Μοντέρνα κουζίνα - Ιλίσια - Χίλτον, Αθήνα

ενα μαγαζί που πρέπει όπωσδηποτε να επισκεφτείς έστω και μια φορά.
άλλωστε οι τιμές του ειναι απαγορευτικές για πολυ κόσμο για συχνές επισκέψεις.

ο χώρος ειναι πολυ όμορφος, φαίνεται οτι έχουν ξοδευτεί παρα πολλα χρηματα για το στήσιμο του. τα παντα μέσα έχουν διανεμηθεί πολυ σωστα εκτός απο το τραπέζια. τα οποία ειναι πολυ στριμωχτα.

εξαιρετική ιδέα να βλέπεις τι γίνεται μέσα στην κουζίνα, καθώς και το οτι έχουν φτιάξει την κάβα σε στυλ βιβλιοθήκης με κυλιόμενη σκάλα.
επίσης πολυ ωραια εικόνα της παραδοσιακής μηχανής για αλλαντικά, των οποίων το κόψιμο γίνεται χειροκίνητα.

η εξυπηρέτηση ειναι άμεση και οι γνώσεις του προσωπικού σε ξαφνιάζουν καθώς ειναι κατι που δεν το βρίσκεις συχνά. πολλα συγχαρητήρια σε αυτόν τον τομέα.

για το κρέας δεν μπορούμε να πούμε και πολλα πραγματα.
το όνομα του τα λεει ολα. wagyu οτι καλύτερο μπορει να γευτεί ο ουρανίσκος σου.
απλα υπέροχο.

τελος αυτο το βουνό που σερβίρουν για γλυκό. νομιζω οτι δεν θα το βρεις πουθενά.
και μαλλον θες εξοπλισμό αναρρίχησης για να το καταφέρεις.

2015-04-07 13:24:59

Eυχαριστούμε πολύ για τα θετικά σχόλια και για το χρόνο που διαθέσατε για να σχολιάσετε το εστιατόριο μας. Δύο διευκρινίσεις μόνο από την πλευρά μας:
Σχετικά με τις τιμές: Βρίσκονται σε άμεση συνάρτηση με την ποιότητα των πρώτων υλών που χρησιμοποιούμε. H κουζίνα μας περιλαμβάνει υλικά και πρώτες ύλες από μικρούς παραγωγούς που δεσμεύονται για τη βιωσιμότητα των καλλιεργειών τους και καταβάλλουν μόχθο για να προσφέρουν τη μεγαλύτερη δυνατή ποιότητα προϊόντων. Αυτό συνεπάγεται ένα κόστος που δεν μπορούμε να διαπραγματευτούμε, αλλά που τις περισσότερες φορές καταλήγει να είναι value for money. Το μενού μας είναι σχεδιασμένο έτσι ώστε να αφήνει ικανοποιημένο και χαρούμενο το απαιτητικό μας κοινό, όσο ετερόκλητο κι αν είναι. Aκόμα και ως προς το κρασί, προσφέρουμε επιλογές και με 3 και 4 ευρώ το ποτήρι εφόσον στόχος μας είναι να ικανοποιούμε όλα τα μπάτζετ, ακόμη και τα πιο χαμηλά..
Σχετικά με τα τραπέζια: Το εστιατόριο μας είναι μικρό και ζωντανό όπως ταιριάζει στη φυσιογνωμία των μπιστρό. Aυτά τα χαρακτηριστικά αποτελούν συστατικά στοιχεία της ταυτότητάς του, και σε μεγάλο βαθμό η επιτυχία του Vezené οφείλεται στο «ζεστό», λιλιπούτειο χαρακτήρα του. Aν σας ενόχλησε η εγγύτητα των τραπεζιών σάς ζητάμε ταπεινά συγγνώμη.

Θα χαρούμε πολύ να σας έχουμε ξανά κοντά μας.
Με εκτίμηση,
Η διεύθυνση