Ελληνική κουζίνα - Πετράλωνα, Αθήνα

Καλημερα και καλο μηνα! θα προσπαθησω να ειμαι συντομος και περιεκτικος. εχθες μεσημερακι μαζευτηκαμε στο μαγαζι μια μεγαλη παρεα 16-17 γονεις και τα αντιστοιχα παιδια.

α) Οσον αφορα τη γευση πραγματικα εφαγα καλα εξ'ου και το 3/4.

β) ο χωρος πολυ ομορφος ψηλοταβανος και με επιλογη ανοιγματος της τεντας. για εμενα που δεν καπνιζω ειναι πολυ σημαντικο.

γ) οσον αφορα το κοστος αν υπολογισουμε το μεγεθος των μεριδων και την περιοχη νομιζω ειναι νορμαλ.

δ) αφησα τελευταια την εξυπηρετηση την οποια τη χωριζω σε 2 κομματια, 1ον το service ηταν σε καλο επιπεδο γρηγορο και εξυπηρετικο και αυτο αφορα μονο το παλικαρακι με το μουσι και την κοπελιτσα (ευγενικοι και υπομονετικοι ειδικα το παλικαρι που ειχε αναλαβει τα τραπεζια μας).

Καταλαβαινω οτι οταν εχεις να κανεις με παιδια ηλικιας 4 μεχρι 13 θα υπαρχει και η φασαρια ισως και η ενοχληση απο καποιες παρεες που περιμεναν να φανε πιο ησυχα αλλα πιστευω οτι το πραγμα δεν ξεφυγε (υπηρχαν και αλλες παρεες με παιδια που γυροφερναν γυρω απο τα τραπεζια.) αυτο που με ενοχλησε ηταν οτι ο ιδιοκτητης (οχι το παιδι που ηταν πισω απο τη μπαρα) φανηκε να περιμενε πως και πως την ωρα που θα φευγαμε για να ησυχασει το μαγαζι, μονιμως κατσουφιασμενος απορω αν μας χαιρέτησε κι ολας την ωρα που φευγαμε (εγω δεν αντιληφθηκα κατι τετοιο) και μαλιστα οταν εχεις κανει βαρβατο λογαριασμο.

οσον αφορα το γλυκο αν το μαγαζι το κερναει περιμενω απο το μαγαζι να το προτεινει και οχι να κανουμε εμεις το πρωτο βημα πρωτα για τους μεγαλους και επειτα για ξανα για τα παιδια.

Αν καπου εχω αδικο θα χαρω να μου απαντησετε οποτε κρινετε εσεις. με εκτιμηση!

2014-12-03 22:19:29

Καλησπέρα κ καλο μηνα κ σε σας.
Δέν υπαρχει θέμα δικαίου κ αδικου.
Εσείς γράψατε αυτο που ηταν να γραψεται κ πολυ καλα κάνατε.
Δεν ηταν κανείς κατσουφης όπως κ δεν περίμενε κανείς πως κ πως να φυγετε για να ησυχάσει το μαγαζι.
Το μονο που θα θέλαμε ειναι επειδή τα παιδια ηταν πολλα κ σε μικρη ηλικία με καποιο τροπο να ηταν λίγο πιο σε τάξη (ήσυχα). κ το είπαμε μια φορα σε 2 κυρίες (γονείς ).
Αλλα ειναι παιδια κ οσο κ να τους μιλάς δεν καταλαβαίνουν, ποσο μάλλον όταν ειναι 17 μαζι...
Για τα γλυκά ίσως δεν πληροφορηθήκατε σωστα γιατι ήμουν στο ταμείο όταν το πρότεινε ο αδερφός μου στην κυρία που είχε έρθει στο μπαρ να ενδιαφερθεί για τον λογαριασμό. βγηκαν πρώτα στους γονείς κ μετα στα παιδια.
Οσο για το βάρβατο λογαριασμό ευχαριστουμε πολυ που αφιερωσατε αυτο το ποσόν σε εμάς κ ελπίζουμε να ανταπόδοσαμε αλλα ειναι δυσάρεστο να φεύγουν τραπέζια επειδή επικρατεί φασαρία.
Κ αυτο προσπαθούσαμε να αποφύγουμε.
Γιατι μια επειχειρηση φενεται σε βάθος χρόνου κ δεν σωνεται με έναν βαρβατο λογαριασμό.
Ελπίζουμε να σας άρεσαν τα φαγητα κ να σας ξαναδούμε, οικογενειακός.
Καλη συνέχεια στο ask4food γιατι βλέπω αυτη ηταν κ η παρθενική σας αξιολόγηση: -)