Cafe - Restaurants - Γλυφάδα, Αθήνα

συνηθίζω με τους φίλους μου να παιρνουμε τις οικογενειες μας και να πηγαινουμε σε διαφορα μερη ωστε να δοκιμαζουμε διαφορετικες γευσεις και προτιμαμε χωρους στους οποιους δεν θα περναμε μονο εμεις καλα αλλα θα μπορουν να διασκεδασουν και τα παιδια μας!! μια μερα λοιπον ειπαμε να επισκεφτουμε το BALUX CAFE στη γλυφαδα για το οποιο τοσα και τοσα ακουγαμε!!! νομιζω πως οτι και να πει κανεις για αυτο το μερος ειναι λιγο!!!!

εντυπωσιαστηκαμε απο την εισοδο που ειναι μεσα στο καταπρασινο και σε προϊδεαζει οτι ηρθες στο τελειο μερος για να μπορεσεις να συνδυασεις τα παντα!!!

Ημασταν 6 μεγαλοι συν 3 τα παιδια και παρολο που δεν ειχαμε κανει καποια κρατηση μας εξυπηρετηθηκαμε αμεσως!!! η θεα που εχει το μαγαζι ειναι απιστευτη και καταλαβαμε οτι βρηκαμε τον τελειο χωρο για τα παιδια μας τα οποια περασανε ολοι τους τη μερα παιζοντας ειτε στον παιδοτοπο BALUXAKI ειτε στην αμμο μπροστα μας ετσι δεν ανησυχουσαμε για την ασφαλεια τους!!!

το σερβις του μαγαζιου ηταν απιστευτο και τα παιδια ηταν ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟΙ και ΕΥΓΕΝΙΚΟΤΑΤΟΙ!!! ηρθαν κατευθειαν να μας υποδεχτουν και να μας παρουν παραγγελια και παροτι το μαγαζι ηταν γεματο ηταν ολη την ωρα απο πανω μας και δεν μας ελειψε τιποτα!!!

ηπιαμε τους καφεδες μας οι οποιοι ηταν πολυ καλοι και μετα αποφασισαμε να φαμε. παραγγειλαμε διαφορα πιατα και για μας και για τα παιδια!!! παραγγειλαμε για αρχη:

1 σαλατα καισαρα

1 σαλατα του ζαν
φετα σε φυλλο κρουστας με μελι

1 πιτσα μαργαριτα

1 πιτσα σπεσιαλ

και για κυριως πιατα:
μοσχαρισια φιλετακια

σπιτικο πικαντικο κεμπαπ

χοιρινο κοτσι

φρεσκο φιλετο σολομου

ψαρονεφρι

ολα τα πιατα ηταν απιστευτα αλλα παντα κατι σου κανει το κλικ και εγω εντυπωσιαστηκα απο το κοτσι που εφαγα εγω και το κεμπαπ που πηρε η γυναικα μου!! βεβαια ολοι στη παρεα ηταν κατενθουσιασμενοι!!!

οσο για τα παδια φαγανε
κοτομπουκιες
κεφτεδακια
φιλετο κοτοπουλο και τους αρεσαν παρα πολυ!!! για το τελος για γλυκο φαγαμε
σοκολατα του ζαν
2 calzone τα οποια πιστευω ειναι οτι καλυτερο μπορεις να φας σε γλυκο!!!

περασαμε ενα υπεροχο σαββατο και απο τοτε παμε καθε εβδομαδα σιγουρα!! ολο το προσωπικο ειναι απιστευτο, αριστα εκπαιδευμενο και προθυμο να σου λυσει καθε απορια και προβλημα αν και δεν νομιζω να εχετε!!!! οι τιμες αν πατε θα καταλαβετε οτι ειναι πολυ καλες σε σχεση με τις μεριδες και με αυτα που σου προσφερει το μαγαζι!!!

το προτεινω ανεπιφυλακτα σε ολους για να περασετε μια υπεροχη μερα μονοι σας η με τα παιδια σας!!!