ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΖΕΣΤΟ ΚΑΙ ΦΙΛΟΞΕΝΟ
ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΜΕΡΑΚΙ.

ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΑ ΑΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΥΘΟΥΣ ΤΟΥ ΠΗΛΙΟΥ
ΓΙ ΑΥΤΟ ΦΕΡΑΜΕ ΤΑ ΑΠΟΣΤΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ.

ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΚΑΙ ΑΦΘΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΛΑΥΣΗ
ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΤΟΙΜΑΣΑΜΕ 60 ΓΕΥΣΕΙΣ.

ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΘΥΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΦΙ ΤΩΝ ΘΕΩΝ
ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑΣΑΜΕ

ΣΕΜΕΛΗ

Δευτέρα - Σάββατο 12:30 έως αργά το βράδυ. Κυριακή 12:30 με 20:00. Ζωντανή μουσική Σαββάτο βράδυ.

Έχει ζωντανή μουσική
Φιλικό προς χορτοφάγους
Δέχεται πιστωτική κάρτα
Take away
Υπάρχει εξωτερικός χώρος
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις

03 Απρ 2018

Κυριακη μεσημερι 6 ατομα για φαγητό στο Σεμέλη για το οποιο ειχα διαβάσει καλες κριτικές και το ειχα σε wish list.

Χώρος (2/4):

Ξεκινάω με το παρκινγκ το οποίο ήταν τουλάχιστον εκείνη την ημέρα εξαιρετικά δύσκολο.

Ο χώρος σχετικά μικρός, σκοτεινός και στενός. Η πισω αυλή ηταν καλύτερη αλλα και εκεί έχει δουλειά για να τον πεις ευχάριστο. Το πολυ σημαντικο ειναι οτι οι τουαλετες και γενικά ολος ο χωρος ήταν πεντακάθαρος.

Γεύση (3/4):

Δοκιμάσαμε μια σαλάτα χωριατικη (7.5/10), τυροπιτακια με φετα και μέλι (7/10), Ντακο (7/10), Παντζάρια (6.5/10), ρεβυθοκεφτεδες (7.5/10), τυροκαυτερη (6/10), Σασλικ χοιρινό με πατάτες τηγανιτες με φλούδα και τζατζίκι (7/10 εαν δεν ειχε αρπάξει θα έβαζα 8/10), 2 μεριδες τυρί φέτα (7.5/10), κοτόπουλο μπουτι φιλετο σχάρας (7/10).

Εξυπηρέτηση (1/4):

Εδώ λοιπόν το μεγάλο πρόβλημα καθως φτανοντας με 10 λεπτα καθυστέρηση λογω παρκινγκ ανακαλύπτουμε οτι δεν ειχε τραπεζι αρκετά μεγάλο για εμας (ενω είχα κάνει κράτηση) και χρειάστηκε να περασουν 15 λεπτα για να μας κανει τράμπα με κάποιο άλλο.

Το μαγαζι ηταν full με 2 μεγαλα τραπέζια μονο κενά οπου ειχε γινει κράτηση και δεν ειχαν ερθει ακόμα.

Εδώ ξεκινάει και ο Γολγοθάς καθώς παρά την έγκαιρη παραγγελία στα επομενα 40 λεπτά μόνο ψωμί (2 φορές ζητήσαμε μπας και χορτασουμε) και μια σαλατα χωριατικη ειχε έρθει (εκτος απο τα εμφιαλωμενα νερά και τα αναψυκτικά).

Μετέπειτα ύστερα απο αντίδραση μας ήρθαν τα τυροπιτάκια, ο Ντακος, το κοτόπουλο κτλ.

Να μην σας τα πολυλογώ φτάσαμε 14.10 καθησαμε σχεδόν 14.30 και φυγαμε σχεδόν στις 16.30 (2 ωρες μετά) και ακόμα ολα τα πιάτα μας δεν ειχαν έρθει. Κουρασμένοι και εκνευρισμενοι ακυρωσαμε τους μπακαλιαρους, τα κεφτεδακια και οτι αλλο ειχαμε παραγγείλει που τοσες ωρες μετά ξεχάσαμε τι ειχαμε ζητήσει.

Μεχρι και για τον λογαριασμό χρειάστηκε να περιμένουμε 10 λεπτα σίγουρα για να τον φέρουν.

Οι 2 κοπελες του σέρβις να αναφέρω οτι ηταν ευγενικές και εξυπηρετικες αλλα το πρόβλημα ηταν στην κουζίνα.

Value for money (2/4):

Για ολα οσα ήρθαν πληρωσαμε 62 ευρώ κατι που δεν θεωρω πολυ ακριβό αλλα ουτε φθηνό για την περιοχή και τον χώρο αλλα κυρίως το σέρβις. Η αλήθεια ειναι ομως οτι ήταν νοστιμα τα πιατα του.

Συμπέρασμα:

Κριμα να εχω τοσο άσχημη εμπειρία για ενα μαγαζί με καλο φαγητό. Δεν μπορώ να μην το αναφέρω όμως οτι ούτε συγγνώμη ζητήθηκε (προφορική ή έμπρακτη) αλλα νομίζω οτι και λόγω της ημέρας επρεπε να προετοιμάσει την κουζίνα του κατάλληλα ή να μην κάνει τόσες κρατήσεις καθως δεν μπορούσε να τις εξυπηρετήσει δίχως να δυσαρεστήσει.

28 Σεπ 2018

Μεσημεριανή επίσκεψη με τον πατέρα μου. Ο χώρος ωραίος με αυλή στο πίσω μέρος.

Η παραγγελία μας:1 γαρίδες τηγανητές με μουστάρδα πολύ νόστιμες,1 μελιτζάνα καπνιστή με γαρνιτούρα ντοματάκια και κρεμύδι ωραία,1 τσιπούρα ψητή καλή,1 καλαμαράκια τηγανητά καλά,1/4 κρασί λευκό,1 κόκα κόλα και νερό σε κανάτα με παγάκια, ψωμάκι φρεσκότατο και κέρασμα τρουφάκια και το κρασί.

Λογαριασμός με απόδειξη στα 36,20Ε. Σέρβις από τον ιδιοκτήτη πολύ πρόθυμο κι ευγενικό.