Έμφαση στο κρέας και σπεσιαλιτέ τα γαρδουμπάκια. Σάββατο και Κυριακή από το μεσημέρι.

Δευτέρα έως Παρασκευή από τις 19:00 έως 24:00 Σάββατο και Κυριακή: 12:00 έως 24:00

Ξεχωριστός χώρος για καπνίζοντες
Υπάρχει εξωτερικός χώρος

28 Απρ 2017

Βρίσκεται δίπλα από το ρέμα, σε ήσυχη περιοχή, το παρκάρισμα είναι αρκετά εύκολο ακόμα και έξω από το μαγαζί. Το επισκέφτηκα μεσημέρι κυριακής με κράτηση, που ίσως να χρειαζόταν οριακά.

Είχε αρκετή ζέστη, οπ’οτε κάτσαμε έξω. Έχει και μέσα χώρο, ο οποίος όμως μου φάνηκε ιδιαίτερα κλειστός για καλοκαιρινό καιρό. Ο χώρος αρκετά καλός με σωστές αποστάσεις ανάμεσα στα τραπέζια.
Στο σέρβις 2 νέα παιδιά, φιλικά εξυπηρετικά με χιούμορ.
Πήγαμε 4 ενήλικες με 2 (2,5 για την ακρίβεια) παιδιά. Πήραμε:
2 πατάτες, φρέσκες ωραίες
2 χόρτα ραδίκια, απλα οκ
1 χωριάτικη, καλό μέγεθος
1 μελιτζάνα καπνιστή με τυροκαυτερή, η μελιτζάνα νόστιμη με τη μυρωδιά του καψίματος, η τυροκαυτερή νόστιμη, αλλα σαν πάντρεμα δεν μου ταίριαζε
1 γαρδουμπάκια, φούρνου με πατάτες σε νόστιμο ζουμάκι
1 πανσέτα, 2 μεγάλα κομμάτια με πατάτες, απλά νόστιμα
2 κεφτέδες, που μου έσπασαν τη μύτη απόταν έκατσα, δεν ήταν άσχημοι αλλα η μυρωδιά με προδιέθετε για κάτι καλύτερο
1 σεφταλιά, απλά καλή
1 τζατζίκι, πάρα πολύ καλό
Χύμα κρασί και ρακή από τις πιο καλές που έχω πιεί.

Πληρώσαμε γύρω στα 90 ευρώ. 15 ευρώ περίπου στο άτομο. αρκετά καλά νομίζω για τις ποσότητες που είχαν τα πιάτα.
Γενικά το μαγαζί νομίζω προσφέρεται για μεζεδοκατάσταση παρά για κυρίως πιάτα. Είδα στον κατάλογα φαγητά και μεζέδες που θα ήθελα να δοκιμάσω σε επόμενη επίσκεψη. Αυτό που σίγουρα με προδιαθέτει θετικά είναι η ατμόσφαιρα που βγάζει ο χώρος του μαγαζιού συνολικά.

02 Οκτ 2017

στο συγκεκριμενο μαγαζι εχω παει 2 φορες μεσα στο Σεπτεμβρη. μενω κοντα και γι αυτο δε θα σταθω τοσο στο περιβαλλον καθως το πρασινο δε μου λειπει. οπωσδηποτε ειναι στα υπερ παρολα αυτα.

το βρηκα πολυ ακριβο, καθισαμε για να τσιμπησουμε κατι 2 ατομα, οχι για να φαμε του σκασμου, μια χωριατικη μια μπυρα και ενα πιατακι χοιρινη τηγανια κοντεψαμε το 20ευρω. 9 ευρω για την τηγανια που σερβιρουνε σε ενα πολυ μικρο πιατο θεωρω πως ειναι πολλα χρηματα οταν με τοσα μπορεις να παρεις μια μεγαλη μεριδα σε αλλα μαγαζια. απο κει και περα η εξυπηρετηση και το σκηνικο θυμιζει φοιτητικα χρονια μονο που οι τιμες δεν ειναι αναλογες!

καθως δεν επιτρεπεται απο τους κανονες της σελιδας να αναφερθω σε συγκεκριμενα γεγονοτα, και εφοσον δεν μπορω να αναρτησω φωτογραφιες θα περιοριστω να πω πως απλα ο χωρος δεν ειναι και ο πιο ασφαλης οσον αφορα την καθαριοτητα

προσωπικα δεν προκειται να ξαναπαω γιατι εκμεταλλευομενοι το πρασινο κοπανανε στο κεφαλι τις τιμες και η ποιοτητα δεν ειναι και η καλυτερη ουτε η ποσοτητα επισης.