03 Νοε 2014

Πριν λιγες μερες ανακαλυψα αυτον τον θησαυρο στην Μεσογειων κοντα στον σταθμο της Εθνικης αμυνας.
Η φυσαρμονικα με κερδισε εμενα και την παρεα μου απο την πρωτη μας επισκεψη γιαυτο και μεσα σε συντομο χρονιιο διαστημα την εχουμε επισκεφτει 3 φορες.

Για το φαγητο δεν εχω να πω και πολλα γιατι πρεπει καποιος να κανει ο ιδιος τις δοκιμες του για να καταλαβει. Χαρακτηριστικα θα προτεινω το σαγανακι που ειναι με τυρι φορμαελα και καποιο γλυκο του κουταλιου. Απιστευτη γευση, δεν περιμενα ποτε πως αυτος ο συνδυασμος θα μου αρεσε τοσο πολυ.

Πουγκια κολοκυθιου... πραγματικη απολαυση!

Στα κρεατικα οπωσδηποτε δοκιμη στο χωριατικο λουκανικο και στα γεμιστα μπιφτεκακια.

Εχουμε δοκιμασει 3 διαφορετικες σαλατες. Η μια ειναι κατι σαν ceasar εκπληκτικη και μεγαλη πολυ, η αλλη ειναι η ελληνικη που στην ουσια ειναι μια χωριατικη, οχι τιποτα το ιδιαιτερο και η τριτη που την λενε φυσαρμονικα, ειναι μια πρασινη σαλατα με πεπονι. πολυ δροσιστικη!

Μην ξεχασετε να δοκιμασετε απο γλυκα το μηλοφι. Αριστουργημα!!

Η εξυπηρετηση αψογη, πολυ γρηγορα ερχονται ολα και τα παιδια ετοιμα να σε εξυπηρετησουν.

Ο χωρος διακοσμητικα πολυ ομορφος με τα πατζουρακια και παλιες πορτες, πολυ ευχαριστη ατμοσφαιρα. Τα τραπεζια ομως ειναι καπως στενα και ειδικα σε γεματο μαγαζι εχεις μια δυσκολια ανεσης αλλα το προσπερνας με το υπολοιπο πακετο.

03 Νοε 2014

alex78