31 Ιαν 2015

Επιτελους ενα μαγαζι ξεχωριστο στον Πειραια.

Το εχω επισκεφτει αρκετες φορες θα μιλησω κυριως για την τελευταια που ενθουσιαστηκα με το φαγητο. Πηγαμε δυο ατομα μετα απο παρασταση στο Δημοτικο θεατρο του Πειραια σαν μια επιλογη που μενει ως αργα ανοικτα ακομη και τις καθημερινες, επισης εχει και αρκετο κοσμο.

Δοκιμασαμε δυο κυριως πιατα εξαιρετικα ενα σολωμο σωτε με κατσικισιο τυρι και πουρε απο καποιο λαχανικο που δε θυμαμαι (το μονο σιγουρο ειναι πως ηταν ενα απο τα πιο ισορροπημενα πιατα που εχω φαει τον τελευταιο καιρο πολυ καλο πραγματικα) και μια πανσετα μαριναρισμενη και σιγοψημενη δοκιμασα καλη αλλα οχι του γουστου μου.

Τα συνοδεψαμε με δυο μικρα ποτηρια μαλαγουζια αρκετα καλη δωσαμε κατι λιγοτερο απο 30 ευρω και μειναμε απολυτως ευχαριστημενες.
Εχω δοκιμασει κατα καιρους και τις ποικιλιες τυριων αλλαντικων καθως και καποιες μπρουσκετες παντα ολα σε πολυ καλο επιπεδο.
Τις τιμες τις θεωρω σε απολυτη συναφεια με τα προσφερομενα.
Ετσι προτεινω σε ολους σας να το δοκιμασετε αξιζει και απο αλλες περιοχες μια βολτα ουτως η αλλως βρισκεται ισως στο ωραιοτερο σημειο του Πειραια τη Ζεα. Ισως χρειαζεται ομως μια κρατηση.

Υ. γ. το ευρος τιμων που διαλεξα ανταποκρινεται σε κανονικο φαγητο ισως με συνοδεια ενος μικρου ποτηριου κρασι για παραπανω αλκοολ σε συνδυασμο με φαγητο χρειαζεται κανεις περισσοτερα χρηματα, οπως και για κρασακι μονο ειναι πιο οικονομικο.

31 Ιαν 2015

TOMIE