Ειδίκευση σε μπριζόλες και παϊδάκια. Κυριακή μόνο μεσημέρι.

13 Νοε 2014

Επίσκεψη 12 ατόμων, με κράτηση φυσικά, σε ημέρα αργίας τον Οκτώβριο.
Το μαγαζί φουλ γεμάτο και παραδόξως, άκαπνο! (+++).

Παραγγελία, γρήγορη και ακριβής, το σέρβις φιλότιμο κι ευγενικό αλλά απολύτως ελλιπές για τόσο κόσμο. 2 παλικάρια, (της οικογένειας;) που έτρεχαν (ασταμάτητα) και δεν έφταναν... Τα πρώτα (ορεκτικά, σαλάτες κλπ. ) ήρθαν πολύ γρήγορα, αλλά τα κρέατα μετά από 1+ ώρα. ΟΚ, αυτά παθαίνεις όταν βγαίνεις σε ημέρα αργίας...

Μιλώντας για κρέατα, τα θυμάμαι και μου τρέχουν τα σάλια. Μοσχαρίσιες, χοιρινές και φιλέτο(!), όλα ψημένα ά-ψ-ο-γ-α. Πολύ μεγάλο συν στον ψήστη που δεν έχασε τη μπάλα με τόσο κόσμο - έσβησε τη μεγάλη καθυστέρηση έτσι. Το (μεγάλο) πλην πάει στα μπιφτέκια. Με τίποτε δεν "κόλλαγαν" δίπλα στα υπόλοιπα κρεατικά. Εκεί οφείλεται το -1/4 στην ποιότητα φαγητού.

Συμβουλή: Διόρθωση ή αφαίρεση από τον κατάλογο, αλλιώς είναι κρίμα.

Άκαπνο είπα; Τελειώνοντας το φαγητό τους, τα (λίγα) χαρμάνια άναψαν τις τσιγαρούμπες τους μέσα μη σεβόμενοι όλους τους υπόλοιπους και τα παιδιά (που ήταν πολλά) στον θεόκλειστο χώρο, τη στιγμή μάλιστα που αρκετοί έβγαιναν έξω για να καπνίσουν! Δεν καταλαβαίνω αυτούς τους καταστηματάρχες που επιτρέπουν (στους πολύ λίγους, όπως σ' αυτήν την περίπτωση) να "διώχνουν" τους πολλούς (τελειώνει κι αυτή η δικαιολογία σιγά-σιγά... )

Η μπάλα χάθηκε στο λογαριασμό, όπου μας έφεραν δελτία παραγγελίας άλλων τραπεζιών και με τα πολλά, διόρθωσαν το τελικό ποσό τρεις φορές.

Είναι σίγουρο ότι θα ξαναεπισκεφτώ την ταβέρνα αυτή, υπό καλύτερες συνθήκες (καθημερινή), όντας σίγουρος ότι θα έχω διαφορετική εμπειρία (ελπίζω όχι στο κρέας! ). Θα επανέλθω.

17 Σεπ 2014

Πραγματικά έχει χάσει την ποιότητα που είχε στο παρελθόν. Απλά κατέληξε σε μια απλή ταβέρνα. Αφήστε που το περιβάλλον του είναι μιας άλλης εποχής.

Το μπιφτέκι του ήταν σαν να ήταν τυποποιημένο (βγαλμένο από φόρμα). Η σταβλίσια ήταν πολύ μικρή, στεγνή και απρόσωπη. Μόνο η χοιρινή ήταν γευστική. Το λουκάνικο ήταν πολύ λίγο (ως προς την ποσότητα) και χωρίς καμία ιδιαίτερη γεύση. Οι πατάτες ήταν φρέσκιες και χοντροκομένες.

22 Ιουν 2014

Για τους λατρεις των κρεατικων στα καρβουνα ειναι ιδανικο. O χωρος μεσα πολυ κλασικος κι αδιαφορος. Εξω καθεσαι πιο ευχαριστα αν και αυτο που θα σε κανει να ξαναπας στα σιγουρα ειναι το πολυ καλο-νοστιμο-ποιοτικο φαγητο.

Για οσους λατρευουν τα κρεατικα βεβαια, το ξαναλεω. Εξαιρετικα ψημενα και πεντανοστιμα, πατατες τηγανιτες φρεσκιες, σαλατουλα.... κλασικο τραπεζι. Εχω παει πολλες φορες και θα ξαναπαω.

11 Απρ 2013

Μια κλασσικη ταβερνα στην μέση του πουθενά την οποία σε καμμια περίπτωση δεν μπορείς να ανακαλύψεις τυχαία. Ετσι λοιπόν και εγω μετα απο πρόσκληση φίλου ένα βράδυ καθημερινής βρέθηκα εκει.

Ο χωρος ο εσωτερικός δεν λέει τίποτα απολύτως σε αντίθεση ο εξωτερικός χωρος ειναι καλύτερος για τα ζεστα βραδυα του καλοκαιριού.

Το μενου αυστηρά για κρεατοφαγους με σπεσιαλιτέ την σταβλισια μπριζολα. Δοκιμασαμε και τις σαλάτες, τις φρέσκιες πατάτες του και διάφορες αλοιφές όπως τζατζίκι, τυροσαλατα κτλ. Ολα πραγματικα ήταν σε φυσιολογικές μερίδες και πολυ νόστιμα,

Η εξυπηρέτηση στο μαγαζι ήταν άψογη αλλα η αλήθεια ειναι ότι ήμασταν μόνο 2 τραπέζια οπότε δεν μπορω να ξέρω την ανταπόκριση τους σε άλλες περιπτώσεις.

Οι τιμές νομίζω ότι ήταν λογικές αλλα δεν ειμαι και σίγουρος καθώς ήμουν καλεσμένος και κατα την παραγγελία δεν μας δωθηκε κάποιος κατάλογος καθώς ο φίλος μου το εχει επισκεφθεί ξανά και γνωρίζει τις τιμές.

Το συστηνω λοιπόν για τους λάτρεις της ταβέρνας και του μοσχαρισιου κρέατος και κυρίως το καλοκαίρι που ειναι και πιο ωραία στον εξωτερικο χωρο.

26 Μάρ 2012

4 ατομα πληρωσαμε 80 ευρω.
Πηραμε 3 μοσχαρισιες γαλακτος,και μια σταβλισια.Τις γαλακτος τις χρεωνει 13 ευρω και την σταβλισια 14.
Καλο κρεας, καλο ψησιμο, και γρηγορη εξυπηρετηση.
Προσφερει λιγα πραγματα για αυτο και ολα του ειναι καλα.

Τυρι ψημενο στα καρβουνα,φρεσκοκομενες σαλατες,πατατες τηγανιτες κυδωνατες κομενες στο χερι,σπιτικη τυροκαυτερη.
Καθησαμε εξω στην αυλη,στρωμενη με χαλικι.Ειναι η χαρα των παιδιων,γιατι μπορουν να παιξουν αναμεσα στα τραπεζια.Ισως να ειναι το μονο αρνητικο του,εμας παντως δεν μας πειραξε.
Και κατι αλλο σαν συμβουλη αν μας διαβαζει.

Ενα κερασματακι σημερα υπο μορφη γλυκου,η φρουτου κρινεται απαραιτητο,δεν κοστιζει πολυ,και κανει τον πελατη να τον επισκεφθει παλι.

04 Ιουν 2011

Κορυφαία ποιότητα στο κρέας (πήραμε σταβλίσιες και μοσχαρίσιο φιλέτο) αλλά πολύ καλά και τα παρελκόμενα (πατάτες, χωριάτικη, τυροκαυτερή, χύμα κρασί).

Το ψήσιμο του κρέατος είναι ίσως το καλύτερο που έχω συναντήσει.
Ανταποκρίνεται σε hardcore κρεατοφαγάδες που θέλουν να χορτάσουν καλό κρέας πληρώνοντας φθηνά.
Μόνο μειονέκτημα ο εσωτερικός χώρος που θυμίζει όντως δεκαετία του 80 αλλά η εξωτερική αυλή είναι μια χαρά!

Να πάτε!

17 Νοε 2010

αγρια κρεατοφαγια!!
μπριζολαδικο με εμφανιση 80ς. Ολα τα πιατα ειναι ανω του μετριου, χωρις να εχει τιποτα προτοτυπες γευσεις.

Ειδικευεται σε συγκεκριμενα και τα καταφερνει καλα.
Κορυφη η σταβλισια και το μπιφτεκι που ειναι και ο λογος να πας.
πληρωσαμε 2 σταβλισιες+σαλατα+σατζικι+πατατες+κρασι+κοκακολα=40κατι ευρα.

Ο χωρος δεν εμπνεει ιδιαιτερα για ρομαντικες καταστασεις, αλλα πας να χορτασεις!!!!

18 Ιούλ 2010

Σαλάτες, συνοδευτικά αξιοπρεπέστατα. Πατάτες τηγανιτές σπιτικές. Σταβλίσιες και μπιφτέκι υπέροχα. Ο χώρος σε γυρνάει στις ταβέρνες όπως τις θυμόμαστε προ 20ετίας (χαλίκι, δέντρα, αυλή, οικογενειακή ατμόσφαιρα, με λίγα λόγια άνεση).

Το δυνατό σημείο η κάτι παραπάνω από ικανοποιητική σχέση ποιότητας-τιμής.
Όταν κάψουμε τις θερμίδες από τις σταβλίσιες του θα ξαναπάμε!

15 Φεβ 2010

χώρος εσωτερικά ,αδιάφορος . αυλή καλή για καλοκαίρι , φαγητό καλό . πολύ ωραίες τηγανητές πατάτες . για καλοκαίρι , ναι

'Αρτης 4, Πάτημα Χαλανδρίου