BEER ACADEMY
Beer Restaurants

Βριλήσσια

Το εστιατόριο έχει σηματοδοτηθεί ως κλειστό. Δείτε άλλες καταχωρίσεις με το ίδιο όνομα/τηλέφωνο: BEER ACADEMY, Beer Restaurants, Χαλάνδρι BEER ACADEMY, Beer Restaurants, Εξάρχεια

Πολύ μεγάλη ποικιλία μπύρας και διάφορα συνοδευτικά σε μια γνωστή αλυσίδα. Και μεσημέρι.

08 Σεπ 2012

Το έχω επισκεφτεί αρκετές φορές, αλλά η χτεσινή μάλλον ήταν η τελευταία.
1ον) οι τιμές έχουν φτάσει σε εξωπραγματικές τιμές και μάλιστα εν μέσω κρίσης. Μία φέτα σουσαμάτη 8,5 ευρώ!! Έλεος...
2ον) δεν είχε καμία από τις ελληνικές μπύρες του καταλόγου. Δεν μπορώ να φανταστώ ένα σοβαρό μαγαζί να ξεμένει από 4-5 ελληνικές μπύρες.
3ον) το είχα ξαναδιαπιστώσει: η ποιότητα των ορεκτικών του είναι μετριότατη, π.χ. οι ροδέλες κρεμμυδιών πρέπει να έχουν τηγανιστεί σε χιλιοτηγανισμένο λάδι.
4ον) Αυτήν τη μανία τους να σου παίρνουν το μπουκάλι της μπύρας με το πού σε σερβίρουν δεν την καταλαβαίνω και δεν μου αρέσει!

07 Οκτ 2011

Άλλο ένα κατάστημα που διαγράφεται από τα μαγαζιά προς επίσκεψη μετά από τη μία και μοναδική φορά που πήγα.Τί να πρωτοπώ...ας τα πάρουμε όμως από την αρχή..

Πήγαμε 4 άτομα, σεπτέμβριος, σε τραπεζάκι στην ωραία ομολογουμένως αυλή του.

Καθόμαστε και μας αφήνουν 2 μενού, ένα σε μπλοκ που περιλάμβανε μόνο μπύρες, και ένα σε κάποιο είδος εφημερίδας που τιτλοφορείτο "menu" και περιείχε φαγητά και κάποιες μπύρες.. Κοιτάζουμε, έρχεται ο σερβιτόρος και αφού μας κατατοπίζει παίρνει τις παραγγελίες μας: 4 μπύρες και μία μπυροποικιλία. Οι μπύρες που αναγράφονται στο "menu" μας λέει πως πάνε μόνο με το μενού και όχι μόνες τους (τί δηλαδή, ότι για να τις πεις πρέπει να παραγγείλεις και φαγητό μαζί;;).Τέλοσπάντων δεν καταλάβαμε και το αφήσαμε έτσι...

Μας φέρνουν καλαθάκι με 4 μικροσκοπικά ψωμάκια και τις μπύρες και τέλος την ποικιλία. Τα μπουκάλια της μπύρας δεν στα αφήνουν, και η ποικιλία σχετικά εύγευστη αλλά ΟΛΑ τηγανητά και όχι να τρελλαίνεσαι! Τέλοσπάντων και σ αυτό.

όταν έχουμε πιει τις μπύρες μας ζητάω μία κανάτα νερό γιατί είχε κολλήσει η μπουκιά στον καταπιόνα μου..Απάντηση του σερβιτόρου: "Μόνο εμφιαλωμένο". "Γιατί δεν έχετε βρύσης;" τον ρωτάω και μου λέει "Μας τελείωσε" !!! Τα λόγια περιττά δεν παρήγγειλα νερό..όχι δεν θα του κάνω τη χάρη..

Και στο τέλος το αποκορύφωμα... Στο λογαριασμό, καθένα από τα μικροσκοπικά ψωμάκια που μας έφεραν ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΟΥΜΕ και μας τα άφησαν στο τραπέζι, κόστιζε παρακαλώ 1,20 ευρώ ήτοι πληρώσαμε 4,80 μόνο για ψωμί!!!!Α Π Α ΡΑ Δ Ε Κ Τ Ο και το μαγαζί κάνει αισχροκέρδεια κατ εμέ...Σε σχόλιο μου για το απαράδεκτο της τιμής (στον κατάλογο δεν το προσέξαμε αν και έχουμε υποψίες ότι δεν αναγραφόταν καν) ο σερβιτόρος (άλλος αυτή τη φορά) μου λέει "είμαι ο τελευταίος τροχός της αμάξης".

Προσωπικά δεν ξαναπάω, και είναι θλιβερό να υπάρχουν μαγαζιά που σε μικρά τέτοια σημεία έχουν αυτή την κάκιστη εξυπηρέτηση και την φανερή διάθεση να "στα βουτήξουν" όπως μπορούν!!!

02 Ιουν 2011

Κυριακή μεσημέρι. Οικογενειακή βόλτα.
Ωραιότατη σαλάτα, 2 ορεκτικά (η φέτα με μέλι γευστικότατη), 4 κυρίως πιάτα (σνίτσελ, σπαγγέτι, και ποικιλία κρεατικών για 2 άτομα), 4 μπυρες.
Τα σπαγγέτι πανέμορφα με ελαφριά γεύση σκόρδου και αρκετά κομματάκια μοσχαριού.

Ο χώρος υπέροχος με μια δροσερή καταπράσινη αυλή και τα παιδιά του service πολύ κεφάτα και εξυπηρετικότατα. Όλα αυτά 115 ευρώ.
ότι πρέπει για Κυριακάτικη βόλτα με normal φαγητό.