Πώς λειτουργεί

Βρες εστιατόριο

• Περισσότερα από 1500 εστιατόρια
  • Δες μενού, φωτογραφίες και αναλυτικές περιγραφές
  • Διάβασε κριτικές μόνο από χρήστες που τα έχουν επισκεφτεί

Κάνε online κράτηση και κέρδισε

• Εξασφάλισε έκπτωση έως 30%
  • Εντελώς δωρεάν. Χωρίς πιστωτική
  • Χωρίς αναμονή για επιβεβαίωση

Το τραπέζι σου θα σε περιμένει

• Πήγαινε στο εστιατόριο μόνο με το όνομα σου
  • Δεν υπάρχουν κουπόνια
  • Η έκπτωση θα εφαρμοστεί διακριτικά στο σύνολο του τελικού σου λογαριασμού
cover photo

Φωτογραφίες

Top λόγοι να φάτε εδώ

Ιδανική τοποθεσία στο κέντρο της Αθήνας

Βρισκόμαστε σε μία υπέροχη τοποθεσία στο ιστορικό κέντρο της Αθήνας, ιδανική για τα πρωινά ψώνια αλλά και τη βραδινή έξοδο, συνδυάζοντας ένα μοναδικό urban περιβάλλον στον εξωτερικό και εσωτερικό χώρο μας

Μοναδικό Κυριακάτικο Brunch

Από τις 9.00 το πρωί σερβίρουμε το πλούσιο πρωινό μας, ενώ στο κανονικό μενού συνδυάζουμε πολυεθνικές γεύσεις με τη δική μας πινελιά, εκπροσωπώντας επάξια τις κουζίνες του κόσμου. Συστήσαμε το Brunch στο κοινό μας 9 χρόνια πριν και κάθε Κυριακή το γιορτάζουμε από τις 12.00 έως και τις 18.00 με το καθιερωμένο μενού μας

Υπέροχα ροφήματα & γευστικά cocktails

Σερβίρουμε από το bar μοναδικό καφέ και ροφήματα από νωρίς το πρωί και συνεχίσουμε με 22 μπίρες από ελληνικές μικροζυθοποιΐες και δημιουργικά cocktails με τη signature handmade Frozen Margarita

Πληροφορίες

Το Mama Roux είναι ένα multi-ethnic εστιατόριο στον πεζόδρομο της οδού Αιόλου, στην καρδιά της εμπορικής συνοικίας του ιστορικού κέντρου της Αθήνας.

Το μενού εμπνέεται από διαφορετικούς πολιτισμούς ενώ διαρκώς πειραματιζόμαστε με νέα υλικά και τεχνικές, δίνοντας το δικό μας twist σε κλασσικά multi-ethnic πιάτα. Δεν υπάρχει συγκεκριμένο concept στο μενού – το φαγητό που σερβίρουμε είναι γεύσεις που γνωρίσαμε και αγαπήσαμε μέσα από τα ταξίδια και τις εμπειρίες μας.

Αυτή η προσέγγιση μας οδήγησε σε πιάτα από τη Μέση Ανατολή, την Κίνα, την Ιαπωνία, την Κορέα, την Ταϊλάνδη, τη Βόρεια Αφρική, το Μεξικό, την Ευρώπη και τις ΗΠΑ. Και θα συνεχίσουμε προς όλες τις κατευθύνσεις! Στόχος μας είναι να προσφέρουμε διαφορετικά πιάτα απ’ όλο τον κόσμο με σεβασμό στους διαφορετικούς πολιτισμούς, την υψηλή ποιότητα και με προστιθέμενη αξία για τους πελάτες μας - πιάτα τα οποία την ίδια στιγμή ενσωματώνουν τις διεθνείς γαστρονομικές τάσεις. Το Mama-Roux είναι το μέρος στο οποίο το multi-ethnic μενού μας μετατρέπεται σε “comfort food” για όλους.

Κάθε Κυριακή υπάρχει brunch 12:00 - 18:00

restaurant menu

Δες αναλυτικά τον κατάλογο του εστιατορίου ΜΕΝΟΥ

address icon

WiFi Παιδικά καθισματάκια

tags icon
Προτείνεται για

VeganΒrunchVegetarian

Νέα άφιξη στο e-table. Δεν υπάρχουν ακόμα κριτικές.