Πώς λειτουργεί

Βρες εστιατόριο

• Περισσότερα από 1500 εστιατόρια
  • Δες μενού, φωτογραφίες και αναλυτικές περιγραφές
  • Διάβασε κριτικές μόνο από χρήστες που τα έχουν επισκεφτεί

Κάνε online κράτηση και κέρδισε

• Εξασφάλισε έκπτωση έως 30%
  • Εντελώς δωρεάν. Χωρίς πιστωτική
  • Χωρίς αναμονή για επιβεβαίωση

Το τραπέζι σου θα σε περιμένει

• Πήγαινε στο εστιατόριο μόνο με το όνομα σου
  • Δεν υπάρχουν κουπόνια
  • Η έκπτωση θα εφαρμοστεί διακριτικά στο σύνολο του τελικού σου λογαριασμού

Φωτογραφίες

Πληροφορίες

Με χρώματα Περσίας και άψογο σέρβις σε έναν ατμοσφαιρικό χώρο όπου νιώθεις σαν στο σπίτι σου, το Αναχίτα, το πρώτο περσικό εστιατόριο στην Ελλάδα, κρατάει εδώ και χρόνια την παραδοσιακή γεύση της Ανατολής αλλά και την άριστη ποιότητα στα υλικά του. Χρώματα και αρώματα σε συνεπαίρνουν μπαίνοντας μέσα.Το ρύζι, η βάση της περσικής κουζίνας, έρχεται σε ποικίλες συνταγές για να ικανοποιήσει όλα τα γούστα. Εξαίσια ανατολίτικα φαγητά συνδυάζουν γευστικά το μπασμάτι με φρέσκα κρέατα. Φλούδες από φρέσκα εσπεριδοειδή, φιστίκια, σταφίδες, φρέσκο ρόδι, χρωματίζονται ανατολίτικα με περσικό σαφράν, ροδόνερο και εκχυλίσματα βοτάνων. Τα κρέατα, σωστά κομμένα και ήπια μαριναρισμένα, με απαλές γεύσεις μυρωδικών ψημένα στη σχάρα, μας μαθαίνουν τι σημαίνει έθνικ κουζίνα. Γεύσεις που παίζουν απολαυστικά με τη φρέσκια μελιτζάνα, το αρωματισμένο με δυόσμο γιαούρτι και φρέσκες σαλάτες αποτελούν το ιδανικό μενού για όλη την ημέρα και σε τιμές πολύ προσιτές για όλους.Στο Αναχίτα σερβίρονται πιάτα που έχουν μέσα τους όλη την ψυχή και το μεράκι της Ανατολής. Και πώς αλλιώς θα γινόταν, αφού όλες οι συνταγές γίνονται με τη φροντίδα της Nasreens στην κουζίνα και όλα τα υλικά επιβλέπονται από τον Majid, ιδιοκτήτη του μαγαζιού, φροντίζοντας τα πιάτα όχι μόνο να μας ικανοποιούν γευστικά αλλά και να μην επιβαρύνουν το στομάχι μας!

Το menu του εστιατορίου περιλαμβάνει και πιάτα για vegetarians

Δείτε περισσότερες σχετικές χρήσιμες πληροφορίες και όρους στο blog μας.

Όροι και χρήσιμες πληροφορίες για το Alpha Bonus: https://blog.e-table.gr/alphabonus.

restaurant menu

Δες αναλυτικά τον κατάλογο του εστιατορίου ΜΕΝΟΥ

address icon

16€ - 25€

face icon
Υπηρεσίες

WiFi Alphabank Bonus

Νέα άφιξη στο e-table. Δεν υπάρχουν ακόμα κριτικές.