Ποικιλία κλασικών αλλά και πρωτότυπων μεζέδων. Κυριακή μόνο μεσημέρι.

29 Οκτ 2016

Διαχρονικότητα και ποιότητα είναι οι δύο λέξεις που μου έρχονται αυτόματα στο νου όταν μιλάμε για το εν λόγω εστιατόριο.
Η πρώτη φορά που το επισκέφτηκα ήταν το μακρινό 1998 τότε που ακόμα δεν μας είχαν κατακλύσει σε τέτοιο βαθμό τα μεζεδοπωλεία και η ύπαρξή του ήταν σημείο αναφοράς για την περιοχή του Χαλανδρίου.
Από τότε έχω πάει πολλές φορές μέσα στη πάροδο των ετών με κοινή επωδό των επισκέψεών μου το πόσο καλό και ποιοτικό παραμένει.
Το "crash test" επεδίωξα και πρόσφατα που μετά από χρόνια... αποχής το επισκέφτηκα και πάλι.
Μέσα παραμένει το ίδιο ζεστό, φιλικό όπως αρμόζει στο εσωτερικό ενός χωριάτικου σπιτιού.
Μπορεί να είχα ξεχάσει οτι τα μαχαιροπίρουνα είναι στο συρτάρι του τραπεζιού όχι όμως και το θρυλικό υπέροχο πιάτο κοτόπουλο μαστιχάτο που παραμένει στο μενού αν και δεν το προτιμήσαμε αυτή τη φορά.
Παραγγείλαμε ως κύρια πιάτα δύο άτομα ημέρα Δευτέρα ένα ρουμελιώτικο που είναι χοιρινά κομματάκια με σάλτσα σερβιρισμένο σε κυπριακή πίτα πραγματικά υπέροχο και ένα mixed grill από τρία σουβλάκια κοτόπουλου, μοσχαρίσιου και χοιρινού που ήταν απαγοητευτικό ειδικά το χοιρινό που ήταν τραγωδία υφής και γεύσης. Καλές οι συνοδευτικές πατάτες baby με βούτυρο. Συνεχίσαμε με ντοματοκεφτέδες που με έκαναν να ξεχάσω αυτούς τους υπέροχους της κυρα Κατίνας στο Αμμουδι της Σαντορίνης.
Ευχάριστη έκπληξη, αν και πάντα το μαγαζί τιμούσε το καλό χύμα κρασί, το απίθανο αγιωργήτικο του Λαντίδη το οποίο επικροτήσαμε καταναλώνοντας ενάμιση κιλό. Υπάρχει και σε Μοσχοφίλερο του ιδίου παραγωγού.
Στήν αρχή σου φέρνουν ελιές με με καλή ρακί, ψωμί με προζύμι και νερό κανάτας.
Στο τέλος μας αποχαιρέτησαν με ένα αξιοπρεπέστατο προφιτερόλ που παραγγείλαμε και μας έφεραν τον λογαριασμό.
Σύνολο 40 ευρώ ποσό καθόλου άσχημο αν αναλογιστείς κανείς ότι μόνο το κρασί έκανε 15 ευρώ(5 ευρώ το μισόκιλο).
Δηλαδή χωρίς υπερβολές φαγητού και ποτού μπορεί να έρθει μέχρι 15 ευρώ το άτομο. Πάντως δεν το λες και φτηνό.
Για το σέρβις δεν έχω σχόλια καθότι Δευτέρα με λίγο κόσμο.
Παρόλα αυτά θέλω να υπογραμμίσω την φιλικότητα του προσωπικού που δένει με αυτή της ατμόσφαιρας του μαγαζιού.

19 Ιαν 2016

Ο "Τζίτζικας και Μέρμηγκας" στο Χαλάνδρι είναι ένα από τα πρώτα εστιατόρια (μαζί με το μεγαλύτερο αδελφάκι του στα Πατήσια) που έφεραν στη µόδα τη “διακόσµηση σε στυλ µπακάλικο” (αντιγράφω αυτή τη φράση από το site του εστιατορίου). Ξεκινάω έτσι την κριτική μου, γιατί πραγματικά αυτό αποτέλεσε πρότυπο διακόσμησης (άλλοτε πετυχημένης, άλλοτε όχι) για πολλά συναφή καταστήματα εστίασης. Ωστόσο, θεωρώ ότι η διακόσμηση και διάταξη τόσο του εσωτερικού, όσο και του εξωτερικού χώρου στο μεζεδοπωλείο αυτό στο Χαλάνδρι είναι πραγματικά εξαιρετική!

Κονσέρβες, μπουκάλια με κρασί, τενεκέδες λάδι, βαζάκια με παραδοσιακά προϊόντα κοσμούν τα ράφια και συνθέτουν το σκηνικό στο εστιατόριο. Παλιές διαφηµίσεις προϊόντων στους τοίχους και παλιά τραπέζια µε συρτάρι, μέσα στο οποίο βρίσκουν οι πελάτες τα µαχαιροπήρουνα, το συμπληρώνουν.

Πάλι από το σάιτ του εστιατορίου θα "κλέψω" την πληροφορία ότι την ευθύνη της διακόσμησης του χώρου είχε η σκηνογράφος Ελένη Μανωλοπούλου. Σε λειτουργικό επίπεδο πάντως, τα τραπέζια είναι τοποθετημένα σε αρκετή απόσταση μεταξύ τους, ώστε και οι πελάτες να κάθονται άνετα και οι σερβιτόροι να κινούνται χωρίς καμιά δυσκολία.

Ένα μέρος του εξωτερικού χώρου κλείνει το χειμώνα με μια νάυλον κατασκευή (είναι ο χώρος για καπνίζοντες), ενώ όταν καλυτερέψει ο καιρός, ο κήπος είναι ιδανικός, για όσους προτιμούν να απολαύσουν το φαγητό τους καθισμένοι έξω.

Πρόσφατα, Παρασκευή βράδυ, πήγαμε στο συγκεκριμένο μεζεδοπωλείο με μια φίλη που μένει στην περιοχή του Χαλανδρίου και το θεωρεί αγαπημένο της στέκι. Όταν φτάσαμε, μας υποδέχτηκε ένας ευγενικός υπεύθυνος που μας ρώτησε αν έχουμε κάνει κράτηση. Δεν είχαμε κάνει και μας εξήγησε ότι έχει δυο-τρία διαθέσιμα τραπέζια, μας τα υπέδειξε και διαλέξαμε ένα σχετικά κοντά στην είσοδο. Οφείλω να αναφέρω ότι 15-20 λεπτά αργότερα το εστιατόριο γέμισε ασφυκτικά, καθώς ήρθαν όλοι όσοι είχαν κάνει κράτηση, αλλά και επιπλέον παρέες για τα εναπομείναντα τραπέζια.

Η εξυπηρέτηση ήταν γενικά ευγενική, με μικρές καθυστερήσεις, πιθανότατα λόγω της πολυκοσμίας. Αφού καθίσαμε στο τραπέζι, μας κέρασαν για καλωσόρισμα τσικουδιά και έφεραν τους καταλόγους. Μόλις πήραν την παραγγελία, έφεραν στο τραπέζι μια κανάτα με νερό βρύσης και νόστιμο χωριάτικο ψωμί με αρκετά καλές πράσινες ελιές.

Ας περάσουμε στα του φαγητού όμως, πήραμε και δοκιμάσαμε:
- Φάβα Διλόφου, βιολογικής καλλιέργειας. Ήταν αρκετά νόστιμη, σωστά παρασκευασμένη.

- Πιτάκια του Μέρµηγκα, πρόκειται για τυροπιτάκια με χειροποίητο φύλλο µε µυζήθρα, γέµιση τυριών και µυρωδικά. Ήταν εύγευστα, τα μυρωδικά πρόσθεταν γευστική ένταση στα τυριά της γέμισης.

- Τυρολουκουµάδες µε µαρµελάδα ντοµάτας. Μας άρεσαν πάρα πολύ! Η μαρμελάδα ντομάτας έδενε γευστικά τέλεια με τους τυρολουκουμάδες!

- Μιλφέιγ λαχανικών, ψητά λαχανικά µε τυρί µαστέλο Χίου σε επάλληλες στρώσεις και σάλτσα βασιλικού. Ήταν αρκετά καλό, αλλά δεν μας ενθουσίασε... Είχε περισσότερο τυρί, παρά λαχανικά...

- Συκώτι μοσχαρίσιο ψητό στη σχάρα με πουρέ πατάτας και καραμελωμένα κρεμμύδια. Το συκώτι ήταν σωστά ψημένο, μέτριο, όπως το ζητήσαμε. Ο πουρές πατάτας πραγματικά γευστικός, τα καραμελωμένα κρεμμύδια, στο δικό μου γευστικό γούστο, δεν φάνηκε να ταιριάζουν με το ψημένο μοσχαρίσιο συκώτι.

Πάντως, η γενική εικόνα για τα πιάτα ήταν θετική και για τους δυο μας!

Ο λογαριασμός ανήλθε στα 18 ευρώ το άτομο, τιμή που μας φάνηκε σχετικά ψηλή. Εκτιμώ ότι με δεδομένο ότι πήραμε ένα μόνο πιάτο από κρεατικά, ο λογαριασμός θα μπορούσε να είναι χαμηλότερος. Ίσως κάποια πιάτα από τη λίστα των μεζέδων θα μπορούσαν έχουν πιο χαμηλή τιμή ή να σερβίρονται σε συνδυασμό (αυτό ισχύει για τα πιτάκια και τους τυρολουκουμάδες), ώστε οι πελάτες να έχουν τη δυνατότητα να γευτούν περισσότερους μεζέδες με πιο μικρό κόστος και να βελτιωθεί έτσι το value for money!

Κλείνοντας την κριτική, θα συνόψιζα: Ο "Τζίτζικας και Μέρμηγκας" στο Χαλάνδρι είναι ένα μεζεδοπωλείο που αποτελεί αξιόπιστη επιλογή για όσους βρεθούν στην περιοχή! Πολύ συμπαθητικός χώρος, καλό φαγητό, ευγενική εξυπηρέτηση, εκτιμώ ότι με βελτίωση του value for money θα αποτελούσε ακόμα πιο ελκυστική πρόταση για τους καλοφαγάδες...

04 Σεπ 2017

Επισκεφτήκαμε χτες το βράδυ μετά από τηλεφωνική κράτηση το μαγαζί στο Χαλάνδρι για δεύτερη φορά. Μας υποδεχτήκανε με σφηνάκια ρακί

Το σέρβις ήταν εξαιρετικό όπως και την προηγούμενη φορά. Ήμασταν 4 άτομα και πήραμε τα εξής:

Χωριατικη σαλάτα με φέτα και μυζήθρα - 8,9 Ευρώ
Πολύ καλή και καλή ποσότητα

Γραβιέρα Νάξου τηγανητή µε σουσάµι, µέλι Ταυγέτου και µπέικον - 7,9 Ευρώ
Τραγανή σε αρκετή ποσότητα και νόστιμη

Κολοκυθοκεφτέδες - 4 κολοκυφτέδες τηγανισμένοι καλά με γραβιέρα στο μείγμα τους - πολύ νόστιμοι (περίπου στα 5 Ευρώ)

Χοιρινά μπριζολάκια με καροτάκι βουτύρου, σουσάμι,
πατάτες μπέιμπι σάλτσα από πορτοκάλι και μέλι Ταϋγέτου - 10,8 Ευρώ
Νόστιμο τα μπριζολάκια πολύ μαλακά και η σάλτσα αρκετά γευστική αλλά όχι κάτι το τρομερό

«Σαντορινιό» φιλετάκια χοιρινού με σως κρασιού, κάπαρη και πουρέ από πατάτα και μελιτζάνα - 12,90 Ευρώ
δεν έχω άποψη γιατί δεν το δοκίμασα

Κατσικάκι με δενδρολίβανο σβησμένο με τσίπουρο σερβιρισμένο με πατάτες φούρνου και κολοκυθάκι - 12,80 Ευρώ
δεν έχω άποψη γιατί δεν το δοκίμασα αλλά άρεσε

Τυλιχτάρι - Μπιφτέκι γεμιστό με γραβιέρα και τυλιγμένο με καπνιστό αλλαντικό - 11 Ευρώ
Ήταν το χειρότερο πιάτο γιατί δεν είχε γεύση μπιφτεκιού όπως αναμενότανε αλλά μια γεύση σαν να είχανε πάρει τον κιμά από ένα λουκάνικο και το κάνανε μπιφτέκι. Πολύ αλμυρό....

Πήραμε κρασί χύμα (5 Ευρώ το μισό κιλό) το οποίο ήταν πολύ καλό σε σχέση με την τελευταία φορά που πήγαμε( Ιούλιο 2017) και μπύρες.

Και στο τέλος προφιτερόλ με παγωτό και λιωμένη σοκολάτα. Ψιλοαδιάφορο.....

Στο τέλος κέρασμα μαστίχα και λογαριασμός με την απόδειξη αυτή τη φορά!!

Γενικά οι τιμές τσιμπημένες αν σκεφτείς ότι δεν είναι γεύσεις που θα τις θυμάσαι την επόμενη μέρα απλά μια πιο εκλεπτυσμένη κουζίνα ταβέρνας. Οι ποσότητες είναι αρκετά καλές.

10 Μαι 2017

Καλησπέρα σας,

Σήμερα πηγαμε στον Ομορφο Τζιτζικα και μερμηγκα οικογενειακα.

Για να μην πολυλογούμε...

Παρκινγκ βρισκεις ανετα, ειναι αρκετα αραιοκατοικημενη η περιοχή στην Εκκλησια του Αι Γιώργη.
Ο χώρος για Μαιο μήνα ειναι πολύ καλος στην αυλή.
Γενικα η διακόσμηση ειναι πολύ καλή.
ΣΚΑΣΑΜΕ απο το φαγητο.

Πήραμε κατσικάκι με baby πατατες φούρνου και κολοκυθάκια. Πολύ μαλακό και νοστιμο κρέας.
Πήραμε χοιρινα φιλετάκια, νοστιμα ζουμερα με μια ενδιαφερουσα και δροσερή σάλτσα μάλλον πορτοκαλι να τα καλύπτει.
Κεφταδακια με πατατες, οπως πρέπει ψημενα, απλά και καλά.

Μια σαλάτα αγγουρι - ντομάτα - κρεμμύδι εκτος καταλόγου για την μικρή.

2 ποτηρια κρασι και 1 μπύρα..

Όλα αυτα στα 50 ευρώ.

Η γευση γενικα δεν σε απογειώνει αλλα είσαι σίγουρος για την ποιότητα και για την ποσότητα και το περιβάλλον.

Η εξυπηρετηση καλή, το μαγαζι ηταν 30% γεματο Κυριακή μεσημερι  1:40 καπως δικαιολογημένα εξ αιτίας ίσως οτι δεν ειναι κέντρο χαλανδρι αλλα κεντρο - απόκεντρο και οτι ξεκινησαν οι ζέστες και ίσως ο κόσμος πάει προς θαλασσα. Φυσικα οι τιμές δεν ειναι τιμές "μπακαλοταβερνας" αλλα λίγο τσιμπιμένες (πχ τα χοιρινα φιλετακια 11.40 ευρώ)

Θα ξαναπάω σίγουρα μεσα στο καλοκαίρι να δοκιμασω και το θαλασσσινο μενού αλλα δεν το θεωρώ hot επιλογή, απλα μια καλή επιλογή.

25 Ιούλ 2016

Το επισκευθήκαμε τον Ιούλιο. Ο χώρος συμπαθητικός μια χαρά για ένα καλοκαιρινό βράδυ.

Η εξυπηρέτηση τυπική χωρίς πολλά πολλά, με ευγένεια αλλά χωρίς το παραμικρό ίχνος οικειότητας. Αδιάφορο αφού στο κάτω κάτω δεν ψάχνουμε για παρέα...

Πάμε στο φαγητό. Είμαστε 2 άτομα για μεζέδες και τσιπουρακι. Πρώτο έρχεται το κρύο μιλφέιγ μελιτζάνες με απάκι. Είναι στο μέγεθος μικρής πάστας με στρώσεις μελιτζάνα-ντομάτα-απάκι-μελιτζάνα-ντομάτα-τυρί κρέμα. Ψάχνουμε το απάκι, το ανακαλύπτουμε τελικά καθώς είναι σαν μια ψιλή φέτα ζαμπόν (το 1/3 σε μέγεθος). Η γεύση αδιάφορη η τιμή 6,20! (το πιο λεπτό κομμένο απάκι που έχω δει)

Ακολουθούν γραβιέρα Νάξου με μέλι, εξαιρετική, σε ωραία ζύμη. 8 ευρώ!!!

Ποικιλία ψητών μανιταριών περί τα 7,5 ευρώ πολύ μέτρια.

Χοιρινό ρουμελιώτικο, για γέλια... Μια πίτα για βάση, ψιλοκομμένο χοιρινό και από πάνω ώριμη ντομάτα. τιμή 9,90!!!

Τυρολουκουμάδες με μαρμελάδα ντομάτα. Νόστιμοι 6 και κάτι τα 5 κομμάτια.

Γενικά προσπαθεί να είναι γκουρμέ μεζεδοπωλείο αλλά το καταφέρνει μόνο στις τιμές.

Ο χώρος ωραίος, οι γεύσεις μέτριες, η εξυπηρέτηση τυπική και οι τιμές υψηλές.

Δεν θα ξαναπάω αν είναι στο χέρι μου.

03 Νοε 2015

Το γεγονος οτι εχει περιοριστει η συχνοτητα των κριτικων μου, δεν σημαινει πως δεν παρακολουθω τις συμβολες σας αγαπητοι μου καλοφαγαδες.
Μαλιστα τον τελευταιο καιρο εχουμε περιπλανηθει σε αρκετα εστιατορια των Αθηνων, με την δικη σας βοηθεια για τις κατευθυνσεις μας φυσικα, και σε καθε ευκαιρια θα βαζω και εγω ενα μικρο λιθαρακι στο site και στην σκεψη σας.

Η σημερινη κριτικη αφορα το εστιατοριο "ΤΖΙΤΖΙΚΑΣ ΚΑΙ ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ'' του Χαλανδριου, ενω να τονισω οτι εχω επισκεφθει στο προσφατο παρελθον και το αλλο μελος της εν λογω αλυσιδας καταστηματων στο κεντρο της Αθηνας.

Χωρος

Ξεκινωντας με τον χωρο του καταστηματος, δεν μπορω παρα να συγχαρω τον εμπνευστη της διακοσμησης μιας και με ενθουσιασαν ιδιαιτερα τα τραπεζακια που θυμιζαν θρανια σχολειου κατω απο τα οποια υπηρχαν συρταρακια στα οποια μπορουσες να βρεις τις χαρτοπετσετες και τα μαχαιροπηρουνα που χρειαζοσουν. Εξυπνη και πρωτοτυπη ιδεα!
Γενικοτερα ομορφος χωρος και ανετα τραπεζακια.
Στα συν το γεγονος της απαγορευσης του καπνισματος στον εσωτερικο χωρο, μιας και εχουν φτιαξει ειδικο ξεχωριστο κομματι για τους φιλους καπνιστες και ετσι ολοι ειναι ευχριστημενοι.

Γευση

Στα των γευσεων τωρα, ξεκινωντας θα ηθελα να κανω μια καλοπροαιρετη παρατηρηση μιας και τυχαινει να εχω επισκεφθει το εστιατοριο αρκετες φορες σε βαθος χρονου.

Σε γενικες γραμμες μιλαμε για ενα μαγαζι με καλο φαγητο, το οποιο αλλωστε μπορει να αποδειχτει απο το πληθος κοσμου που το επισκεπτεται καθημερινα και απο το γεγονος οτι διαχρονικα παραμενει μια αξιοπιστη επιλογη για την εξοδο μας. τον τελευταιο χρονο ομως μπορω να παρατηρησω πως καθε φορα πολυ μικρα πραγματακια αλλαζουν οχι προς την καλη κατευθυνση, απο την ποιοτητα σε μερικα πιατα μεχρι την ποσοτητα και γενικοτερα την φιλοσοφια του καταστηματος. Ακομα και τωρα βεβαια ακομα το θεωρω προσωπικα μια απο τις καλυτερες επιλογες για την εξοδο μου και νομιζω πως καθε καλοπροαιρετη παρατηρηση θα μπορει να ληφθει υποψη απο τους ιδιοκτητες ετσι ωστε να προλαβουν οποιαδηποτε αρνητικη εξελιξη. Βεβαια ολα αυτα ειναι προσωπικες γνωμες που μπορει μαλιστα να ειναι και τελειως λανθασμενες, αυτοι μπορουν να ακουσουν(διαβασουν ) κρινουν και αξιολογησουν!

Ας δουμε ομως την τελευταια μας επισκεψη στο καταστηματα η οποια ηταν αρχες Σεπτεμβρη και αφορα επισκεψη 2 ατομων.

-Απο Σαλατες επιλεξαμε την σπανακοσαλατα. Η οποια αν και δροσιστικη μας εκανε οτι κατι της ελειπε για να απογειωσει την γευση της. Περιειχε σπανακι, μπεικον, κρουτον, παρμεζανα, ροδι και σως μπαλσάμικο. ΠΟλυ θετικο το γεγονος οτι την προσφερουν σε δυο μεγεθη, ετσι και εμεις επιλεξαμε αυτη των 2 ατομων η οποια κοστιζε 6,5 ευρω αν και μπορω να την χαρακτηρισω μαλλον σαν ατομικη λογω του πολυ μικρου της μεγεθους. Το μεγαλυτερο μεγεθος κοστολογειται στα 8,5 ευρω.

Περνωντας στα ορεκτικα επιλεξαμε

-Πιτακια τυρολου, τα οποια αν θυμαμαι καλα και δεν τα μπερδευω με τα πιτακια του Μερμυγκα ηταν σαν πιατακι ημερας και μας αρεσε παρα πολυ!

-Καγιανας αλλιωτικος!! πραγματικα Τρομερος και διαφορετικος οπως αλλωστε το λεει και ο καταλογος. 2 αυγα ματια πανω σε παξιμαδι με γιαουρτι και σαλτσα φρεσκιας ντοματας. Το παξιμαδι ειχε μαλακωσει οσο επρεπε και ειχε παρει ηση την γευση την ντοματας και του αυγου. Εξαιρετικο! 6,5 ευρω

-Κεφτεδακια με δυοσμο. Απλα κεφταδακια συνοδευομενα απο πατατες τηγανητες, Θυμιζουν πραγματικα σπιτικα και μας αρεσαν.

Στα λεγομενα "κυριως" τωρα επιλεξαμε και μοιραστηκαμε απο κοινου

-Το Κοτοφιλετο στα καρβουνα. την τελευταια φορα ηταν σωστα ψημενο και το ευχαριστηθηκαμε. Εχει τυχει αλλη φορα να μας εχει σερβιριστει αρκετα σκληρο, αλλα συμβαινουν αυτα και στις καλυτερες οικογενειες. καταλαβαινεις την εντονη γευση της μουσταρδας και προσωπικα με ικανοποιει αυτο. τιμη 9,80 φυσιολογικη θα ελεγα.

Ολοκληρωσαμε το γευμα μας με 2 γλυκακια προφιτερολ ατομικα 1,80 εκαστο μετρια θα τα χαρακτηριζα.

Εξυπηρετηση

Και στο κομματι αυτο υπαρχουν ενστασεις οσον αφορα τις επισκεψεις μας εντος του 2015, μιας και τις μισες φορες ολα ειναι αψογα και τις υπολοιπες υπαρχουν αρκετες δυσαρεστες εκπληξεις τοσο απο την ταχυτητα της κουζινας και των σερβιτορων οσο και απο το ενδιαφερον. Χαρακτηριστικα θα αναφερω ενα περιστατικο οπου ημασταν παρεα 6 ατομων στο εσωτερικο του καταστηματος, το συνολο των παρεων που υπηρχαν στο μαγαζι εκεινη την ωρα ηταν 5-6 και οι σερβιτοροι για κανα 5 λεπτο διαβαζαν καποια περιοδικα και ειχαν αποροφηθει με τον σχολιασμο τους. φυσικα και δεν πρεπει να κρινουμε απο ενα περιστατικο, αλλα ακομα και αυτο δειχνει μια εικονα που δεν συναδει με ενα τοσο καλο εστιατοριο. Ειχαμε συνηθισει χαμογελο, διαθεση και σπιρταδα στο συγκεκριμενο μαγαζι γιαυτο και οι απαιτησεις μας ειναι μεγαλες.

Αξιζει τα λεφτα του?

Μεγαλη κουβεντα. Γενικα δεν μιλαμε για μια οικονομικη επιλογη. αν θελουμε να βαλουμε ενα μεσο ορο, θα το βαζαμε μεταξυ 20-25 ευρω. Για την επισκεψη που αναλυουμε σημερα συμπεριλαμβανομενου και μιας φιαλης λευκου κρασιου παραγκα κυρ Γιαννη στα 17 ευρω, το συνολο κοστος ηταν 59 ευρω. αρα 42 ευρω το φαγητο για δυο ατομα, χωρις να πουμε οτι παραγγειλαμε παραπανω απο το κανονικο. Η αποψη μου γνωστη και απο παλαιοτερες κριτικες, Αν μεινει καποιος απολυτα ευχαριστημενος απο τις γευσεις και την εξυπηρετηση σε ενα εστιατοριο, ας μην παραπονεθει αν πληρωσει και 2-3 ευρω παραπανω. Υπαρχουν φθηνοτερες επιλογες που μπορει καποιος να απαιτησει και λιγοτερα,

Γι τον ΤΖΙΤΖΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΡΜΗΓΚΑ αν με ρωτουσατε πριν 1-2 χρονια θα ελεγα πως τα 22 ευρω ανα ατομο τα δινω χωρις γκρινια, Πλεον δεν ειμαστε σε αυτο το επιπεδο αλλα νομιζω πως με λιγη προσοχη σε μερικα μικροπραγματα θα επανελθουμε συντομα.

Αγ. Γεωργίου & Αισχύλου 26, Χαλάνδρι

NORTH MEATING P...
Eγκαίνια με τον Δημήτρ...
Ταβέρνες & Ψητοπωλεία
Μελίσσια