Κεμπάπ και Ανατολίτικα πιάτα σε διάφορες προτάσεις.

Καθημερινά από τις 11:30 π.μ. έως τις 02:30 τα ξημερώματα και Κυριακές και αργίες.

Έχει parking
Κάνει delivery
Take away
Υπάρχει εξωτερικός χώρος
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις

21 Αυγ 2019

Μια εξαιρετική περίπτωση εξόδου χωρίς πολλά πολλά. Από τα αγαπημένα της οικογένειας μου και από τις εύκολες περιπτώσεις μιας και δεν μας πέφτει πολύ μακριά.

Ίσως συναντήσετε προβλήματα στο παρκάρισμα μιας και ο καθένας αφήνει το αυτοκίνητο του μέχρι και στην είσοδο του καταστήματος. Από κει κει πέρα, με το που μπείτε στο κατάστημα θα δειτε 2 χώρους ίδιας διακόσμησης, μόνο που δεξιά είναι για καπνίζοντες ενώ αριστερά όχι. Έχουν προνοήσει ο χώρος να αερίζεται, τουλάχιστον το καλοκαίρι. Στα κεντρικά ταμεία θα δείτε και αρκετό κόσμο για take away, χωρίς να "ενοχλούν" με την παρουσία τους.

Όμορφα διακοσμημένο αν υποθέσουμε πως πρόκειται για μοντέρνο ψητοπωλείο, με είδη μπακάλικου, ξύλινα τραπεζοκαθίσματα αλλά και άνετους καναπέδες. Δηλώνουν πως έχουν και σάλα εκδηλώσεων..

Η εξυπηρέτηση από την άλλη είναι άμεση και ευγενική. Ίσως πιο γρήγορη από όσο θα έπρεπε μιας και τα πιάτα έρχονται πολύ γρήγορα (και δεν ξέρεις ποιό να πρωτοδοκιμάσεις) αλλά όχι βιαστικά προετοιμασμένα. Φιλικοί απέναντι στον πελάτη αλλά σε επαγγελματικό τόνο. Τίποτα περισσότερο απολύτως.

Τα πιάτα από την άλλη είναι γευστικότατα και τίποτα δεν μας έχει απογοητεύσει. Έχουν μεγάλη γκάμα και ομολογώ πως το μόνο που δεν μου έχει κάνει κλικ εκεί πέρα να δοκιμάσω είναι το φθηνότερο έδεσμα, το σουβλάκι. Θα μιλήσω για τις 2 τελευταίες επισκέψεις μου.

- Λεχματζούν στα 2.3 ευρώ. Πρόκειται για την λεπτή πίτα με μοσχαρίσιο κιμά, ψιλοκομμένα λαχανικά και διάφορα μπαχαρικά. Ψήνεται σε ξυλόφουρνο, εύγευστο, οικονομικό για να το μοιραστείς και όχι τόσο βαρύ όπως άλλα. Αν θυμάμαι καλά, πρόκειται για 2 πίτες σκεπασμένες η μία πάνω στην άλλη.

- Πολίτικη σαλάτα στα 6.5 ευρώ. Φρέσκο σπανάκι, ρόκα, λιαστή τομάτα, κουκουνάρι, ραπανάκι, κάπαρη και ψιλοκομμένος παστουρμάς. Νόστιμη, χορταστική για 2 άτομα και έβγαζε μια γλυκύτητα τόση όση … χωρίς να ενοχλεί. Ωραία νότα ο παστουρμάς χωρίς να βαραίνει το πιάτο.

- Τας κεμπάπ στα 6.5 ευρώ. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ κοκκινιστό μοσχάρι σε μιας γλυκύτατη κόκκινη σαλτσούλα (με κανέλα). Ψήνεται σε ξυλόφουρνο, τα κομμάτια είναι ένα και ένα πραγματικά. Σε ταξιδεύει στην Ανατολή. Το κασέρι κάνει πιο βαρύ το πιάτο αλλά πιστέψτε με, μετά την πρώτη μπουκιά … Δεν θα σταματάτε να τρώτε. Αγαπημένο … θυμίζει Μικρασιάτισσα γιαγιά …

- Γιαουρτλού ντονέρ στα 7.8 ευρώ. Ψιλοκομμένη πίτα σουβλακιού, ψημένη στον ξυλόφουρνο με γιαούρτι, σάλτσα τομάτας και μοσχαρίσιο γύρο. Νόστιμο πιάτο, βαρύ λόγω γιαουρτιού (αν και λίγο πιο αραιό από αλλού) και ζουμερός γύρος χωρίς να επικρατούν τα μπαχαρικά. Αν δεν είναι τόσο στις γεύσεις σας, προτιμήστε κάτι άλλο. Ή μοιραστείτε το.

- Πίτα Καισαρείας στα 4.4 ευρώ. Πρόκειται για 2 κομμάτια κομμένα διαγώνια. Λεπτοτραγανό Πολίτικο φύλλο, ζουμερό τυρί και πλούσια γεύση από παστουρμά και σουτζούκι. Αρκετά καλό και θα το τιμούσα ξανά.

- Πεϊνιρλί πολίτικο στα 7.8 ευρώ. Η ναυαρχίδα του μαγαζιού. Φουλ Ινσταγκραμικό πιάτο. Τεράστιο για ένα άτομο (35 εκατοστά), μαλακό ζυμάρι και πραγματικά πολύ πλούσια γέμιση. Μόνο για το τυρί έχω τις ενστάσεις μου. Τα υλικά καλύπτονται κάτω από αυτό, όμως αυτό που παρατήρησα ήταν πως θα ήθελα ένα πιο αλμυρό τυρί. Ίσως η γεύση του αλλοιώθηκε από το αβγό. Το σουτζούκι και ο παστουρμάς δεν έλειψαν ούτε εδώ. Το τυρί πρωταγωνιστούσε πάντως!

Γλυκό δεν προσφέρεται, οπότε παραγγείλαμε κάτι εξαιρετικά μπακλαβαδάκια (4.4 ευρώ) που όμοια τους έχω δοκιμάσει μόνο στην Κωνσταντινούπολη! Αυτό το βούτυρο …

Από ποτά, προσφέρονται όλα τα γνωστά, συν το Αϊράνι,2.2 ευρω τα 500 μλ!

Οι τιμές είναι στον μέσο όρο και θα πληρώσετε από 20-25 ευρώ για μια γευστική έξοδο. Σας εύχομαι να δώσετε την ευκαιρία και να πάτε με πολλή όρεξη!

Το μαγαζί έχει αρκετούς φανατικούς πελάτες, αρκετούς ξένους αλλά και θαμώνες από Αραβικές χώρες. Μετράει 27 έτη παρουσίας και έχει εδραιωθεί στον χάρτη.

Κάτι που δεν συμβαίνει πλέον με τούτο έδω το σάιτ … Άλλαξαν πολλά … προς το χειρότερο. Κρίμα ….

22 Φεβ 2019

Ειχαμε παρα πολλα χρονια να παμε στο συγκεκριμενο μαγαζι. Πηγαμε 6 ατομα και 2 μικρα παιδακια, πολυ μικρα. Ειχαμε κλεισει τραπεζι. Πραγματικα ενθουσιασμενη. Οι ανθρωποι κανουν τη δουλεια τους σωστα. Ο Χωρος που μας εβαλαν ηταν πραγματι χωρις ιχνος καπνου. Το προσωπικο ευγενεστατο, το σερβις ταχυτατο. Ο χωρος με υπεροχη, ζεστη και οχι φορτωμενη διακοσμηση. Η μουσικη υπεροχη και στη σωστη ενταση. Κι οσο για το φαι, υπεροχο, τεραστιες μεριδες και οικονομικο. Χιλια μπραβο

26 Ιούλ 2017

Ειχα μερικα χρονια να παω στο Alladin καθως εχω φυγει απο την περιοχη του Π. Φαληρου.

Ενα βραδυ ομως ειπαμε να παμε για ντονερ και οχι μονο.

Εκεινο το βραδυ το ερωτευτηκα την κουζινα του.

Εχει προσθεσει και αλλα φαγητά στον καταλογο του, δινοντας ετσι περισσοτερες επιλογες στους πελατες του.

Τρελαθηκαμε με το λαχμαντζουν, το πλιγουρι, τα σαντουιτς με γυρο (ντονερ ή κοτοπουλο, προσωπικα μου αρεσε το κοτοπουλο γιατι ειναι ζουμερο), κεμπαπ, καλαμακι κοτοπουλο (πραγματικα αφρος).

Μια μερα, που ειμασταν με παρεα, δοκιμασαμε και το πενιρλι του, γιατι ειναι πολύ μεγαλο. Εμενα προσωπικα μου αρεσε και εδενε και με τα υπολοιπα φαγητα, ο αντρουλης μου ομως ειχε τις ενστασεις του, επειδη λογω υλικων ξεφευγει απο το παραδοσιακο πεινιρλι.

Για οποιον του αρεσει το κιουνεφε, πρεπει να το παραγγειλει.

Φυσικα εχει και αλλα φαγητα, οπως μοσχαρακι με πουρε μελιτζανας, αλλα δεν τα εχουμε δοκιμασει ακομη.

Μεσα σε 2 εβδομαδες πηγα 4 φορες... Ευτυχως που το delivery φτανει σπιτι μου, γιατι το χειμωνα δεν ξερω τι θα εκανα.

Εχει μεγαλες μεριδες και οι τιμες του ικανοποιητικές γι΄αυτο που προσφερει.

Το προσωπικο ευγενεστατο και φιλοτιμο.... τρεχει για να προλαβει.

Μια εξαιρετη λυση, για οποιον αγαπαει την ανατολιτικη κουζινα.

Δες παλαιότερη κριτική για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη prasinomata13.

Λεωφόρος Αμφιθέας 104 & Άρεως 88, 175 62 Παλαιό Φάληρο.