Τα Palmie bistro αποτελούν μία καθημερινή πρόταση για φαγητό, καφέ και ποτό. Τα Palmie bistro είναι καφέ-εστιατόρια για κάθε ώρα, για κάθε μέρα, για όλη μέρα. Είναι το σημείο συνάντησης. Ιδανικά για ένα γρήγορο καφέ πριν τη δουλειά ή μετά τα ψώνια, για ένα απολαυστικό σνακ, για κουβέντα με φίλους, για επαγγελματικές συναντήσεις, για ένα ελαφρύ και υγιεινό γεύμα το μεσημέρι, για ένα δείπνο, για ποτό. Έχουν ποιότητα στη γεύση, ευγενικό και γρήγορο σέρβις και προπάντων προσιτές τιμές.

Στα Palmie bistro, τη μεγαλύτερη ελληνική αλυσίδα στο είδος της, κάθε πελάτης απολαμβάνει υψηλή ποιότητα φαγητού, ποτού & υπηρεσιών σε προσιτές τιμές και σε περιβάλλον που αναδεικνύει την αισθητική και το χαρακτήρα κάθε καταστήματος του Ομίλου.

Palmie bistro
κάθε ώρα, κάθε μέρα, όλη μέρα…συναντηθείτε!

23 Ιαν 2016

Επισκέφτηκα το κατάστημα Palmie bistro που είναι στην πλατεία του Κάραβελ στις 18 Ιανουρίου 2016. Ήμασταν 4 άτομα και με το που μπήκαμε ο σερβιτόρος μας καλωσόρισε και ήταν πολύ ευγενικός.

Καθίσαμε σε ένα τραπέζι που από την μια είχε καναπέ και από την άλλη καρέκλες και αμέσως μας σερβίρανε το νερό.
Θέλαμε να φάμε και είδαμε ότι έχουν αλλάξει τον κατάλογο από προηγούμενη επίσκεψη μου και έχουν προσθέσει και νέες γεύσεις.
Ο σερβιτόρος πολύ ευγενικός και χαμογελαστός και όταν τον ρώτησα τι μου προτείνει για ζυμαρικό που ήθελα να φάω. γνώριζε τον κατάλογο και που έδωσε κάποιες προτάσεις χωρίς να μου πει (όπως λένε σε άλλα εστιατόρια δες τον κατάλογο). Έτσι αποφάσισα να φάω τις πέννες Giorgio.

Πήραμε μια σαλάτα κρητική και ένα Chicken Sticks για πρώτο τα οποία ήρθανε πολύ γρήγορα από την ώρα που δώσαμε την παραγγελία και αυτό ήταν πολύ καλό γιατί όλοι πεινάγαμε αρκετά.
Η σαλάτα αρκετά μεγάλη, ωραία φέτα και το παξιμάδι ήταν όπως έπρεπε. Τα Chicken Sticks ήταν κοτοπουλάκια παναρισμένα με πατάτες τηγανιτές και μια σος με βάση την μαγιονέζα και λίγο μουστάρδα από ότι κατάλαβα. Ήταν ζεστά τα κοτοπουλάκια και πολύ γευστικά.

Μόλις τελειώσαμε τα πρώτα αμέσως μας μαζέψανε τα πιάτα και ήρθαν τα κυρίως.
Εγώ όπως είπα είχα πήρα το ζυμαρικό που είναι πέννες Giorgio. Τα ζυμαρικά ήρθανε και αχνίζανε και ήτανε ζεστά και πολύ γευστικά και η μερίδα πολύ μεγάλη. Οι υπόλοιποι παραγγείλανε μια μπιφτέκια ανατολής, ένα bistro burger και μια τορτίγια Los Amigos. Όλοι τα καθαρίσαμε τα πιάτα και μας άρεσαν πάρα πολύ. Δοκίμασα και εγώ λίγο από τα μπιφτέκια ανατολής και ήτανε φανταστικά με το γιαουρτάκι το μπιφτέκι την κόκκινη σάλτσα και την πιτούλα ο συνδυασμός ήταν φοβερός, την επόμενη φορά αυτό θα πάρω.

Μόλις τελειώσαμε μας μαζέψανε αμέσως τα πιάτα και μας φέρανε και μας κεράσανε μαστίχα και λουκουμάκια. Έξυπνη κίνηση εκ μέρους τους και ποιοτικά τα προϊόντα.
Σίγουρα θα ξαναπάω και η εξυπηρέτηση και το φαγητό άριστο

02 Φεβ 2016

Το φαγητό εξαιρετικό και πάνω απ'όλα καθαρό! (όταν βλέπω εστιατόρια που λάμπουν από καθαριότητα νιώθω ασφάλεια για να φάω σε αυτά). Το σημείο πολύ βολικό καθώς είναι πολύ κοντά στο μετρό του Ευαγγελισμού και το οτι είναι πάνω σε πλατεία νιώθεις οτι ξεφεύγεις από τη βαβούρα της Αθήνας.

Παραγγείλαμε ένα από τα καινούργια τους πιάτα, το μπιφτέκι σχάρας με ελιά (αρχικά μπράβο τους για την πρωτοτυπία και κατά δεύτερον μπράβο τους για τη γεύση! ) και κεφτέδες λαχανικών, πολύ νόστιμοι και αυτοί. Επίσης, μας έκανε πολύ θετική εντύπωση το μέγεθος των μερίδων που ήταν εντυπωσιακό αν σκεφτούμε ότι μιλάμε για μερίδες εστιατορίου και όχι σπιτικές. Πραγματικά value for money.

Το προσωπικό φιλικό και εξυπηρετικό, δεν είχαμε κάποια καθυστέρηση ή οτιδήποτε άλλο.
Το συστήνω ανεπιφύλακτα!

Ιοφώντος 29-31, Παγκράτι

210 7241356, 210 7258826

ΑΡΧΟΝΤΙΚΟΝ
Κάθε Τετάρτη όσο φας.....
Μουσικά Μεζεδ/λεία
Περιστέρι