Cafe - Restaurants - Καστέλλα - Μικρολίμανο, Αθήνα
Αυγ

Πήγαμε στην Λαδόκολλα την προηγούμενη Τρίτη 12 Αυγούστου.
Είμασταν 11 άτομα. Περάσαμε ένα πολύ όμορφο βράδυ και φύγαμε με πολύ ευχάριστες αναμνήσεις.

Επισκεφτήκαμε το εστιατόριο έχοντας αγοράσει κουπόνια από κάποιο site προσφορών.
Φρόντισα και έκλεισα τραπέζι περίπου 5 ημέρες νωρίτερα και ο κύριος στο τηλέφωνο ήταν εξαιρετικά ευγενικός και φυσικά δεν έφερε καμία αντίρρηση όταν του είπα για τα κουπόνια και το ότι θα θέλαμε τραπέζι με θέα.

Την ημέρα της κράτησης καθυστερήσαμε να φτάσουμε (11 άτομα είναι λίγο δύσκολο να συντονιστούν) μας πήραν τηλέφωνο για επιβεβαίωση ότι η κράτηση ισχύει και δεν φάνηκε να τους πειράζει που δεν ημασταν στην ώρα μας.

Το τραπέζι ήταν στο καλύτερο σημείο της βεράντας και τα παιδιά που μας εξυπηρέτησαν πάντα χαμογελαστά και πρόθυμα. Στην παρέα μας υπήρχε άτομο που έπασχε από μια σοβαρή μορφή αλλεργίας στους ξηρούς καρπούς και ο σερβιτόρος εξήγησε λεπτομερώς στον μάγειρα τη σοβαρότητα της κατάστασης. Φάγαμε μόνο κυρίως πιάτα (εξαιτίας της ασθένειας του φίλου μας - δεν θέλαμε να μοιραστούμε ορεκτικά) τα οποία ήταν πολύ καλής ποιότητας και οι μερίδες χορταστικές.

Μια και ήμασταν μεγάλη παρέα είδα αρκετά κυρίως πιάτα τα οποία ήταν όλα αξιοπρεπέστατα. Εντύπωση μας έκανε η πίτσα η οποία ήταν άψογη. Μοιραστήκαμε μόνο σαλάτες οι οποίες ήταν και αυτές πολύ καλές (με φρέσκα λαχανικά και μεγάλες). Δεν πήραμε γλυκό λόγω του θέματος της αλλεργίας, ζητήσαμε φρέσκα φρούτα αλλά δυστυχώς είχαν μόνο φρουτοσαλάτες.

Στο τέλος του λογαριασμού και αφού δεν είχαμε συμπληρώσει με τα φαγητά μας το ποσό των κουπονιών, μας συμπεριέλαβαν στην τιμή και τα ποτά πράγμα το οποίο θεωρώ ότι ήταν εξαιρετικά έντιμο.

Μας κέρασαν λικέρ τσιχλόφουσκα (σε όλους άρεσε - εγώ το βρήκα μέτριο)
Τώρα ο χώρος. Θα μπορούσαμε να πούμε ότι η διακόσμηση είναι λίγο φορτωμένη έως κιτς όμως η θέα είναι τόσο απίστευτα ειδυλλιακή που το παραβλέπεις. Οι τουαλέτες ήταν σε καλή κατάσταση θα μπορούσε να είναι ένα "τικ" πιο καθαρές.
Η είσοδος από το bowling ήταν μάλλον παραμελημένη.

Στο τέλος της βραδιάς η βεράντα ήταν γεμάτη κόσμο, υπενθυμίζω ότι ήταν καθημερινή και Αύγουστος.

Θα ξαναπήγαινα σίγουρα για την θέα, την πίτσα και το χαμογελαστό προσωπικό.
Ευχαριστούμε την λαδόκολλά - απόδειξη ότι ακόμα και στα sites προσφορών βρίσκεις έντιμες συναλλαγές προς το συμφέρον και των πελατών αλλά και των επιχειρηματιών.