Simple Flavouring Satisfaction...

Δευτέρα - Κυριακή: 16:30 μ.μ. - 00:30 π.μ.

Κάνει delivery
Φιλικό προς χορτοφάγους
Take away
Υπάρχει εξωτερικός χώρος
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις

01 Οκτ 2015

Κάποτε που είχαμε λεφτά παραγγέλναμε τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα delivery και μια φορά το διμηνο πηγαίναμε κι απο εκεί.

Το καλύτερο sushi που κυκλοφορεί στην Αθήνα χωρίς συζήτηση.
Αρκετά ακριβό όμως και δεδομένης της κατάστασης θα μπορούσαν να ρίξουν τις τιμές.

Όλα τα inside out καταπληκτικά ειδικά το salmon skin.
Ο χώρος πολύ όμορφος και ζεστός και το service πολύ καλό.
Ελπίζω κάποια στιγμή σύντομα να το επισκεφτούμε ξανά.

25 Αυγ 2014

To sushi ετσι κι αλλιως μ αρεσει πολυ. Αυτο το μαγαζι ομως το λατρεψα. Εχει πολλες πολλες γευσεις και με αφησε εντυπωσιασμενη. Η αυλη του ειναι το αγαπημενο μου σημειο του μαγαζιου (μαλλον γιατι πηγα καλοκαιρι) και σιγουρα θα ξαναπαω. Ολα τα βρηκα τελεια και οι τιμες κανονικες.

22 Αυγ 2014

Έχω πάει αρκετές φορές στο εστιατόριο και σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Φαγητό: όσες φορές έχω πάρει κάποιο ορεκτικό ή σαλάτα δεν μου άρεσε. Γι αυτό πλέον όποτε πάω παίρνω διάφορα shushi και ένα μπουκάλι κρασί. Έχει μεγάλη ποικιλία από rolls και δύσκολα θα σας απογοητεύσει κάποιο αν σας αρέσει η συγκεκριμένη κουζίνα. Παραβλέποντας ότι δεν μου άρεσαν τα ορεκτικά θα βάλω 4 γιατί μπορεί να είναι υποκειμενικό το θέμα.

Εξυπηρέτηση μία χαρά. Δεν είχαμε ποτέ κάποιο παράπονο. γιατί όχι 4.
Ο χώρος μέσα είναι αρκετά minimal και διακριτικός. Έχει έναν πολύ μικρό κήπο(αυλή που χωράει νομίζω λιγότερα από 15 τραπέζια. Τον έχει εκμεταλλευτεί όσο καλύτερα μπορεί νομίζω. Θα βάλω 3.

Γύρω στα 70-80 ευρώ τα 2 άτομα με κρασί. Αν κανείς υπολογίσει την περιοχή, και την ατμόσφαιρα του μαγαζιού, είναι fair deal.

15 Αυγ 2014

Πολυ ωραιο μαγαζι στην αγαπημενη μου περιοχη. Οι τιμες ειναι λιγο τσιμπημενες αλλα υποτιθεται πας για σουσι στο κεφαλαρι οποτε μη περιμενετε κ 2 ευρω το καθε πιατακι!

Παιρνουμε κλασικα california maki σαλατα καβουρι, ρυζακι, χελι πολλες φορες αν κ σιχαινομουν στην αρχη κ γενικα αν κ δε τρελαινομαι για ψαρια κ με πειραζουν ποτε δεν εχω παθει κατι εκει! Το συνιστω για μια δυο φορες!! Ισως κ παραπανω!

18 Φεβ 2014

Αναμφισβήτητα το καλύτερο sushi των Αθηνών!

Σέρβις: άμεσο και εξυπηρετικότατο

Φαγητό: γεύσεις παραδείσου με ολόφρεσκα υλικά που σου γαργαλάνε τον ουρανίσκο

Περιβάλλον: λιτό και απέριττο με μία αίσθηση χαλάρωσης

Τιμές: χαμηλές γενικά για αυτό που προσφέρουν

Αυτό που με κυρίευσε ιδιαίτερα είναι ο σεβασμός προς τον πελάτη, κάτι που με κάνει να πιστεύω ακράδαντα πως το περιστατικό του χρήστη whoper ήταν καθαρά κάποιο λάθος το οποίο και είμαι σίγουρη πως σαν επαγγελματίες δε θα το αμελήσουν!
Αξίζει 10´

Συγχαρητήρια Square Sushi! Keep up the good job!

17 Φεβ 2014

Εξαιρετικό φαγητο με απίστευτες γεύσεις και καταπληκτική ατμόσφαιρα. Το σέρβις πάντα γρήγορο και πρόθυμο να εξυπηρετήσει και να λύσει οποιαδήποτε απορία.

Η ποιότητα, 10 με τόνο!! Πάντα σταθερή. Έχω επισκεφθεί εκατοντάδες φορές την τελευταία δεκαετία χωρις ποτε κανένα πρόβλημα. Και το καλύτερο ότι συνέχεια εμπλουτίζει το κατάλογο με νέες γεύσεις και δημιουργίες.

Το συστήνω ανεπιφύλακτα!!! Το μόνο μείον ειναι ότι δεν βρίσκεις πάντα τραπέζι.

13 Φεβ 2014

Έχω επισκεφθεί το square sushi 2-3 φορές. Όλες τις φορές το φαγητό ήταν εξαιρετικό.

ΘΕΤΙΚΑ:

> ΧΩΡΟΣ: Απλό μαγαζί για τέτοια κουζίνα. Λιτός χώρος και μικρός. Πολύ άνετα τραπέζια όμως. Απαιτείται κράτηση γιατί ακόμη και τις καθημερινές είναι πλήρες.

> ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ: Το προσωπικό εξυπηρετικότατο και πολύ ευγενικό. 3 άτομα για έναν τέτοιο χώρο υπερκαλύπτουν τις ανάγκες των πελατών.

> ΦΑΓΗΤΟ: Το καλύτερο σούσι που έχω δοκιμάσει. Πολύ καλη ποιότητα, ωραίες γεύσεις και τεράστιος κατάλογος. Οι τιμές ξεκινούν απο πολύ χαμηλά για μια τέτοια κουζίνα.

Γενικά πολύ ευχαριστημένος όλες τις φορές που το έχω επισκεφθεί εκτός απο την τελευταία (μια εβδομαδα πριν)...

ΑΡΝΗΤΙΚΑ:

Ζητώντας τον λογαριασμό, η κοπέλα μας έφερε δυο αποδείξεις. Δεν έδωσα σημασία στην αρχή. Αλλά αφού πληρώσαμε, είπα να ρίξω μια δεύτερη ματιά στην απόδειξη και συγκεκριμένα στην ώρα. Με κράτηση στις 22.00, η απόδειξη κομμένη στις 20.50, ύψους περί τα 45€. Η δεύτερη απόδειξη κομμένη στην ώρα της αλλά συμπληρωματική της άλλης, περί τα 10€. Ήμουν έτοιμος να κάνω θέμα αλλά σεβάστηκα την παρέα μου.

Και έπειτα από αυτή την αντιμετώπιση, όσο καλό σουσι και να έχει, δεν θα το προτιμήσω ξανά καθώς δεν μου αρέσει η πονηριά και η αισχροκέρδεια εις βάρος μου.

Κατα τ' άλλα είναι ενα πολύ καλό μαγαζί με πολύ καλό φαγητό.

30 Νοε 2013

1) Ποιότητα: Μέτρια ποιότητα, πήραμε πλατό με nigiri και maki, το ψάρι φρέσκο (πως αλλιώς άλλωστε) αλλά κάτι στην γεύση πιθανώς το ρύζι και η αναλογία του ξυδιού ή wasabi δεν ήταν όπως θα έπρεπε.

2)Σέρβις: Μέτριο, διότι το πλατό που παραγγείλαμε είχε άλλες γεύσεις από αυτές που ήρθαν και ο σερβιτόρος δεν μπήκε καν στον κόπο να μας το εξηγήσει ούτε να μας ρωτήσει εάν συμφωνούμε!! Αφότου ήρθε το πλατό τον φωνάξαμε και ρωτήσαμε εαν ήταν αυτό που παραγγείλαμε. Μας ενημέρωσε λοιπόν τότε ότι βάζουν ότι ψάρι έχουν φρέσκο και για αυτό κάποια κομμάτια δεν είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό που βλέπουμε στον κατάλογο!!!

3)Διαμόρφωση χώρου: Είναι μικρό και λιτό. Κανένα πρόβλημα. Κάποια τραπεζια εχουν και έναν ενιαίο καναπέ. Χρήζει συντήρησης. Κάθε φορά που κουνιόταν ή καθόταν κάποιος κουνιόμουν και εγω επίσης!

4)Τιμές: Για 2 άτομα, πλατό με 10 κομμάτια nigiri και 3 maki (18 κομμάτια), 2 amstel, 1 σακε 250ml και ενα σουφλέ σοκολά με παγωτό, σύνολο 82 ευρώ, πολύ ακριβό για τις ποσότητες που σερβίρει

Συμπέρασμα: Μου άρεσε ιδιαίτερα η τοποθεσία, αλλά θεωρώ απαράδεκτο το σερβις- εξήγησα πιό πάνω - και έπειτα τις τιμές για την ποσότητα σούσι που προσφέρουν αλλα΄και για το σάκε, αν δεν κάνω λάθος τα 250 ml τα χρεώνουν 10ευρώ και κάτι ψιλά. Χαίρομαι που βάζουν ότι φρέσκο ψάρι έχουν αλλά μήπως να με ενημερώσουν για το τι ψαρι θα φάω και τι όχι? Μήπως κάτι από αυτά δεν μου αρέσει? Μήπως πρέπει να σεβόμαστε τον πελάτη?

13 Ιούλ 2013

Το φαγητό του πολύ καλό. Αλλά δεν χόρτασε κανένας μας.
Ο χώρος μικρός. Προσοχή πρέπει να κλείσεις.

4 άτομα πληρώσαμε 100 ευρω με κρασί.
Θα πήγαινα πάλι λόγω του καλού του φαγητού.

03 Δεκ 2012

Πήγαμε Τετάρτη 21 Νοεμβρίου 2012.
4 άτομα. Η κράτηση είναι απαραίτητη αφού ο χώρος είναι μικρός.
Πήραμε συνολικά 28 μάκι, 4 νιγκιρι, 1 ταρτάρ σολωμού, 2 σούπες, 2 σάκε και 1 μπύρα.
σύνολο 110 ευρώ.

Το φαγητό ήταν πολύ καλό. Το ταρτάρ εξαιρετικό. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
Όπως και κάτι μακι που είναι inside out (δε θυμάμαι ποια ήταν ακριβώς αλλά ήταν τέλεια). Οι σούπες όχι κάτι το φοβερό.( η μια ήταν η κλασσική miso και η άλλη με μανιτάρια).

Στην παρέα ήμασταν ένα ζευγάρι που τρώει φανατικά σούσι και θεωρεί το μαγαζί από τα καλύτερα, εγώ που είχα φάει άλλη μια φορά αλλού (δεν ειχα ενθουσιαστεί) και ένας που δοκίμαζε πρώτη φορά. Το προτείνω λοιπόν σίγουρα για κάποιον που πρώτη φορά τρώει sushi. Μπορεί να διαλέξει πολλά και διαφορετικά και θα βρει σίγουρα κάποια που θα του αρέσουν.
Εμείς θα ξαναπάμε σίγουρα.

Δηληγιάννη 56, Κεφαλάρι

210 8081881 - 210 8081512