22 Φεβ 2015

Είμαστε φαν του είδους, είχαμε ακούσει κ διαβάσει πολλά καλά για τη νέα άφιξη του Χαλανδρίου κ το επισκεφτήκαμε Τετάρτη νωρίς το βράδυ.

Χώρος πολύ όμορφος κ ταιριαστός με το ύφος. Μια απορία: γιατί σε όλα τα "αμερικανικά" εστιατόρια της Αθήνας έχει στους τοίχους τις ίδιες ακριβώς φωτογραφιες; Έχω επισκεφτεί τη Νέα Υόρκη κ έχει πολλά όμορφα στοιχεία εκτός από τα κίτρινα ταξί κ τη γέφυρα του Brooklyn. Στο συγκεκριμένο δεν ενοχλούν βέβαια τόσο, γιατί το υπόλοιπο ντεκόρ ειναι ξεχωριστό. Το graffiti στο φωτιστικό οροφής πραγματικά τέλειο!

Στα μείον η θέρμανση, είχε σόμπες εξωτερικού χώρου με αποτέλεσμα εγώ που καθόμουν από κάτω να ψήνομαι, κ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ. Μας ρώτησαν αν καπνίζουμε όταν μπήκαμε κ μας κάθισαν στο χώρο μη καπνιστών. Που χωρίζεται από των καπνιστων με ένα σκαλί. Δηλαδή καθολου. Κ ακόμα χειρότερα, δίπλα μας ακριβώς, στο μπαρ, ένα ζευγάρι κάπνιζε κανονικά πίνοντας καφέ με το μπαρίστα.

Προσωπικό ευγενικό κ γρήγορο. Ξεχωρίζουν από τα καπέλα που φορούν, θα προτιμούσα κ λίγη ομοιομορφία στο ντύσιμο, έστω στο χρώμα του τισέρτ;

Μενού "σωστό" είχε δηλαδή όσα θα περίμενες από American style burger house, συν παιδικές επιλογές που το εκτιμάμε πολύ μια που έχουμε δυο μικρά παιδια (ο ίδιος λόγος που δεν εκτιμάμε το κάπνισμα στα εστιατόρια). Τυπωμένο στα σουπλά, από τη μια το brunch από την άλλη το κανονικό.

Πήραμε μια σαλάτα Καίσαρα, ωραία αν κ όχι πολύ μεγάλη, σερβίρεται σε εμαγιέ κατσαρολάκι. Onion rings πολύ ωραία κ με φανταστική bbq sauce. Παιδικά chicken nuggets με πατάτες τηγανίτες, το κοτόπουλο τέλειο, οι πατάτες οκ, είχαν λίγο λάδι παραπάνω από ότι θα έπρεπε, σε μέγεθος που καλύπτει άνετα δυο μικρά παιδια. Δυο Blue magic burger με ροκφόρ, μπέικον κ μανιτάρια, πολύ καλά αν κ το ψωμάκι brioche θα μπορούσε να ειναι λίγο πιο αφράτο. Μοναδικό που μου φάνηκε παραφωνία ειναι τα αναψυκτικά. Αν θες να έχεις American style burger house πρέπει να έχεις soda fountain που λένε κ στο κανονικό Brooklyn, απεριόριστο refill δηλαδή, όχι μπουκάλι 250ml.

Οι τιμές ειναι λογικές, αντίστοιχες των tgi Fridays ας πούμε, με λίγο καλύτερη ποιότητα κ λίγο μικρότερη ποσότητα.

Θα θέλαμε να ξαναπάμε κ για brunch γιατί ο κατάλογος μας άνοιξε την όρεξη!
(Κ μια που λέμε για κατάλογο brunch, τα 3.50€ δεν ειναι λογική τιμή για cappuccino. )

22 Φεβ 2015

Toffee