20 Οκτ 2014

To Willy's το επισκεπτομαι αρκετα χρονια και εχω παει εκει με αρκετες παρεες απο τους οποιους οι περισσοτεροι εμειναν ικανοποιημενοι. Το καταστημα οντως εχει κανει μειωσεις στις τιμες του και πλεον δεν ειναι ακριβο σε σχεση με την ποιοτητα του η οποια στην πιτσα ειναι αδιαμφισβητητη σε σχεση παντα με τις τυποποιημενες πιτσες των γνωστων αλυσιδων.

Στην τελευταια μου επισκεψη 3 ατομα πηραμε ψωμακια (καλαθακι με διαφορα κριτσινοειδη, κ. α. ), 2 μεσαιες πιτσες (πολυ καλα υλικα ξεχωριζουν οπτικα και στο στομα), μια πατατα φουρνου με φιλαδελφεια (μερικες φορες δεν την βρισκω το εξηγω και παρακατω), μια κανατα σανγκρια 1lt (καλη τιμη κανατας και καλη γευση μαλλον δεν ειναι εμποριου την φτιαχνει εκει) κ 2 αναψυκτικα με κοστος καπου στα 42 € και σημειωση οτι δεν καταφεραμε να φαμε ολες τις πιτσες καθως αυτα ειναι ως συνηθως παραγγελια για τεσσερα ατομα.

Παμε τωρα και στα μειον, πολλες φορες υπαρχει μεγαλη αναμονη και για την παραγγελια και για την αποπερατωση αυτης, δηλαδη την καταληξη της στο τραπεζι μας, καταλαβαινω οτι ''ψηνει κανει, ρανει'' αλλα μιλαω για ''μεγαλες αναμονες'' που δεν συμβαινουν παντα αλλα καποιες φορες. Πολλες φορες επισης εχω ζητησει την πατατα με φιλαδελφεια στις 22:00 και μου ειπαν τελος (wtf?) που λενε κ στο χωριο μου, ρε ανθρωπε μου πως σου τελειωνει πριν αρχισει το βραδυ?

στο μαγαζι παω χρονια αλλα ουτε μια φορα ασχετα εαν εκανα 40€ η 100€ λογαριασμο δεν ηρθε κερασμα ''1'' κατι, εαν θελεις αγοραζεις απο τον καταλογο γλυκο, βεβαια και σε αλλα καταστηματα υπαρχει μενου με γλυκα αλλα καποιοι στο τελος εχουν ενα κερασμα για ''ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ'' το οποιο δεν ειναι καμια τουρτα απλα κατι για το κλεισιμο, επισης κατι εχει αλλαξει με τα ψωμακια καποτε ειχε ποιο μεγαλη ποικιλια οπως πολυσπορα και ποιοτητα. Παντα ηταν μεσα στις top επιλογες μου για πιτσα κ παρεμεινε καθως πηρε την αποφαση να επιστρεψει σε γηινες τιμες.

20 Οκτ 2014

alien