Τα Palmie bistro αποτελούν μία καθημερινή πρόταση για φαγητό, καφέ και ποτό. Τα Palmie bistro είναι καφέ-εστιατόρια για κάθε ώρα, για κάθε μέρα, για όλη μέρα. Είναι το σημείο συνάντησης. Ιδανικά για ένα γρήγορο καφέ πριν τη δουλειά ή μετά τα ψώνια, για ένα απολαυστικό σνακ, για κουβέντα με φίλους, για επαγγελματικές συναντήσεις, για ένα ελαφρύ και υγιεινό γεύμα το μεσημέρι, για ένα δείπνο, για ποτό. Έχουν ποιότητα στη γεύση, ευγενικό και γρήγορο σέρβις και προπάντων προσιτές τιμές.

Στα Palmie bistro, τη μεγαλύτερη ελληνική αλυσίδα στο είδος της, κάθε πελάτης απολαμβάνει υψηλή ποιότητα φαγητού, ποτού & υπηρεσιών σε προσιτές τιμές και σε περιβάλλον που αναδεικνύει την αισθητική και το χαρακτήρα κάθε καταστήματος του Ομίλου.

Palmie bistro
κάθε ώρα, κάθε μέρα, όλη μέρα…συναντηθείτε!

17 Οκτ 2019

Μια συνήθεια μετά από μια βόλτα στο The Mall είναι και το να απολαμβάνω ένα γεύμα ή καφέ σε κάποια από τα εστιατόριά του. Το Palmie ήταν ένα από αυτά. Από παλιά το προτιμούσα από τα άλλα american style μαγαζιά γιατί τα πιάτα του δεν είχαν τη λαδίλα και το προκάτ των υπολοίπων ενώ οι τιμές ήταν φυσιολογικές. Τον τελευταίο καιρό όμως κάπου το κατάστημα έχει απομακρυνθεί από κάποιες σταθερές. Θα συνοψίσω παρακάτω τις 2-3 τελευταίες φορές που πήγα στο κατάστημα και που θα είναι όντως οι τελευταίες!!!

Αρχικά να ενημερώσω ότι το service είναι πολύ καλό. Τα παιδιά από την πόρτα, αυτόν που παίρνει παραγγελία και αυτόν που σερβίρει ήταν πραγματικά πολύ καλά. Την τελευταία φορά όμως μας τα χάλασαν. Μόλις μας ρώτησαν αν θα φάμε ή θα πάρουμε καφέ, μας ενημέρωσαν ότι μέχρι να δούμε τον κατάλογο θα μας φέρουν νερό. Πάντα το νερό μας ερχόταν σε κανάτα. Τώρα μας φέρανε εμφιαλωμένο στην τιμή των 2.10! Δυστυχώς ήμουν αφηρημένος με τα ψώνια και το κινητό μου και δεν του έδωσα σημασία μέχρι που αποφάσισα να γεμίσω το ποτήρι μου. Ουδέποτε ερωτηθήκαμε για το νερό!

Ως προς τους καφέδες γενικά είναι πολύ καλοί στη γεύση, αλλά πραγματικά αισθάνθηκα πολύ άσχημα όταν είδα τον φρέντο εσπρέσσο στην τιμή των 4.50!!!!! και το φραπέ στο 4!. Κυριολεκτικά οι ακριβότεροι καφέδες που έχω πιει ατην Αθήνα (χωρίς βέβαια να πίνω καφέ στο Κολωνάκι).
Το κλαμπ σάντουιτς κοτόπουλο, αξιοπρεπές, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο (7/10), στην τιμή των 8.40(!!! ).
Σαλάτα σίζαρς, πλούσια σαλάτα, καλή (8/10).
Σαλάτα πρινς, μάλλον η καλύτερη σαλάτα, το σκόρδο δίνει μια ιδιαίτερη γεύση. (9/10).
Πέννες καρμπονάρα, σίγουρα άνευ σχολίου (5/10)

Χώρος: Μάλλον απλός, χωρίς τις υπερβολές άλλων παρόμοιων καταστημάτων. Τα τραπεζάκια μεγάλα, ενώ θα μπορούσαν να είναι λιγότερα ώστε να υπάρχουν κάποιος χώρος ανάμεσά τους. Πλέον ο χώρος είναι μη καπνιζόντων, ενώ παλιά το επιτρέπανε σε μεγάλο μέρος του μαγαζιού.

Τιμές:
Πέραν του κανονικού.
Πρόταση: Δυστυχώς σε καμία περίπτωση. Το γεγονός βέβαια ότι πάντα είναι γεμάτο, δείχνει ότι ο κόσμος δεν συμφωνεί μαζί μου.

24 Ιούλ 2018

Δεν είχα ξανακάτσει για φαγητό στα Palmie bistro, αλλά πριν λίγες μέρες μετά από τα ψώνια μου έκατσα να τσιμπήσω κάτι.

Ήμασταν 2 άτομα, εγώ και η γυναίκα μου. Η γυναίκα μου δεν ήθελε να πάρει Burger ή μακαρόνια, οπότε προτίμησε μια σαλάτα. Πήρε μια σαλάτα Μιμόζα που ήταν πράσινη σαλάτα με καρότο, ντομάτα, κοτόπουλο, πορτοκάλι και ντρέσινγκ από λάδι μέλι και μπαλσάμικο. Εγώ πηρα κεφτεδάκια που είχαν πατάτες τηγανητές, πράσινη σαλάτα και ένα ντρέσινγκ από μουστάρδα.

Και τα 2 πιάτα ήταν γεμισμένα, δηλαδή οι μερίδες ήταν μεγάλες. Από νοστιμιά μείναμε ενθουσίασμένοι! Οι τιμές πολύ καλές!

Για τέλος να προσθέσω πως το προσωπικό ήταν γρήγορο και ευγενικό, πράγμα που μετράει σε ένα μαγαζί!

Θα ξαναπάμε σίγουρα για να δοκιμάσουμε και άλλα πιάτα τους, που ελπίζω να μας ενθουσιάσουν όπως αυτά!

Ανδρέα Παπανδρέου 30 (Εμπορικό Κέντρο Τhe Mall), Μαρούσι