκείνη την ωρα τίποτα άλλο στη περιοχή. Χωρις να αποτελεί μομφή, το μέσο όρο ηλικίας της πελατειας ήταν 45-55. Ο χώρος τίποτα το ιδιαίτερο. είχε ζωντανή μουσική! φιλότιμη προσπάθεια του κυρίου που τραγουδούσε αλλά μέχρις εκεί! Χωρίζεται σε εσωτερικό χώρο και εξωτερικό ενιαίο, σαν εξωτερική αυλή ακριβώς απέναντι από το δίχορδο!

Η εξυπηρέτηση... δεν εχω λογια! ξέχασαν ότι ήρθαμε. 3 σερβιτόροι για 150 άτομα. δώσαμε την παραγγελία 30 λεπτά αφού ήρθαμε και το τελευταίο κυρίως ήρθε μετά απο μια ωρα. μια πολύπαθη κοκα κόλα που ζήτησα, χρειαστηκε να την ζητήσω 4 φορές για να ερθει!

για το φαγητό, τι να πώ! μέτριο έως χάλια! το ψαρονέφρι που παραγγείλαμε ειχε βαπτιστεί προφανώς έτσι διότι ήταν μπριζόλα λαιμού ανοστη! το αρνάκι στην λαδόκολλα με πατάτες και τυριά ήταν αρνί που είχαν ρίξει από πάνω κρύα τυριά και τηγανητές πατατες! η χωριάτικη πρέπει να ειχε ηλιέλαιο ή τέλος πάντων έσχατης γεύσεως ελαιόλαδο και δεν ειχε ουτε κρεμμύδι. το μόνο ωραίο ήταν η τυροκαυτερή και το κρασάκι. Για 2 σαλάτες 1 ορεκτικό μια τυροκαυτερή 3 κυρίως και 0,5 κιλπο κρασί με μια κοκα κόλα, 65 ευρώ!

δεν υπάρχει περίπτωση να περάσω ξανα ούτε απ΄έξω!
Συγνώμη για την αυστηρότητα, αλλά ήταν απογοητευτικότατο!

22 Νοε 2016

Λοιπόν νοιώθω την υποχρέωση να γράψω λίγες γραμμές για ένα πολύ καλό μαγαζί που επισκεφτήκαμε μετά από σύσταση φίλων μας.
Ο χώρος είναι πολύ ωραιος με ωραία χρώματα και πολύ καθαρός. Μας υποδέθηκαν με πολύ ζεστό τρόπο κάνοντας μας να νοιώσουμε ότι γνωριζόμαστε πολύ καιρό και τώρα.
Στο φαγητό διαβάζοντας τον πλούσιο κατάλογο αποφασίσαμε εγώ και η παρέα μου 6 άτομα να δοκιμάσουμε ξοδεύοντας περίπου 14Ε το άτομο.
Οι μεζέδες ήρθαν μαζί με τις σαλάτες στη μέση κολοκυδοκεφτέδες, τυροπυτάκια, φλογέρες, κοντοσούβλι και κοκορέτσι.
Συμπληρώσαμε 2 πιάτα με (κεμπάπ πολίτικο ) και μπριζολάκια χοιρινά. Μαζί με 1/2κιλο μοσχοφίλερο και όντως πληρώσαμε στο τέλος 14Ε το άτομο. Στο τέλος μας κέρασαν δικά τους γλυκά, το συστήνω και θα το ξαναεπισκεφθώ.

29 Φεβ 2016

Το μεζεδοπωλειο αυτό το έχω επισκεφθεί αμέτρητες φορές με πιο πρόσφατη την περασμένη Παρασκευή19 Φεβρουαριου 2016, με κάποιους φίλους μου...

Η γενική αίσθηση που μου άφησε για μια ακομη φορά είναι άκρως θετική!
Το φαγητό είναι εξαιρετικής ποιότητας, καθώς όλα τα υλικά ειναι φρέσκα(κρέατα, ψάρια, σαλατες, πατάτες, πίτες, σάλτσες, μαγειρευτά) με κάποιον βαθμό προπαρασκευής για λόγους οικονομίας χρόνου. Οι μεριδες ειναι χορταστικες.. Το μαγαζί διαθέτει χύμα κράσι αλλα και παραδοσιακά ελληνικά ποτά(τσίπουρο, ούζο) που με τον συδυασμό με μεζέδες μπόρει να προσφέρει μια χαλαρή βραδιά σε όσους δεν θέλουν να φάνε πολύ...

Το σερβίς εξαιρετικό και ευγενικο με ολους τους πελατες, με προσιτό χαρακτήρα που αναπόφευκτα οδηγεί σε δημιουργία προσωπικής σχέσης πάντα στο πλαίσιο τήρησης της σχέσης πελάτη και προσωπικού δυναμικού! Ο χώρος ζεστός και φιλοξενος!

Οι τιμές ανταποκρίνονται στην οικονομική πραγματικότητα, μάλιστα θα έλεγα οτι είναι πιο χαμήλες απ'οτι θα περίμενε κανείς βάση της ποιότητας και της ποσότητες του φαγητού.

Σημαντικό κρίνω εδω να σημειώσω οτι είμαι φοιτητρια και συνεπώς το μαγαζί προσφέρεται για όλες τις ηλικίες.. Οπότε θα πρότεινα σε όλους να το επισκευτούν!!!

20 Φεβ 2016

Επισκέφθηκα το συγκεκριμένο εστιατόριο με την οικογένεια μου Σάββατο βράδυ. Δεν θα σταθώ στην εξυπηρέτηση η οποία ουσιαστικά ήταν πολύ κάτω του μετρίου. Η αλήθεια είναι ότι οι τρεις σερβιτόροι δεν μπορούσαν εκ των πραγμάτων να εξυπηρετήσουν τα τραπέζια που ήταν γεμάτα.

Ως αποτέλεσμα ήταν να έρθει το ένα ορεκτικό και η σαλάτα 45 λεπτά μετά την παραγγελία. Το επόμενο πιάτο (το ένα από τα τρία ήρθε μετά από 15 λεπτά) και τα άλλα ακολούθησαν μετά από 10-15 λεπτά το κάθε ένα. Φάγαμε, που λέει ο λόγος, με την σειρά και ανεξάρτητα ο ένας από τον άλλο.

Αυτό που με ενόχλησε ιδιαίτερα ήταν ότι το τρίτο κύριο πιάτο (κοντοσούβλι χοιρινό) το οποίο πραγματικά δεν τρώγωνταν και επιστράφηκε.

Το δεύτερο ορεκτικό δεν ήρθε ποτέ και όταν το ζητήσαμε μας έφεραν ένα άλλο (μάλλον ότι είχαν έτοιμο: spring rolls αντί φλογέρες).

Όλα τα παραπάνω καταδυκνείουν κακή ποιότητα μάνατζμεντ και καθόλου σεβασμό στους πελάτες. Ειδικά σε περιόδους κρίσης όπου τα χρήματα δεν περισσεύουν σε κανέναν θα περίμενες τουλάχιστον περισσότερη ευθύνη.

Λυπάμαι για την κακή κριτική καθώς με ενδιαφέρει τα συνοικιακά μαγαζιά να ανθούν ειδικά σε μια περιοχή που υποβαθμίζεται συνεχώς αλλά αυτό πρέπει να είναι πρωτίστως μέλημα των καταστηματαρχών. Πως θα σας στηρίξουμε κατά αυτόν τον τρόπο?

Με κάθε ειλικρίνεια

28 Δεκ 2015

Είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στη διαδικασία να γράψω αρνητική κριτική για μαγαζί. Είχα όμως την ατυχία να βρεθώ με την οικογένεια μου παραμονή Χριστουγέννων. Σταθερό μενού που όσο μπόρεσα να δοκιμάσω ήταν μέτριο.
Μπήκαμε στο χώρο περίπου 10:15. Σερβιρίστηκε η σαλάτα και τα ορντέβρ περίπου στις 11:30 και κατά τις 12:10 που πλέον είχε εξαντληθεί η υπομονή μας ζητήσαμε λογαριασμό για να φύγουμε.

Αποτέλεσμα μας έφεραν στην έξοδο το κυρίως πιάτο σε πακέτο.
Μας χάλασε όλη η διάθεση και ευχαρίστως θα το σύστηνα προς αποφυγή.