Ψαροταβέρνες - Γλυφάδα, Αθήνα
Αυγ

Θέλοντας να εκμεταλευτω την πολύ χρήσιμη και πετυχημένη εφαρμογή του ask4foodκαι σαν καινούργιος χρήστης αυτής αλλα και λατρησ των θαλασσινων, θα ήθελα να ξεκινησω τις κριτικές μου με αυτό το πετυχημένο εστιατόριο θαλασσινών που επί σκέφτηκα για δεύτερη φορά στις 10 Ιουλίου. παρεα 4 ατομων και επιλεξαμε μεσα απο μια μεγαλη ποικιλια θαλασσινων χταπόδι ψητό, μύδια αχνιστα, καλαμάρι φρέσκο τηγανητο, σουπιές κρασατες, κολοκύθια τηγανητά, και γαυρος φιλεταρισμενο τηγανητό. αυτά μαζί με μια σαλάτα καθώς επίσης και ποτά και διάφορα αλλά δεν ξεφυγαμε τα 20€ το άτομο.

δεν θελω να εστιασω στην ποιοτητα του φαγητου γιατι μονο κάποιος που θα δοκιμασει αυτές τις γεύσεις θα καταλαβει την αυθεντικοτητα τουσ και το μερακι κατα την παρασκευη τους! αρκει να πω μονο οτι ενα μαγαζί που ξεφλουδιζει την ντομάτα στην σαλάτα του για να περιποιηθεί όλους τους πελάτες του, φαντασου πως λειτουργει για όλη την κουζίνα του! αυτό που θέλω να τονίσω όμως είναι το θεμα καθαριότητας.

Απο την στιγμη που μπαίνει στο μεγαλο αυτό μαγαζί μέχρι που κάθεσαι και παρατηρείς θα δεις οτι όλα γύρω σου γυαλί ζουν, ή κουζίνα είναι σαν χειρουργείο οι τουαλέτες πιο καθαρές και απο το σπίτι μας και το προσωπικό έμπειρο και με κατάλευκα σιδερωμενα ρούχα! αυτο δικαιωνει τα 40χρονια πειρας που διαφηφιζουν βεβαια και δικαιολογεί οτι μια απλη Πεμπτη Ιουλιου το μαγαζι ειχε τουλαχιστον 15 παρεες οικογενειες αλλά και επαγγελματικά τραπέζια (αν κρίνω απο τα κουστούμια).

Συμπερασμα: το αγκίστρι είναι μοναδική επιλογή τουλαχιστον στα νότια προάστια και μπορεί κάποιος να το επισκεφτεί ειτε για ουζακι και μεζέδες ειτε να επιλέξει από την βιτρίνα ενα φρέσκο ψάρι σαν αυτά που αντικρισα εγώ με το που μπήκα και να το απολαύσει βέβαια με προσιτή πολυτέλεια (τραπεζομαντηλα - λινές πετσέτες) πληρωναντας τα ίδια και λιγοτερο ίσως απο ενα οποιοδήποτε απλό ουζερί που σε σερβίρει σε σιδερένιο τραπέζι των δυο ατόμων! το συνιστω ανεπιφύλακτα!

2014-08-25 00:45:34

Η μεγαλύτερη ικανοποίηση για έναν επαγγελματία που σέβεται τον πελάτη και μετα τον εαυτό του ειναι η στιγμή που ο Πελατης αναγνωρίζει και επιβραβεύει έστω και αυτο που εμεις θεωρούμε δεδομένο. ειναι οτι πιο ευχάριστο να εξυπηρετεις ανθρώπους που κοιτούν την λεπτομέρεια και εκτιμούν την ποιότητα που τους παρέχεις. Ευχαριστούμε πολύ για τα καλα σας λόγια και να ειστε σίγουροι οτι θα συνεχίσουμε να σας παρέχουμε οτι πιο φρέσκο μας δίνουν οι ελληνικές θάλασσες!