Ινδία - Γλυφάδα, Αθήνα

Τι να πω για το Indigo! Έχω τόσα πολλά πράγματα να αναλύσω και θεωρώ ευλογημένη τη στιγμή που σκέφτηκα να πάω να φάω Ινδικό για πρώτη φορά! Πάντα μου άρεσαν τα καυτερά και τα πιάτα με Κάρι και όλοι μου έλεγαν <> Μιας και είχα κάνει λοιπόν κριτική στο golden phoenix {άλλο αγαπημένο εστιατόριο} σκέφτηκα να επισκεφτώ το Indi Go που μόλις είχε ανοίξει δίπλα και μου έκανε κλικ.

Λοιπόν θα ξεκινήσω με τα απλά:

Διακόσμηση: Ίσως ένας από τους λόγους που θα το ξαναεπισκεφτώ. Από τη στιγμή που μπαίνεις θαυμάζεις τα τραπέζια, τους πίνακες, τον φωτισμό και τις πολυθρονίτσες με τα μαξιλαράκια στα οποία μπορείς να καθίσεις άνετα για να χωνέψεις. Ειδικά όταν έχει συννεφιά ο χώρος μέσα είναι αρκετά ρομαντικός και νιώθεις λες και βρίσκεσαι σε ένα παραμύθι.

Επίσης παίζει και ωραία ινδική μουσική μερικές φορές ποπ που θέλεις να σηκωθείς και να κάνεις το χορό της κοιλιάς {χεχε}

Εξυπηρέτηση: Καταπληκτική εξυπηρέτηση!!! Όταν μπήκαμε, μας καλωσόρισε μια πανέμορφη και ευγενική κοπέλα με ένα αληθινό γλυκό χαμόγελο {Όχι σαν αυτά τα ψεύτικα που σου σερβίρουν ίσα ίσα για να σε ξεφορτωθούν επειδή έχουν δουλειά} Επίσης ήταν Ινδή, για να μη λένε όλοι πως βάζουν πολλούς Έλληνες και χάνει το look του. Έπειτα ένας πολύ ευγενικός κύριος μας εξήγησε το κάθε φαγητό που υπάρχει στο μπουφέ με απίστευτη λεπτομέρεια. Ήταν μία άλλη και αυτή αρκετά ευγενική σερβιτόρα που μας σέρβιρε τα νερά και μας μίλησε για τις σάλτσες από προσωπική της εμπειρία.

Φαγητό: Ξεκινάμε φίλοι μου

Αρνάκι: Άν και δεν είμαι φαν του αρνιού, ξετρελάθηκα με αυτό. Πολύ νόστιμο, απολαυστικό και μυρωδικό. Συνιστώ να το πάρετε ως πρώτο πιάτο {βλέπω ότι υπάρχουν πολλά αλλά στο μπουφέ βάζει μόνο ένα}

Μπουκέτο Κρεμμυδιών: Πολύ νόστιμα αλλά άμα είστε τύπος της περιπέτειας θα το λατρέψετε με την σούπερ καυτή σάλτσα. {Προσοχή η σάλτσα επειδή καίει πολύ θα συνιστούσα να έχετε δίπλα και γιαουρτάκι που είναι πολύ νόστιμο και δροσερό}

Ρύζι μπασμάτι με σαφράν: Ο καλύτερος τρόπος για να συνοδεύσετε ότι κυρίως πιάτο και ορεκτικό θα πάρετε.

Κοτόπουλο Μαλάι Τίκα: Αρκετά περίεργο θα έλεγα, πολύ διαφορετικό από αυτά που έχω φάει αλλά νόστιμο. Πολύ μαλακό και πηγαίνει με την καυτερή σάλτσα.

Γκουλάπ Τζαμούν: Ωραίο επιδόρπιο. Είναι Σιροπιαστές μπάλες από σκόνη γάλακτος με καραμέλα και ζάχαρη. Πολύ παράξενο στη γεύση αλλά πολύ νόστιμο και ελαφρύ. Το σιροπάκι σου αφήνει μία πολύ ωραία αίσθηση.

Αυτά ισχύουν για το μπουφέ ΜΟΝΟ

Value for Money: 15 ευρώ ο κάθε ενήλικας και ένα παιδί 8 ευρώ. Πολύ καλή τιμή για αυτές τις καταπληκτικές νοστιμιές που φάγαμε.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω τη διεύθυνση το εστιατορίου και το προσωπικό για την εξυπηρέτησή τους και συνιστώ σε όλους σας να πάτε

-Aka