Τα Palmie bistro αποτελούν μία καθημερινή πρόταση για φαγητό, καφέ και ποτό. Τα Palmie bistro είναι καφέ-εστιατόρια για κάθε ώρα, για κάθε μέρα, για όλη μέρα. Είναι το σημείο συνάντησης. Ιδανικά για ένα γρήγορο καφέ πριν τη δουλειά ή μετά τα ψώνια, για ένα απολαυστικό σνακ, για κουβέντα με φίλους, για επαγγελματικές συναντήσεις, για ένα ελαφρύ και υγιεινό γεύμα το μεσημέρι, για ένα δείπνο, για ποτό. Έχουν ποιότητα στη γεύση, ευγενικό και γρήγορο σέρβις και προπάντων προσιτές τιμές.

Στα Palmie bistro, τη μεγαλύτερη ελληνική αλυσίδα στο είδος της, κάθε πελάτης απολαμβάνει υψηλή ποιότητα φαγητού, ποτού & υπηρεσιών σε προσιτές τιμές και σε περιβάλλον που αναδεικνύει την αισθητική και το χαρακτήρα κάθε καταστήματος του Ομίλου.

Palmie bistro
κάθε ώρα, κάθε μέρα, όλη μέρα…συναντηθείτε!

09 Νοε 2018

Την προηγούμενη Πέμπτη, πήγα στα Palmie bistro για βραδινό με δυο φίλες μου.
Το μαγαζί μου έκανε από την αρχή καλή εντύπωση. Ωραία διακοσμημένο με άνετα τραπέζια, με όχι υπερβολικό κόσμο, που να μην μπορείς να καθίσεις και να σε ενοχλεί η βαβούρα. Ήταν ωραίο το περιβάλλον και ευχάριστο.

Επίσης οι σερβιτόροι ήταν πολύ ευγενικοί, μας καλώς όρισαν και μας βοήθησαν στην επιλογή του τραπεζιού που θα καθόμασταν.

Ανάμεσα στις πολλές επιλογές που είχε το μενού σε σαλάτες, μακαρόνια και μπεργκερ, πήραμε η καθεμιά μας, από ένα μπέργκερ.

Ένα κουικι μπέργκερ με μπιφτέκι κοτόπουλου, ένα κέφι μπέργκερ με μπιφτέκι γαλοπούλας και ένα μπιστρό μπέργκερ με μπιφτέκι από μοσχαρίσιο κιμά.

Και τα τρία μπέργκερ ήταν πολύ καλά. Σωστά ψημένα μπιφτέκια, ωραία τα ψωμάκια τους, ωραία τα άλλα υλικά που περιείχαν, και νόστιμες τηγανιτές πατάτες που τα συνόδευαν.
Στο τέλος πήραμε και ένα παγωτό σάντουιτς των 2 τεμαχίων για να το μοιραστούμε. Και αυτό ήταν εξαιρετικό. Οι τιμές τους ήταν σε λογικά επίπεδα.

Μείναμε πολύ ικανοποιημένες και για το περιβάλλον του μαγαζιού και για την εξυπηρέτηση και για τα πιάτα του. Θα ξαναπάμε σίγουρα.

26 Οκτ 2018

Όπως έλεγε και η γιαγιά μου, το πρωί τρώγε σαν βασιλιάς, το μεσημέρι σαν πρίγκιπας, και το βράδυ σαν ζητιάνος...

Ακολουθώντας την συμβουλή της, την περασμένη εβδομάδα, ένα ωραίο πρωινό, κατευθύνθηκα προς το Παγκράτι για να φάω σαν βασιλιάς στα Palmie bistro.

Είχα δει παλαιότερα τον κατάλογο του πρωινού τους, και ήθελα καιρό να πάω να τον δοκιμάσω. Γενικά ο κατάλογος είχε από τυρόπιτα και αυγά μάτια μέχρι ολοκληρωμένα πρωινά, δηλαδή συνδυασμό καφέ και φαγητού (πχ ομελέτα).

Εγώ διάλεξα από τον κατάλογο, το πρωινό continental που είχε τσάι (θα μπορούσα να επιλέξω και γάλα ή καφέ φίλτρου), φυσικό χυμό πορτοκάλι, δυο φέτες ψωμί του τοστ με βούτυρο και μέλι και μωσαϊκό σοκολάτας.

Η τιμή για όλα αυτά ήταν 8,20€!

Ήταν ένα τέλειο πρωινό για να ξεκινήσω την μέρα μου!

28 Αυγ 2018

Ημέρα Πέμπτη, μετά τη δουλειά με 2 συναδέλφους κάτσαμε στα Palmie bistro για να φάμε και να ξεφύγουμε λίγο από το κλίμα του γραφείου. Έχω ξανακάτσει στο μαγαζί το οποίο σου προσφέρει καλό φαγητό, καλό καφέ και η ατμόσφαιρά είναι πάντα ευχάριστη.

Αποφασίσαμε να μην πάρουμε η καθεμία από ένα πιάτο, αλλά να βαλουμε στη μέση διάφορα πιάτα ώστε να τσιμπάμε.

Πήραμε σαλάτα πρινς, μπουρεκάκια με τυρί φέτα και μέλι, πατάτες του σεφ, φιλετάκια κοτόπουλο σχάρας, κεφτεδάκια λαχανικών και κεφτέσι κοτόπουλο.

Όλα τα πιάτα ήταν πολύ καλά και από θέμα γεύσης και από θέμα υλικών.

Πιο συγκεκριμένα
Σαλάτα Πρινς: Πράσινη σαλάτα με μπέικον, καρύδια, κρουτόν, τυρί τριμμένο και σως. Τιμή 7,40€
Μπουρεκάκια: Τηγανισμένη φέτα σε χωριάτικο φύλλο και μέλι. Πεντανόστιμα! Τιμή 4,20€
Πατάτες του σεφ: Πατάτες ροδέλες με κρέμα γάλακτος, πάπρικα και τυρί τριμμένο. Τιμή 4,80€
Φιλετάκια κοτόπουλο σχάρας: Φιλετάκια κοτόπουλο με πράσινη σαλάτα 9,50€
Κεφτεδάκια λαχανικών: Κεφτεδάκια που σερβίρονται με πράσινη σαλάτα και ντοματίνια. Τιμή 7,80€
Κεφτέσι Κοτόπουλο: Κεμπάπ κοτόπουλο με πίτες και πατάτες. Τιμή 7,70€

Όλα τα πιάτα ήταν πολύ καλά σε ποιότητα και ποσότητα! Μας άρεσαν πολύ! Οι τιμές πολύ οικονομικές και καλές για τα πιάτα που μας πρόσφεραν.

Μείναμε πολύ ικανοποιημένες

30 Ιούλ 2018

Καλή καφετέρια, αλλά και καλό εστιατόριο. Είναι σε καλή τοποθεσία και βλέπει την πλατεία Κάραβελ. Έχω πάει και πρωί για καφέ αλλά και μεσημέρι για φαγητό.

Όσα πιάτα τους έχω δοκιμάσει είναι νόστιμα και σε μεγάλες μερίδες. Οι καφέδες τους κι αυτοί καλοί. Το πρωί μαζί με τον καφέ σου σε κερνούν τυρόπιτα ή μπουγάτσα. Επιπλέον, ο κατάλογός τους περιέχει ροφήματα και γλυκά.

Οι τιμές είναι προσιτές. Το προσωπικό πάντα ευδιάθετο και η εξυπηρέτηση άμεση.

20 Ιούλ 2018

Ήξερα την αλυσίδα των Palmie bistro, αλλά δεν είχε τύχει να πάω ποτέ σε κάποιο από τα μαγαζιά. Το προηγούμενο ΣΚ όμως θέλοντας με την γυναίκα και τα 2 μου παιδιά να φάμε έξω, σκέφτηκα να πάμε στα Palmie bistro στο συγκεκριμένο μαγαζί του Παγκρατίου. Το μαγαζί είναι γωνιακό με τραπεζάκια μέσα κι έξω, στην πλατεία Κάραβελ.

Πήραμε μια σαλάτα Μιμόζα για τη μέση και 4 πιάτα. Εγώ επέλεξα τα μπιφτέκια γαλοπούλας με πράσινη σαλάτα, η γυναίκα μου (γνωστή λάτρης των μακαρονιών) μια τζιορτζιο μακαρονάδα, η κόρη μου το κοτόπουλο μπιστρό και ο γιός μου σνιτσελ κοτόπουλο με τηγανιτές πατάτες. Όλα τα πιάτα είχαν μεγάλες μερίδες- άκρως χορταστικά και νόστιμα.

Όλοι ευχαριστηθήκαμε από φαγητό, και ειδικά τα παιδιά μου καταενθουσιάστηκαν!

Οι τιμές λογικές για τις μερίδες και την ποιότητα των πιάτων. Τώρα που κάναμε την αρχή σίγουρα θα ξαναπάμε!